Szwecja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1960 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Szwecja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1960.

Szwecja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1960

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Szwecja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1960
Szwecja
Kod MKOl SWE
Szwecja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1960
Squaw Valley
Chorąży Einar Granath
Liczba zawodników 47 w 18 konkurencjach w 6 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 4.
Złoto
3
Srebro
2
Brąz
2
Razem
7

Szwecję na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1960 reprezentowało 47 zawodników w sześciu dyscyplinach. Zdobyli w sumie siedem medali.

Medaliści

Medal Imię i nazwisko Dyscyplina Konkurencja
Lestander, KlasKlas Lestander Biathlon 20 km Mężczyzn
Jernberg, SixtenSixten Jernberg Biegi narciarskie 30 km Mężczyzn
Johansson, IrmaIrma Johansson
Strandberg, BrittBritt Strandberg
Ruthström-Edström, SonjaSonja Ruthström-Edström
Biegi narciarskie Sztafeta 3 x 5 km kobiet
Jernberg, SixtenSixten Jernberg Biegi narciarskie 15 km Mężczyzn
Rämgård, RolfRolf Rämgård Biegi narciarskie 30 km Mężczyzn
Rämgård, RolfRolf Rämgård Biegi narciarskie 50 km Mężczyzn
Bäckman, KjellKjell Bäckman Speed skating 10,000m Mężczyzn

Biathlon

Mężczyźni
Dystans Zawodnik Czas Strzały celne Suma czasowa 1 Miejsce
20 km Adolf Wiklund 1'30:07.8 12 1'54:07.8 19
Sven Agge 1'30:21.7 9 1'48:21.7 16
Tage Lundin 1'33:56.3 6 1'45:56.3 12
Klas Lestander 1'33:21.6 0 1'33:21.6

1Od każdego niecelnego strzału dodawane były dwie minuty.

Biegi narciarskie

Mężczyźni
Dystans Zawodnik Wynik
Czas Miejsce
15 km Per-Erik Larsson 53:49.8 17
Rolf Rämgård 52:47.3 8
Janne Stefansson 52:41.0 7
Sixten Jernberg 51:58.6
30 km Allan Andersson 1'57:09.9 13
Lennart Larsson 1'53:53.2 5
Rolf Rämgård 1'51:16.9
Sixten Jernberg 1'51:03.9
50 km Assar Rönnlund 3'09:46.6 12
Sixten Jernberg 3'05:18.0 5
Lennart Larsson 3'03:27.9 4
Rolf Rämgård 3'02:46.7
Sztafeta 4 x 10 km Mężczyzn
Zawodnik Wynik
Czas Miejsce
Lars Olsson
Janne Stefansson
Lennart Larsson
Sixten Jernberg
2'21:31.8 4
Kobiety
Dystans Zawodnik Wynik
Czas Miejsce
10 km Britt Strandberg 42:06.8 10
Irma Johansson 41:08.3 8
Barbro Martinsson 41:06.2 7
Sonja Ruthström-Edström 40:35.5 5
Sztafeta 3 x 5 km kobiet
Zawodnik Wynik
Czas Miejsce
Irma Johansson
Britt Strandberg
Sonja Ruthström-Edström
1'04:21.4

Hokej na lodzie

Grupa A

Dwie najlepsze drużyny z każdej z trzech grup awansowały do finału.

Rank Team Pld W L T GF GA Pts
1  Kanada 2 2 0 0 24 3 4
2  Szwecja 2 1 1 0 21 5 2
3  Japonia 2 0 2 0 1 38 0
  • Kanada 5–2 Szwecja
  • Szwecja 19–0 Japonia

Runda finałowa

Rank Team Pld W L T GF GA Pts
1  Stany Zjednoczone 5 5 0 0 29 11 10
2  Kanada 5 4 1 0 31 12 8
3  ZSRR 5 2 2 1 24 19 5
4  Czechosłowacja 5 2 3 0 21 23 4
5  Szwecja 5 1 3 1 19 19 3
6  Niemcy 5 0 5 0 5 45 0
  • USA 6–3 Szwecja
  • ZSSR 2–2 Szwecja
  • Czechosłowacja 3–1 Szwecja
  • Kanada 6–5 Szwecja
  • Szwecja 8–2 RFN

Strzelcy bramek

M. Zawodnik GP G A Pts
5 Szwecja Lars Lundvall 7 8 4 12
7 Szwecja Nisse Nilsson 7 7 5 12
12 Szwecja Ronald Pettersson 7 4 8 12
Skład reprezentacji
Anders Andersson
Lars Björn
Gert Blomé
Sigurd Bröms
Einar Granath
Sven Johansson
Bengt Lindqvist
Lars-Eric Lundvall
Nils Nilsson
Bert-Ola Nordlander
Carl-Göran Öberg
Ronald Pettersson
Ulf Sterner
Roland Stoltz
Hans Svedberg
Kjell Svensson
Sune Wretling

Kombinacja norweska

Zawodnik Dyscyplina Długość skoku Czas biegu Wynik
Pierwszy dystans Drugi dystans Punkty Miejsce Czas Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Lars Dahlqvist Individual 59.5 63.5 201.5 20 59:46.0 235.032 7 436.532 8
Bengt Eriksson 63.5 64.0 213.0 8 1'03:27.9 220.710 19 433.710 10

Skoki narciarskie

Zawodnik Skocznia Pierwszy skok Drugi skok Wynik
Dystans Punkty Miejsce Dystans Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Inge Lindqvist Normalna 79.5 90.4 36 79.0 99.7 26 190.1 29
Kjell Sjöberg 78.5 94.1 31 46.0 fall 33.8 45 127.9 45
Bengt Eriksson 83.5 99.6 23 78.0 102.4 18 202.0 19
Rolf Strandberg 86.5 100.0 20 81.0 104.8 11 204.8 18

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni
Dystans Zawodnik Wynik
Czas Miejsce
500 m Gunnar Sjölin 43.4 33
Olle Dahlberg 43.1 30
Per-Olof Brogren 42.7 26
Hans Wilhelmsson 40.5 4
1500 m Bo Karenus 2:21.1 28
Olle Dahlberg 2:18.3 18
Gunnar Sjölin 2:16.5 15
Per-Olof Brogren 2:13.1 5
5000 m Olle Dahlberg 8:17.0 13
Kjell Bäckman 8:16.0 12
Ivar Nilsson 8:09.1 7
10,000 m Olle Dahlberg 16:34.6 7
Ivar Nilsson 16:26.0 4
Kjell Bäckman 16:14.2
Kobiety
Dystans Zawodnik Wynik
Czas Miejsce
500 m Elsa Einarsson DNF
Christina Lindblom-Scherling 48.7 15
1000 m Elsa Einarsson 1:38.0 12
Christina Lindblom-Scherling 1:37.5 11
1500 m Elsa Einarsson 2:32.9 9
Christina Lindblom-Scherling 2:31.5 7
3000 m Elsa Einarsson 5:32.2 11
Christina Lindblom-Scherling 5:25.5 5
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Szwecja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1960
Listen to this article