Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1948
Z Wikipedii, wolnej encyclopedia
Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1948 reprezentowało 300 zawodników, 262 mężczyzn i 38 kobiet.
Szybkie fakty Kod MKOl, Chorąży ...
Kod MKOl |
USA | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1948 Londyn | ||||||
Chorąży | ||||||
Liczba zawodników |
300 w 19 dyscyplinach | |||||
|
Zamknij
Więcej informacji Medal, Zawodnik ...
Medal | Zawodnik | Dyscyplina | Konkurencja |
---|---|---|---|
Złoto | Harrison Dillard | Lekkoatletyka | Bieg na 100 m |
Złoto | Mel Patton | Lekkoatletyka | Bieg na 200 m |
Złoto | Malvin Whitfield | Lekkoatletyka | Bieg na 800 m |
Złoto | William Porter | Lekkoatletyka | Bieg na 110 m przez płotki |
Złoto | Roy Cochran | Lekkoatletyka | Bieg na 400 m przez płotki |
Złoto | Barney Ewell Lorenzo Wright Harrison Dillard Mel Patton | Lekkoatletyka | Sztafeta 4 x 100 m |
Złoto | Arthur Harnden Clifford Bourland Roy Cochran Malvin Whitfield | Lekkoatletyka | Sztafeta 4 x 400 m |
Złoto | Willie Steele | Lekkoatletyka | Skok w dal |
Złoto | Guinn Smith | Lekkoatletyka | Skok o tyczce |
Złoto | Wilbur Thompson | Lekkoatletyka | Pchnięcie kulą |
Złoto | Robert Mathias | Lekkoatletyka | Dziesięciobój |
Złoto | Alice Coachman | Lekkoatletyka | Skok wzwyż |
Złoto | Cliff Barker Don Barksdale Ralph Beard Lewis Beck Vince Boryla Gordon Carpenter Alex Groza Wallace Jones Bob Kurland Ray Lumpp Robert C. Pitts Jesse Renick Jack Robinson Kenny Rollins | Koszykówka | Turniej mężczyzn |
Złoto | Stephen Lysak Stephen Macknowski | Kajakarstwo | C-2 10 000 m |
Złoto | Bruce Harlan | Skoki do wody | Trampolina 3 m |
Złoto | Sammy Lee | Skoki do wody | Wieża 10 m |
Złoto | Vicki Draves | Skoki do wody | Trampolina 3 m |
Złoto | Vicki Draves | Skoki do wody | Wieża 10 m |
Złoto | Frank Henry Charles Anderson Earl Foster Thomson | Jeździectwo | WKKW drużynowo |
Złoto | Warren Westlund Bob Martin Bob Will Gordy Giovanelli Allan Morgan | Wioślarstwo | Czwórka ze sternikiem |
Złoto | Ian Turner Dave Turner Jim Hardy George Ahlgren Lloyd Butler Dave Brown Justus Smith John Stack sternik: Ralph Purchase | Wioślarstwo | Ósemka |
Złoto | Herman Whiton Alfred Loomis James Weekes James Smith Michael Monney | Żeglarstwo | Klasa 6 m |
Złoto | Hilary Smart Paul Smart | Żeglarstwo | Klasa Star |
Złoto | Arthur Edwin Cook | Strzelectwo | Karabin dowolny leżąc 50 m |
Złoto | Walter Ris | Pływanie | 100 m stylem dowolnym |
Złoto | William Smith | Pływanie | 400 m stylem dowolnym |
Złoto | James McLane | Pływanie | 1500 m stylem dowolnym |
Złoto | Allen Stack | Pływanie | 100 m stylem grzbietowym |
Złoto | Joe Verdeur | Pływanie | 200 m stylem klasycznym |
Złoto | Ann Curtis | Pływanie | 400 m stylem dowolnym |
Złoto | Marie Corridon Ann Curtis Brenda Helser Thelma Kalama | Pływanie | Sztafeta 4 x 100 m stylem dowolnym |
Złoto | Walter Ris William Smith James McLane Wallace Wolf | Pływanie | Sztafeta 4 x 100 m stylem dowolnym |
Złoto | Joseph Di Pietro | Podnoszenie ciężarów | Waga kogucia |
Złoto | Frank Spellman | Podnoszenie ciężarów | Waga półśrednia |
Złoto | Stanley Stanczyk | Podnoszenie ciężarów | Waga średnia |
Złoto | John Davis | Podnoszenie ciężarów | Waga ciężka |
Złoto | Glen Brand | Zapasy | Waga średnia w stylu wolnym |
Złoto | Henry Wittenberg | Zapasy | Waga półciężka w stylu wolnym |
Srebro | Barney Ewell | Lekkoatletyka | Bieg na 100 m |
Srebro | Barney Ewell | Lekkoatletyka | Bieg na 200 m |
Srebro | Clyde Scott | Lekkoatletyka | Bieg na 110 m przez płotki |
Srebro | Jim Delaney | Lekkoatletyka | Pchnięcie kulą |
Srebro | Steve Seymour | Lekkoatletyka | Rzut oszczepem |
Srebro | Horace Herring | Boks | Waga półśrednia |
Srebro | Frank Havens | Kajakarstwo | C-1 10 000 m |
Srebro | Stephen Lysak Stephen Macknowski | Kajakarstwo | C-2 1 000 m |
Srebro | Miller Anderson | Skoki do wody | Trampolina 3 m |
Srebro | Bruce Harlan | Skoki do wody | Wieża 10 m |
Srebro | Zoe Ann Olsen | Skoki do wody | Trampolina 3 m |
Srebro | Patricia Elsener | Skoki do wody | Wieża 10 m |
Srebro | Robert Borg Earl Foster Thomson Frank Henry | Jeździectwo | Ujeżdżenie drużynowo |
Srebro | Frank Henry | Jeździectwo | WKKW drużynowo |
Srebro | George Moore | Pięciobój nowoczesny | Indyywidualnie |
Srebro | Ralph Evans | Żeglarstwo | Klasa Finn |
Srebro | Walter Tomsen | Strzelectwo | Karabin dowolny leżąc 50 m |
Srebro | Alan Ford | Pływanie | 100 m stylem dowolnym |
Srebro | James McLane | Pływanie | 400 m stylem dowolnym |
Srebro | Robert Cowell | Pływanie | 100 m stylem grzbietowym |
Srebro | Keith Carter | Pływanie | 100 m stylem klasycznym |
Srebro | Ann Curtis | Pływanie | 100 m stylem dowolnym |
Srebro | Suzanne Zimmerman | Pływanie | 100 m stylem grzbietowym |
Srebro | Pete George | Podnoszenie ciężarów | Waga półśrednia |
Srebro | Harold Sakata | Podnoszenie ciężarów | Waga średnia |
Srebro | Norbert Schemansky | Podnoszenie ciężarów | Waga ciężka |
Srebro | Gerald Leeman | Zapasy | Waga kogucia w stylu wolnym |
Brąz | Malvin Whitfield | Lekkoatletyka | Bieg na 400 m |
Brąz | Craig Dixon | Lekkoatletyka | Bieg na 110 m przez płotki |
Brąz | George Stanich | Lekkoatletyka | Skok wzwyż |
Brąz | Herbert Douglas | Lekkoatletyka | Skok w dal |
Brąz | Bob Richards | Lekkoatletyka | Skok o tyczce |
Brąz | James Fuchs | Lekkoatletyka | Pchnięcie kulą |
Brąz | Fortune Gordien | Lekkoatletyka | Rzut dyskiem |
Brąz | Robert Bennett | Lekkoatletyka | Rzut młotem |
Brąz | Floyd Simmons | Lekkoatletyka | Dziesięciobój |
Brąz | Audrey Patterson | Lekkoatletyka | Bieg na 200 m |
Brąz | Sammy Lee | Skoki do wody | Trampolina 3 m |
Brąz | Patricia Elsener | Skoki do wody | Trampolina 3 m |
Brąz | Norman Cohn-Armitage George Worth Tibor Nyilas Dean Cetrulo Miguel de Capriles James Flynn | Szermierka | Szabla drużynowo |
Brąz | Helen Schifano Clara Schroth-Lomady Meta Elste Marian Barone Ladislava Bakanic Connie Caruccio-Lenz Anita Simonis Dorothy Dalton | Gimnastyka | Wielobój drużynowo |
Brąz | Fred Kingsbury Stu Griffing Greg Gates Bob Perew | Wioślarstwo | Czwórka bez sternika |
Brąz | Lockwood Pine Owen Tory | Żeglarstwo | Klasa Jaskółka |
Brąz | Robert Sohl | Pływanie | 200 m stylem klasycznym |
Brąz | Richard Tom | Podnoszenie ciężarów | Waga kogucia |
Brąz | Leland Merrill | Zapasy | Waga półśrednia w stylu wolnym |
Zamknij