Szwecja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Szwecja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.

Szwecja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Szwecja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920
Szwecja
Kod MKOl SWE
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1920
Antwerpia
Chorąży Hans Granfelt
Liczba zawodników 260 w 18 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 2.
Złoto
19
Srebro
20
Brąz
24
Razem
63

Szwecję na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920 reprezentowało 260 zawodników w 18 dyscyplinach.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja
Złoto
William Petersson
Lekkoatletyka
skok w dal
Złoto
Harry Stenqvist
Kolarstwo
wyścig indywidualny na czas
Złoto
Arvid Wallman
Skoki do wody
wieża – skoki proste
Złoto
Janne Lundblad
Jeździectwo
ujeżdżenie
Złoto
Helmer Mörner
Åge Lundström
Georg von Braun
Gustaf Dyrsch
Jeździectwo
WKKW drużynowo
Złoto
Claës König
Hans von Rosen
Daniel Norling
Frank Martin
Jeździectwo
Skoki przez przeszkody drużynowo
Złoto
Janne Lundblad
Jeździectwo
ujeżdżenie
Złoto
Gillis Grafström
Łyżwiarstwo figurowe
singiel
Złoto
Magda Julin
Łyżwiarstwo figurowe
singiel
Złoto
Fausto Acke
Albert Andersson
Arvid Andersson
Helge Bäckander
Bengt Bengtsson
Fabian Biörck
Erik Charpentier
Sture Ericsson
Konrad Granström
Helge Gustafsson
Åke Häger
Sven Johnson
Sven-Olof Jonsson
Ture Hedman
Karl Lindahl
Edmund Lindmark
Bengt Morberg
Frans Persson
Klas Särner
Curt Sjöberg
Gunnar Söderlindh
John Sörenson
Alf Svensén
Gösta Törner
Gimnastyka
ćwiczenia "szwedzkie" drużynowo
Złoto
Gustaf Dyrssen
Pięciobój nowoczesny
singiel
Złoto
Gösta Lundquist
Rolf Steffenburg
Gösta Bengtsson
Żeglarstwo
klasa 30 m²
Złoto
Tore Holm
Yngve Holm
Axel Rydin
Georg Tengvall
Żeglarstwo
klasa 40 m²
Złoto
Hugo Johansson
Strzelectwo
karabin wojskowy – 600 m – na leżąco – indywidualnie
Złoto
Håkan Malmrot
Pływanie
200 m stylem klasycznym
Złoto
Håkan Malmrot
Pływanie
200 m stylem klasycznym
Złoto
Carl Westergren
Zapasy
waga średnia w stylu klasycznym
Złoto
Claes Johansson
Zapasy
waga półciężka w stylu klasycznym
Złoto
Anders Larsson
Zapasy
waga półciężka w stylu wolnym
Srebro
Gottfrid Svensson
Zapasy
waga lekka w stylu wolnym
Srebro
Thor Henning
Pływanie
400 m stylem klasycznym
Srebro
Thor Henning
Pływanie
400 m stylem klasycznym
Srebro
Mauritz Eriksson
Strzelectwo
karabin wojskowy – 600 m – na leżąco – indywidualnie
Srebro
Gustaf Svensson
Ragnar Svensson
Percy Almstedt
Erik Mellbin
Żeglarstwo
klasa 40 m²
Srebro
Erik de Laval
Pięciobój nowoczesny
singiel
Srebro
Svea Norén
Łyżwiarstwo figurowe
singiel
Srebro
Harry Stenqvist
Ragnar Malm
Axel Wilhelm Persson
Sigfrid Lundberg
Kolarstwo
wyścig indywidualny na czas
Srebro
Carl Johan Lind
Lekkoatletyka
rzut oszczepem
Srebro
Folke Jansson
Lekkoatletyka
trójskok
Srebro
Eric Backman
Lekkoatletyka
bieg przełajowy
Srebro
Nils Skoglund
Skoki do wody
wieża – skoki proste
Srebro
Erik Adlerz
Skoki do wody
wieża – skoki proste i złożone
Srebro
Bertil Sandström
Jeździectwo
ujeżdżenie
Srebro
Åge Lundström
Jeździectwo
WKKW
Srebro
Anders Andersson
Casimir Reuterskiöld
Gunnar Gabrielsson
Sigvard Hultcrantz
Anders Johnsson
Strzelectwo
pistolet dowolny – 50 m – drużynowo
Srebro
Sigvard Hultcrantz
Erik Ohlsson
Leon Lagerlöf
Ragnar Stare
Oscar Eriksson
Strzelectwo
karabin małokalibrowy – 50 m – drużynowo
Srebro
Alfred Swahn
Strzelectwo
biegnący jeleń – 100 m
strzał pojedynczy – indywidualnie
Srebro
Fredric Landelius
Alfred Swahn
Oscar Swahn
Bengt Lagercrantz
Edward Benedicks
Strzelectwo
biegnący jeleń – 100 m
strzał podwójny – drużynowo
Srebro
Fredric Landelius
Strzelectwo
biegnący jeleń – 100 m
strzał podwójny – indywidualnie
Brąz
Nils Engdahl
Lekkoatletyka
bieg na 400 m
Brąz
Eric Backman
Lekkoatletyka
bieg na 5000 m
Brąz
Sven Malm
Agne Holmström
William Petersson
Nils Sandström
Lekkoatletyka
sztafeta 4 × 100 m
Brąz
Eric Backman
Gustaf Mattsson
Hilding Ekman
Verner Magnusson
Lars Hedwall
Knut Alm
Lekkoatletyka
bieg przełajowy drużynowo
Brąz
Eric Backman
Sven Lundgren
Edvin Wide
Josef Holsner
John Zander
Lekkoatletyka
bieg na 3000 m drużynowo
Brąz
Bo Ekelund
Lekkoatletyka
skok wzwyż
Brąz
Erik Abrahamsson
Lekkoatletyka
skok w dal
Brąz
Erik Almlöf
Lekkoatletyka
trójskok
Brąz
Carl Johan Lind
Lekkoatletyka
rzut ciężarem
Brąz
Bertil Ohlson
Lekkoatletyka
dziesięciobój
Brąz
Johan Jansson
Skoki do wody
wieża – skoki proste
Brąz
Eva Olliwier
Skoki do wody
wieża kobiety
Brąz
Hans von Rosen
Jeździectwo
ujeżdżenie
Brąz
Carl Gustaf Lewenhaupt
Jeździectwo
skoki przez przeszkody
Brąz
Carl Green
Anders Mårtensson
Oskar Nilsson
Jeździectwo
woltyżerka drużynowo
Brąz
Gösta Runö
Pięciobój nowoczesny
singiel
Brąz
Olle Ericsson
Hugo Johansson
Leon Lagerlöf
Mauritz Eriksson
Walfrid Hellman
Strzelectwo
karabin wojskowy – 300 m – na stojąco – drużynowo
Brąz
Mauritz Eriksson
Hugo Johansson
Erik Blomqvist
Erik Ohlsson
Gustaf Adolf Jonsson
Strzelectwo
karabin wojskowy – 600 m – na leżąco – drużynowo
Brąz
Erik Lundquist
Per Kinde
Fredric Landelius
Alfred Swahn
Karl Richter
Erik Sökjer-Petersén
Strzelectwo
strzelanie do rzutków – trap – drużynowo
Brąz
Aina Berg
Emy Machnow
Carin Nilsson
Jane Gylling
Pływanie
4 × 100 m stylem dowolnym
Brąz
Theodor Nauman
Pontus Hanson
Max Gumpel
Torsten Kumfeldt
Wille Andersson
Nils Backlund
Robert Andersson
Erik Andersson
Harald Julin
Erik Bergqvist
Piłka wodna
turniej mężczyzn
Brąz
Albert Pettersson
Podnoszenie ciężarów
waga średnia
Brąz
Erik Pettersson
Podnoszenie ciężarów
waga lekkociężka
Brąz
Fritiof Svensson
Zapasy
waga piórkowa w stylu klasycznym

Skład kadry

Gimnastyka

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
Fausto Acke, Albert Andersson, Karl Arvid Andersson, Helge Bäckander, Bengt Bengtsson, Fabian Biörck, Erik Charpentier, Sture Ericsson, Konrad Granström, Helge Gustafsson, Åke Häger, Ture Hedman, Sven Johnson, Sven-Olof Jonsson, Karl Lindahl, Edmund Lindmark, Bengt Morberg, Frans Persson, Klas Särner, Curt Sjöberg, Gunnar Söderlindh, John Sörenson, Alf Svensén, Gösta Törner wielobój drużynowo w systemie wolnym 1363,833

Hokej na lodzie

Reprezentacja mężczyzn

  • Einar Lundell
  • Hansjacob Mattsson
  • Nils Molander
  • David Säfwenberg
  • Einar Svensson

Turniej o złoty medal

Ćwierćfinał

Szwecja  8:0  Belgia

Półfinał

Szwecja  5:0  Francja

Finał

26 kwietnia 1920 Kanada  12:1  Szwecja

Turniej o srebrny medal

Półfinał

Stany Zjednoczone  7:0  Szwecja

Turniej o brązowy medal

Półfinał

Szwecja  4:0  Szwajcaria

Finał

Czechosłowacja  1:0  Szwecja

Reprezentacja Szwecji ostatecznie zajęła 4. miejsce.

Jeździectwo

Konkurencja Zawodnik Koń Finał
Wynik Poz.
Ujeżdżenie indywidualnie Janne Lundblad Uno 27,9375
Bertil Sandström Sabel 26,3125
Hans von Rosen Running Sister 25,1250
Wilhelm von Essen Nomeg 24,8750 4.
Gustaf Adolf Boltenstern Iron Dyskwalifikacja
Konkurencja Zawodnik Koń Finał
Punkty karne Miejsce
Skoki indywidualnie Carl Gustaf Lewenhaupt Mon Coeur 4,0
Lars von Stockenström Reward 6,0 5.
Åge Lundström Eros 9,75 14.
Gustaf Kilman Irving 10,00 15.
Nils Åkerblöm Heikki 19,50 23.
Allan Ekman Tagore 21,50 24.
Skoki drużynowo Claës König
Hans von Rosen
Daniel Norling
Frank Martin
Tresor
Poor Boy
Eros II
Kohort
14,00
Konkurencja Zawodnik Koń 50 km 20 km Skoki Razem Pozycja
WKKW indywidualnie Helmer Mörner Germania 900,00 555,00 320,00 1175,00
Åge Lundström Ysra 900,00 570,00 268,75 1738,75
Georg von Braun Diana 870,00 630,00 43,75 1543,75 8.
Karl Dyrsch Salamis 600,00 Nie ukończył konkurencji
WKKW drużynowo Helmer Mörner
Åge Lundström
Georg von Braun
Karl Dyrsch
jak wyżej punktacja jak wyżej 5057,50
Konkurencja Zawodnik Finał
Wynik Poz.
woltyżerka indywidualnie Carl Green 20,500 13.
Anders Mårtensson 20,250 15.
Oskar Nilsson 18,666 16.
Fredrik Nilsson 14,916 5.
Herman Kristoffersson Nie ukończył konkurencji
woltyżerka drużynowo Carl Green
Anders Mårtensson
Oskar Nilsson
59,416

Kolarstwo

Kolarstwo szosowe

Konkurencja Zawodnik Czas Pozycja
jazda indywidualna na czas (m) Harry Stenqvist 4:40:01,8
Karl Malm 4:46:22,0 7.
Axel Persson 4:53:43,6 12.
Sigfrig Lundberg 5:03:02,6 22.
jazda drużynowa na czas (m) Harry Stenqvist
Karl Malm
Axel Persson
Sigfrig Lundberg
19:23:10,0

Lekkoatletyka

Konkurencje biegowe

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
100 m Erik Lindvall b.d 3. Nie awansował
Nils Sandström b.d 5. Nie awansował
Sven Malm b.d 5. Nie awansował
Agne Holmström b.d 4. Nie awansował
200 m Agne Holmström 23,3 2. 22,5 5. Nie awansował
Sven Krokström 23,8 1. 23,6 4. Nie awansował
Nils Sandström 23,6 2. 23,3 4. Nie awansował
Sven Malm 23,3 3. Nie awansował
400 m Tolly Bolin 52,6 3. Nie awansował
Sven Krokström 51,6 3. Nie awansował
Nils Engdahl 50,6 2. 50,4 1. 49,6 1. 49,9
Eric Sundblad 52,0 1. 51,4 3. 52,0 6. Nie awansował
800 m Elis Johansson b.d 5. Nie awansował
Tolly Bolin 1:57,8 3. 1:57,5 4. Nie awansował
Nils Engdahl b.d 5. Nie awansował
Sven Lundgren 2:00,6 1. 1:58,1 4. Nie awansował
1500 m Edvin Wide 4:03,8 4. Nie awansował
Sven Lundgren 4:07,0 1. 4:06,3 5.
John Zander 4:08,1 1. Nie ukończył biegu
Fritz Kiölling 4:14,8 4. Nie awansował
5000 m Rudolf Falk 15:17,8 1. b.d 11.
Nils Bergström 15:39,4 4. b.d 10.
Emanuel Lundström 16:04,2 4. b.d 13.
Eric Backman 15:34,0 2. 15:13,0
10 000 m Werner Magnusson 34:49,2 6. Nie awansował
Eric Backman 32:48,5 2. Nie ukończył biegu
Nils Bergström 33:38,0 6. Nie awansował
3000 m z przeszkodami Lars Hedwall 10:43,5 2. 10:42,2 7.
Gustaf Mattsson 10:22,6 2. 10:32,1 4.
Josef Holsner Nie ukończył biegu Nie awansował
110 m przez płotki Georg Lindström 15,9 3. Nie awansował
Gösta Holmér b.d 3. Nie awansował
Göran Hultin b.d 2. b.d 6. Nie awansował
Carl-Axel Christiernsson b.d 2. 15,2 3. 15,3 6.
400 m przez płotki Gösta Bladin 57,7 2. 56,5 4. Nie awansował
Georg Lindström 59,1 3. Nie awansował
Carl-Axel Christiernsson 56,4 1. 55,7 2. 55,4 5.
sztafeta 4 × 100 m mężczyzn Agne Holmström
William Petersson
Sven Malm
Nils Sandström
43,4 1. 42,8
sztafeta 4 × 400 m mężczyzn Sven Krokström
Sven Malm
Eric Sundblad
Nils Engdahl
3:46,4 3. 3:24,3 5.
bieg 3000 m drużynowo Sven Lundgren
John Zander
Eric Backman
Edvin Wide
12 pkt 2. 24 pkt
maraton Gustav Kinn 2:49:10,4 17.
Rudolf Wåhlin 2:59:23,0 23.
William Grüner 3:01:48,0 28.
Hans Schuster Nie ukończył biegu
bieg przełajowy Eric Backman 27:17,6
Gustaf Mattsson 28:16,0 10.
Hilding Ekman 28:17,0 11.
Werner Magnusson b.d 13.
Lars Hedwall b.d 24.
Knut Alm b.d 30.
bieg przełajowy drużynowo Eric Backman
Gustaf Mattsson
Hilding Ekman
23 pkt

Konkurencje techniczne

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
skok w dal William Petersson 6,94 1. 7,15
Erik Abrahamsson 6,86 2. 7,08
Rolf Franksson 6,73 4. 6,73 6.
Gösta Bladin 6,57 9. Nie awansował
trójskok Erik Almlöf 14,19 2. 14,27
Folke Jansson 14,16 3. 14,48
Ivar Sahlin 13,86 5. 14,175 4.
Sven Runström 13,63 10. Nie awansował
skok wzwyż Bo Ekelund 1,80 1. 1,90
Einar Thulin 1,80 1. 1,80 7.
Hans Jagenburg 1,80 1. 1,75 9.
Thorvig Svahn 1,80 1. 1,75 9.
skok o tyczce Ernfrid Rydberg 3,60 1. 3,60 5.
Georg Högström 3,60 1. 3,50 8.
John Mattsson 3,60 1. 3,50 9.
Lars Erik Tirén Nie zaliczył żadnej wysokości Nie sklasyfikowany
pchnięcie kulą Einar Nilsson 13,735 5. 13,87 5.
Bertil Jansson 13,27 9. Nie awansował
Erik Blomqvist 11,935 16. Nie awansował
rzut dyskiem Oscar Zallhagen 40,16 5. 41,07 4.
Allan Eriksson 39,41 6. 39,41 6.
rzut młotem Carl Johan Lind 48,00 3. .
Malcolm Svensson 47,29 4. .
Nils Linde 44,885 7. Nie awansował
Robert Olsson 44,19 10. Nie awansował
rzut oszczepem Gunnar Lindström 60,52 4. 60,52 6.
Erik Blomqvist 58,18 7. 58,18 8.
Hugo Lilliér 56,77 10. 56,77 10.
Elof Lindström 51,53 13. Nie awansował
rzut ciężarem Carl Johan Lind 10,255 3. 10,255
Malcolm Svensson 9,45 5. 9,455 5.
Nils Linde 8,635 11. Nie awansował
Robert Olsson 8,555 12. Nie awansował
Zawodnik Konkurencje Wyniki Punkty Miejsce
Bertil Ohlson pięciobój skok w dal 6,270 9 9.
rzut oszczepem 39,80 1 1.
Bieg na 200 m 23,6 5 5.
rzut dyskiem 43,68 12 12.
Bieg na 1500 m 4:42,8 3 3.
Finał 30 7.
Axel-Erik Gyllenstolpe skok w dal 6,415 6 6.
rzut oszczepem 33,50 10 10.
Bieg na 200 m 24,2 12 12.
rzut dyskiem 49,88 7 7.
Bieg na 1500 m
Finał 35 9.
Carl-Enock Svensson skok w dal 5,895 14 14.
rzut oszczepem 32,15 11 11.
Bieg na 200 m 23,8 7 7.
rzut dyskiem 50,43 6 6.
Bieg na 1500 m
Finał 38 11.
Evert Nilsson skok w dal 6,20 12 12.
rzut oszczepem 34,63 8 8.
Bieg na 200 m 24,2 12 12.
rzut dyskiem 50,85 5 5.
Bieg na 1500 m
Finał 37 10.
Bertil Ohlson dziesięciobój bieg 100 m 12,0 666,8 7.
skok w dal 6,435 714,575 2.
pchnięcie kulą 11,07 573 10.
skok wzwyż 1,65 608 4.
bieg 400 m 55,0 744,32 6.
rzut dyskiem 37,78 717,66 1.
bieg na 110 m przez płotki 17,0 810,0 7.
skok o tyczce 3,30 649 2.
rzut oszczepem 39,89 419,475 8.
bieg na 1500 m 4:50,6 677,2 5.
Finał 6580,030
Gösta Holmér bieg 100 m 11,8 714,4 5.
skok w dal 5,920 588,400 15.
pchnięcie kulą 11,06 572 11.
skok wzwyż 1,70 678 2.
bieg 400 m 56,5 687,92 16.
rzut dyskiem 34,82 605,18 6.
bieg na 110 m przez płotki 16,6 848,0 4.
skok o tyczce 3,20 595 5.
rzut oszczepem 47,62 632,050 5.
bieg na 1500 m 5:01,6 611,2 10.
Finał 6532,150 4.
Axel-Erik Gyllenstolpe bieg 100 m 12,0 666,8 7.
skok w dal 6,350 693,75 3.
pchnięcie kulą 10,69 535 14.
skok wzwyż 1,65 608 4.
bieg 400 m 55,8 714,24 12.
rzut dyskiem 33,65 560,72 8.
bieg na 110 m przez płotki 16,8 829,0 5.
skok o tyczce 2,90 433 10.
rzut oszczepem 49,31 678,525 1.
bieg na 1500 m 5:01,4 612,4 9.
Finał 6331,435 8.
Evert Nilsson bieg 100 m 12,2 619,2 17.
skok w dal 5,670 527,150 19.
pchnięcie kulą 11,39 605 6.
skok wzwyż 1,75 748 1.
bieg 400 m 55,7 718,00 9.
rzut dyskiem 34,77 603,28 7.
bieg na 110 m przez płotki 20,0 525,0 16.
skok o tyczce 3,40 703 1.
rzut oszczepem 49,28 677,70 2.
bieg na 1500 m 4:45,6 707,2 1.
Finał 6433,53 5.

Łyżwiarstwo figurowe

Zawodnik Konkurencja Wynik Pozycja
Nota Pozycja Nota Pozycja
Magda Julin Solistki 12,0
Svea Norén 12,5
Gillis Grafström Soliści 7,0
Ulrich Salchow 25,5 4.

Pięciobój nowoczesny

Zawodnik Konkurencja Strzelanie Pływanie Szermierka Jazda konna Bieg przełajowy Suma punktów Pozycja
Wynik M. Punkty Czas M. Punkty Wygrane M. Punkty Czas M. Punkty Czas M. Punkty
Gustaf Dyrssen indywidualnie 164 6. 6 5:41,6 2. 2 b.d 2. 2 10:52,2 6. 6 14:17,3 2. 2 18
Erik de Laval 181 1. 1 6:47,8 13. 13 b.d 5. 5 9:35,2 1. 1 14:58,3 3. 3 23
Gösta Runö 171 4. 4 4:35,8 1. 1 b.d 16. 16 10:32,0 5. 5 14:09,4 1. 1 27
Bengt Uggla 133 13. 13 5:51,0 5. 5 b.d 10. 10 12:24,0 13. 13 15:02,3 5. 5 46 4.

Piłka nożna

Reprezentacja mężczyzn

  • Albert Öijermark
  • Rune Bergström
  • Albert Olsson
  • Herbert Carlsson
  • Albin Dahl
  • Mauritz Sandberg

Turniej główny

Pierwsza runda

28 sierpnia 1920  Szwecja 9:0
6:0
 Grecja Olympisch Stadion, Antwerpia

Ćwierćfinał

29 sierpnia 1920  Holandia 5:4
2:3 (po dogrywce)
 Szwecja Olympisch Stadion, Antwerpia

Turniej o srebrny i brązowy medal

I runda

1 września 1920  Hiszpania 2:1
0:1
 Szwecja Stadion aan de Broodstraat, Antwerpia

Piłka wodna

  • Reprezentacja mężczyzn

Turniej główny

1/8 finału

Ćwierćfinał

Półfinał

Półfinał o brązowy medal

Finał

Reprezentacja Szwecji zdobyła brązowy medal.

Pływanie

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
100 m dowolnym Orvar Trolle 1:07,8 3. b.d 5. Nie awansował
400 m dowolnym Arne Borg b.d 4. Nie awansował
1500 m dowolnym Arne Borg 23:54,4 3. b.d 4. Nie awansował
Frans Möller 27:42,0 3. Nie awansował
100 m grzbietowym Per Holmström 1:26,0 4. Nie awansował
200 m klasycznym Per Cederblom 3:12,2 2. 3:14,6 2. Nie ukończył wyścigu
Olle Dickson 3:16,0 1. b.d 4. Nie awansował
Håkan Malmrot 3:04,0 1. 3:09,0 1. 3:04,4
Thor Henning 3:12,8 1. 3:16,0 3. 3:09,2
400 m klasycznym Thor Henning 6:46,2 1. 6:45,0 2. 6:45,2
Håkan Malmrot 6:49,0 1. 6:44,8 1. 6:31,8
Per Cederblom 7:14,0 2. 7:05,6 2. b.d 5.
Olle Dickson 7:12,0 1. 6:59,0 4. Nie awansował
4 × 200 m dowolnym Robert Andersson
Frans Möller
Orvar Trolle
Arne Borg
10:54,4 3. 10:50,2 4.

Kobiety

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
100 m dowolnym Aina Berg b.d 5. Nie awansowała
Carin Nilsson b.d 6. Nie awansowała
Jane Gylling 1:25,6 2. b.d 6.
300 m dowolnym Carin Nilsson 5:07,0 3. Nie awansowała
Jane Gylling 5:04,8 3. b.d 6.
Aina Berg 5:29,6 3. Nie awansowała
4 × 100 m dowolnym Aina Berg
Emmy Machnow
Carin Nilsson
Jane Gylling
5:43,6

Podnoszenie ciężarów

Konkurencja Zawodnik Wynik Pozycja
waga piórkowa Gustav Eriksson 192,5 kg 6.
waga lekka Carl Olofsson 220 kg 5.
waga średnia Albert Pettersson 235 kg
waga lekkociężka Erik Pettersson 267,5 kg
Erik Carlsson 262,5 kg 4.
waga ciężka Otto Brunn 250 kg 5.

Skoki do wody

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
wieża 10 m Nils Skoglund 153,0 1. 183,0
Arvid Wallman 175,5 1. 183,5
Erik Adlerz 177,0 2. 173,0 4.
John Jansson 171,5 1. 175,0
trampolina 3m Gunnar Ekstrand 560,85 3. 559,25 5.
Oscar Dose 543,70 4. Nie awansował
Gustaf Blomgren 614,00 1. 587,05 4.
John Jansson 549,70 3. 544,75 6.
skoki standard i dowolne Yngve Johnson 445,80 1. 424,00 5.
Gunnar Ekstrand 402,80 4. Nie awansował
Erik Adlerz 468,50 1. 495,40
Gustaf Blomgren 468,10 2. 453,80 4.

Kobiety

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
trampolina 3m Karin Leiditz 147,0 5. Nie awansowała
Selma Andersson 143,0 6. Nie awansowała
Eva Olliwier 152,0 1. 166,0
Märta Adlerz 136,5 7. Nie awansowała

Strzelectwo

Konkurencja Zawodnik Finał
Wynik Pozycja
pistolet dowolny indywidualnie Anders Andersson 467 6.
Casimir Reuterskiöld 464 8.
Gunnar Gabrielsson 460 b.d
Sigvard Hultcrantz 450 b.d
Anders Johnson 448 b.d
pistolet dowolny drużynowo Anders Andersson
Casimir Reuterskiöld
Gunnar Gabrielsson
Sigvard Hultcrantz
Anders Johnsson
2289
karabin małokalibrowy stojąc 50 m Sigvard Hultcrantz 382 b.d
Erik Ohlsson 381 b.d
Leon Lagerlöf 375 b.d
Oscar Eriksson 370 b.d
Ragnar Stare 365 b.d
karabin małokalibrowy 50 m stojąc drużynowo Sigvard Hultcrantz
Erik Ohlsson
Leon Lagerlöf
Oscar Eriksson
Ragnar Stare
1873
karabin dowolny 3 pozycje Mauritz Eriksson 974 7.
Hugo Johansson 961 b.d
Erik Blomqvist 924 b.d
Viktor Knutsson 896 b.d
Leon Lagerlöf 836 b.d
karabin dowolny 3 pozycje drużynowo Mauritz Eriksson
Hugo Johansson
Erik Blomqvist
Viktor Knutsson
Leon Lagerlöf
4591 6.
karabin wojskowy 300 m leżąc Erik Blomqvist 58 6.
Mauritz Eriksson 58 6.
Hugo Johansson 58 6.
Thure Holmberg 57 b.d
Gustaf Adolf Jonsson 57 b.d
Werner Jernström 57 b.d
Erik Ohlsson 57 b.d
karabin wojskowy leżąc 300 m drużynowo Hugo Johansson
Mauritz Eriksson
Erik Blomqvist
Thure Holmberg
Werner Jernström
281 5.
karabin wojskowy stojąc 300 m Mauritz Eriksson 53 7.
Walfrid Hellman 53 7.
Olle Ericsson b.d b.d
Hugo Johansson b.d b.d
Leon Lagerlöf b.d b.d
karabin wojskowy stojąc 300 m drużynowo Olle Ericsson
Walfrid Hellman
Mauritz Eriksson
Hugo Johansson
Leon Lagerlöf
255
karabin wojskowy 600 m leżąc Hugo Johansson 59
Mauritz Eriksson 59
Erik Blomqvist 58 5.
Erik Ohlsson 57 8.
Gustaf Adolf Jonsson 54 b.d
karabin wojskowy leżąc 600 m drużynowo Mauritz Eriksson
Hugo Johansson
Erik Blomqvist
Erik Ohlsson
Gustaf Adolf Jonsson
275
karabin wojskowy leżąc 300 i 600 m drużynowo Erik Blomqvist
Mauritz Eriksson
Hugo Johansson
Bror Andreasson
Gustaf Adolf Jonsson
558 6.
runda pojedyncza – sylwetka jelenia Alfred Swahn 41
Fredric Landelius 39 6.
Oscar Swahn 37 8.
Edward Benedicks b.d b.d
Per Kinde b.d b.d
Bengt Lagercrantz b.d b.d
runda podwójna – sylwetka jelenia Fredric Landelius 77
Alfred Swahn 67 b.d
Edward Benedicks b.d b.d
Bengt Lagercrantz b.d b.d
runda pojedyncza – sylwetka jelenia drużynowo Alfred Swahn
Per Kinde
Bengt Lagercrantz
Oscar Swahn
Karl Larsson
153 4.
runda podwójna – sylwetka jelenia drużynowo Fredric Landelius
Alfred Swahn
Oscar Swahn
Bengt Lagercrantz
Edward Benedicks
336
trap indywidualnie Per Kinde b.d b.d
Fredric Landelius b.d b.d
Erik Lundquist b.d b.d
Karl Richter b.d b.d
Erik Sökjer-Petersén b.d b.d
Alfred Swahn b.d b.d
trap drużynowo Erik Lundquist
Per Kinde
Fredric Landelius
Alfred Swahn
Karl Richter
Erik Sökjer-Petersén
500

Szermierka

Konkurencja Zawodnik 1 runda Ćwierćfinał Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
szpada indywidualnie Gustaf Lindblom Belgia Félix Goblet
Portugalia João Sassetti
Czechosłowacja Jan Černohorský
Francja Roger Ducret
Grecja S. Antonidas
Wielka Brytania John Blake
Holandia Willem Hubert
Dania Ivan Osiier
Włochy Paolo Thaon
Czechosłowacja Otakar Švorčík
Francja Georges Trombert
Portugalia Jorge de Paiva
Holandia Adrianus de Jong
Francja Émile Moureau
Belgia Charles Delporte
Włochy Tullio Bozza
Belgia Joseph de Craecker
Dania Poul Rasmussen
Wielka Brytania Roland Willoughby
Stany Zjednoczone William Russell
Portugalia António Mascarenhas
Francja Frédéric Dubourdieu
Francja Georges Casanova
Belgia Charles Delporte
Francja Armand Massard
Francja Alexandre Lippmann
Belgia Orphile de Montigny
Włochy Dino Urbani
Portugalia Fernando Correia
Dania Ejnar Levison
Francja Armand Massard
Francja Alexandre Lippmann
Belgia Ernest Gevers
Francja Georges Casanova
Portugalia António Mascarenhas
Francja Gustave Buchard
Włochy Abelardo Olivier
Francja Émile Moureau
Belgia Charles Delporte
Belgia Félix Goblet
Portugalia Jorge de Paiva
9.
Bertil Uggla Holandia Jan Van der Wiel
Portugalia António Mascarenhas
Grecja Evangelos Skotidas
Belgia Maurice Dewee
Wielka Brytania Roland Willoughby
Dania Kay Schrøder
Szwajcaria Frédéric Fitting
Nie awansował
Hans Törnblom Portugalia Fernando Correia
Belgia Victor Boin
Dania Ejnar Levison
Holandia Wouter Brouwer
Włochy Abelardo Olivier
Stany Zjednoczone John Dimond
Francja Georges Trombert
Nie awansował
Nils Hellsten Czechosłowacja Otakar Švorčík
Portugalia Ruimondo Mayer
Belgia Joseph de Craecker
Francja Alexandre Lippmann
Szwajcaria Eugène Empeyta
Wielka Brytania Martin Holt
Dania Georg Hegner
Grecja Vasilios Zarkadis
Francja Alexandre Lippmann
Francja Georges Casanova
Dania Ejnar Levison
Belgia Orphile de Montigny
Włochy Dino Urbani
Portugalia Henrique da Silveira
Belgia Victor Boin
Holandia Wouter Brouwer
Szwajcaria Edouard Fitting
Wielka Brytania Robin Dalglish
Belgia Ernest Gevers
Francja Georges Trombert
Belgia Félix Goblet
Francja Émile Moureau
Włochy Abelardo Olivier
Portugalia Jorge de Paiva
Stany Zjednoczone Henry Breckenridge
Francja Gustave Buchard
Holandia Adrianus de Jong
Belgia Maurice Dewee
Portugalia João Sassetti
Nie awansował
Knut Enell Włochy Tullio Bozza
Holandia Henri Wijnoldij-Daniëls
Dania Aage Berntsen
Stany Zjednoczone William Russell
Francja Gustave Buchard
Belgia Léon Tom
Wielka Brytania George Burt
Nie awansował
Einar Råberg Stany Zjednoczone Henry Breckinridge
Belgia Charles Delporte
Czechosłowacja Josef Jungmann
Portugalia Jorge de Paiva
Włochy Aldo Boni
Holandia Salomon Zeldenrust
Wielka Brytania Charles Notley
Francja Émile Moureau
P
P
P
P
P
P
P
P
Nie awansował
David Warholm Belgia Orphile de Montigny
Czechosłowacja Vilém Tvrzský
Holandia Adrianus de Jong
Portugalia Henrique da Silveira
Włochy Giovanni Canova
Francja Georges Casanova
Wielka Brytania Ronald Campbell
Szwajcaria Henri Jacquet
Nie awansował
Carl Gripenstedt Czechosłowacja Josef Javůrek
Dania Poul Rasmussen
Szwajcaria Edouard Fitting
Belgia Ernest Gevers
Francja Frédéric Dubourdieu
Portugalia Frederico Paredes
Holandia Louis Delaunoij
Stany Zjednoczone Raymond Dutcher
Wielka Brytania Robert Montgomerie
Włochy Abelardo Olivier
Portugalia Fernando Correia
Czechosłowacja Josef Jungmann
Francja Armand Massard
Stany Zjednoczone Henry Breckenridge
Belgia Félix Goblet
Ahmed Hassanein
Portugalia Ruimondo Mayer
Holandia Henri Wijnoldij-Daniëls
Francja Frédéric Dubourdieu
Nie awansował
szpada drużynowo Nils Hellsten
Gustaf Lindblom
Bertil Uggla
David Warholm
 Belgia
 Portugalia
 Włochy
 Holandia
 Dania
Nie awansowali
floret indywidualnie Gustaf Lindblom Włochy Nedo Nadi
Czechosłowacja Vilém Tvrzský
Holandia Salomon Zeldenrust
Stany Zjednoczone Millard Bloomer
Belgia Charles Pape
Wielka Brytania H. Evan James
Francja Georges Trombert
Dania Kay Schrøder
Nie awansował
Nils Hellsten Włochy Aldo Nadi
Dania Ivan Osiier
Belgia Emile Dufrane
Wielka Brytania Roland Willoughby
Czechosłowacja Josef Jungmann
Francja Lionel Bony de Castellane
P
P
P
P
P
P
Nie awansował
Hans Törnblom Włochy Abelardo Olivier
Belgia Marcel Cuypers
Czechosłowacja Josef Javůrek
Dania Georg Hegner
Holandia Adrianus de Jong
Stany Zjednoczone Joseph Parker
Wielka Brytania Robert Montgomerie
Francja Marcel Perrot
Nie awansował
Knut Enell Czechosłowacja František Dvořák
Włochy Pietro Speciale
Francja Philippe Cattiau
Belgia Marcel Berré
Wielka Brytania Philip Doyne
Holandia Jan Van der Wiel
Włochy Abelardo Olivier
Włochy Pietro Speciale
Holandia Félix Vigeveno
Francja André Labatut
Belgia Jean Verbrugghe
Nie awansował

Tenis ziemny

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda 3 runda Ćwierćfinały Półfinały Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Singiel (m) Jarl Malmström Czechy Ladislav Žemla
W 3:1
(4:6,6:2,6:3,7:5)
Szwajcaria Charles Simon
W 3:0
(2:6,2:6,0:6)
Związek Południowej Afryki Louis Raymond
P 0:3
(3:6,1:6,1:6)
Nie awansował 5.
Carl Eric von Braun Alberto Bonacossa
W 3:1
(4:6,6:1,7:5,6:2)
Belgia Albert Lammens
P 0:3
(2:6,1:6,1:6)
Nie awansował 17.
Fritz Lindqvist Eduardo Flaquer
P 1:3
(6:0,2:6,3:6,2:6)
Nie awansował 32.
Henning Müller Wielka Brytania Max Woosnam
P 1:3
(6:3,1:6,3:6,3:6)
Nie awansował 32.
debel (m) Henning Müller
Olle Andersson
Norwegia Conrad Langaard
Norwegia Jack Nielsen
P 1:3
(1:6,8:6,1:6,4:6)
Nie awansowali 9.
Jarl Malmström
Carl Eric von Braun
Belgia Jean Washer
Belgia Albert Lammens
P 0:3
(2:6,4:6,3:6)
Nie awansował 17.
singiel (k) Sigrid Fick Dania Caroline Dahl
W 2:0
(7:5,6:2)
Belgia Christine de Borman
W 2:0
(6:4,6:8)
Francja Suzanne Lenglen
P 0:2
(0:6,1:6)
Wielka Brytania Kathleen McKane
P 0:2
(2:6,0:6)[1]
4.
Lily Strömberg Dania Elsebeth Brehm
W 2:0
(7:5,6:3)
Francja Suzanne Lenglen
P 0:2
(0:6,0:6)
Nie awansowała 5.
Margareta Lindberg Rosetta Gagliardi
P 0:1
(0:6,krecz)
Nie awansowała 15.
debel (k) Sigrid Fick
Lily Strömberg
Francja Suzanne Lenglen
Francja Élisabeth d'Ayen
P 0:2
(4:6,3:6)
Nie awansowała 5.
mikst Lily Strömberg
Jarl Malmström
Dania Amory Hansen
Dania Erik Tegner
P 1:2
(6:0,1:6,2:6)
Nie awansowali 5.
Sigrid Fick
Fritz Lindqvist
Francja Élisabeth d'Ayen
Francja Fernand Hirsch
P 0:2
(4:6,2:6)
Nie awansowali 14.

Wioślarstwo

Konkurencja Zawodnik Runda 1 Ćwierćfinał Półfinał Finał Pozycja
Czas M. Czas M. Czas M. Czas M.
Jedynka Nils Ljunglöf 7:49,6 2. Nie awansował
Czwórka ze sternikiem John Lager
Nestor Östergren
Axel Eriksson
Gunnar Lager
Gösta Eriksson
7:12,0 2. Nie awansowali

Zapasy

Konkurencja Zawodnik 1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
styl klasyczny waga piórkowa Gottfrid Svensson Enrico Porro
p
Nie awansował
Fritiof Svensson Dania Svend Jensen
W
Finlandia Oskari Friman
p
Belgia Alexandre Boumans
W[2]
Dania Rasmus Torgensen
W[2]
styl klasyczny waga lekka Gustaf Nilsson Norwegia Richard Frydenlund
p
Nie awansował
Holger Lindberg Holandia Johannes Nolton
W
Norwegia Frithjof Andersen
p
Nie awansował
styl klasyczny waga średnia Calle Westergren Holandia Johannes Eillebrecht
W
Luksemburg Michel Dechmann
W
Belgia Maurice Vanderleenden
W
Finlandia Matti Perttilä
W
Finlandia Arthur Lindfors
W
Carl Fältström Giuseppe Gorletti
W
Finlandia Matti Perttilä
p
Nie awansował
styl klasyczny waga półciężka Claes Johanson Finlandia Edil Rosenqvist
W
Dania Johannes Eriksen
W
Dania Axel Tetens
W
Holandia Jan Sint
W
Sven Ohlsson Francja Jean Duvinet
W
Stany Zjednoczone Frank Maichle
p
Nie awansował
styl klasyczny waga ciężka Anders Ahlgren Holandia Barend Bonneveld
W
Norwegia Harald Vassboten
W
Holandia Jaap Sjouwerman W[3]
Stany Zjednoczone Edward Willkie P[4]
Finlandia Adolf Lindfors p[3] .
Ernst Nilsson Belgia Eduard van den Bril
W
Holandia Jaap Sjouwerman
p
Nie awansował
styl wolny waga lekka Gottfrid Svensson Stany Zjednoczone George Metropoulos
W
Wielka Brytania George MacKenzie
W
Wielka Brytania Peter Wright
W
Finlandia Kalle Anttila
p
styl wolny waga średnia Otto Borgström Wolny los Grecja Dimitrios Vergos
W
Stany Zjednoczone Angus Frantz
p
Nie awansował
Gottfrid Lindgren Wolny los Norwegia Gudmund Grimstad
p
Nie awansował
styl wolny waga półciężka Anders Larsson Francja François Meyer
W
Finlandia Johan Gallén
W
Stany Zjednoczone Walter Maurer
W
Szwajcaria Charles Courant
W
styl wolny waga ciężka Ernst Nilsson Wielka Brytania Andrew McDonald
W
Stany Zjednoczone Nat Pendleton
p
Stany Zjednoczone Fred Meyer
X[5]

Żeglarstwo

Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
Wyścig I
miejsce
Wyścig II
miejsce
Wyścig III
miejsce
Gösta Lundqvist
Rolf Steffenburg
Gösta Bengtsson
klasa 30 m² 1. 1. 2
Tore Holm
Yngve Holm
Axel Rydin
Georg Tengwall
klasa 40 m² Dyskwalifikacja 1. 1. 2
Gustaf Svensson
Ragnar Svensson
Percy Almstedt
Erik Mellbin
Dyskwalifikacja 2. 2. 4

Przypisy

  1. Mecz o brązowy medal.
  2. a b Walka stoczona w turnieju o brązowy medal.
  3. a b Walka stoczona w turnieju o złoty medal.
  4. Walka stoczona w turnieju o srebrny medal.
  5. Walka o brązowy medal została nie rozstrzygnięta.

Bibliografia

Linki zewnętrzne

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Szwecja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920
Listen to this article