For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Szwajcaria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.

Szwajcaria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Szwajcaria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
Szwajcaria
Kod MKOl

SUI

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2010
Vancouver
Chorąży

Stéphane Lambiel

Liczba zawodników

146 w 14 dyscyplinach

Medale
Pozycja: 6.
Złoto
6
Srebro
0
Brąz
3
Razem
9
Reprezentacja Szwajcarii podczas uroczystości otwarcia igrzysk
Reprezentacja Szwajcarii podczas uroczystości otwarcia igrzysk

Szwajcarię na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 reprezentowało stu czterdziestu sześciu zawodników.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina sportowa Konkurencja
Gold medal.svg
Złoto
Simon Ammann
Ski jumping pictogram.svg
Skoki narciarskie
Duża skocznia
Gold medal.svg
Złoto
Simon Ammann
Ski jumping pictogram.svg
Skoki narciarskie
Normalna skocznia
Gold medal.svg
Złoto
Didier Défago
Alpine skiing pictogram.svg
Narciarstwo alpejskie
Zjazd mężczyzn
Gold medal.svg
Złoto
Dario Cologna
Cross country skiing pictogram.svg
Biegi narciarskie
15 km stylem dowolnym mężczyzn
Gold medal.svg
Złoto
Carlo Janka
Alpine skiing pictogram.svg
Narciarstwo alpejskie
Gigant mężczyzn
Gold medal.svg
Złoto
Michael Schmid
Freestyle skiing pictogram.svg
Narciarstwo dowolne
Ski cross mężczyzn
Bronze medal.svg
Brąz
Olivia Nobs
Snowboarding pictogram.svg
Snowboarding
Snowboard cross kobiet
Bronze medal.svg
Brąz
Silvan Zurbriggen
Alpine skiing pictogram.svg
Narciarstwo alpejskie
Kombinacja mężczyzn
Bronze medal.svg
Brąz
Ralph Stöckli
Jan Hauser
Markus Eggler
Simon Strübin
Toni Müller
Curling pictogram.svg
Curling
Mężczyźni

Wyniki reprezentantów Szwajcarii

Biathlon pictogram.svg
Biathlon

Mężczyźni

nie wystartował w żadnej konkurencji
sprint – 13. miejsce
bieg pościgowy – 12. miejsce
bieg indywidualny – 16. miejsce
bieg masowy – 24. miejsce
sprint – 16. miejsce
bieg pościgowy – 43. miejsce
bieg indywidualny – 43. miejsce
sprint – 26. miejsce
bieg pościgowy – 28. miejsce
bieg indywidualny – 39. miejsce
sprint – 69. miejsce
bieg indywidualny – 55. miejsce

Kobiety

sprint – 56. miejsce
bieg pościgowy – 48. miejsce
bieg indywidualny – 40. miejsce

Bobsleigh pictogram.svg
Bobsleje

Mężczyźni

Dwójki – 4. miejsce
Dwójki – DNS
  • Daniel Schmid, Jürg Egger
Dwójki – DNS
Czwórki – 6. miejsce
  • Daniel Schmid, Alex Baumann, Christian Aebli, Roman Handschin
Czwórki – DNS

Kobiety

  • Sabina Hafner, Caroline Spahni
Czwórki – 12. miejsce
  • Fabienne Meyer, Hanne Schenk
Czwórki – 10. miejsce

Cross country skiing pictogram.svg
Biegi narciarskie

Mężczyźni

15 km stylem dowolnym –
Złoty medal
Bieg łączony – 13. miejsce
Sprint stylem klasycznym – 34. miejsce
15 km stylem dowolnym – 15. miejsce
Bieg łączony – 44. miejsce
Sprint stylem klasycznym – 38. miejsce
15 km stylem dowolnym – 12. miejsce
Bieg łączony – 22. miejsce
15 km stylem dowolnym – 17. miejsce
Bieg łączony – 20. miejsce
Sprint stylem klasycznym – 49. miejsce
Sprint stylem klasycznym – 43. miejsce
Sprint drużynowy stylem dowolnym – 11. miejsce
sztafeta – 10. miejsce

Kobiety

30 km stylem klasycznym – DNF
Sprint stylem klasycznym – 30. miejsce
Sprint drużynowy stylem dowolnym – 17. miejsce

Curling pictogram.svg
Curling

Szwajcarki naradzające się z trenerem
Szwajcarki naradzające się z trenerem

Mężczyźni

Bronze medal.svg

Kobiety – 4. miejsce

Ice hockey pictogram.svg
Hokej na lodzie

Kobiety

  • Laura Benz, Sara Benz, Nicole Bullo, Angela Frautschi, Melanie Häfliger, Kathrin Lehmann, Darcia Leimgruber, Julia Marty, Stefanie Marty, Christine Meier, Rahel Michielin, Katrin Nabholz, Lucrèce Nussbaum, Claudia Riechsteiner, Florence Schelling, Dominique Slongo, Anja Stiefel, Sandra Thalmann, Stefanie Wyss, Sabrina Zollinger – 5. miejsce

Mężczyźni

Nordic combined pictogram.svg
Kombinacja norweska

Mężczyźni

Gundersen/HS106 – 11. miejsce
Gundersen/HS140 – 22. miejsce
Gundersen/HS106 – 35. miejsce
Gundersen/HS140 – 33. miejsce
  • Seppi Hurschler
Gundersen/HS106 – 29. miejsce
Gundersen/HS140 – 31. miejsce
  • Thomas Schmid
Gundersen/HS106 – 40. miejsce
Gundersen/HS140 – 16. miejsce
Drużynowo – 9. miejsce

Figure skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo figurowe

Mężczyźni

soliści – 4. miejsce

Kobiety

solistki – 15. miejsce

Pary

  • Anaïs Morand
    Antoine Dorsaz
Pary sportowe – 15. miejsce

Speed skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

  • Roger Schneider
5000 m – 24. miejsce

Alpine skiing pictogram.svg
Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

gigant – 29. miejsce
slalom – DNF
zjazd – 6. miejsce
supergigant – 10. miejsce
gigant – 14. miejsce
zjazd –
Złoty medal
supergigant – 15. miejsce
kombinacja – DNF
slalom – 15. miejsce
supergigant – 9. miejsce
zjazd – 23. miejsce
zjazd – 11. miejsce
supergigant – 8. miejsce
gigant –
Złoty medal
kombinacja – 4. miejsce
gigant – 15. miejsce
slalom – DNF
kombinacja – 14. miejsce
slalom – 12. miejsce
kombinacja –
Brązowy medal

Kobiety

supergigant – 12. miejsce
gigant – DNF
kombinacja – 23. miejsce
zjazd – DNF
zjazd – 19. miejsce
supergigant – DNF
kombinacja – DNF
zjazd – 12. miejsce
supergigant – 6. miejsce
zjazd – 5. miejsce
supergigant – 13. miejsce
gigant – 4. miejsce
kombinacja – 6. miejsce

Freestyle skiing pictogram.svg
Narciarstwo dowolne

Mężczyźni

  • Christian Hächler
skoki akrobatyczne – 16. miejsce
  • Beni Hofer
ski cross – 32. miejsce
  • Andreas Isoz
skoki akrobatyczne – 14. miejsce
skoki akrobatyczne – 12. miejsce
ski cross – 20. miejsce
ski cross –
Złoty medal
ski cross – 14. miejsce
skoki akrobatyczne – 18. miejsce

Kobiety

skoki akrobatyczne – 16. miejsce
ski cross – 35. miejsce
ski cross – 18. miejsce
skoki akrobatyczne – 19. miejsce
ski cross – 7. miejsce
ski cross – 29. miejsce

Luge pictogram.svg
Saneczkarstwo

Mężczyźni

  • Stefan Höhener
jedynki – 32. miejsce

Kobiety

jedynki – 7. miejsce

Skeleton pictogram.svg
Skeleton

Mężczyźni

  • Pascal Oswald – 16. miejsce

Kobiety

Ski jumping pictogram.svg
Skoki narciarskie

Mężczyźni

Skocznia normalna –
Złoty medal
Skocznia duża –
Złoty medal
Skocznia normalna – 35. miejsce
Skocznia duża – 24. miejsce

Snowboarding pictogram.svg
Snowboard

halfpipe – 25. miejsce
  • Fabio Caduff
snowboardcross – 13. miejsce
gigant równoległy – 17. miejsce
gigant równoległy – 20. miejsce
halfpipe – 36. miejsce
gigant równoległy – 19. miejsce
halfpipe – 29. miejsce
halfpipe – 4. miejsce
gigant równoległy – 5. miejsce

Kobiety

halfpipe – 9. miejsce
halfpipe – 25. miejsce
gigant równoległy – 28. miejsce
snowboardcross – 7. miejsce
snowboardcross – 11. miejsce
snowboardcross – 9. miejsce
snowboardcross –
Brązowy medal

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Szwajcaria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.