Szermierka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920 – floret mężczyzn - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Szermierka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920 – floret mężczyzn.

Szermierka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920 – floret mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Letnie Igrzyska Olimpijskie 1920
Szermierka
Floret indywidualnie
Nedo Nadi
Francja Philippe Cattiau
Francja Roger Ducret
Szermierka na
Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920
Floret   Indywidualnie   Drużynowo
Szpada   Indywidualnie   Drużynowo
Szabla   Indywidualnie   Drużynowo

Floret indywidualnie mężczyzn była jedną z konkurencji szermierczych na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920. Zawody odbyły się w dniach 17-18 sierpnia. W zawodach uczestniczyło 56 zawodników z 10 państw.

Wyniki

Ćwierćfinały

Grupa A
Miejsce Zawodnik Wygrane Przegrane Kwal.
1 Francja André Labatut 6 0 Q
2 Belgia Jean Verbrugghe 5 1 Q
3 Dania Ejnar Levison 4 2 Q
4 Stany Zjednoczone Henry Breckinridge 2 4
Holandia Wouter Brouwer 2 4
Rodolfo Terlizzi 2 4
7 Wielka Brytania Cecil Kershaw 0 6
Grupa B
Miejsce Zawodnik Wygrane Przegrane Kwal.
1 Nedo Nadi 7 1 Q
2 Francja Georges Trombert 7 1 Q
3 Czechosłowacja Vilém Tvrzský 6 2 Q
4 Holandia Salomon Zeldenrust 5 3
5 Stany Zjednoczone Millard Bloomer 4 4
6 Belgia Charles Pape 3 5
7 Wielka Brytania H. Evan James 2 6
Szwecja Gustaf Lindblom 2 6
9 Dania Kay Schrøder 0 8
Grupa C
Miejsce Zawodnik Wygrane Przegrane Kwal.
1 Aldo Nadi 6 0 Q
2 Dania Ivan Osiier 4 2 Q
3 Francja Lionel Bony de Castellane 4 2 Q
4 Belgia Emile Dufrane 3 3
Wielka Brytania Roland Willoughby 3 3
6 Czechosłowacja Josef Jungmann 1 5
7 Szwecja Nils Hellsten 0 6
Grupa D
Miejsce Zawodnik Wygrane Przegrane Kwal.
1 Abelardo Olivier 7 1 Q
2 Belgia Marcel Cuypers 6 2 Q
Francja Marcel Perrot 6 2 Q
4 Dania Georg Hegner 4 4
Holandia Adrianus de Jong 4 4
6 Czechosłowacja Josef Javůrek 3 5
Stany Zjednoczone Joseph Parker 3 5
8 Wielka Brytania Robert Montgomerie 2 6
9 Szwecja Hans Törnblom 1 7
Grupa E
Miejsce Zawodnik Wygrane Przegrane Kwal.
1 Federico Cesarano 4 0 Q
2 Belgia Charles Crahay 3 1 Q
3 Stany Zjednoczone Francis Honeycutt 2 2 Q
4 Ahmed Hassanein 1 3
5 Dania Verner Bonde 0 4
Grupa F
Miejsce Zawodnik Wygrane Przegrane Kwal.
1 Francja Philippe Cattiau 6 0 Q
2 Pietro Speciale 4 2 Q
3 Szwecja Knut Enell 4 2 Q
4 Belgia Marcel Berré 2 4
Wielka Brytania Philip Doyne 2 4
Czechosłowacja František Dvořák 2 4
7 Holandia Jan Van der Wiel 1 6
Grupa G
Miejsce Zawodnik Wygrane Przegrane Kwal.
1 Francja Roger Ducret 5 0 Q
2 Oreste Puliti 4 1 Q
3 Belgia Robert de Schepper 3 2 Q
4 Wielka Brytania Thomas Wand-Tetley 2 3
5 Stany Zjednoczone George Calnan 1 4
6 Dania Aage Berntsen 0 5
Grupa H
Miejsce Zawodnik Wygrane Przegrane Kwal.
1 Belgia Orphile de Montigny 5 0 Q
2 Tommaso Constantino 4 1 Q
3 Holandia Félix Vigeveno 3 2 Q
4 Wielka Brytania Edgar Seligman 2 3
5 Czechosłowacja Antonín Mikala 1 4
6 Stany Zjednoczone Leonard Schoonmaker 0 5

Półfinały

Grupa A
Miejsce Zawodnik Wygrane Przegrane Kwal.
1 Nedo Nadi 5 0 Q
2 Oreste Puliti 4 1 Q
3 Francja Roger Ducret 3 2 Q
4 Francja Lionel Bony de Castellane 2 3
5 Belgia Robert de Schepper 1 4
6 Stany Zjednoczone Francis Honeycutt 0 5
Grupa B
Miejsce Zawodnik Wygrane Przegrane Kwal.
1 Francja Philippe Cattiau 4 1 Q
Aldo Nadi 4 1 Q
3 Francja Marcel Perrot 3 2 Q
4 Belgia Marcel Cuypers 2 3
5 Dania Ejnar Levison 1 4
Czechosłowacja Vilém Tvrzský 1 4
Grupa C
Miejsce Zawodnik Wygrane Przegrane Kwal.
1 Belgia Orphile de Montigny 4 1 Q
Francja Georges Trombert 4 1 Q
3 Dania Ivan Osiier 3 2 Q
4 Tommaso Constantino 2 3
Belgia Charles Crahay 2 3
6 Federico Cesarano 0 5
Grupa D
Miejsce Zawodnik Wygrane Przegrane Kwal.
1 Francja André Labatut 5 0 Q
2 Abelardo Olivier 4 1 Q
3 Pietro Speciale 2 3 Q
4 Holandia Félix Vigeveno 2 3
5 Szwecja Knut Enell 1 4
Belgia Jean Verbrugghe 1 4

Finał

Finał
Miejsce Zawodnik Wygrane Przegrane Dogrywka
Nedo Nadi 10 1
Francja Philippe Cattiau 9 2 14
Francja Roger Ducret 9 2 19
4 Francja André Labatut 7 4
5 Aldo Nadi 6 5 19
6 Belgia Orphile de Montigny 6 5 27
7 Oreste Puliti 5 6
8 Dania Ivan Osiier 4 7
9 Abelardo Olivier 3 8
10 Francja Georges Trombert 3 8
11 Francja Marcel Perrot 3 8
12 Pietro Speciale 1 10

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Szermierka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920 – floret mężczyzn
Listen to this article