Szwajcaria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Szwajcaria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994.

Szwajcaria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Szwajcaria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994
Szwajcaria
Kod MKOl SUI
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1994
Lillehammer
Chorąży Gustav Weder
Liczba zawodników 59 w 10 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 8.
Złoto
3
Srebro
4
Brąz
2
Razem
9

Reprezentacja Szwajcarii na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994 liczyła 59 zawodników - 41 mężczyzn i 18 kobiet, którzy wystąpili w dziesięciu dyscyplinach sportowych. Reprezentanci tego kraju zdobyli łącznie dziewięć medali - trzy złote, cztery srebrne i dwa brązowe.

Najmłodszym szwajcarskim zawodnikiem podczas ZIO 1994 była Nathalie Krieg (16 lat i 126 dni), a najstarszym - Daniel Hediger (35 lat i 133 dni).

Medaliści

Medal Zawodnicy Dyscyplina Konkurencja
Złoto
Vreni Schneider
Narciarstwo alpejskie
Slalom kobiet
Złoto
Gustav Weder
Donat Acklin
Bobsleje
Dwójki mężczyzn
Złoto
Andreas Schönbächler
Narciarstwo dowolne
Skoki akrobatyczne mężczyzn
Srebro
Urs Kälin
Narciarstwo alpejskie
Gigant mężczyzn
Srebro
Vreni Schneider
Narciarstwo alpejskie
Kombinacja kobiet
Srebro
Reto Götschi
Guido Acklin
Bobsleje
Dwójki mężczyzn
Srebro
Gustav Weder
Donat Acklin
Kurt Meier
Domenico Semeraro
Bobsleje
Czwórki mężczyzn
Brąz
Vreni Schneider
Narciarstwo alpejskie
Gigant kobiet
Brąz
Jean-Yves Cuendet
Hippolyt Kempf
Andreas Schaad
Kombinacja norweska
Drużynowo

Wyniki reprezentantów Szwajcarii

Biathlon

Mężczyźni

sprint - 60. miejsce
bieg indywidualny - 45. miejsce
  • Daniel Hediger
sprint - 63. miejsce
  • Hanspeter Knobel
bieg indywidualny - 33. miejsce

Bobsleje

Mężczyźni

Dwójki -
Dwójki -
Czwórki -
Czwórki - 7. miejsce

Biegi narciarskie

Mężczyźni

  • Wilhelm Aschwanden
10 km stylem klasycznym - 60. miejsce
Bieg łączony - 56. miejsce
30 km stylem dowolnym - 49. miejsce
50 km stylem klasycznym - 44. miejsce
  • Hans Diethelm
10 km stylem klasycznym - 46. miejsce
Bieg łączony - 30. miejsce
50 km stylem klasycznym - 41. miejsce
10 km stylem klasycznym - 48. miejsce
30 km stylem dowolnym - 46. miejsce
50 km stylem klasycznym - DNF
10 km stylem klasycznym - 21. miejsce
Bieg łączony - 13. miejsce
50 km stylem klasycznym - 16. miejsce
sztafeta - 7. miejsce

Kobiety

15 km stylem dowolnym - 10. miejsce
30 km stylem klasycznym - 37. miejsce
  • Jasmin Baumann
5 km stylem klasycznym - 60. miejsce
Bieg łączony - 51. miejsce
5 km stylem klasycznym - 42. miejsce
Bieg łączony - 39. miejsce
30 km stylem klasycznym - 33. miejsce
5 km stylem klasycznym - 20. miejsce
Bieg łączony - 11. miejsce
15 km stylem dowolnym - 21. miejsce
30 km stylem klasycznym - 19. miejsce
5 km stylem klasycznym - 37. miejsce
Bieg łączony - 23. miejsce
15 km stylem dowolnym - 30. miejsce
30 km stylem klasycznym - 41. miejsce
sztafeta - 5. miejsce

Kombinacja norweska

Mężczyźni

Gundersen - 7. miejsce
Gundersen - 6. miejsce
Gundersen - 15. miejsce
Gundersen - 46. miejsce
Drużynowo -

Łyżwiarstwo figurowe

Kobiety

  • Nathalie Krieg
solistki - 16. miejsce

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

  • Martin Feigenwinter
5000 m - 28. miejsce

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

supergigant - 14. miejsce
gigant - 19. miejsce
slalom - 17. miejsce
kombinacja - 6. miejsce
zjazd - 16. miejsce
supergigant - DNF
zjazd - 23. miejsce
gigant - DNF
slalom - 15. miejsce
gigant - 10. miejsce
zjazd - DNF
gigant -
gigant - DNF
kombinacja - 12. miejsce
zjazd - 14. miejsce
supergigant - DNF
slalom - 9. miejsce
kombinacja - 17. miejsce
slalom - 11. miejsce

Kobiety

slalom - 17. miejsce
supergigant - DNF
slalom - 6. miejsce
gigant - DNF
gigant - 16. miejsce
zjazd - 33. miejsce
gigant -
slalom -
kombinacja -
zjazd - 28. miejsce
supergigant - 16. miejsce
gigant - 9. miejsce
slalom - 5. miejsce
zjazd - 22. miejsce
supergigant - DNF

Narciarstwo dowolne

Mężczyźni

jazda po muldach - 17. miejsce
  • Herbert Kolly
skoki akrobatyczne - 22. miejsce
skoki akrobatyczne -

Kobiety

skoki akrobatyczne - 15. miejsce
skoki akrobatyczne - 4. miejsce
jazda po muldach - 18. miejsce

Saneczkarstwo

Mężczyźni

  • Reto Gilly
jedynki - 29. miejsce

Skoki narciarskie

Mężczyźni

Skocznia normalna - 25. miejsce
Skocznia duża - 36. miejsce
Skocznia normalna - 40. miejsce
Skocznia duża - 51. miejsce

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Szwajcaria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994
Listen to this article