Szwajcaria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Szwajcaria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996.

Szwajcaria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Szwajcaria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996
Szwajcaria
Kod MKOl SUI
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1996
Atlanta
Chorąży Stefan Schärer
Liczba zawodników 114 w 17 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 18.
Złoto
4
Srebro
3
Brąz
0
Razem
7

Szwajcarię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 reprezentowało 114 zawodników: 71 mężczyzn i 43 kobiet.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Donghua Li
Gimnastyka
ćwiczenia na koniu z łękami mężczyzn 9,875 pkt[1]
Złoto
Pascal Richard
Kolarstwo szosowe
wyścig ze startu wspólnego 4:52,56 h[2]
Złoto
Xeno Müller
Wioślarstwo
jedynki mężczyzn 6:44,85[3]
Złoto
Markus Gier, Michael Gier
Wioślarstwo
dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn 6:23,47[3]
Srebro
Willi Melliger
Jeździectwo
skoki przez przeszkody indywidualnie
Srebro
Thomas Frischknecht
Kolarstwo górskie
cross country mężczyzn 2:20,14 h[4]
Srebro
Daniela Baumer, Sabine Eichenberger, Ingrid Haralamow-Raimann, Gabi Müller
Kajakarstwo
K-4 500 m kobiet 1:32,701[5]

Skład kadry

Badminton

Kobiety'

  • Santi Wibowo - gra pojedyncza - 17. miejsce,

Mężczyźni

  • Thomas Wapp - gra pojedyncza - 17. miejsce,

Miksty

  • Santi Wibowo, Thomas Wapp - 17. miejsce,

Gimnastyka

Kobiety

  • Pascale Grossenbacher
wielobój indywidualnie - 59. miejsce,
ćwiczenia wolne - 74. miejsce,
skok przez konia - 85. miejsce,
ćwiczenia na poręczach - 62. miejsce,
ćwiczenia na równoważni - 70. miejsce,

Mężczyźni

  • Donghua Li
wielobój indywidualnie - 48. miejsce,
ćwiczenia wolne - 76. miejsce,
skok przez konia - 83. miejsce,
ćwiczenia na poręczach - 68. miejsce,
ćwiczenia na drążku - 67. miejsce,
ćwiczenia na kółkach - 92. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami - 1. miejsce,
  • Michael Engeler
wielobój indywidualnie - 53. miejsce,
ćwiczenia wolne - 88. miejsce,
skok przez konia - 69. miejsce,
ćwiczenia na poręczach - 46. miejsce,
ćwiczenia na drążku - 55. miejsce,
ćwiczenia na kółkach - 81. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami - 74. miejsce,
  • Erich Wanner
wielobój indywidualnie - 60. miejsce,
ćwiczenia wolne - 61. miejsce,
skok przez konia - 69. miejsce,
ćwiczenia na poręczach - 89. miejsce,
ćwiczenia na drążku - 83. miejsce,
ćwiczenia na kółkach - 74. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami - 94. miejsce,

Judo

Kobiety

Jeździectwo

  • Christine Stückelberger - ujeżdżenie indywidualnie - 17. miejsce,
  • Hans Staub - ujeżdżenie indywidualnie - 27. miejsce,
  • Eva Senn - ujeżdżenie indywidualnie - 33. miejsce,
  • Barbara von Grebel-Schiendorfer - ujeżdżenie indywidualnie - 47. miejsce,
  • Christine Stückelberger, Hans Staub, Eva Senn, Barbara von Grebel-Schiendorfer - ujeżdżenie drużynowo - 6. miejsce,
  • Willi Melliger - skoki przez przeszkody indywidualnie - 2. miejsce,
  • Urs Fäh - skoki przez przeszkody indywidualnie - 5. miejsce,
  • Beat Mändli - skoki przez przeszkody indywidualnie - 11. miejsce,
  • Markus Fuchs - skoki przez przeszkody indywidualnie - 65. miejsce,
  • Willi Melliger, Beat Mändli, Urs Fäh, Markus Fuchs - skoki przez przeszkody drużynowo - 6. miejsce,
  • Heinz Wehrli, Christoph Meier, Marius Marro - WKKW drużynowo - 10. miejsce,

Kajakarstwo górskie

Kobiety

  • Ingrid Haralamow-Raimann - K-1 500 m - 8. miejsce,
  • Daniela Baumer, Ingrid Haralamow-Raimann - K-2 500 m - odpadły w półfinale,
  • Daniela Baumer, Sabine Eichenberger, Ingrid Haralamow-Raimann, Gabi Müller - K-4 500 m - 2. miejsce,
  • Sandra Friedli - kajakarstwo górskie - K-1 - 13. miejsce,
  • Nagwa El Desouki - kajakarstwo górskie - K-1 - 26. miejsce,

Mężczyźni

  • Peter Matti, Ueli Matti - kajakarstwo górskie - C-2 - 9. miejsce,

Kolarstwo

Kobiety

  • Barbara Heeb - kolarstwo szosowe - wyścig ze startu wspólnego - 8. miejsce,
  • Yvonne Schnorf - kolarstwo szosowe - wyścig ze startu wspólnego - 13. miejsce,
  • Diana Rast
kolarstwo szosowe - wyścig ze startu wspólnego - 15. miejsce,
kolarstwo szosowe - jazda indywidualna na czas - 15. miejsce,
  • Daniela Gassmann - kolarstwo górskie - cross country - 12. miejsce,
  • Silvia Fürst - kolarstwo górskie - cross country - 16. miejsce,

Mężczyźni

kolarstwo szosowe - wyścig ze startu wspólnego - 104. miejsce,
kolarstwo szosowe - jazda indywidualna na czas - 7. miejsce,
kolarstwo szosowe - wyścig ze startu wspólnego - 110. miejsce,
kolarstwo górskie - cross country - 2. miejsce,
  • Tony Rominger - kolarstwo szosowe - jazda indywidualna na czas - 5. miejsce,
  • Bruno Risi - kolarstwo torowe - wyścig punktowy - 17. miejsce,
  • Beat Wabel - kolarstwo górskie - cross country - 12. miejsce,

Lekkoatletyka

Kobiety

  • Mireille Donders
bieg na 100 m - odpadła w eliminacjach,
bieg na 200 m - odpadła w eliminacjach,

Mężczyźni

  • Stefan Burkart - bieg na 100 m - odpadł w eliminacjach,
  • Alain Reimann - bieg na 200 m - odpadł w eliminacjach,
  • Matthias Rusterholz - bieg na 400 m - odpadł w ćwierćfinale,
  • Laurent Clerc - bieg na 400 m - odpadł w eliminacjach,
  • André Bucher - bieg na 800 m - odpadł w półfinale,
  • Peter Philipp - bieg na 1500 m - odpadł w eliminacjach,
  • Marcel Schelbert - bieg na 400 m przez płotki - odpadł w eliminacjach,
  • Laurent Clerc, Kevin Widmer, Alain Rohr, Matthias Rusterholz - sztafeta 4 x 400 m - odpadli w półfinale,
  • Pascal Charrière - chód na 50 km - 31. miejsce,
  • Philipp Huber - dziesięciobój - 28. miejsce,

Pięciobój nowoczesny

Mężczyźni

  • Philipp Waeffler - indywidualnie - 29. miejsce,

Piłka ręczna

Mężczyźni

  • Carlos Lima, Christian Meisterhans, Daniel Spengler, Marc Baumgartner, Matthias Zumstein, Nick Christen, René Barth, Robbie Kostadinovich, Rolf Dobler, Roman Brunner, Stefan Schärer, Urs Schärer - 8. miejsce,

Pływanie

Kobiety

200 m stylem dowolnym - 38. miejsce,
400 m stylem dowolnym - 35. miejsce,

Strzelectwo

Kobiety

  • Gaby Bühlmann
karabin pneumatyczny 10 m - 13. miejsce,
karabin małokalibrowy trzy pozycje 50 m - 9. miejsce,
  • Sabina Fuchs
karabin pneumatyczny 10 m - 13. miejsce,
karabin małokalibrowy trzy pozycje 50 m - 22. miejsce,

Mężczyźni

  • Michel Ansermet - pistolet szybkostrzelny 25 m - 12. miejsce,
  • Urs Tobler - pistolet szybkostrzelny 25 m - 12. miejsce,
  • Andi Zumbach
karabin pneumatyczny 10 m - 28. miejsce,
karabin małokalibrowy trzy pozycje 50 m - 32. miejsce,
karabin małokalibrowy leżąc 50 m - 26. miejsce,
  • Kurt Koch - karabin małokalibrowy leżąc 50 m - 20. miejsce
  • Xavier Bouvier - trap - 20. miejsce,

Szermierka

Kobiety

  • Gianna Hablützel-Bürki - szpada indywidualnie - 11. miejsce,
  • Michèle Wolf - szpada indywidualnie - 43. miejsce,
  • Sandra Kenel - szpada indywidualnie - 45. miejsce,
  • Gianna Hablützel-Bürki, Michèle Wolf, Sandra Kenel - szpada drużynowo - 9. miejsce,

Mężczyźni

  • Nic Bürgin - szpada indywidualnie - 21. miejsce,
  • Olivier Jacquet - szpada indywidualnie - 34. miejsce,

Tenis stołowy

Kobiety

  • Dai-Yong Tu - gra pojedyncza - 9. miejsce,

Tenis ziemny

Kobiety

  • Martina Hingis - gra pojedyncza - 17. miejsce
  • Patty Schnyder - gra pojedyncza - 33. miejsce,
  • Martina Hingis, Patty Schnyder - gra podwójna - 5. miejsce,

Mężczyźni

Wioślarstwo

Mężczyźni

  • Xeno Müller - jedynka - 1. miejsce,
  • René Benguerel, Michael Erdlen, Ueli Bodenmann, Simon Stürm - czwórka podwójna - 5. miejsce,
  • Markus Gier, Michael Gier - dwójka podwójna wagi lekkiej - 1. miejsce,
  • Michael Bänninger, Mathias Binder, Markus Feusi, Nicolai Kern - czwórka bez sternika wagi lekkiej - 11. miejsce,

Zapasy

Mężczyźni

Żeglarstwo

  • Chris Rast, Jean-Pierre Ziegert - klasa 470 - 30. miejsce,
  • Patrick Thorens, Stéphane Wohnlich - klasa Tornado - 10. miejsce,
  • Nicole Meylan-Levecque - klasa Europa - 15. miejsce,

Przypisy

  1. Gymnastics - Olymic Games - Artistic Gymnastics 1996 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-05-29] (ang.).
  2. Cycling - Olymic Games 1996 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-05-29] (ang.).
  3. a b Rowing - Olymic Games 1996 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-05-29] (ang.).
  4. Mountain Bike - Olymic Games 1996 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-05-29] (ang.).
  5. Caanoeing - Olymic Games Flatwater 1996 results Women, the-sports.org [dostęp 2012-05-29] (ang.).

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Szwajcaria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996
Listen to this article