Szwajcaria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1948 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Szwajcaria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1948.

Szwajcaria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1948

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Szwajcaria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1948
Szwajcaria
Kod MKOl SUI
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1948
Sankt Moritz
Chorąży Felix Endrich
Liczba zawodników 70 w 21 konkurencjach w 9 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 3.
Złoto
3
Srebro
4
Brąz
3
Razem
10.

Szwajcarię na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1948 reprezentowało 70 zawodników: 59 mężczyzn i jedenaście kobiet. Był to piąty start reprezentacji Szwajcarii na zimowych igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Felix Endrich, Friedrich Waller
Bobsleje
Dwójki mężczyzn 5:29,20 min[1]
Złoto
Edy Reinalter
Narciarstwo alpejskie
slalom specjalny mężczyzn 2:10,3 min[2]
Złoto
Hedy Schlunegger
Narciarstwo alpejskie
zjazd kobiet 2:28,3 min[3]
Srebro
Fritz Feierabend, Paul Eberhard
Bobsleje
Dwójki mężczyzn 5:30,4 min[1]
Srebro
Hans Gerschwiler
Łyżwiarstwo figurowe
Soliści 181,122 pkt[4]
Srebro
Karl Molitor
Narciarstwo alpejskie
Kombinacja mężczyzn 6,44 pkt[2]
Srebro
Antoinette Meyer
Narciarstwo alpejskie
slalom specjalny kobiet 1:57,7 min[3]
Brąz
Hans Bänninger, Reto Perl, Emil Handschin, Ferdinand Cattini, Hans Cattini, Hanggi Boller, Hans Dürst, Walter Paul Dürst, Bibi Torriani, Gebhard Poltera, Ulrich Poltera, Hans-Martin Trepp, Beat Rüedi, Fredi Bieler, Heini Lohrer, Werner Lohrer, Otto Schubiger
Hokej na lodzie
turniej mężczyzn
Brąz
Karl Molitor
Narciarstwo alpejskie
zjazd mężczyzn 3:00,3 min[2]
Brąz
Rolf Olinger
Narciarstwo alpejskie
zjazd mężczyzn 3:00,3 min[2]

SKład kadry

Biegi narciarskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Edy Schild Bieg na 18 km 1:22:15 20.
Niklaus Stump 1:22:15 20.
Max Müller 1:22:40 25.
Robert Zurbriggen 1:22:51 26.
Theo Allenbach 1:23:54 30.
Alfons Supersaxo 1:24:29 34.
Karl Bricker 1:25:47 41.
Gottlieb Perren 1:26:27 43.
Edy Schild Bieg na 50 km 4:05,37 6.
Max Müller 4:30,51 17.
Louis Bourban 4:33,50 19.
Niklaus Stump
Robert Zurbriggen
Max Müller
Edy Schild
Sztafeta 4 x 10 km 2:48:07 5.

Bobsleje

Mężczyźni

Osada Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
SUI-1 Fritz Feierabend
Paul Eberhard
Dwójki 1:23,7 1:24,0 1:21,4 1:21,3 5:30,4
SUI-2 Felix Endrich
Fritz Waller
1:22,4 1:22,7 1:21,7 1:22,4 5:29,2
SUI-1 Fritz Feierabend
Fritz Waller
Felix Endrich
Heinrich Angst
Czwórki 1:16,9 1:21,2 1:22,3 1:21,7 5:22,1 4.
SUI-2 Franz Kapus
Bernhard Schilter
Paul Eberhard
Werner Spring
1:17,6 1:20,8 1:22,3 1:24,7 5:25,4 8.

Hokej na lodzie

Reprezentacja mężczyzn

  • Gebhard Poltera
  • Ulrich Poltera
  • Hans-Martin Trepp
  • Beat Rüedi
  • Fredi Bieler
  • Heini Lohrer
  • Werner Lohrer
  • Otto Schubiger

Reprezentacja Szwajcarii zajęła 3. miejsce.

Tabela końcowa

Drużyna M Mecze Bramki Pkt Uwagi
W R P + - +/-
 Kanada 8 7 1 0 69 5 +64 15
 Czechosłowacja 8 7 1 0 80 18 +62 15
 Szwajcaria 8 6 0 2 67 21 +46 12
 Szwecja 8 4 0 4 55 28 +27 8
 Wielka Brytania 8 3 0 5 39 47 -8 6
 Polska 8 2 0 6 29 97 -68 4
 Austria 8 1 0 7 33 77 -44 2
 Włochy 8 0 0 8 24 156 -132 0
 Stany Zjednoczone 8 5 0 3 86 33 +53 10 Dyskwalifikacja

Wyniki

30 stycznia 1948 Szwajcaria  5:4  Stany Zjednoczone

31 stycznia 1948 Szwajcaria  16:0  Włochy

1 lutego 1948 Szwajcaria  12:2  Austria

4 lutego 1948 Szwajcaria  12:3  Wielka Brytania

5 lutego 1948 Szwajcaria  8:2  Szwecja

6 lutego 1948 Szwajcaria  14:0  Polska

7 lutego 1948 Czechosłowacja  7:1  Szwajcaria

8 lutego 1948 Kanada  3:0  Szwajcaria

Kombinacja norweska

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Bieg narciarski Skoki narciarskie Łącznie Pozycja
Czas biegu Pozycja Punkty Skok 1 Skok 2 Skok 3 Punkty Pozycja
Niklaus Stump Indywidualnie 1:22:15 7. 208,50 65,5 63,5 (upadek) 60,0 213,0 5. 421,50 4.
Alfons Supersaxo 1:24:29 16. 196,50 63,0 57,0 61,5 203,9 13. 400,40 13.
Theo Allenbach 1:23:54 12. 199,50 52,5 52,0 50,0 176,6 32. 376,1 17.
Gottlieb Perren 1:26:27 20. 186,00 56,0 57,5 56,5 187,8 26. 373,8 18.

Łyżwiarstwo figurowe

Zawodnik Konkurencja Nota Pozycja
Maya Hug Solistki 141,522 15.
Lotti Höner 134,211 23.
Doris Blanc 122,622 25.
Hans Gerschwiler Soliści 181,122
Karl Enderlin 154,244 14.
Luny Unold
Hans Kuster
Pary sportowe 9,281 12.

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Bieg na 500 m Bieg na 1500 m Bieg na 5000 m Bieg na 10 000 m
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Hanspeter Vogt 2:30,9 34.
Sepp Rogger 2:34,7 43. 9:29,3 34.
Rudolf Kleiner 47,8 39. 2:33,0 42.
Heinz Hügelshofer 9:28,6 33.
Alfred Altenburger 9:40,6 39.

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

Zjazd
Zawodnik Czas Miejsce
Karl Molitor 3:00,3
Ralph Olinger 3:00,3
Fernand Grosjean 3:03,1 8.
Adolf Odermatt 3:06,4 11.
Romedi Spada 3:09,2 18.
Edy Reinalter 3:11,0 22.
Alfred Stäger Nie ukończył konkurencji
Slalom specjalny
Zawodnik Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Łączny czas Pozycja
Edy Reinalter 1:07,7 1:02,6 2:10,3
Karl Molitor 1:10,2 1:06,0 2:16,2 8.
Georges Schneider 1:11,9 1:06,5 2:18,4 13.
Karl Gamma Nie ukończył przejazdu - Nie ukończył konkurencji
Kombinacja
Zawodnik Zjazd Slalom Łącznie
Czas Pozycja Punkty Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Pozycja Punkty Punkty Pozycja
Karl Molitor 3:00,3 2. 3,09 1:14,0 1:08,5 6. 3,35 6,44
Edy Reinalter 3:11,0 16. 8,83 1:16,3 1:05,8 4. 3,18 12,01 10.
Adolf Odermatt 3:06,4 7. 6,51 1:19,8 1:15,8 19. 9,13 15,64 15.
Fernand Grosjean 3:03,1 4. 4,52 1:19,6 1:22,7 30. 12,09 16,61 16.

Kobiety

Zjazd
Zawodnik Czas Miejsce
Hedy Schlunegger 2:28,3
Lina Mittner 2:31,2 5.
Rosmarie Bleuer 2:33,3 9.
Antoinette Meyer 2:35,4 11.
Irène Molitor 2:37,2 14.
Olivia Ausoni 2:45,1 24.
Slalom specjalny
Zawodnik Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Łączny czas Pozycja
Antoinette Meyer 57,0 1:00,7 1:57,7
Renée Clerc 1:03,8 1:02,0 2:05,8 5.
Rosmarie Bleuer 1:06,2 1:04,4 2:10,6 13.
Olivia Ausoni 1:18,7 59,9 2:18,6 17.
Kombinacja
Zawodnik Zjazd Slalom Łącznie
Czas Pozycja Punkty Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Pozycja Punkty Punkty Pozycja
Rosmarie Bleuer 2:33,3 9. 3,20 1:05,5 1:03,8 6. 5,60 8,80 6.
Hedy Schlunegger 2:28,3 1. 0,00 1:11,4 1:07,1 15. 10,20 10,20 8.
Lina Mittner 2:31,2 5. 1,79 1:03,3 1:16,3 17. 10,75 12,54 14.
Olivia Ausoni 2:45,1 19. 10,62 1:44,4 1:08,5 27. 27,40 38,02 26.

Skeleton

Mężczyźni

Zawodnik Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Ślizg 5 Ślizg 6 Łącznie Pozycja
Gottfried Kägi 48,9 48,8 48,7 1:00,8 1:01,6 1:01,1 5:29,9 5.
Milo Bigler 48,4 48,4 48,7 2:00,2 1:02,1 Nie ukończył ślizgu Nie ukończył konkurencji
Dialma Baselgia 49,2 49,0 48,6 Nie ukończył ślizgu - - Nie ukończył konkurencji
Christian Fischbacher Nie ukończył ślizgu - - - - - Nie ukończył konkurencji

Skoki narciarskie

Mężczyźni

Skoczek Skok 1 Skok 2 Nota Pozycja
odległość odległość
Fritz Tschannen 64,5 66,0 214,8 9.
Hans Zurbriggen 61,0 67,0 214,0 10.
Willi Klopfenstein 60,0 62,5 209,3 13.
Andreas Däscher 61,0 61,0 203,8 17.

Przypisy

  1. a b Bobsleigh Olympic Games 1948 results Men, the-sports.org [dostęp 2013-05-29] (ang.).
  2. a b c d Alpine skiing Olympic Games 1948 results Men, the-sports.org [dostęp 2013-05-29] (ang.).
  3. a b Alpine skiing Olympic Games 1948 results Women, the-sports.org [dostęp 2013-05-29] (ang.).
  4. Figure Skating Olympic Games 1948 results Men, the-sports.org [dostęp 2013-05-29] (ang.).

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Szwajcaria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1948
Listen to this article