Tallinn Trophy - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Tallinn Trophy.

Tallinn Trophy

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Tallinn Trophy – międzynarodowe zawody w łyżwiarstwie figurowym seniorów, juniorów i juniorów młodszych (kat. Novice) rozgrywane w Estonii od 2011 r. Zawody odbywają się w Tallinnie. Od sezonu 2015/2016 wchodzą w cykl zawodów Challenger Series organizowanych przez Międzynarodową Unię Łyżwiarską. W jego trakcie rozgrywane są zawody w jeździe indywidualnej kobiet i mężczyzn oraz par sportowych i tanecznych, choć nie zawsze rozgrywane są wszystkie konkurencje.

Medaliści w kategorii seniorów

CS: Challenger Series

Soliści

Rok Złoto Srebro Brąz Wyniki
2011 Armenia Sarkis Hayrapetyan Armenia Slavik Hayrapetyan Łotwa Girts Jekabsons [1]
2012 Estonia Viktor Romanenkov Estonia Daniel Albert Naurits Estonia Samuel Koppel [2]
Konkurencja nie została rozegrana w 2013 roku
2014 Izrael Alexei Bychenko Izrael Daniel Samohin Armenia Slavik Hayrapetyan [3]
2015 CS Stany Zjednoczone Max Aaron Rosja Dmitrij Alijew Łotwa Deniss Vasiļjevs [4]
2016 CS Rosja Roman Sawosin Rosja Anton Szulepow Stany Zjednoczone Andrew Torgashev [5]
2017 CS Rosja Dmitrij Alijew Stany Zjednoczone Alexei Krasnozhon Ukraina Jarosław Paniot [6]
2018 CS Rosja Maksim Kowtun Stany Zjednoczone Vincent Zhou Rosja Anton Szulepow [7]
2019 Estonia Mihhail Selevko Estonia Aleksandr Selevko Rosja Nicky-Leo Obriejkow [8]

Solistki

Rok Złoto Srebro Brąz Wyniki
2011 Rosja Julija Starikowa Estonia Helery Hälvin Łotwa Stasija Rage [1]
Konkurencja nie została rozegrana w 2012 roku
2013 Estonia Helery Hälvin Finlandia Oona Lindhal Finlandia Tuuli Lipiainen [9]
2014 Łotwa Angelina Kučvaļska Armenia Anastasia Galustyan Finlandia Liubov Efimenko [3]
2015 CS Rosja Marija Sotskowa Kazachstan Elizabet Tursynbajewa Stany Zjednoczone Tyler Pierce [4]
2016 CS Rosja Stanisława Konstantinowa Rosja Sierafima Sachanowicz Stany Zjednoczone Bradie Tennell [5]
2017 CS Rosja Stanisława Konstantinowa Rosja Alisa Fiediczkina Niemcy Nicole Schott [6]
2018 CS Rosja Sierafima Sachanowicz Stany Zjednoczone Ting Cui Finlandia Viveca Lindfors [10]
2019 Rosja Ksienija Cybinowa Rosja Anastasija Gulakowa Austria Olga Mikutina [11]

Pary sportowe

Rok Złoto Srebro Brąz Wyniki
Konkurencja nie została rozegrana latach 2011-2014
2015 CS Niemcy Alona Sawczenko / Bruno Massot Niemcy Mari Vartmann / Ruben Blommaert Wielka Brytania Amani Fancy / Christopher Boyadji [4]
2016 CS Rosja Alina Ustimkina / Nikita Wołodin Rosja Alisa Jefimowa / Aleksandr Korowin Litwa Goda Butkutė / Nikita Jermołajew [5]
2017 CS Australia Jekatierina Aleksandrowska / Harley Windsor Rosja Alisa Jefimowa / Aleksandr Korowin Rosja Anastasija Połujanowa / Dmitrij Sopot [6]
2018 CS Austria Miriam Ziegler / Severin Kiefer Stany Zjednoczone Tarah Kayne / Danny O'Shea Stany Zjednoczone Jessica Calalang / Brian Johnson [12]
Konkurencja nie została rozegrana w 2019 roku

Pary taneczne

Rok Złoto Srebro Brąz Wyniki
Konkurencja nie została rozegrana w latach 2011-2013
2014 Izrael Allison Reed / Vasili Rogov Gruzja Tatiana Kozmava / Aleksandr Zolotarev Łotwa Olga Jakušina / Andrey Nevskiy [3]
2015 CS Izrael Isabella Tobias / Ilja Tkaczenko Słowacja Federica Testa / Lukáš Csölley Finlandia Cecilia Törn / Jussiville Partanen [4]
2016 CS Rosja Jelena Ilinych / Rusłan Żyganszyn Izrael Isabella Tobias / Ilja Tkaczenko Stany Zjednoczone Elliana Pogrebinsky / Alex Benoit [5]
2017 CS Polska Natalia Kaliszek / Maksym Spodyriew Turcja Alisa Agafonova / Alper Uçar Stany Zjednoczone Elliana Pogrebinsky / Alex Benoit [6]
2018 CS Stany Zjednoczone Christina Carreira / Anthony Ponomarenko Rosja Anastasija Skopcowa / Kiriłł Aloszyn Polska Natalia Kaliszek / Maksym Spodyriew [13]
Konkurencja nie została rozegrana w 2019 roku

Medaliści w kategorii juniorów

Soliści (J)

Rok Złoto Srebro Brąz Wyniki
2011 Estonia Samuel Koppel Estonia German Frolov brak zawodników [1]
2012 Rosja Daniił Parkman Rosja Konstantin Mavromatti Rosja Ilja Czernych [2]
2013 Finlandia Roman Galay Finlandia Juho Pirinen Rosja Ilja Czernych [9]
2014 Izrael Artem Tsoglin Gruzja Armen Agaian Finlandia Roman Galay [3]
2015 Rosja Dmitrij Buszlanow Rosja Jegor Efimczuk Estonia Daniil Zurav [4]
2016 Czechy Matyáš Bělohradský Niemcy Thomas Stoll Rosja Nikita Starostin [5]
2017 Rosja Andriej Mozalew Rosja Maksim Fiodotow Czechy Matyas Belohradsky [6]
2018 Rosja Artur Danijelan Szwajcaria Tomas Llorenc Guarino Sabate Niemcy Nikita Starostin [14]
2019 Francja Francois Pitot Francja Xan Rols Szwecja Oliver Praetorius [15]

Solistki (J)

Rok Złoto Srebro Brąz Wyniki
2011 Estonia Sindra Kriisa Rosja Wiktorija Proszyna Łotwa Karine Rutlauka [1]
2012 Rosja Stanisława Konstantinowa Rosja Wiktorija Proszyna Rosja Jekatierina Kozłowska [2]
2013 Norwegia Jemima Rasmuss Rosja Ksienija Koczujewa Estonia Diana Reinsalu [9]
2014 Finlandia Anni Järvenpää Rosja Stanisława Konstantinowa Estonia Kristina Škuleta-Gromova [3]
2015 Grupa I Szwajcaria Shaline Ruegger Izrael Ella Mizrahi Francja Serena Giraud [4]
2015 Grupa II Rosja Stanisława Konstantinowa Rosja Alisa Fiediczkina Łotwa Diana Nikitina [4]
2016 Rosja Alisa Fiediczkina Rosja Jelizawieta Nugumanowa Czechy Dahyun Ko [5]
2017 Rosja Anastasija Gubanowa Ukraina Anastasija Archypowa Rosja Anastasija Hraczёwa [6]
2018 Korea Południowa You Young Finlandia Selma Valitalo Estonia Niina Petrokina [16]
2019 Estonia Niina Petrokina Szwajcaria Anais Coraducci Dania Maia Sorensen [17]

Pary sportowe (J)

Rok Złoto Srebro Brąz Wyniki
Konkurencja nie została rozegrana latach 2011-2017
2017 Rosja Darja Kwiartałowa / Aleksiej Swiatczenko Francja Cleo Hamon / Denys Strekalin brak zawodników [6]
Konkurencja nie została rozegrana latach 2018-2019

Pary taneczne (J)

Rok Złoto Srebro Brąz Wyniki
2011 Estonia Victoria - Laura Lohmus / Andrei Davodov brak zawodników [1]
2012 Estonia Marina Elias / Denis Koreline Estonia Ksenia Shevshenko / German Frolov brak zawodników [2]
2013 Rosja Ksienija Konkina / Gieorgij Riewija Rosja Jekatierina Czernikina / Andriej Fiłatow Estonia Marina Elias / Denis Koreline [9]
2014 Białoruś Eugenia Tkaczenka / Jurij Gulicki Izrael Kimberly Berkovich / Ronald Zilberberg Białoruś Emilija Kalahanawa / Uładzisłau Pałchouski [3]
2015 Rosja Aleksandra Amielchina / Andriej Fiłatow Rosja Ksienija Konkina / Gieorgij Riewija Francja Sarah-Marine Rouffanche / Geoffrey Brissaud [4]
2016 Rosja Anastasija Skopcowa / Kiriłł Aloszyn Rosja Ksienija Konkina / Grigorij Jakuszew Rosja Polina Iwanienko / Daniił Karpow [5]
2017 Rosja Anastasija Skopcowa / Kiriłł Aloszyn Rosja Jelizawieta Chudajbierdijewa / Nikita Nazarow Rosja Julija Tulcewa / Anatolij Biełowodczenko [6]
2018 Rosja Jelizawieta Chudajbierdijewa / Nikita Nazarow Rosja Diana Davis / Gleb Smołkin Rosja Jekatierina Kataszynska / Aleksandr Waśkowicz [18]
Konkurencja nie została rozegrana w 2019 roku

Przypisy

  1. a b c d e ISU 2011 Tallinn Trophy (ang.). 24.11.2011 - 25.11.2011. [dostęp 2018-06-10].
  2. a b c d ISU 2012 Tallinn Trophy (ang.). 29.11.2012 - 02.12.2012. [dostęp 2018-06-10].
  3. a b c d e f ISU 2014 Tallinn Trophy (ang.). 03.12.2014 - 07.12.2014. [dostęp 2018-06-10].
  4. a b c d e f g h ISU 2015 Tallinn Trophy (ang.). 17.11.2015 - 22.11.2015. [dostęp 2018-06-10].
  5. a b c d e f g ISU 2017 Tallinn Trophy (ang.). 19.11.2016 - 25.11.2016. [dostęp 2018-06-10].
  6. a b c d e f g h ISU 2017 Tallinn Trophy (ang.). 20.11.2017 - 26.11.2017. [dostęp 2018-06-10].
  7. ISU CS Tallinn Trophy – Men – Result (ang.). Tallinn Trophy, 2018-11-29. [dostęp 2018-11-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-11-30)].
  8. ISU CS Tallinn Trophy – Men – Result (ang.). Tallinn Trophy, 2019-11-14. [dostęp 2020-01-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-12-23)].
  9. a b c d ISU 2013 Tallinn Trophy (ang.). 28.11.2013 - 28.11.2013. [dostęp 2018-06-10].
  10. ISU CS Tallinn Trophy – Ladies – Result (ang.). Tallinn Trophy, 2018-11-29. [dostęp 2018-11-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-11-30)].
  11. ISU CS Tallinn Trophy – Ladies – Result (ang.). Tallinn Trophy, 2019-11-14. [dostęp 2020-01-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-12-10)].
  12. ISU CS Tallinn Trophy – Pairs – Result (ang.). Tallinn Trophy, 2018-11-29. [dostęp 2018-11-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-11-30)].
  13. ISU CS Tallinn Trophy – Ice Dance – Result (ang.). Tallinn Trophy, 2018-11-27. [dostęp 2018-11-27]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-11-27)].
  14. ISU CS Tallinn Trophy – Junior Men – Result (ang.). Tallinn Trophy, 2018-12-01. [dostęp 2020-01-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-12-04)].
  15. ISU CS Tallinn Trophy – Junior Men – Result (ang.). Tallinn Trophy, 2019-12-14. [dostęp 2020-01-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-12-28)].
  16. ISU CS Tallinn Trophy – Junior Ladies – Result (ang.). Tallinn Trophy, 2018-11-30. [dostęp 2020-01-26]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-12-01)].
  17. ISU CS Tallinn Trophy – Junior Ledies – Result (ang.). Tallinn Trophy, 2019-12-14. [dostęp 2020-01-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-12-26)].
  18. ISU CS Tallinn Trophy – Junior Ice Dence – Result (ang.). Tallinn Trophy, 2018-11-27. [dostęp 2020-02-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-11-27)].
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Tallinn Trophy
Listen to this article