For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Szwajcaria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014.

Szwajcaria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Szwajcaria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014
Szwajcaria
Kod MKOl

SUI

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2014
Soczi
Chorąży

Simon Ammann

Liczba zawodników

163 w 62 konkurencjach w 12 dyscyplinach

Medale
Pozycja: 7..
Złoto
6
Srebro
3
Brąz
2
Razem
11

Szwajcaria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014 – kadra sportowców reprezentujących Szwajcarię na igrzyskach w 2014 roku w Soczi. Kadra liczyła 163 sportowców.

Skład reprezentacji

Biathlon

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Czas Strzelanie Miejsce
Sprint Claudio Böckli - - -
Simon Hallenbarter - - -
Ivan Joller - - -
Benjamin Weger 27:00.5 1+0 63.
Serafin Wiestner 26:10.2 1+1 40.
Bieg pościgowy Claudio Böckli - - -
Simon Hallenbarter - - -
Ivan Joller - - -
Benjamin Weger - - -
Serafin Wiestner 39:48.1 2+1+3+1 57.
Bieg indywidualny Claudio Böckli 58:19.2 1+1+0+2 79.
Simon Hallenbarter 54:52.2 1+0+0+0 47.
Ivan Joller 56:40.6 0+1+1+1 67.
Benjamin Weger 54:54.5 1+1+1+1 48.
Serafin Wiestner - - -
Bieg masowy Claudio Böckli - - -
Simon Hallenbarter - - -
Ivan Joller - - -
Benjamin Weger - - -
Serafin Wiestner - - -
Sztafeta Claudio Böckli 1:16:15.8 0+10 14.
Ivan Joller
Benjamin Weger
Serafin Wiestner

Kobiety

Konkurencja

Zawodnik

Czas

Miejsce

Sprint Irene Cadurisch - -
Aita Gasparin - -
Elisa Gasparin 21:38.2 8.
Selina Gasparin 21:46.5 13.
Bieg pościgowy Irene Cadurisch - -
Aita Gasparin - -
Elisa Gasparin 32:42.8 31.
Selina Gasparin 30:59.1 15.
Bieg indywidualny Irene Cadurisch 49:01.0 37.
Aita Gasparin 52:14.9 62.
Elisa Gasparin 48:46.9 33.
Selina Gasparin 44:35.3 2.
Silver medal.svg
Bieg masowy Irene Cadurisch - -
Aita Gasparin - -
Elisa Gasparin DNF DNF
Selina Gasparin 36:54.9 10.
Sztafeta Irene Cadurisch 1:12:34.3 9.
Aita Gasparin
Elisa Gasparin
Selina Gasparin

Konkurencja

Zawodnik

Czas

Strzelanie

Miejsce

Sztafeta mieszana Elisa Gasparin 1:13:33.9 0+9 13.
Selina Gasparin
Benjamin Weger
Simon Hallenbarter

Biegi narciarskie

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Czas Pozycje
sprint Dario Cologna 4:39,69 26.
Jöri Kindschi 3:47,94 22.
Jovian Hediger 3:42,34 47.
Roman Schaad 4:56,63 83.
Sprint drużynowy Dario Cologna
Gianluca Cologna
23:35,90 5.
Bieg indywidualny Dario Cologna 38:29,7
Gold medal.svg
Curdin Perl 40:27,8 22.
Jonas Baumann 40:33,2 24.
Bieg łączony Dario Cologna 1:08:15,4
Gold medal.svg
Curdin Perl 1:10:22,4 27.
Jonas Baumann 1:10,52,3 29.
Bieg na 50 km Curdin Perl 1:47:31,3 12.
Remo Fischer 1:47:44,2 22.
Dario Cologna 1:48:21,6 27.
Toni Livers 1:48:49,9 30.
Sztafeta Curdin Perl
Jonas Baumann
Remo Fischer
Toni Livers
1:30:33,8 7.

Kobiety

Konkurencja Zawodnik Czas Pozycje
Sprint Laurien van der Graaff 2:37,95 21.
sprint drużynowy Bettina Gruber
Seraina Boner
16:45,47 7.
Bieg masowy Seraina Boner 1:12:35,0 9.

Bobsleje

Mężczyźni

Osada Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
SUI-I Beat Hefti
Alex Baumann
Dwójki 56,46 56,68 56,26 56,65 3:46,05
Silver medal.svg
SUI-II Rico Peter
Juerg Egger
56,96 56,68 56,60 56,72 3:46,96 10.
SUI-I Beat Hefti
Jürg Egger
Alex Baumann
Thomas Lamparter
Czwórki 55,21 55,34 55,60 55,60 3:41,75 8.

Kobiety

Osada Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
SUI-I Fabienne Meyer
Tanja Mayer
Dwójki 58,18 58,34 58,29 58,39 3:53,20 8.

Curling

Mężczyźni

 Szwajcaria Round Robin W P Miejsce
1 2 4 5 6 8 9 11 12
Szwecja Kanada Wielka Brytania Rosja Niemcy Dania Norwegia Stany Zjednoczone
7:5 5:4 4:5 2:4 6:7 7:8 9:3 3:5 6:3 3 6 8.

Kobiety

 Szwajcaria Round Robin Play-off W P Miejsce
1 2 3 5 6 7 9 10 12 PF MF
Stany Zjednoczone Dania Korea Południowa Szwecja Kanada Rosja Wielka Brytania Japonia Szwecja Wielka Brytania
7:4 7:6 8:6 8:9 5:8 3:6 8:6 7:9 10:6 5:7 5:6 5 6 4.

Hokej na lodzie

Mężczyźni

Bramkarze
Obrona
Napad
Szwajcaria Śzwajcaria Grupa C Runda
kwalifikacyjna
Miejsce
Łotwa Szwecja Czechy Łotwa
1:0 0:1 1:0 1:3 9.

Kobiety

Bramkarki
  • Janine Alder (EHC Winterthur)
  • Sophie Anthamatten (EHC Saastal)
  • Florence Schelling (EHC Bülach)
Obrona
Napad
  • Sara Benz (EHC Winterthur)
  • Romy Eggimann (HC Lugano)
  • Jessica Lutz (Ronin)
  • Stefanie Marty (Linköpings HC)
  • Alina Müller (EHC Winterthur)
  • Katrin Nabholz (ZSC Lions)
  • Evelina Raselli (HC Lugano)
  • Phoebe Stänz (Uniwersytet Yale’a)
  • Anja Stiefel (HC Lugano)
  • Nina Waidacher (College of St. Scholastica)
Szwajcaria Szwajcaria Grupa A Ćwierćfinał Półfinał Mecz o 3. miejsce Miejsce
Kanada Stany Zjednoczone Finlandia Rosja Kanada Szwecja
0:5 0:9 3:4 2:0 1:3 4:3
Bronze medal.svg
.

Kombinacja norweska

Konkurencja Zawodnik Skoki narciarskie Bieg narciarski Strata Pozycja
Skok Nota Pozycja Czas biegu Pozycja
Skocznia normalna/10 km Tim Hug 91,5 106,5 38. 24:09,4 22. + 1:59,2 27.
Skocznia duża/10 km 123,5 102,3 25. 23:09,5 21. + 1:29,0 24.

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycje
zjazd Carlo Janka 2:06,71 6.
Beat Feuz 2:07,49 13.
Didier Défago 2:07,79 14.
Patrick Küng 2:07,82 15.
supergigant Patrick Küng 1:19,38 12.
Carlo Janka 1:20,01 22.
Beat Feuz 1:20,65 27.
Didier Défago Nie ukończył konkurencji
Slalom gigant Carlo Janka 1:22,52 1:24,52 2:47,04 13.
Mauro Caviezel 1:23,58 1:26,17 2:49,75 28.
Gino Caviezel 1:25,45 1:24,95 2:50,40 30.
Didier Défago Nie ukończył konkurencji
Slalom specjalny Ramon Zenhäusern 51,01 58,39 1:49,40 19.
Justin Murisier 49,92 Nie ukończył konkurencji
Daniel Yule 48,38 Dyskwalifikacja
Luca Aerni Nie ukończył konkurencji
Superkombinacja Sandro Viletta 1:54,88 50,32 2:45,20
Gold medal.svg
Carlo Janka 1:54,42 52,46 2:46,88 8.
Beat Feuz 1:54,46 53,29 2:47,75 15.
Mauro Caviezel 1:54,75 Nie ukończył konkurencji

Kobiety

Konkurencja Zawodniczka Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycje
Zjazd Dominique Gisin 1:41,57
Gold medal.svg
Lara Gut 1:41,67
Bronze medal.svg
Fabienne Suter 1:41,94 5.
Marianne Kaufmann-Abderhalden Nie ukończyła konkurencji
Supergigant Lara Gut 1:26,25 4.
Fränzi Aufdenblatten 1:26,79 6.
Fabienne Suter 1:26,89 7.
Dominique Gisin Nie ukończyła konkurencji
Slalom gigant Lara Gut 1:20,54 1:18,10 2:38,64 9.
Dominique Gisin 1:19,99 1:19,59 2:39,58 10.
Fabienne Suter 1:22,07 1:19,99 2:42,06 26.
Wendy Holdener Nie ukończyła konkurencji
Slalom Denise Feierabend 55,80 53,67 1:49,47 17.
Michelle Gisin 1:00,73 56,39 1:57,12 28.
Wendy Holdener Nie ukończyła konkurencji
Superkombinacja Dominique Gisin 1:44,01 52,11 2:36,12 5.
Denise Feierabend 1:46,03 51,68 2:37,71 12.
Lara Gut 1:43,15 Nie ukończyła slalomu
Marianne Kaufmann-Abderhalden Nie ukończyła zjazdu

Narciarstwo dowolne

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik
Runda kwalifikacyjna Runda finałowa
Zjazd 1 Zjzad 2 Najlepszy wynik Pozycja Zjazd 1 Zjzad 2 Najlepszy wynik Pozycja
Slopstyle Kai Mahler 76,20 29,00 76,20 16. Nie awansował
Elias Ambühl 58,00 65,80 65,80 22. Nie awansował
Fabian Bösch 11,80 63,00 63,00 23. Nie awansował
Luca Schuler 6,80 5,20 6,80 32. Nie awansował
Halfpipe Yannic Lerjen 67,60 29,60 67,60 14. Nie awansował
Nils Lauper 65,00 58,00 65,00 16. Nie awansował
Joel Gisler 60,80 2,60 60,80 18. Nie awansował
Konkurencja Zawodnik Kwalifikacje 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Skicross Armin Niederer 1:17,39 8. - 2. - 1. - 3. - 7.
Alex Fiva Nie ukończył przejazdu 30. - 4. Nie sklasyfikowany
Michael Schmid Dyskwalifikacja 32. Nie stanął na starcie
Konkurencja Zawodnik
Runda kwalifikacyjna Runda finałowa
Przejazd 1 Pozycja Przejazd 2 Pozycja Przejazd 1 Pozycja Przejazd 2 Pozycja Przejazd 3 Pozycja
skoki akrobatyczne Renato Ulrich 115,84 3. 80,53 12. Nie awansował 12.
Thomas Lambert 96,83 13. 89,38 8. Nie awansował 14.
Mischa Gasser 96,52 14. 83,91 12. Nie awansował 18.

Kobiety

Konkurencja Zawodnik
Runda kwalifikacyjna Runda finałowa
Przejazd 1 Pozycja Przejazd 2 Pozycja Przejazd 1 Pozycja Przejazd 2 Pozycja Przejazd 3 Pozycja
Skoki akrobatyczne Tanja Schärer 48,72 21. 77,17 8. Nie awansowała 14.
Konkurencja Zawodniczka Kwalifikacje 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Skicross Fanny Smith 1:24,61 16. - 2. - 2. - 4. - 8.
Sanna Lüdi 1:22,37 6. - 1. Nie ukończyła przejazdu 13.
Jorinde Müller 1:22,46 7. Nie ukończyła przejazdu 25.
Katrin Müller 1:23,85 12. - 1. - 3. Nie awansowała 10.
Konkurencja Zawodniczka
Runda kwalifikacyjna Runda finałowa
Zjazd 1 Zjzad 2 Najlepszy wynik Pozycja Zjazd 1 Zjzad 2 Najlepszy wynik Pozycja
Slopstyle Eveline Bhend 67,20 77,20 77,20 9. 58,40 63,20 63,20 9.
Camillia Berra 74,40 74,80 74,80 10. 5,60 30,40 30,40 12.
Halfpipe Virginie Faivre 79,40 80,00 80,00 7. 74,40 78,00 78,00 4.
Mirjam Jäger 73,20 27,20 73,20 10. 71,20 16,00 71,20 8.
Nina Ragettli 18,00 DNS 18,00 22. Nie awansowała

Saneczkarstwo

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
Gregory Carigiet Jedynki mężczyzn 52,775 52,579 52,274 52,167 3:29,795 12.

Kobiety

Konkurencja Zawodnik Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
Jedynki kobiet Martina Kocher 50,560 50,454 50,593 50,559 3:22,166 9.

Skeleton

Kobiety

Zawodniczka Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
Marina Gilardoni 59,77 59,79 58,77 58,41 3:56,74 18.

Skoki narciarskie

Mężczyźni

Konkurencja Skoczek Kwalifikacje Skok 1 Skok 2 Nota Pozycja
odległość Nota odległość Nota odległość Nota
Skocznia normalna HS-106 Simon Ammann PQ 97,5 125,5 98,5 121,1 246,6 17.
Gregor Deschwanden 99,0 111,7 100,5 120,7 96,5 118,6 239,3 25.
Skocznia duża K-140 Simon Ammann PQ 125,5 113,2 131,0 126,0 239,2 23.
Gregor Deschwanden 120,0 108,2 134,5 130,3 123,0 117,1 247,4 14.

Kobiety

Konkurencja Skoczek Skok 1 Skok 2 Nota Pozycja
odległość Nota odległość Nota
Skocznia normalna K-106 Bigna Windmüller 96,0 112,3 96,0 108,4 220,7 18.

Snowboard

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Kwalifikacje Półfinał Finał
1. zjazd 2. zjazd Najlepszy Miejsce 1. zjazd 2. zjazd Najlepszy Miejsce 1. zjazd 2. zjazd Najlepszy Miejsce
Slopestyle Lucien Koch 32,00 29,75 32,00 12. 16,25 20,75 20,75 20. Nie awansował 28.
Jan Scherrer 74,50 18,75 74,50 10. 64,25 23,50 64,25 11. Nie awansował 19.
Halfpipe Christian Haller 74,00 83,75 83,75 2. 46,25 51,50 51,50 11.
David Hablützel 48,75 81,00 81,00 3. 80,75 88,50 88,50 5.
Jurij Podładczykow 15,00 82,00 82,00 8. 87,50 41,25 87,50 1. 86,50 94,75 94,75
Gold medal.svg
Jan Scherrer 43,50 69,75 69,75 9. Nie stanął na starcie Nie awansował 18.
Konkurencja Zawodnik 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Cross Tim Watter - 2. Dyskwalifikacja Nie awansował 21.
Marvin James - 3. Nie ukończył przejazdu Nie awansował 21.
Konkurencja Zawodnik
Runda kwalifikacyjna 1/8 finału 1/4 finału 1/2 finału Finał Pozycja
czas Pozycja Przeciwniczka
Strata
Przeciwniczka
Strata
Przeciwniczka
Strata
Przeciwniczka
Strata
slalom równoległy Simon Schoch 59,08 6. Włochy Aaron March
+ 1,12
Nie awansował 9.
Nevin Galmarini 59,13 7. Francja Sylvain Dufour
0.00
Słowenia Žan Košir
+ 0,20
Nie awansował 7.
Kaspar Flütsch 59,38 8. Włochy Roland Fischnaller
+ 0.48
Nie awansował 10.
Philipp Schoch Dyskwalifikacja Nie sklasyfikowany
slalom gigant równoległy Kaspar Flütsch 1:37,82 7. Szwajcaria Simon Schoch
+ 0.22
Nie awansował 11.
Philipp Schoch 1:37,85 9. Słowenia Žan Košir
+ 0.36
Nie awansował 12.
Simon Schoch 1:38,46 10. Szwajcaria Kaspar Flütsch
0.00
Rosja Vic Wild
+ 5.60
Nie awansował 7.
Nevin Galmarini 1:39,07 13. Austria Benjamin Karl
0.00
Słowenia Rok Marguč
0.00
Słowenia Žan Košir
0.00
Rosja Vic Wild
+ 2.14
Silver medal.svg

Kobiety

Konkurencja Zawodniczka
Runda kwalifikacyjna 1/8 finału 1/4 finału 1/2 finału Finał Pozycja
czas Pozycja Przeciwniczka
Strata
Przeciwniczka
Strata
Przeciwniczka
Strata
Przeciwniczka
Strata
Slalom równoległy Patrizia Kummer 1:03,82 3. Niemcy Patrizia Kummer
+ 0.14
Nie awansowała 9.
Julie Zogg 1:03,92 4. Japonia Tomoka Takeuchi
0.00
Austria Julia Dujmovits
+ 0,10
Nie awansowała 7.
Stefanie Müller 1:05,64 18. Nie awansowała 18.
Ladina Jenny 1:05,96 24. Nie awansowała 24.
Slalom gigant równoległy Patrizia Kummer 1:46,62 2. Rosja Jekatierina Tudiegieszewa
0.00
Czechy Ester Ledecká
0.00
Rosja Alona Zawarzina
0.00
Japonia Tomoka Takeuchi
0.00
Gold medal.svg
Julie Zogg 1:47,11 3. Austria Ina Meschik
+ 0,12
Nie awansowała 9.
Ladina Jenny 1:50,41 12. Kanada Marianne Leeson
+ 0,81
Nie awansowała 14.
Stefanie Müller 1:51,98 17. Nie awansowała 17.
Konkurencja Zawodniczka Kwalifikacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Czas 1. zjazdu Czas 2. zjazdu Najlepszy czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Cross Sandra Daniela Gerber 1:24,10 - 1:24,10 10. - 4. Nie awansowała 13.
Simona Meiler 1:25,17 1:25,47 1:25,17 20. - 2. - 6. - 10.
Konkurencja Zawodnik Kwalifikacje Półfinał Finał
1. zjazd 2. zjazd Najlepszy Miejsce 1. zjazd 2. zjazd Najlepszy Miejsce 1. zjazd 2. zjazd Najlepszy Miejsce
Slopestyle Isabel Derungs 82,50 87,50 87,50 1. 58,50 15,25 58,50 8.
Sina Candrian 58,25 36,50 58,25 9. 84,25 81,50 84,25 2. 77,25 87,00 87,00 4.
Elena Könz 86,25 38,00 86,25 3. 24,50 54,50 54,50 9.
halfpipe Nadja Purtschert 47,50 20,75 47,50 12. Nie awansowała 23.
Verena Rohrer 34,50 31,50 34,50 13. Nie awansowała 27.

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Szwajcaria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.