Szermierka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920 – szpada mężczyzn - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Szermierka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920 – szpada mężczyzn.

Szermierka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920 – szpada mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Letnie Igrzyska Olimpijskie 1920
Szermierka
Szpada indywidualnie
Francja Armand Massard
Francja Alexandre Lippmann
Francja Gustave Buchard
Szermierka na
Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920
Floret   Indywidualnie   Drużynowo
Szpada   Indywidualnie   Drużynowo
Szabla   Indywidualnie   Drużynowo

Szpada indywidualnie mężczyzn była jedną z konkurencji szermierczych na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920. Zawody odbyły się w dniach 22-23 sierpnia. W zawodach uczestniczyło 80 zawodników z 13 państw.

Wyniki

Runda 1.

Grupa A
Miejsce Zawodnik Wygrane Przegrane Kwal.
1 Belgia Félix, Count Goblet d'Alviella 8 1 Q
2 Portugalia João Sassetti 6 3 Q
3 Francja Roger Ducret 5 4 Q
Szwecja Gustaf Lindblom 5 4 Q
5 Grecja S. Antonidas 4 5 Q
6 Wielka Brytania John Blake 4 5
7 Holandia Willem Hubert 3 6
Dania Ivan Osiier 3 6
Paolo Thaon 3 6
10 Czechosłowacja Jan Černohorský 1 8
Grupa B
Miejsce Zawodnik Wygrane Przegrane Kwal.
1 Holandia Jan Van der Wiel 5 2 Q
2 Portugalia António Mascarenhas 4 3 Q
Grecja Evangelos Skotidas 4 3 Q
Belgia Maurice Dewee 4 3 Q
5 Wielka Brytania Roland Willoughby 3 4 Q
6 Dania Kay Schrøder 3 4
7 Szwajcaria Frédéric Fitting 2 5
Szwecja Bertil Uggla 2 5
Grupa C
Miejsce Zawodnik Wygrane Przegrane Kwal.
1 Portugalia Fernando Correia 5 2 Q
Francja Georges Trombert 5 2 Q
3 Belgia Victor Boin 4 2 Q
Dania Ejnar Levison 4 2 Q
5 Holandia Wouter Brouwer 3 3 Q
6 Abelardo Olivier 3 3 q
7 Stany Zjednoczone John Dimond 2 4
Szwecja Hans Törnblom 2 4
Grupa D
Miejsce Zawodnik Wygrane Przegrane Kwal.
1 Francja Frédéric Dubourdieu 7 2 Q
2 Dania Poul Rasmussen 6 3 Q
3 Szwajcaria Edouard Fitting 5 4 Q
4 Belgia Ernest Gevers 4 5 Q
5 Szwecja Carl Gripenstedt 4 5 Q
6 Portugalia Frederico Paredes 4 5
7 Holandia Louis Delaunoij 3 6
Stany Zjednoczone Raymond Dutcher 3 6
Wielka Brytania Robert Montgomerie 3 6
10 Czechosłowacja Josef Javůrek 2 7
Grupa E
Miejsce Zawodnik Wygrane Przegrane Kwal.
1 Szwecja Nils Hellsten 6 2 Q
2 Portugalia Ruimondo Mayer 5 3 Q
3 Belgia Joseph De Craecker 4 4 Q
4 Czechosłowacja Otakar Švorčík 4 4 Q
5 Francja Alexandre Lippmann 4 4 Q
6 Szwajcaria Eugène Empeyta 3 5
7 Wielka Brytania Martin Holt 3 5
8 Dania Georg Hegner 1 7
Grecja Vasilios Zarkadis 1 7
Grupa F
Miejsce Zawodnik Wygrane Przegrane Kwal.
1 Francja Gustave Buchard 6 1 Q
2 Tullio Bozza 5 2 Q
3 Holandia Henri Wijnoldij-Daniëls 4 3 Q
4 Dania Aage Berntsen 3 4 Q
5 Stany Zjednoczone William Russell 3 4 Q
6 Szwecja Knut Enell 2 5
7 Belgia Léon Tom 2 5
8 Wielka Brytania George Burt 1 6
Grupa G
Miejsce Zawodnik Wygrane Przegrane Kwal.
1 Stany Zjednoczone Henry Breckinridge 6 2 Q
Belgia Charles Delporte 6 2 Q
Francja Louis Moreau 6 2 Q
4 Portugalia Jorge de Paiva 5 3 Q
5 Czechosłowacja Josef Jungmann 4 4 Q
6 Aldo Boni 3 5
7 Holandia Salomon Zeldenrust 3 5
8 Wielka Brytania Charles Notley 2 6
9 Szwecja Einar Råberg 0 8
Grupa H
Miejsce Zawodnik Wygrane Przegrane Kwal.
1 Belgia Orphile de Montigny 7 1 Q
2 Francja Georges Casanova 6 2 Q
Holandia Adrianus de Jong 6 2 Q
4 Portugalia Henrique da Silveira 5 3 Q
5 Giovanni Canova 3 5 Q
6 Szwecja David Warholm 3 5
7 Wielka Brytania Ronald Campbell 3 5
8 Szwajcaria Henri Jacquet 2 6
9 Czechosłowacja Vilém Tvrzský 1 7
Grupa I
Miejsce Zawodnik Wygrane Przegrane Kwal.
1 Francja Armand Massard 6 2 Q
2 Ahmed Hassanein 5 3 Q
Dino Urbani 5 3 Q
4 Wielka Brytania Robin Dalglish 4 4 Q
5 Dania Otto Baerentzen 4 4
6 Szwajcaria Louis de Tribolet 3 5
7 Portugalia Manuel Queiróz 3 5
8 Holandia Félix Vigeveno 2 6
9 Stany Zjednoczone Leonard Schoonmaker 0 8

Ćwierćfinały

Grupa A
Miejsce Zawodnik Wygrane Przegrane Kwal.
1 Francja Georges Trombert 8 2 Q
2 Szwecja Gustaf Lindblom 7 3 Q
Portugalia Jorge de Paiva 7 3 Q
4 Holandia Adrianus de Jong 6 4 Q
Francja Louis Moreau 6 4 Q
6 Belgia Charles Delporte 5 5 Q
7 Tullio Bozza 5 5
Belgia Joseph De Craecker 5 5
9 Dania Poul Rasmussen 4 6
10 Wielka Brytania Roland Willoughby 2 8
11 Czechosłowacja Otakar Švorčík 1 9
Grupa B
Miejsce Zawodnik Wygrane Przegrane Kwal.
1 Abelardo Olivier 7 3 Q
2 Portugalia Fernando Correia 6 4 Q
Francja Frédéric Dubourdieu 6 4 Q
Francja Armand Massard 6 4 Q
5 Stany Zjednoczone Henry Breckinridge 5 3 Q
Belgia Félix, Count Goblet d'Alviella 5 3 Q
7 Ahmed Hassanein 4 6
Portugalia Ruimondo Mayer 4 6
Holandia Henri Wijnoldij-Daniëls 4 6
10 Szwecja Carl Gripenstedt 3 7
11 Czechosłowacja Josef Jungmann 1 9
Grupa C
Miejsce Zawodnik Wygrane Przegrane Kwal.
1 Portugalia João Sassetti 8 3 Q
2 Portugalia António Mascarenhas 7 4 Q
3 Francja Gustave Buchard 6 5 Q
Belgia Ernest Gevers 6 5 Q
Stany Zjednoczone William Russell 6 5 Q
Belgia Maurice Dewee 6 5 Q
7 Giovanni Canova 5 6
Francja Roger Ducret 5 6
Grecja Evangelos Skotidas 5 6
10 Dania Aage Berntsen 4 7
11 Grecja S. Antonidas 3 8
12 Holandia Jan Van der Wiel 1 10
Grupa D
Miejsce Zawodnik Wygrane Przegrane Kwal.
1 Szwecja Nils Hellsten 8 2 Q
2 Francja Alexandre Lippmann 7 3 Q
3 Francja Georges Casanova 6 4 Q
Dania Ejnar Levison 6 4 Q
Belgia Orphile de Montigny 6 4 Q
Dino Urbani 6 4 Q
7 Portugalia Henrique da Silveira 4 6
8 Belgia Victor Boin 3 7
Holandia Wouter Brouwer 3 7
Szwajcaria Edouard Fitting 3 7
11 Wielka Brytania Robin Dalglish 1 9

Półfinały

Grupa A
Miejsce Zawodnik Wygrane Przegrane Kwal.
1 Francja Georges Casanova 9 2 Q
2 Portugalia António Mascarenhas 7 4 Q
3 Szwecja Gustaf Lindblom 6 5 Q
Francja Armand Massard 6 5 Q
5 Belgia Charles Delporte 4 7 Q
Francja Alexandre Lippmann 4 7 Q
7 Francja Frédéric Dubourdieu 4 7
Belgia Orphile de Montigny 4 7
Dino Urbani 4 7
10 Portugalia Fernando Correia 2 9
Stany Zjednoczone William Russell 2 9
12 Dania Ejnar Levison 0 11
Grupa B
Miejsce Zawodnik Wygrane Przegrane Kwal.
1 Belgia Ernest Gevers 7 4 Q
2 Francja Gustave Buchard 6 5 Q
Belgia Félix, Count Goblet d'Alviella 6 5 Q
Francja Louis Moreau 6 5 Q
Abelardo Olivier 6 5 Q
Portugalia Jorge de Paiva 6 5 Q
7 Francja Georges Trombert 6 5
8 Szwecja Nils Hellsten 4 7
Holandia Adrianus de Jong 4 7
10 Stany Zjednoczone Henry Breckinridge 3 8
Belgia Maurice Dewee 3 8
12 Portugalia João Sassetti 2 9

Finał

Finał
Miejsce Zawodnik Wygrane Przegrane
Francja Armand Massard 9 2
Francja Alexandre Lippmann 7 4
Francja Gustave Buchard 6 5
4 Belgia Ernest Gevers 6 5
5 Francja Georges Casanova 5 6
6 Portugalia António Mascarenhas 5 6
Francja Louis Moreau 5 6
Abelardo Olivier 5 6
9 Szwecja Gustaf Lindblom 4 7
10 Belgia Charles Delporte 3 8
Belgia Félix, Count Goblet d'Alviella 3 8
12 Portugalia Jorge de Paiva 2 9

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Szermierka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920 – szpada mężczyzn
Listen to this article