Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988.

Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988
Stany Zjednoczone
Kod MKOl USA
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1988
Calgary
Chorąży Lyle Nelson
Liczba zawodników 118 w 10 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 9.
Złoto
2
Srebro
1
Brąz
3
Razem
6

Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988 reprezentowało 118 zawodników. Był to szesnasty start Stanów Zjednoczonych na zimowych igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina sportowa Konkurencja
Złoto
Brian Boitano
Łyżwiarstwo figurowe
Soliści
Złoto
Bonnie Blair
Łyżwiarstwo szybkie
500 m kobiet
Srebro
Eric Flaim
Łyżwiarstwo szybkie
1500 m mężczyzn
Brąz
Debi Thomas
Łyżwiarstwo figurowe
Solistki
Brąz
Peter Oppegard
Jill Watson
Łyżwiarstwo figurowe
Pary sportowe
Brąz
Bonnie Blair
Łyżwiarstwo szybkie
1000 m kobiet

Wyniki reprezentantów Stanów Zjednoczonych

Biathlon

Mężczyźni

  • Darin Binning
bieg indywidualny - 42. miejsce
  • Bill Carow
sprint - 49. miejsce
bieg indywidualny - 49. miejsce
  • Lyle Nelson
sprint - 30. miejsce
  • Curt Schreiner
sprint - 50. miejsce
bieg indywidualny - 52. miejsce
sprint - 27. miejsce
bieg indywidualny - 25. miejsce
sztafeta - 9. miejsce

Bobsleje

Mężczyźni

  • Brent Rushlaw
    Mike Aljoe
Dwójki - DNF
Dwójki - 16. miejsce
  • Brent Rushlaw
    Hal Hoye
    Mike Wasko
    Bill White
Czwórki - 4. miejsce
Czwórki - 16. miejsce

Biegi narciarskie

Mężczyźni

  • Todd Boonstra
15 km stylem klasycznym - 53. miejsce
  • Kevin Brochman
30 km stylem klasycznym - 56. miejsce
50 km stylem dowolnym - 47. miejsce
  • Jon Engen
30 km stylem klasycznym - 51. miejsce
50 km stylem dowolnym - DNF
  • Joe Galanes
15 km stylem klasycznym - 58. miejsce
30 km stylem klasycznym - DNF
15 km stylem klasycznym - 29. miejsce
30 km stylem klasycznym - 49. miejsce
50 km stylem dowolnym - DNF
  • Bill Spencer
15 km stylem klasycznym - 40. miejsce
50 km stylem dowolnym - 56. miejsce
sztafeta - 13. miejsce

Kobiety

  • Dorcas DenHartog
10 km stylem klasycznym - 40. miejsce
20 km stylem dowolnym - 23. miejsce
  • Nancy Fiddler
5 km stylem klasycznym - 41. miejsce
10 km stylem klasycznym - 41. miejsce
20 km stylem dowolnym - 43. miejsce
  • Leslie Krichko
5 km stylem klasycznym - 31. miejsce
10 km stylem klasycznym - 36. miejsce
  • Leslie Thompson
5 km stylem klasycznym - 39. miejsce
10 km stylem klasycznym - 45. miejsce
20 km stylem dowolnym - 25. miejsce
  • Betsy Youngman
5 km stylem klasycznym - 47. miejsce
20 km stylem dowolnym - 42. miejsce
  • Dorcas DenHartog
    Leslie Thompson
    Nancy Fiddler
    Leslie Krichko
sztafeta - 8. miejsce

Hokej na lodzie

Mężczyźni

  • Allen Bourbeau, Greg Brown, Clark Donatelli, Scott Fusco, Guy Gosselin, Tony Granato, Craig Janney, Jim Johannson, Peter Laviolette, Stephen Leach, Brian Leetch, Lane MacDonald, Corey Millen, Kevin Miller, Jeff Norton, Todd Okerlund, Mike Richter, Dave Snuggerud, Kevin Stevens, Chris Terreri, Eric Weinrich, Scott Young – 7. miejsce

Kombinacja norweska

Mężczyźni

  • Gary Crawford
Gundersen - 41. miejsce
  • Joe Holland
Gundersen - 19. miejsce
  • Todd Wilson
Gundersen - 40. miejsce
  • Joe Holland
    Todd Wilson
    Hans Johnstone
sztafeta - 10. miejsce

Łyżwiarstwo figurowe

Mężczyźni

soliści -
soliści - 7. miejsce
  • Paul Wylie
soliści - 10. miejsce

Kobiety

  • Caryn Kadavy
solistki - DNS
  • Debi Thomas
solistki -
  • Jill Trenary
solistki - 4. miejsce

Pary

  • Suzanne Semanick
    Scott Gregory
Pary taneczne - 6. miejsce
  • Kim Seybold
    Wayne Seybold
Pary sportowe - 10. miejsce
  • Gillian Wachsman
    Todd Waggoner
Pary sportowe - 5. miejsce
  • Jill Watson
    Peter Oppegard
Pary sportowe -
  • Susie Wynne
    Joseph Druar
Pary taneczne - 11. miejsce

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

  • John Baskfield
1500 m - 20. miejsce
  • Tom Cushman
1000 m - 17. miejsce
1000 m - 4. miejsce
1500 m -
5000 m - 4. miejsce
10 000 m - 4. miejsce
  • Mark Greenwald
1500 m - 11. miejsce
5000 m - 9. miejsce
500 m - 15. miejsce
500 m - DNF
1000 m - DNF
  • Jeff Klaiber
10 000 m - 25. miejsce
  • Marty Pierce
500 m - 22. miejsce
500 m - 8. miejsce
1000 m - 18. miejsce
1500 m - 15. miejsce
5000 m - 6. miejsce
10 000 m - 14. miejsce

Kobiety

500 m - 23. miejsce
1000 m - 7. miejsce
1500 m - 10. miejsce
3000 m - 20. miejsce
500 m -
1000 m -
1500 m - 4. miejsce
500 m - 12. miejsce
1000 m - 8. miejsce
1500 m - 13. miejsce
3000 m - 19. miejsce
5000 m - 11. miejsce
  • Jane Goldman
1500 m - 18. miejsce
3000 m - 11. miejsce
5000 m - 10. miejsce
  • Nancy Swider-Peltz
1000 m - 24. miejsce
5000 m - 22. miejsce
  • Kristen Talbot
500 m - 25. miejsce

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

  • Bill Hudson
zjazd - DNF
supergigant - 30. miejsce
kombinacja - DNF
  • A J Kitt
zjazd - 26. miejsce
supergigant - DNF
kombinacja - DNF
zjazd - 32. miejsce
gigant - 13. miejsce
slalom - DNF
kombinacja - DNF
  • Jack Miller
gigant - DNF
slalom - DNF
  • Jeff Olson
zjazd - 28. miejsce
supergigant - 24. miejsce
kombinacja - DNF
  • Bob Ormsby
gigant - 34. miejsce
slalom - DNF
  • Tiger Shaw
supergigant - 18. miejsce
gigant - 12. miejsce
  • Alex Williams
slalom - DNF

Kobiety

supergigant - 18. miejsce
gigant - 13. miejsce
  • Kristin Krone
zjazd - 20. miejsce
supergigant - 32. miejsce
kombinacja - 17. miejsce
zjazd - DNF
supergigant - 26. miejsce
kombinacja - 23. miejsce
  • Beth Madsen
slalom - 11. miejsce
kombinacja - 15. miejsce
gigant - DNF
slalom - DNF
gigant - 12. miejsce
slalom - 15. miejsce
  • Edie Thys
zjazd - 18. miejsce
supergigant - 9. miejsce
kombinacja - DNF
gigant - DNF
slalom - DNF

Saneczkarstwo

Mężczyźni

  • Duncan Kennedy
jedynki - 14. miejsce
  • Frank Masley
jedynki - 12. miejsce
  • Jon Owen
jedynki - 23. miejsce
  • Miro Zajonc
    Timothy Nardiello
dwójki - 11. miejsce
  • Joe Barile
    Steven Maher
dwójki - 16. miejsce

Kobiety

jedynki - 9. miejsce
  • Erica Terwillegar
jedynki - 11. miejsce
  • Erin Warren
jedynki - 6. miejsce

Skoki narciarskie

Mężczyźni

Skocznia duża - 49. miejsce
Skocznia normalna - 33. miejsce
Skocznia duża - 32. miejsce
Skocznia normalna - 18. miejsce
Skocznia duża - 42. miejsce
Skocznia duża - 50. miejsce
Skocznia normalna - 43. miejsce
Skocznia normalna - 54. miejsce
drużynowo - 10. miejsce
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988
Listen to this article