For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924.

Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924
Stany Zjednoczone
Kod MKOl

USA

Letnie Igrzyska Olimpijskie 1924
Paryż
Chorąży

Patrick McDonald

Liczba zawodników

299 w 108 konkurencjach w 18 dyscyplinach

Medale
Pozycja: 1..
Złoto
45
Srebro
27
Brąz
27
Razem
99

Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924 reprezentowało 299 zawodników: 275 mężczyzn i dwadzieścia cztery kobiety. Był to 8 start reprezentacji USA na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Gold medal.svg
Złoto
Fidel LaBarba
Boxing pictogram.svg
Boks
waga musza W finale pokonał Brytyjczyka James McKenzie
Gold medal.svg
Złoto
Jackson Scholz
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
Bieg na 200 m mężczyzn 21,6 s[1]
Gold medal.svg
Złoto
Daniel Kinsey
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
Bieg na 110 m przez płotki 15,0 s[1]
Gold medal.svg
Złoto
Morgan Taylor
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
Bieg na 400 m przez płotki 52,6 s[1]
Gold medal.svg
Złoto
Louis Clarke, Frank Hussey, Alfred LeConey, Loren Murchison
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
Sztafeta 4 × 100 m 41,0 s[1]
Gold medal.svg
Złoto
Commodore Cochran, William Stevenson, Oliver MacDonald, Alan Helffrich
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
Sztafeta 4 × 400 m 3:16,0 min[1]
Gold medal.svg
Złoto
William DeHart Hubbard
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
Skok w dal mężczyzn 7,44 m[1]
Gold medal.svg
Złoto
Harold Osborn
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
Skok wzwyż mężczyzn 1,98m[1]
Gold medal.svg
Złoto
Lee Barnes
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
Skok o tyczce mężczyzn 3,95 m[1]
Gold medal.svg
Złoto
Clarence Houser
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
Pchnięcie kulą mężczyzn 14,99 m[1]
Gold medal.svg
Złoto
Clarence Houser
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
Rzut dyskiem mężczyzn 46,15 m[1]
Gold medal.svg
Złoto
Fred Tootell
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
rzut młotem mężczyzn 52,28 m[1]
Gold medal.svg
Złoto
Harold Osborn
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
Dziesięciobój 7710,775 pkt[1]
Gold medal.svg
Złoto
Johnny Weissmuller
Swimming pictogram.svg
Pływanie
100 m stylem dowolnym mężczyzn 59,0 s[2]
Gold medal.svg
Złoto
Johnny Weissmuller
Swimming pictogram.svg
Pływanie
400 m stylem dowolnym mężczyzn 5:04,2 min[2]
Gold medal.svg
Złoto
Warren Kealoha
Swimming pictogram.svg
Pływanie
100 m stylem grzbietowym mężczyzn 1:13,2 min[2]
Gold medal.svg
Złoto
Bob Skelton
Swimming pictogram.svg
Pływanie
200 m stylem klasycznym mężczyzn 2:56,6 min[2]
Gold medal.svg
Złoto
Ralph Breyer, Harrison Glancy, Wallace O’Connor, Johnny Weissmuller, Richard Howell[3]
Swimming pictogram.svg
Pływanie
4 × 200 metrów dowolnym 9:53,4 min[2]
Gold medal.svg
Złoto
Ethel Lackie
Swimming pictogram.svg
Pływanie
100 m stylem dowolnym kobiet 1:12,4 min[4]
Gold medal.svg
Złoto
Martha Norelius
Swimming pictogram.svg
Pływanie
400 m stylem dowolnym kobiet 6:02,2 min[4]
Gold medal.svg
Złoto
Sybil Bauer
Swimming pictogram.svg
Pływanie
100 m stylem grzbietowym kobiet 1:23,2 min[4]
Gold medal.svg
Złoto
Euphrasia Donnelly, Gertrude Ederle, Ethel Lackie, Mariechen Wehselau
Swimming pictogram.svg
Pływanie
4 × 100 metrów dowolnym 4:58,8 min[4]
Gold medal.svg
Złoto
Philip Clark, Norman Cleaveland, Dudley DeGroot, Robert Devereaux, George Dixon, Charles Doe, Linn Farish, Edward Graff, Richard Hyland, Caesar Mannelli, John O’Neil, Jack Patrick, William Rogers, Rudy Scholz, Colby Slater, Norman Slater, Edward Turkington, Alan Williams, Alan Valentine
Rugby pictogram.svg
Rugby
Gold medal.svg
Złoto
Albert White
Diving pictogram.svg
Skoki do wody
Trampolina mężczyzn 696,4 pkt[5]
Gold medal.svg
Złoto
Albert White
Diving pictogram.svg
Skoki do wody
Wieża skoki proste i złożone mężczyzn 97,46 pkt[5]
Gold medal.svg
Złoto
Elizabeth Becker
Diving pictogram.svg
Skoki do wody
Trampolina kobiet 474,5 pkt[6]
Gold medal.svg
Złoto
Caroline Smith
Diving pictogram.svg
Skoki do wody
Wieża kobiet 33,2 pkt[6]
Gold medal.svg
Złoto
Henry Bailey
Shooting pictogram.svg
Strzelectwo
pistolet szybkostrzelny 25 m indywidualnie 18 pkt
Gold medal.svg
Złoto
Morris Fisher
Shooting pictogram.svg
Strzelectwo
Karabin dowolny 600 m indywidualnie 95 pkt
Gold medal.svg
Złoto
Raymond Coulter, Joseph Crockett, Morris Fisher, Sidney Hinds, Walter Stokes
Shooting pictogram.svg
Strzelectwo
Karabin dowolny drużynowo 676 pkt[7]
Gold medal.svg
Złoto
John Boles
Shooting pictogram.svg
Strzelectwo
Biegnący jeleń strzał pojedynczy indywidualnie 40 pkt
Gold medal.svg
Złoto
Frederick Etchen, Frank Hughes, Samuel Sharman, William Silkworth, John Noel, Clarence Platt
Shooting pictogram.svg
Strzelectwo
trap drużynowo 363 pkt
Gold medal.svg
Złoto
Vincent Richards
Tennis pictogram.svg
Tenis ziemny
gra pojedyncza mężczyzn w finale pokonał Francuza Henri Cochet 3:2[8]
Gold medal.svg
Złoto
Francis Hunter, Vincent Richards
Tennis pictogram.svg
Tenis ziemny
gra podwójna mężczyzn w finale pokonali Francuzów Jacques Brugnon, Henri Cochet 3:2[9]
Gold medal.svg
Złoto
Helen Wills Moody
Tennis pictogram.svg
Tenis ziemny
gra pojedyncza kobiet w finale pokonała Francuzkę Julie Vlasto 2:0[10]
Gold medal.svg
Złoto
Hazel Wightman, Helen Wills Moody
Tennis pictogram.svg
Tenis ziemny
gra podwójna kobiet W finale pokonały Brytyjki 2:0[11]
Gold medal.svg
Złoto
Hazel Wightman, Richard N. Williams
Tennis pictogram.svg
Tenis ziemny
gra mieszana W finale pokonali rodaków Marion Jessup, Vincent Richards 2:0[11]
Gold medal.svg
Złoto
Paul Costello, John B.Kelly
Rowing pictogram.svg
Wioślarstwo
Dwójka podwójna 6:34,0 min[12]
Gold medal.svg
Złoto
Leonard Carpenter, Howard Kingsbury, Alfred Lindley, John Miller, James Rockefeller, Frederick Sheffield, Benjamin Spock, Alfred Wilson, Laurence Stoddard
Rowing pictogram.svg
Wioślarstwo
ósemka 6:33,4 min[12]
Gold medal.svg
Złoto
Robin Reed
Wrestling pictogram.svg
Zapasy
waga piórkowa styl wolny
Gold medal.svg
Złoto
Russell Vis
Wrestling pictogram.svg
Zapasy
waga lekka styl wolny
Gold medal.svg
Złoto
John Spellman
Wrestling pictogram.svg
Zapasy
waga półciężka styl wolny
Gold medal.svg
Złoto
Harry Steel
Wrestling pictogram.svg
Zapasy
waga ciężka styl wolny
Gold medal.svg
Złoto
Jackie Fields
Boxing pictogram.svg
Boks na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924
waga piórkowa w finale pokonał rodaka Joseph Salas
Gold medal.svg
Złoto
Frank Kriz
Gymnastics pictogram.svg
Gimnastyka
skok przez konia wzdłuż 9,98 pkt[13]
Silver medal.svg
Srebro
Salvatore Tripoli
Boxing pictogram.svg
Boks
waga kogucia W finale uległ zawodnikowi z RPA William Smith
Silver medal.svg
Srebro
Jackson Scholz
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
Bieg na 100 m mężczyzn 10.7 s[1]
Silver medal.svg
Srebro
Charles Paddock
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
Bieg na 200 m mężczyzn 21,7 s[1]
Silver medal.svg
Srebro
Horatio Fitch
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
Bieg na 400 m mężczyzn 48,4 s[1]
Silver medal.svg
Srebro
Earl Johnson, Arthur Studenroth, August Fager
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
Bieg przełajowy drużynowy 14 pkt[1]
Silver medal.svg
Srebro
Edward Gourdin
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
Skok w dal mężczyzn 7,27 m[1]
Silver medal.svg
Srebro
Leroy Brown
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
Skok wzwyż mężczyzn 1,95 m[1]
Silver medal.svg
Srebro
Glenn Graham
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
Skok o tyczce mężczyzn 3,95 m[1]
Silver medal.svg
Srebro
Glenn Hartranft
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
Pchnięcie kulą mężczyzn 14,89 m[1]
Silver medal.svg
Srebro
Matt McGrath
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
Rzut młotem mężczyzn 50,84 m[1]
Silver medal.svg
Srebro
Emerson Norton
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
Dziesięciobój 7350,895 pkt[1]
Silver medal.svg
Srebro
Duke Kahanamoku
Swimming pictogram.svg
Pływanie
100 m stylem dowolnym mężczyzn 1:01,4 min[2]
Silver medal.svg
Srebro
Paul Wyatt
Swimming pictogram.svg
Pływanie
100 m stylem grzbietowym mężczyzn 1:15,4 min[2]
Silver medal.svg
Srebro
Mariechen Wehselau
Swimming pictogram.svg
Pływanie
100 m stylem dowolnym kobiet 1:12,8 min[4]
Silver medal.svg
Srebro
Helen Wainwright
Swimming pictogram.svg
Pływanie
400 m stylem dowolnym kobiet 6:03,8 min[4]
Silver medal.svg
Srebro
Agnes Geraghty
Swimming pictogram.svg
Pływanie
200 m stylem klasycznym kobiet 3:34,0 min[4]
Silver medal.svg
Srebro
Elmer Boeseke, Tommy Hitchcock, Frederick Roe, Rodman Wanamaker
Polo pictogram.svg
Polo
Silver medal.svg
Srebro
Pete Desjardins
Diving pictogram.svg
Skoki do wody
Trampolina mężczyzn 693,2 pkt[5]
Silver medal.svg
Srebro
David Fall
Diving pictogram.svg
Skoki do wody
Wieża skoki proste i złożone mężczyzn 97,30 pkt[5]
Silver medal.svg
Srebro
Aileen Riggin
Diving pictogram.svg
Skoki do wody
Trampolina kobiet 460,4 pkt[6]
Silver medal.svg
Srebro
Elizabeth Becker
Diving pictogram.svg
Skoki do wody
Wieża kobiet 33,4 pkt[6]
Silver medal.svg
Srebro
Marcus Dinwiddie
Shooting pictogram.svg
Strzelectwo
karabin leżąc 50 m indywidualnie 396 pkt[7]
Silver medal.svg
Srebro
Carl Osburn
Shooting pictogram.svg
Strzelectwo
Karabin dowolny 600 m indywidualnie 95 pkt
Silver medal.svg
Srebro
Marion Jessup, Vincent Richards
Tennis pictogram.svg
Tenis ziemny
gra mieszana w finale ulegli rodakom Hazel Wightman, Richard N. Williams 0:2[11]
Silver medal.svg
Srebro
William Gilmore
Rowing pictogram.svg
Wioślarstwo
jedynka mężczyzn 7:54,0 min[12]
Silver medal.svg
Srebro
Chester Newton
Wrestling pictogram.svg
Zapasy
waga piórkowa styl wolny
Silver medal.svg
Srebro
Joseph Salas
Boxing pictogram.svg
Boks
waga piórkowa w finale uległ rodakowi Jackie Fields
Bronze medal.svg
Brąz
Raymond Fee
Boxing pictogram.svg
Boks
waga musza W walce o brązowy medal pokonał Włocha Rinaldo Castellenghi
Bronze medal.svg
Brąz
Frederick Boylstein
Boxing pictogram.svg
Boks
waga lekka W walce o brązowy medal pokonał Francuza Jean Tholey
Bronze medal.svg
Brąz
Sloan Doak
Equestrian pictogram.svg
Jeździectwo
WKKW indywidualnie 1845,5 pkt[14]
Bronze medal.svg
Brąz
Schuyler Enck
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
Bieg na 800 m mężczyzn 1:52,9 min[1]
Bronze medal.svg
Brąz
Clarence DeMar
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
Maraton 2:48:14 h[1]
Bronze medal.svg
Brąz
Ivan Riley
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
Bieg na 400 m przez płotki 56,1 s[1]
Bronze medal.svg
Brąz
Edward Kirby, William Cox, Willard Tibbetts
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
Bieg drużynowy na 3000 m 25 pkt[1]
Bronze medal.svg
Brąz
Earl Johnson
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
Bieg przełajowy indywidualnie 35:21 min[1]
Bronze medal.svg
Brąz
James Brooker
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
Skok o tyczce mężczyzn 3,90 m[1]
Bronze medal.svg
Brąz
Ralph Hills
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
Pchnięcie kulą mężczyzn 14,64 m[1]
Bronze medal.svg
Brąz
Thomas Lieb
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
Rzut dyskiem mężczyzn 44,83 m[1]
Bronze medal.svg
Brąz
Robert LeGendre
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
Pięciobój lekkoatletyczny 18 pkt[1]
Bronze medal.svg
Brąz
Eugene Oberst
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
Rzut oszczepem mężczyzn 57,98 m[1]
Bronze medal.svg
Brąz
Arthur Austin, Oliver Horn, Fred Lauer, George Mitchell, John Norton, Wally O’Connor, George Schroth, Herb Vollmer, Johnny Weissmuller, Elmer Collett, Jam Handy
Water polo pictogram.svg
Piłka wodna
turniej mężczyzn w meczu o brązowy medal pokonali reprezentację Szwecji 3:2[15]
Bronze medal.svg
Brąz
Samuel Kahanamoku
Swimming pictogram.svg
Pływanie
100 m stylem dowolnym mężczyzn 1:01,8 min[2]
Bronze medal.svg
Brąz
William Kirschbaum
Swimming pictogram.svg
Pływanie
200 m stylem klasycznym mężczyzn 3:01,0 min[2]
Bronze medal.svg
Brąz
Gertrude Ederle
Swimming pictogram.svg
Pływanie
100 m stylem dowolnym kobiet 1:14,2 min[4]
Bronze medal.svg
Brąz
Gertrude Ederle
Swimming pictogram.svg
Pływanie
400 m stylem dowolnym kobiet 6:04,8 min[4]
Bronze medal.svg
Brąz
Aileen Riggin
Swimming pictogram.svg
Pływanie
100 m stylem grzbietowym kobiet 1:28,2 min[4]
Bronze medal.svg
Brąz
Clarence Pinkston
Diving pictogram.svg
Skoki do wody
Trampolina mężczyzn 653,0 pkt[5]
Bronze medal.svg
Brąz
Clarence Pinkston
Diving pictogram.svg
Skoki do wody
Wieża skoki proste i złożone mężczyzn 94,60 pkt[5]
Bronze medal.svg
Brąz
Caroline Fletcher
Diving pictogram.svg
Skoki do wody
Trampolina kobiet 436,4 pkt[6]
Bronze medal.svg
Brąz
John Boles, Raymond Coulter, Dennis Fenton, Walter Stokes
Shooting pictogram.svg
Strzelectwo
Biegnący jeleń strzał pojedynczy drużynowo 148 pkt[7]
Bronze medal.svg
Brąz
Frank Hughes
Shooting pictogram.svg
Strzelectwo
trap indywidualnie 97 pkt
Bronze medal.svg
Brąz
Leon Butler, Harold Wilson, Edward Jennings
Rowing pictogram.svg
Wioślarstwo
Dwójka ze sternikiem
Bronze medal.svg
Brąz
Robert Gerhardt, Sidney Jelinek, Edward Mitchell, Henry Welsford, John Kennedy
Rowing pictogram.svg
Wioślarstwo
czwórka ze sternikiem 7:23,0 min[12]
Bronze medal.svg
Brąz
Bryan Hines
Wrestling pictogram.svg
Zapasy
waga kogucia styl wolny

Skład kadry

Boxing pictogram.svg
Boks

Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Fidel LaBarba waga musza Wielka Brytania Ernest Warwick
W
Gaetano Lanzi
W
Kanada Stephen Rennie
W
Rinaldo Castellenghi
W
Wielka Brytania James McKenzie
W
Gold medal.svg
Raymond Fee Argentyna Vicente Catada
W
Szwecja Oscar Bergström
W
Wielka Brytania James McKenzie
W
Rinaldo Castellenghi
W[16]
Bronze medal.svg
Salvatore Tripoli waga kogucia Chile Carlos Usaveaga
W
Wielka Brytania Les Tarrant
W
Argentyna Benjamín Pertuzzo
W
Szwecja Oscar Andrén
W
Związek Południowej Afryki William Smith
P
Silver medal.svg
Joseph Lazarus Szwecja Oscar Andrén
P
Nie awansował 9.
John „Jackie” Fields waga piórkowa Irlandia Mossy Doyle
W
Norwegia Olaf Hansen
W
Chile Carlos Abarca
W
Argentyna Pedro Quartucci
W
Stany Zjednoczone Joseph Salas
W
Gold medal.svg
Joseph Salas Kanada Agnew Burlie
W
Holandia Herman Levij
W
Bruno Petrarca
W
Belgia Jean Devergnies
W
Stany Zjednoczone John „Jackie” Fields
P
Silver medal.svg
Frederick Boylstein waga lekka Wielka Brytania George Shorter
W
Belgia Alfred Genon
W
Dania Hans Jacob Nielsen
P
Francja Jean Tholey
W[16]
Bronze medal.svg
Ben Rothwell Irlandia James Kelleher
W
Kanada Chris Graham
W
Argentyna Alfredo Copello
P
Nie awansował 5.
Hugh Haggerty waga półśrednia Polska Adam Świtek
W
Polska Jan Ertmański
W
Kanada Douglas Lewis
P
Nie awansował 5.
Al Travers Francja Georges Doussot
W
Norwegia Edgar Christensen
W
Argentyna Héctor Méndez
P
Nie awansował 5.
Benjamin Funk waga średnia Australia Raymond Jones
W
Belgia Joseph Beecken
P
Nie awansował 9.
Adolphe Lefkowitch Kanada Leslie Black
P
Nie awansował 9.
Thomas Kirby waga półciężka Luksemburg Jean Welter
W
Norwegia Sverre Sørsdal
P
Nie awansował 5.
George Mulholland Kanada Charley Belanger
W
Dania Thyge Petersen
P
Nie awansował 5.
Elery Greathouse waga ciężka Francja Georges Galinat
W
Argentyna Alfredo Porzio
P
Nie awansował 5.
Eddie Eagan Wielka Brytania Arthur Clifton
P
Nie awansował 9.

Gymnastics pictogram.svg
Gimnastyka

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
Frank Kriz wielobój indywidualnie 100,293 19.
Alfred Jochim 95,090 31.
John Pearson 89,852 37.
Frank Safandra 86,953 41.
Curtis Rottman 82,946 42.
Rudolph Novak 77,593 46.
Max Wandrer 76,320 48.
John Mais 72,770 53.
Frank Kriz
Alfred Jochim
John Pearson
Frank Safandra
Curtis Rottman
Rudolph Novak
Max Wandrer
John Mais
wielobój drużynowo 715,177 5.
Frank Kriz skok przez konia wzdłuż 9,98
Gold medal.svg
Max Wandrer 9,85 5.
Al Jochim 9,58 11.
Curtis Rottman 9,58 11.
Frank Safandra 7,66 29.
John Mais 7,58 31.
John Pearson 7,50 32.
Rudolph Novak 7,00 43.
Frank Kriz skok przez konia wszerz 9,80 8.
Max Wandrer 9,65 15.
Al Jochim 9,51 20.
John Mais 9,26 26.
Curtis Rottman 9,26 26.
John Pearson 8,71 41.
Rudolph Novak 8,40 49.
Frank Safandra 3,00 70.
Al Jochim ćwiczenia na poręczach 19,860 30.
Frank Kriz 19,670 32.
John Pearson 18,810 42.
Curtis Rottman 18,540 44.
Frank Safandra 18,350 46.
John Mais 15,070 64.
Rudolph Novak 14,900 65.
Max Wandrer 14,890 66.
Frank Kriz ćwiczenia na drążku 17,500 18.
Al Jochim 17,060 23.
Curtis Rottman 16,330 28.
John Mais 13,930 45.
Frank Safandra 12,900 50.
Max Wandrer 10,240 66.
Rudolph Novak 9,703 69.
John Pearson 15,990 32.
Frank Safandra ćwiczenia na kółkach 17,583 35.
Frank Kriz 15,413 49.
Rudolph Novak 15,160 51.
John Pearson 13,746 58.
John Mais 12,160 62.
Curtis Rottman 11,910 63.
Max Wandrer 10,00 67.
Al Jochim 18,080 29.
Al Jochim ćwiczenia na koniu z łękami 19,000 12.
Frank Kriz 17,930 21.
Frank Safanda 17,460 26.
Rudolph Novak 15,430 39.
Curtis Rottman 15,326 40.
John Pearson 15,096 43.
Max Wandrer 11,690 52.
John Mais 11,770 50.
Frank Kriz wspinanie po linie 8,4 s 6.
John Pearson 8,6 s 10.
Frank Safandra 8,8 s 13.
Max Wandrer 8,8 s 13.
Rudolph Novak 9,6 s 31.
Curtis Rottman 11,4 s 51.
Al Jochim 11,6 s 55.
John Mais 11,6 s 55.

Equestrian pictogram.svg
Jeździectwo

Konkurencja Zawodnik Koń Finał
Punkty karne Miejsce
Skoki indywidualnie John Barry Nigra 27,25 25.
Sloan Doak Joffre 32,00 29.
Frederic Bontecou Ballymacshane Nie ukończył konkurencji
Vernon Padgett Little Canada Nie ukończył konkurencji
Skoki drużynowo John Barry
Sloan Doak
Frederic Bontecou
Vernon Padgett
jak wyżej



Nie ukończyli konkurencji
Konkurencja Zawodnik Koń Ujeżdżenie Próba terenowa Skoki Razem Pozycja
WKKW indywidualnie Sloan Doak Pathfinder 156 1369,5 320 1845,5
Bronze medal.svg
Frank Carr Proctor 154,0 1333,0 240 1727,00 8.
John Barry Miss America 126 Nie ukończył biegu Nie ukończył konkurencji
Vernon Padgett Brown Boy 150 Nie ukończył biegu Nie ukończył konkurencji
WKKW drużynowo Sloan Doak
Frank Carr
John Barry
Vernon Padgett
jak wyżej punktacja jak wyżej Nie ukończyli konkurencji

Cycling pictogram.svg
Kolarstwo

Kolarstwo szosowe

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
John Boulicault jazda indywidualna na czas 7:15:51,6 33.
Ignatius Gronkowski 7:34:41,8 45.
Gustav Hentschel 7:52:59,6 49.
Victor Hopkins 8:29:02,0 58.
John Boulicault
Ignatius Gronkowski
Gustav Hentschel
Victor Hopkins
jazda drużynowa na czas 22:46:33,0 12.

Kolarstwo torowe

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Repasaże Ćwierćfinał Repasaże Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Miejsce Przeciwnik Miejsce Przeciwnik Miejsce Przeciwnik Miejsce Przeciwnik Miejsce Przeciwnik Miejsce
sprint William Fenn Chile Ricardo Bermejo López
Luksemburg Maurice Gillen
1. Francja Jean Cugnot
Belgia Pierre de Bruyne
2. Dania Holger Guldager
Australia William Coppins
Polska Franciszek Szymczyk
2. Nie awansował
50 km William Fenn Nie ukończył wyścigu
Ignatius Gronkowski Nie ukończył wyścigu

Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka

Konkurencje biegowe

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
100 m Loren Murchison 10,8 1. 10,8 1. 11,2 3. 11,0 6.
Charles Paddock 11,2 1. 10,8 1. 10,7 2. 10,9 5.
Chester Bowman 11,0 1. 10,8 1. 10,7 3. 10,9 4.
Jackson Scholz 10,8 1. 10,8 1. 10,8 1. 10,7
Silver medal.svg
200 m Bayes Norton 21,8 1. 22,3 2. 22,1 3. 22,0 5.
Jackson Scholz 22,4 1. 21,8 1. 21,8 1. 21,6
Gold medal.svg
Charles Paddock 22,3 2. 22,2 1. 21,8 1. 21,7
Silver medal.svg
George Hill 22,0 1. 21,8 1. 21,8 2. 22,0 4.
400 m Ray Robertson 50,2 1. 49,5 3. Nie awansował
Eric Wilson 49,6 1. 48,8 3. Nie awansował
John C. Taylor 50,8 1. 50,4 2. 48,7 3. 1:07,0 5.
Horatio Fitch 52,0 1. 49,0 1. 47,8 1. 48,4
Silver medal.svg
800 m Bill Richardson 1:59,6 2. 1:55,0 2. 1:53,8 5.
Schuyler Enck 1:58,6 3. 1:57,6 2. 1:53,0
Bronze medal.svg
John Watters 1:59,8 2. 1:57,4 3. 1:54,8 7.
Ray Dodge b.d 3. 1:57,0 1. 1:54,2 6.
1500 m William Spencer 4:08,4 3. Nie awansował
Ray Watson 4:17,9 2. 4:00,0 7.
Ray Buker 4:12,8 2. 3:58,6 5.
Lloyd Hahn 4:06,8 1. 3:59,0 6.
5000 m Eastman Doolittle b.d 7. Nie awansował
Harold Phelps b.d 6. Nie awansował
John Romig 15:14,6 1. 15:12,4 4.
George Lermond b.d 8. Nie awansował
10 000 m Earl Johnson 32:17,0 8.
John Gray b.d 15.
Verne Booth Nie ukończył biegu
Wayne Johnson Nie ukończył biegu
3000 m z przeszkodami Russell Payne b.d 5. Nie awansował
Mike Devaney b.d 2. 10:01,0 7.
Marvin Rick 10:11,0 2. 9:56,4 4.
110 m przez płotki George Guthrie 15,8 1. 15,2 1. Dyskwalifikacja
Daniel Kinsey 15,4 1. 15,4 1. 15,0
Gold medal.svg
Pitch Johnson 16,6 1. 15,8 3. Nie awansował
Karl Anderson 15,4 2. 15,4 2. b.d 5.
400 m przez płotki Morgan Taylor 55,8 1. 54,9 2. 52,6
Gold medal.svg
Charles Brookins 54,8 1. 54,6 1. Dyskwalifikacja
Chan Coulter 55,0 1. 58,6 4. Nie awansował
Ivan Riley 55,4 1. 56,6 1. 54,2
Bronze medal.svg
sztafeta 4 × 100 m mężczyzn Louis Clarke
Frank Hussey
Alfred LeConey
Loren Murchison
41,2 1. 41,0 1. 41,0
Gold medal.svg
sztafeta 4 × 400 m mężczyzn Commodore Cochran
William Stevenson
Oliver MacDonald
Alan Helffrich
3:27,0 1. 3:16,0
Gold medal.svg
bieg 3000 m drużynowo William Cox
Edward Kirby
Willard Tibbetts
9 pkt 1. 25 pkt
Bronze medal.svg
maraton Clarence DeMar 2:48:14,0
Bronze medal.svg
Frank Wendling 3:05:09,8 16.
Frank Zuna 3:05:52,2 18.
William Churchill 3:19:18,0 23.
Charles Mellor 3:24:07,0 25.
Ralph Williams Nie ukończył biegu
chód na 10 km Harry Hinkel b.d 3. 50:16,8 9.
Charles Foster Dyskwalifikacja Nie awansował
bieg przełajowy Earl Johnson 35:21,0
Bronze medal.svg
Arthur Studenroth 36:45,4 6.
August Fager 37:40,6 8.
James Henigan 38:00,0 11.
John Gray Nie ukończył biegu
Verne Booth Nie ukończył biegu
bieg przełajowy drużynowo Earl Johnson
Arthur Studenroth
August Fager
14 pkt
Silver medal.svg

Konkurencje techniczne

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
skok w dal DeHart Hubbard 7,12 3. 7,445
Gold medal.svg
Albert Rose 6,855 9. Nie awansował
William Comins Nie zaliczył żadnej odległości Nie awansował
Edward Gourdin 7,19 2. 7,275
Silver medal.svg
trójskok Earle Wilson 14,235 7. Nie awansował
DeHart Hubbard Nie zaliczył żadnej odległości Nie awansował
Merwin Graham 14,00 9. Nie awansował
skok wzwyż Tom Poo 1,83 1. 1,88 4.
Harold Osborn 1,83 1. 1,98
Gold medal.svg
Robert Juday Nie zaliczył żadnej wysokości Nie awansował
Leroy Brown 1,83 1. 1,95
Silver medal.svg
skok o tyczce Lee Barnes 3,66 1. 3,95
Gold medal.svg
James Brooker 3,66 1. 3,90
Bronze medal.svg
Glen Graham 3,66 1. 3,95
Silver medal.svg
Ralph Spearow 3,66 1. 3,70 6.
pchnięcie kulą Bud Houser 14,995 1. 14,995
Gold medal.svg
Ralph Hills 14,505 2. 14,64
Bronze medal.svg
Glenn Hartranft 14,405 4. 14,895
Silver medal.svg
Norman Anderson 14,29 5. 14,29 5.
rzut dyskiem Thomas Lieb 44,83 3. 44,8,
Bronze medal.svg
Augustus Pope 44,42 4. 44,42 4.
Glenn Hartranft 42,49 6. 42,49 6.
Bud Houser 46,155 1. 46,155
Gold medal.svg
rzut młotem Fred Tootell 50,60 1. 53,285
Gold medal.svg
Matt McGrath 47,075 4. 50,84
Silver medal.svg
James McEachern 44,935 6. 45,225 6.
Jack Merchant 41,455 9. Nie awansował
rzut oszczepem Eugene Oberst 57,98 3. 57,98
Bronze medal.svg
Lee Priester 54,51 11. Nie awansował
William Neufeld 56,96 4. 56,96 5.
Homer Welchel 52,98 12. Nie awansował
Zawodnik Konkurencje Wyniki Punkty Miejsce
Brutus Hamilton pięciobój skok w dal 6,83 4 4.
rzut oszczepem 48,96 8 8.
Bieg na 200 m 24,4 18 18.
rzut dyskiem 37,70 3 3.
Bieg na 1500 m
Finał 24 7.
Robert LeGendre skok w dal 7,765 1 1.
rzut oszczepem 48,04 11 11.
Bieg na 200 m 23,0 1 1.
rzut dyskiem 36,76 4 4.
Bieg na 1500 m 4:52,6 3 3.
Finał 18
Bronze medal.svg
Morton Kaer skok w dal 6,96 2 2.
rzut oszczepem 50,20 6 6.
Bieg na 200 m 23,0 1 1.
rzut dyskiem 32,70 10 10.
Bieg na 1500 m 5:38,6 6 6.
Finał 24 5.
Clifford Argue skok w dal 6,46 11 11.
rzut oszczepem 41,84 20 20.
Bieg na 200 m 23,4 5 5.
rzut dyskiem Nie stanął na starcie
Bieg na 1500 m
Finał 36 12.
Harold Osborn dziesięciobój bieg 100 m 11,2 857,2 1.
skok w dal 6,92 833,40 3.
pchnięcie kulą 11,435 609,5 8.
skok wzwyż 1,97 1056 1.
bieg 400 m 53,2 812,0 8.
rzut dyskiem 34,510 593,4 7.
bieg na 110 m przez płotki 16,0 905 1.
skok o tyczce 3,50 757,0 2.
rzut oszczepem 46,69 606,475 8.
bieg na 1500 m 4:50,0 680,8 2.
Finał 7710,775
Gold medal.svg
Emerson Norton bieg 100 m 11,6 762,0 8.
skok w dal 6,92 833,4 2.
pchnięcie kulą 13,04 770,0 3.
skok wzwyż 1,92 986 2.
bieg 400 m 53,0 819,52 5.
rzut dyskiem 33,110 540,20 10.
bieg na 110 m przez płotki 16,6 848 2.
skok o tyczce 3,80 919,0 1.
rzut oszczepem 42,09 479,975 14.
bieg na 1500 m 5:38,0 392,8 24.
Finał 7350,895
Silver medal.svg
Harry Frieda bieg 100 m 11,6 762,0 8.
skok w dal 5,940 593,3 31.
pchnięcie kulą 11,01 567,0 12.
skok wzwyż 1,60 538 21.
bieg 400 m 54,0 781,92 12.
rzut dyskiem 35,095 615,63 5.
bieg na 110 m przez płotki 19,0 620 23.
skok o tyczce 3,40 703,0 4.
rzut oszczepem 54,90 832,25 2.
bieg na 1500 m 5:02,6 605,2 12.
Finał 6618,3 8.
Otto Anderson bieg 100 m 11,8 714,4 20.
skok w dal Nie zaliczył żadnej odległości
pchnięcie kulą
skok wzwyż
bieg 400 m
rzut dyskiem
bieg na 110 m przez płotki
skok o tyczce
rzut oszczepem
bieg na 1500 m
Finał Nie ukończył konkurencji

Modern pentathlon pictogram.svg
Pięciobój nowoczesny

Zawodnik Konkurencja Strzelanie Pływanie Szermierka Jazda konna Bieg przełajowy Suma punktów Pozycja
Wynik M. Punkty Czas M. Punkty Wynik M. Wynik M. Punkty Czas M. Punkty
Ernest Harmon indywidualnie 182 5 5. 8:30,4 37 37. 30,5 30. 40,5 32 32. 15:01,0 26 26. 130,5 31.
George Bare 169 16 16. 6:15,8 15 15. 26,5 26. 132 6 6. 13:45,0 13 13. 76,5 11.
Frederick Pitts 134 33 33. 6:45,8 25 25. 26,5 26. 36 14:15,0 18 18. 138,5 34.
Don Scott 131 34 34. 7:56,0 33 33. 22,5 22. 114 14 14. 13:20,0 8 8. 111,5 26.

Football pictogram.svg
Piłka nożna

Reprezentacja mężczyzn

  • Aage Brix
  • Samuel Dalrymple
  • Irving Davis
  • James Douglas
  • Henry Farrell
  • William Findlay
  • Raymond Hornberger
  • Carl Johsons
  • Frances Jones
  • Frederick O’Connor
  • Arthur Rudd
  • Andrew Straden
  • Herbert Wells

Runda 1

25 maja 1924
17:15
Stany Zjednoczone 
Straden Gol 15' (k.)
1–0  Estonia Stade Pershing, Vincennes
Widzów: 8,110
Sędzia: Paul Putz (BEL)

Runda 2

29 maja 1924
17:00
Urugwaj 
Petrone Gol 10'44'
Scarone Gol 15'
3–0  Stany Zjednoczone Stade Bergeyre
Widzów: 10,455
Sędzia: Charles Barette (BEL)

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych została sklasyfikowana na 9. miejscu.

Water polo pictogram.svg
Piłka wodna

  • Reprezentacja mężczyzn
  • Arthur Austin
  • Oliver Horn
  • Fred Lauer
  • George Mitchell
  • John Norton
  • Wally O’Connor

Turniej główny Runda 1

Turniej o srebrny medal Półfinał

Finał

Turniej o brązowy medal Finał

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych zdobyła brązowy medal.

Swimming pictogram.svg
Pływanie

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
100 m dowolnym Duke Kahanamoku 1:04,2 2. 1:01,6 1. 1:01,4
Silver medal.svg
Samuel Kahanamoku 1:03,2 1. 1:02,2 2. 1:01,8
Bronze medal.svg
Johnny Weissmuller 1:03,8 1. 1:00,8 1. 59,0
Gold medal.svg
400 m dowolnym Ralph Breyer 5:22,4 1. Nie stanął na starcie Nie awansował
Johnny Weissmuller 5:22,2 1. 5:13,6 1. 5:04,2
Gold medal.svg
Lester Smith 5:32,4 1. 5:37,6 3. Nie awansował
1500 m dowolnym Adam Smith 22:48,8 2. 22:39,8 4. Nie awansował
Dick Howell 22:48,2 3. Nie stanął na starcie Nie awansował
100 m grzbietowym Warren Kealoha 1:13,4 1. 1:13,6 1. 1:13,2
Gold medal.svg
Henry Luning Dyskwalifikacja Nie awansował
Paul Wyatt 1:19,4 1. 1:17,0 2. 1:15,4
Silver medal.svg
200 m klasycznym Bob Skelton 2:56,0 1. 3:00,2 1. 2:56,6
Gold medal.svg
Bill Kirschbaum 3:01,0 1. 3:02,6 2. 3:01,0
Bronze medal.svg
4 × 200 m dowolnym Ralph Breyer
Harrison Glancy
Richard Howell
James O’Connor
Johnny Weissmuller[17]
10:41,6 1. 9:59,4 1. 9:53,4
Gold medal.svg

Kobiety

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
100 m dowolnym Mariechen Wehselau 1:12,2 1. 1:15,2 1. 1:12,8
Silver medal.svg
Ethel Lackie 1:12,8 1. 1:16,0 2. 1:12,4
Gold medal.svg
Gertrude Ederle 1:12,6 1. 1:15,4 1. 1:14,2
Bronze medal.svg
400 m dowolnym Gertrude Ederle 6:12,2 1. 6:23,8 1. 6:04,8
Bronze medal.svg
Martha Norelius 6:23,2 1. 6:26,6 2. 6:02,2
Gold medal.svg
Helen Wainwright 6:46,8 1. 6:19,6 1. 6:03,8
Silver medal.svg
100 m grzbietowym Sybil Bauer 1:24,0 1. 1:23,2
Gold medal.svg
Florence Chambers 1:32,0 3. 1:30,8 4.
Aileen Riggin 1:29,6 1. 1:28,2
Bronze medal.svg
200 m klasycznym Agnes Geraghty 3:27,6 1. 3:34,0
Silver medal.svg
Eleanor Coleman 3:39,2 3. Nie awansowała
Matilda Scheurich 3:41,2 3. Nie awansowała
4 × 100 m dowolnym Euphrasia Donnelly
Gertrude Ederle
Ethel Lackie
Mariechen Wehselau
4:58,8
Gold medal.svg

Polo pictogram.svg
Polo

  • Elmer Boeseke
  • Tommy Hitchcock
  • Frederick Roe
  • Rodman Wanamaker

Wyniki

  • Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone – Francja Francja 13:1
  • Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone – Hiszpania 15:2
  • Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone – Wielka Brytania Wielka Brytania 10:2
  • Argentyna Argentyna – Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 6:5

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych zdobyła srebrny medal.

Rugby union pictogram.svg
Rugby union

W turnieju wzięły udział trzy zespoły.

11 maja 1924
15:30
 Rumunia 0–37  Stany Zjednoczone Stade olympique de Colombes, Colombes
widzów: 6225
Relacja Punkty: Cleaveland 3 (P)
Hyland 12 (4P)
Patrick 9 (3P)
Doe 13 (5pd, K)

18 maja 1924
15:30
sędzia: Albert Freethy
 Francja 3–17  Stany Zjednoczone Stade olympique de Colombes, Colombes
widzów: 21 389
Punkty: Galau 3 (P)
(0–3)
Relacja
Punkty: Farish 6 (2P)
Mannelli 3 (P)
Patrick 3 (P)
Rogers 3 (P)
Doe 2 (pd)


Diving pictogram.svg
Skoki do wody

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
wieża 10 m Clarence Pinkston 507,5 1. 473
Bronze medal.svg
Albert White 491,8 1. 487,3
Gold medal.svg
David Fall 472,9 1. 486,5
Silver medal.svg
trampolina 3m Clarence Pinkston 672 1. 653,0
Bronze medal.svg
Albert White 681,9 1. 696,4
Gold medal.svg
Pete Desjardins 662,8 1. 693,2
Silver medal.svg
skoki standard i dowolne Pete Desjardins 155 2. 141 6.
Clarence Pinkston 157 2. 125 9.
Ben Thrash 146 2. 145 4.

Kobiety

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
wieża 10 m Elizabeth Becker 161 1. 167
Silver medal.svg
Helen Meany 152 3. 148 5.
Caroline Smith 160 1. 166
Gold medal.svg
trampolina 3 m Elizabeth Becker 482,4 1. 474,5
Gold medal.svg
Aileen Riggin 439,3 2. 460,4
Silver medal.svg
Caroline Fletcher 446,6 1. 436,4
Bronze medal.svg

Shooting pictogram.svg
Strzelectwo

Konkurencja Zawodnik Finał
Wynik Pozycja
pistolet szybkostrzelny 25 m Henry Bailey 18
Gold medal.svg
Bernard Betke 17 9.
Willam Frazer 17 9.
William Whaling 17 9.
karabin małokalibrowy leżąc 50 m Marcus Dinwiddie 396
Silver medal.svg
Walter Stokes 390 10.
John Boles 389 12.
John Grier 389 12.
karabin dowolny 600 m leżąc Bud Fisher 95
Gold medal.svg
Carl Osburn 95
Silver medal.svg
Walter Stokes 92 4.
Dennis Fenton 82 24.
karabin dowolny drużynowo Morris Fisher
Walter Stokes
Joseph Crockett
Raymond Coulter
Sidney Hinds
676
Gold medal.svg
runda pojedyncza – sylwetka jelenia John Boles 40
Gold medal.svg
Walter Stokes 35 10.
Dennis Fenton 34 12.
Raymond Coulter 32 17.
runda podwójna – sylwetka jelenia John Boles 64 7.
Raymond Coulter 62 9.
Walter Stokes 60 12.
Dennis Fenton 49 24.
runda pojedyncza – sylwetka jelenia drużynowo John Boles
Walter Stokes
Raymond Coulter
Dennis Fenton
148
Bronze medal.svg
runda podwójna – sylwetka jelenia drużynowo John Boles
Walter Stokes
Raymond Coulter
Dennis Fenton
233 5.
trap indywidualnie Frank Hughes 97
Bronze medal.svg
Samuel Sharman 96 6.
W.H. Fauwcett 91 18.
Frederick Etchen 89 24.
trap drużynowo Frank Hughes
Samuel Sharman
William Silkworth
Frederick Etchen
John Noel
Clarence Platt
363
Gold medal.svg

Fencing pictogram.svg
Szermierka

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda Ćwierćfinał Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
szpada indywidualnie George Calnan Belgia Ernest Gevers
Szwecja Gustaf Lindblom
Grecja Konstantinos Nikolopoulos
Joseph Misrahi
Portugalia Frederico Paredes
Holandia Pieter von Boven
Dania Viggo Stilling-Andersen
Norwegia Johan Falkenberg
Carlos Miguel
Belgia Charles Delporte
Domingo Garcia
Norwegia Raoul Heide
Argentyna Luis Lucchetti
Dania Ivan Osiier
Francja Roger Ducret
Szwecja Gustaf Lindblom
Krikor Agathon
Portugalia Frederico Paredes
Wielka Brytania Martin Holt
Nie awansował
George Breed Belgia Charles Delporte
Wielka Brytania Charles Biscoe
Virgilio Mantegazza
Szwecja Carl Gripenstedt
Krikor Agathon
Urugwaj Domingo Mendy
Szwajcaria Constantin Antoniades
Czechosłowacja Josef Jungmann
Miguel Zabalza
Kuba Ramón Fonst
Szwecja Carl Gripenstedt
Szwajcaria Henri Jacquet
Belgia Léon Tom
Francja Émile Cornereau
Dania Peter Ryefelt
Portugalia Ruimondo Ferro
Holandia Wouter Brouwer
Argentyna Pedro Nazar
Nie awansował
Allan Milner Szwajcaria Eugène Empeyta
Francja Armand Massard
Dania Ivan Osiier
Wielka Brytania Martin Holt
Argentyna Luis Lucchetti
Kuba Ramíro Mañalich
Kuba Salvador Quesada
Urugwaj Santos Ferreira
Szwajcaria Frédéric Fitting
Renzo Compagna
Belgia Paul Anspach
Portugalia Mário de Lopez
Grecja Tryfon Triantafyllakos
Francja Armand Massard
Holandia Willem Hubert
Urugwaj Conrado Rolando
Wielka Brytania Robert Frater
Szwecja Bror Lagercrantz
Virgilio Mantegazza
Francja Georges Buchard
Francja Armand Massard
Belgia Paul Anspach
Dania Peter Ryefelt
Belgia Ernest Gevers
Wielka Brytania Charles Biscoe
Szwajcaria Eugène Empeyta
Kuba Ramón Fonst
Domingo Garcia
Szwecja Carl Gripenstedt
Nie awansował
Arthur Lyon Francja Émile Cornereau
Norwegia Sigurd Akre
Portugalia Ruimondo Ferro
Holandia Willem Hubert
Argentyna Wenceslao Paunero
Dania Peter Ryefelt
Wielka Brytania Robert Montgomerie
Czechosłowacja Jan Tille
Nie awansował
szpada drużynowo George Breed
George Calnan
Arthur Lyon
Allan Milner
William Russell
Leon Shore
Donald Waldhaus
 Francja
 Szwecja

W
 Belgia
 Szwajcaria

W
 Francja
 Portugalia

P
Nie awansowali
floret indywidualnie Harold Bloomer Szwajcaria Frédéric Fitting
Wielka Brytania Robert Montgomerie
Austria Ernst Huber
P
P
W
Belgia Maurice Van Damme
Norwegia Frithjof Lorentzen
Portugalia Gil de Andrade
Holandia Nicolaas Nederpeld
Urugwaj Pedro Mendy
P
P
P
W
P
Nie awansował
Burke Boyce Francja Jacques Coutrot
Wielka Brytania Frederick Sherriff
Norwegia Sigurd Akre
Urugwaj Gilberto Tellechea
P
W
P
W
Francja Philippe Cattiau
Urugwaj Domingo Mendy
Dania Jens Berthelsen
Belgia Émile Dufranc
P
W
P
P
Nie awansował
George Calnan Wielka Brytania Edgar Seligman
Holandia Adrianus de Jong
Dania Erik Sjøqvist
Félix de Pomés
P
W
W
W
Wielka Brytania Robert Montgomerie
Francja Roger Ducret
Argentyna Horacio Casco
Diego Díez
Szwajcaria John Albaret
P
W
W
W
W
Wielka Brytania Edgar Seligman
Francja Roger Ducret
Dania Ivan Osiier
Belgia Charles Crahay
Portugalia Manuel Queiróz
W
P
P
W
W
Francja Philippe Cattiau
Wielka Brytania Edgar Seligman
Francja Jacques Coutrot
Belgia Balthasar De Beukelaer
Norwegia Frithjof Lorentzen
P
P
P
P
W
Nie awansował
Thomas Jeter Dania Ivan Osiier
Urugwaj Domingo Mendy
Belgia Balthasar De Beukelaer
P Nie awansował
floret drużynowo Philip Allison
Burke Boyce
George Breed
George Calnan
Thomas Jeter
Alfred Walker
 Argentyna
 Holandia

W
 Francja
 Dania
P
P
Nie awansowali
szabla indywidualnie Ernest Gignoux Argentyna Horacio Casco
Belgia Jules Maés
Urugwaj Conrado Rolando
Bino Bini
Holandia Cornelis Ekkart
Dania Svend Munck
P
P
P
W

W
W
Nie awansował
Chauncey McPherson Francja Roger Ducret
Dania Ivan Osiier
Wielka Brytania Robin Dalglish
Zoltán Schenker
Holandia Jan van der Wiel
Manuel Toledo
P
P
P
W
P
W
Nie awansował
Arthur Lyon Giulio Sarrocchi
Ödön Tersztyánszky
Francja Marc Perrodon
Argentyna Carmelo Merlo
Wielka Brytania Archibald Corble
Fernando Guillén
Grecja Joanis Jeorjadis
P
P
P
P
P
W
P
Nie awansował
Laurence Castner Belgia Omer Berck
Marcello Bertinetti
Holandia Maarten van Dulm
Chile Rafael Fernández
Julián de Olivares
P
W
W
P
W
Francja Roger Ducret
Marcello Bertinetti
Zoltán Schenker
Holandia Adrianus de Jong
Argentyna Raúl Sola
Belgia Omer Berck
Wielka Brytania Robin Dalglish
Urugwaj Domingo Mendy
P
P
P
P
P
W
P
P
Nie awansował
szabla drużynowo Laurence Castner
Edwin Fullinwider
Ernest Gignoux
Arthur Lyon
Chauncey McPherson
Joseph Parker
Albert Strauss
Harold Van Buskirk
 Holandia
 Urugwaj
 Polska
P
W
W
 Węgry
 Włochy
 Belgia
P
P
Nie awansowali

Kobiety

Konkurencja Zawodnik 1 runda Ćwierćfinał Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
floret indywidualnie Irma Hopper Dania Ellen Osiier
Wielka Brytania Gladys Davies
Szwajcaria E. Fitting
Szwecja Elsa Hellquist
Francja Yvonne Conte
Holandia Johanna Stokhuyzen-de Jong
P
W
P
P
P
W
Nie awansowała
Adelaide Gehrig Dania Grete Heckscher
Francja Fernande Tassy
Gizella Tary
Szwajcaria S. Bonnard
Wielka Brytania Alice Walker
P
P
P
W
W
Nie awansowała

Tennis pictogram.svg
Tenis ziemny

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda 3 runda 4 runda Ćwierćfinały Półfinały Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Singiel (m) Vincent Richards Belgia Victor de Laveleye
W 3:0
(6:2,6:4,4:0)
Indie Brytyjskie Mohammed Sleem
W 3:2
(8:6,2:6,6:4,4:6,6:2)
Manuel Alonso
W 3:1
(7:5,10:8,2:6,6:3)
Francja René Lacoste
W 3:2
(8:6,4:6,1:6,6:2,6:3)
Umberto De Morpurgo
W 3:1
(6:3,3:6,6:1,6:4)
Francja Henri Cochet
W 3:2
(6:4,6:4,5:7,4:6,6:2)
Gold medal.svg
Richard N. Williams Indie Brytyjskie Sayed Hadi
W 3:0
(6:0,6:2,6:1)
Czechosłowacja Pavel Macenauer
W 3:2
(6:2,4:6,3:6,6:2,6:1)
Béla von Kehrling
W 3:2
(6:4,3:6,6:3,4:6,6:3)
Francja Henri Cochet
P 1:3
(7:5,3:6,2:6,4:6)
Nie awansował 5.
Watson Washburn Clemente Serventi
W 3:0
(6:4,6:3,6:4)
Gheorghe Lupu
W 3:0
(6:2,6:3,6:4)
Holandia Christiaan van Lennep
W 3:1
(2:6,6:1,6:1,6:2)
Indie Brytyjskie Sydney Jacob
P 1:3
(1:6,4:6,10:8,2:6)
Nie awansował 9.
Francis Hunter Finlandia Arne Grahn
W 3:0
(6:3,6:0,6:2)
Argentyna Arturo Hortal
W 3:0
(6:3,6:3,6:1)
Belgia Jean Washer
P 2:3
(6:2,6:1,2:6,1:6,4:6)
Nie awansował 17.
debel (m) Francis Hunter
Vincent Richards
Nicolae Mișu
Misu Stern
W
(w/o)
Australia James Bayley
Australia James Willard
W 3:0
(6:1,6:2,6:2)
Czechosłowacja Jan Koželuh
Czechosłowacja Ladislav Žemla
W 3:0
(6:2,6:3,6:4)
José Alonso
Hiszpania Manuel Alonso
W 3:0
(6:4,6:4,6:3)
Francja Jean Borotra
Francja René Lacoste
W 3:2
(6:2,6:3,0:6,5:7,6:3)
Francja Jacques Brugnon
Francja Henri Cochet
W 3:2
(4:6,6:2,6:3,2:6,6:3)
Gold medal.svg
Richard N. Williams
Watson Washburn
Lajos Göncz
Kálmán Kirchmayr
W 3:0
(6:1,6:0,6:0)
Czechosłowacja Ernst Gottlieb
Czechosłowacja Friedrich Rohrer
W 3:0
(6:3,6:2,6:1)
Dania Erik Tegner
Dania Einer Ulrich
W 3:0
(6:4,6:4,12:10)
Związek Południowej Afryki John Condon
Związek Południowej Afryki Ivie Richardson
P 2:3
(6:4,9:11,6:4,4:6,4:6)
Nie awansowali 5.
singiel (k) Helen Wills Moody wolny los Wielka Brytania Phyllis Satterthwaite
W 2:0
(6:1,6:1)
Norwegia Molla Mallory
W 2:0
(6:2,6:3)
Francja Germaine Golding
W 2:0
(6:2,6:1)
Francja Julie Vlasto
W 2:0
(6:2,6:2)
Gold medal.svg
Marion Jessup wolny los Rosa Torras
W 2:0
(6:2,6:0)
Wielka Brytania Kathleen McKane
P 0:2
(2:6,0:6)
Nie awansowała 5.
Eleanor Goss wolny los Francja Julie Vlasto
P 1:2
(3:6,6:2,4;6)
Nie awansowała 9.
Lillian Scharman Lili de Alvarez
P 0:2
(2:6,2:6)
Nie awansowała 17.
debel (k) Helen Wills Moody
Hazel Wightman
wolny los wolny los Wielka Brytania Dorothy Shepherd-Barron
Wielka Brytania Evelyn Colyer
W 2:1
(6:3,1:6,7:5)
Wielka Brytania Phyllis Covell
Wielka Brytania Kathleen McKane
W 2:0
(7:5,8:6)
Gold medal.svg
Marion Jessup
Eleanor Goss
Wielka Brytania Phyllis Covell
Wielka Brytania Kathleen McKane
P 0:2
(1:6,2:6)
Nie awansowały 11.
mikst Hazel Wightman
Richard N. Williams
Francja Suzanne Lenglen
Francja Henri Cochet
W
(w/o)
Grecja Lena Valaoritou-Skaramaga
Grecja Avgoustos Zerlentis
W 2:0
(6:2,6:1)
Szwecja Sigrid Fick
Szwecja Henning Müller
W 2:0
(8:6,6:2)
Wielka Brytania Kathleen McKane
Wielka Brytania John Brian Gilbert
W 2:1
(2:6,8:6,6:1)
Stany Zjednoczone Marion Jessup
Stany Zjednoczone Vincent Richards
W 2:0
(6:2,6:3)
Gold medal.svg
Marion Jessup
Vincent Richards
Francja Marguerite Billout
Francja Jean Borotra
W 2:0
(6:3,6:1)
Norwegia Molla Mallory
Norwegia Jack Nielsen
W 2:0
(6:3,6:2)
Lilí Álvarez
Eduardo Flaquer
W 2:0
(6:3,6:1)
Holandia Cornelia Bouman
Holandia Hendrik Timmer
W 2:0
(6:3,6:0)
Stany Zjednoczone Hazel Wightman
Stany Zjednoczone Richard N. Williams
P 0:2
(2:6,3:6)
Silver medal.svg

Rowing pictogram.svg
Wioślarstwo

Konkurencja Zawodnik Półfinał Finał Pozycja
Czas M. Czas M.
Jedynka William Gilmore 7:03,2 1. 7:54,0 2.
Silver medal.svg
Dwójka podwójna Paul Costello
Jack Kelly
6:34,0 1. 6:34,0 1.
Gold medal.svg
dwójka ze sternikiem Leon Butler
Edward Jennings
Harold Wilson
b.d 2. b.d 3.
Bronze medal.svg
Czwórka ze sternikiem Robert Gerhardt
Sidney Jelinek
John Kennedy
Edward Mitchell
Henry Welsford
7:19,0 1. b.d 3.
Bronze medal.svg
ósemka Leonard Carpenter
Howard Kingsbury
Alfred Lindley
John Miller
James Rockefeller
Frederick Sheffield
Laurence Stoddard
Benjamin Spock
Alfred Wilson
5:51,0 1. 6:33,4 1.
Gold medal.svg

Wrestling pictogram.svg
Zapasy

Styl wolny

Konkurencja Zawodnik 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
styl wolny waga kogucia Charles MacWilliam Szwecja Axel Larsson
p
Nie awansował
Bryant Hines Belgia Joseph Dillen
W
Finlandia Kustaa Pihlajamäki p[18]
Szwecja Axel Larsson W[19]
Finlandia Kaarlo Mäkinen p[20]
Francja Gaston Ducayla W[20]
Bronze medal.svg
styl wolny waga piórkowa Chester Newton Szwecja Hans Hansson
W
Dania Rasmus Torgensen
W
Finlandia Edvard Huupponen W[18]
Estonia Anton Koolmann W[20]
Stany Zjednoczone Robin Reed p[18]
Japonia Katsutoshi Naitō W[20]
Silver medal.svg
Robin Reed Estonia Anton Koolmann
W
Japonia Katsutoshi Naitō
W
Kanada Clifford Chilcott
W
Stany Zjednoczone Hans Hansson
W
Gold medal.svg
styl wolny waga lekka Russell Vis Kanada William Montgomery
W
Francja Émile Pouvroux
W
Finlandia Arvo Haavisto
W
Finlandia Volmar Wikström
W
Gold medal.svg
Perry Martter Estonia Alfred Praks
p
Nie awansował
styl wolny waga półśrednia Guy Lookabough Szwajcaria Otto Müller
W
Wielka Brytania James Davis
W
Kanada Donald Stockton W[18]
Finlandia Eino Leino P[20]
Szwajcaria Hermann Gehri p[18]
7.
William Johnson Szwajcaria Hermann Gehri
p
Francja G. Fichu W[20]
Wielka Brytania James Davis W[19]
Finlandia Eino Leino p[20]
Szwajcaria Otto MüllerP[19]
4.
styl wolny waga średnia Walter Wright Finlandia Vilho Pekkala
p
Nie awansował
Herschel Smith Dania Svend Nielsen
W
Finlandia Vilho Pekkala
p
Nie awansował
styl wolny waga półciężka John Spellman Wielka Brytania Walter Wilson
W
Kanada George Rumple
W
Szwecja Calle Westergren
W
Szwecja Johan Svensson
W
Gold medal.svg
Charles Strack Szwajcaria Charles Courant
P
Nie awansował
styl wolny waga ciężka Roger Flanders Szwecja Ernst Nilsson
p
Nie awansował
Harry Steel Wielka Brytania Archie MacDonald
W
Szwajcaria Henri Wernli
W
Szwecja Ernst Nilsson
W
Gold medal.svg

Przypisy

  1. a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z aa ab ac ad ae af Athletics – Olympic Games 1924 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-08-08].
  2. a b c d e f g h i Swimming – Olympic Games 1924 results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-08-08].
  3. Startował w eliminacjach i półfinale.
  4. a b c d e f g h i j Swimming – Olympic games 1924 results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-08-08].
  5. a b c d e f Diving Olympic Games 1924 results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-08-08].
  6. a b c d e Diving Olympic Games 1924 results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-08-08].
  7. a b c Shootong sports – Olympic Games 1924 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-08-08].
  8. Tennis – Tourmament Men’s (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-08-08].
  9. Tennis – Tourmament Men’s (ang.). the-sports.org.
  10. Tennis – Tourmament Men’s (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-08-08].
  11. a b c Tennis – Tourmament Men’s (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-08-08].
  12. a b c d Rowing Olumpic Games 1924 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-08-08].
  13. Gymnastic Olympic Games 1924 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-08-08].
  14. Equestrian – Olympic Games 1924 results Mixed (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-08-08].
  15. Water Polo Men’s Olympic Games 1924 (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-08-08].
  16. a b Walka o brązowy medal.
  17. Płynął w wyścigu finałowym.
  18. a b c d e Walka stoczona w turnieju głównym.
  19. a b c Walka stoczona w turnieju o brązowy medal.
  20. a b c d e f g Walka stoczona w turnieju o srebrny medal.

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.