Team DSM - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Team DSM.

Team DSM

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Team DSM
Informacje
DyscyplinaKolarstwo szosowe
DywizjeUCI ProContinental Team (2005-2012)
UCI ProTeams (2013-2014)
UCI WorldTeams (2015-)
Kody UCISHM (2005), SKS (2006-2011), PRO (2012-3.2012), ARG (4.2012-2013), GIA (2014), TGA (2015-2016), SUN (2017-2020), DSM (2021-),
Kraje
Holandia (2005-2014)
Niemcy (2015-)
Data powstania2005
Sezony18 (w 2022)
Oficjalna stronaOficjalna strona
Kierownictwo
Dyrektor generalnyIwan Spekenbrink
Dyrektorzy sportowiRudie Kemna (2006-)
Marc Reef (2012-)
Aike Visbeek (2013-)
Adriaan Helmantel (2013-)
Arthur Van Dongen (2016-)
Hans Timmermans (2016-)
Dirk Reuling (2016-)
Luke Roberts (2016-)
Morten Bennekou (2016-)
Sebastian Deckert (2017-)
Hendrik Werner (2017-)
Nazwy
2005Shimano-Memory Corp
2006-2011Skil-Shimano
2012-3.2012Project 1t4i
4.2012-2013Argos-Shimano
2014Giant-Shimano
2015-2016Giant-Alpecin
2017-2020Sunweb
2021-Team DSM
Commons-logo.svgDokumentacja Wikidata-logo S.svg

Team DSM (Kod UCI: DSM) – profesjonalna grupa kolarska z siedzibą w Niemczech, istnieje od 2005. W latach 2006-2011 znana była pod nazwą Skil-Shimano, a na początku sezonu 2012 jako Project 1t4i. Do 2015 roku grupa ta zarejestrowana była w Holandii.

Grupa należy do UCI WorldTeams.

Sezony

2021

Wikidata-logo S.svgSkład drużyny
Imię i nazwiskoData urodzeniaPaństwoPoprzednia grupa
Thymen Arensman4 grudnia 1999
Holandia
SEG Racing Academy (2020)
Nikias Arndt18 listopada 1991
Niemcy
LKT Team Brandenburg (2012)
Romain Bardet9 listopada 1990
Francja
AG2R La Mondiale (2020)
Tiesj Benoot11 marca 1994
Belgia
Lotto-Soudal (2019)
Cees Bol27 lipca 1995
Holandia
SEG Racing Academy (2018)
Marco Brenner27 sierpnia 2002
Niemcy
Auto Eder Bayern (2020)
Romain Combaud1 kwietnia 1991
Francja
Nippo-Delko One Provence (2020)
Alberto Dainese25 marca 1998
Włochy
SEG Racing Academy (2019)
Nico Denz15 lutego 1994
Niemcy
AG2R La Mondiale (2019)
Mark Donovan3 kwietnia 1999
Wielka Brytania
Team Wiggins Le Col (2019)
Nils Eekhoff23 stycznia 1998
Holandia
Development Team Sunweb (2019)
Felix Gall27 lutego 1998
Austria
Development Team Sunweb (2019)
Chad Haga26 sierpnia 1988
Stany Zjednoczone
Optum-Kelly Benefit Strategies (2013)
Chris Hamilton18 maja 1995
Australia
Avanti IsoWhey Sports (2016)
Jai Hindley5 maja 1996
Australia
Mitchelton Scott (2017)
Max Kanter22 października 1997
Niemcy
Development Team Sunweb (2018)
Asbjørn Kragh Andersen9 kwietnia 1992
Dania
Waoo (2018)
Søren Kragh Andersen10 sierpnia 1994
Dania
Trefor-Blue Water (2015)
Andreas Leknessund21 maja 1999
Norwegia
Uno-X Pro Cycling Team (2020)
Niklas Märkl3 marca 1999
Niemcy
Development Team Sunweb (2020)
Joris Nieuwenhuis11 lutego 1996
Holandia
Development Team Sunweb (2018)
Casper Pedersen15 marca 1996
Dania
Aqua Blue Sport (2018)
Nicolas Roche3 lipca 1984
Irlandia
BMC Racing (2018)
Martin Salmon29 października 1997
Niemcy
Development Team Sunweb (2019)
Michael Storer28 lutego 1997
Australia
Mitchelton Scott (2017)
Florian Stork27 kwietnia 1997
Niemcy
Development Team Sunweb (2019)
Jasha Sütterlin4 listopada 1992
Niemcy
Movistar Team (2019)
Martijn Tusveld9 września 1993
Holandia
Roompot-Nederlandse Loterij (2017)
Ilan Van Wilder14 maja 2000
Belgia
Lotto-Soudal U23 (2019)
Kevin Vermaerke16 października 2000
Stany Zjednoczone
Hagens Berman Axeon (2020)
Źródło: UCI

Zwycięstwa

Wikidata-logo S.svg Zwycięstwa
DataWyścigPaństwoKategoriaZwycięzca
8 marca 2021Paryż-Nicea, 2. etap
Francja
2.UWT
Cees Bol
31 lipca 2021Tour de l'Ain, 3. etap
Francja
2.1
Michael Storer
31 lipca 2021Tour de l'Ain, klasyfikacja generalna
Francja
2.1
Michael Storer
5 sierpnia 2021Vuelta a Burgos, 3. etap
Hiszpania
2.Pro
Romain Bardet
13 sierpnia 2021Tour de Pologne, 5. etap
Polska
2.UWT
Nikias Arndt
20 sierpnia 2021Vuelta a España, 7. etap
Hiszpania
2.UWT
Michael Storer
24 sierpnia 2021Vuelta a España, 10. etap
Hiszpania
2.UWT
Michael Storer
28 sierpnia 2021Vuelta a España, 14. etap
Hiszpania
2.UWT
Romain Bardet

2020

Wikidata-logo S.svgSkład drużyny
Imię i nazwiskoData urodzeniaPaństwoPoprzednia grupa
Thymen Arensman (1 lipca 2020–31 grudnia 2020)4 grudnia 1999
Holandia
SEG Racing Academy (2020)
Nikias Arndt18 listopada 1991
Niemcy
LKT Team Brandenburg (2012)
Tiesj Benoot11 marca 1994
Belgia
Lotto-Soudal (2019)
Cees Bol27 lipca 1995
Holandia
SEG Racing Academy (2018)
Alberto Dainese25 marca 1998
Włochy
SEG Racing Academy (2019)
Nico Denz15 lutego 1994
Niemcy
AG2R La Mondiale (2019)
Mark Donovan3 kwietnia 1999
Wielka Brytania
Team Wiggins Le Col (2019)
Nils Eekhoff23 stycznia 1998
Holandia
Development Team Sunweb (2019)
Felix Gall27 lutego 1998
Austria
Development Team Sunweb (2019)
Chad Haga26 sierpnia 1988
Stany Zjednoczone
Optum-Kelly Benefit Strategies (2013)
Chris Hamilton18 maja 1995
Australia
Avanti IsoWhey Sports (2016)
Jai Hindley5 maja 1996
Australia
Mitchelton Scott (2017)
Max Kanter22 października 1997
Niemcy
Development Team Sunweb (2018)
Marc Hirschi24 sierpnia 1998
Szwajcaria
Development Team Sunweb (2018)
Wilco Kelderman25 marca 1991
Holandia
LottoNL-Jumbo (2016)
Asbjørn Kragh Andersen9 kwietnia 1992
Dania
Waoo (2018)
Søren Kragh Andersen10 sierpnia 1994
Dania
Trefor-Blue Water (2015)
Michael Matthews26 września 1990
Australia
Orica-BikeExchange (2016)
Joris Nieuwenhuis11 lutego 1996
Holandia
Development Team Sunweb (2018)
Sam Oomen15 sierpnia 1995
Holandia
Rabobank Development (2015)
Casper Pedersen15 marca 1996
Dania
Aqua Blue Sport (2018)
Robert Power11 maja 1995
Australia
Mitchelton-Scott (2018)
Nicolas Roche3 lipca 1984
Irlandia
BMC Racing (2018)
Martin Salmon29 października 1997
Niemcy
Development Team Sunweb (2019)
Michael Storer28 lutego 1997
Australia
Mitchelton Scott (2017)
Florian Stork27 kwietnia 1997
Niemcy
Development Team Sunweb (2019)
Jasha Sütterlin4 listopada 1992
Niemcy
Movistar Team (2019)
Martijn Tusveld9 września 1993
Holandia
Roompot-Nederlandse Loterij (2017)
Ilan Van Wilder14 maja 2000
Belgia
Lotto-Soudal U23 (2019)
Źródło: UCI

Zwycięstwa

Wikidata-logo S.svg Zwycięstwa
DataWyścigPaństwoKategoriaZwycięzca
5 lutego 2020Herald Sun Tour, 1. etap
Australia
2.1
Alberto Dainese
6 lutego 2020Herald Sun Tour, 2. etap
Australia
2.1
Jai Hindley
8 lutego 2020Herald Sun Tour, 4. etap
Australia
2.1
Jai Hindley
9 lutego 2020Herald Sun Tour, klasyfikacja generalna
Australia
2.1
Jai Hindley
21 lutego 2020Volta ao Algarve, 3. etap
Portugalia
2.Pro
Cees Bol
11 marca 2020Paryż-Nicea, 4. etap
Francja
2.UWT
Søren Kragh Andersen
13 marca 2020Paryż-Nicea, 6. etap
Francja
2.UWT
Tiesj Benoot
25 sierpnia 2020Bretagne Classic Ouest-France
Francja
1.UWT
Michael Matthews
10 września 2020Tour de France, 12. etap
Francja
2.UWT
Marc Hirschi
12 września 2020Tour de France, 14. etap
Francja
2.UWT
Søren Kragh Andersen
17 września 2020Okolo Slovenska, 2. etap
Słowacja
2.1
Nico Denz
18 września 2020Tour de France, 19. etap
Francja
2.UWT
Søren Kragh Andersen
30 września 2020La Flèche Wallonne
Belgia
1.UWT
Marc Hirschi
2 października 2020Benelux Tour, 4. etap
Belgia
2.UWT
Søren Kragh Andersen
11 października 2020Paryż-Tours
Francja
1.Pro
Casper Pedersen

2019

Wikidata-logo S.svgSkład drużyny
Imię i nazwiskoData urodzeniaPaństwoPoprzednia grupa
Tom Dumoulin11 listopada 1990
Holandia
Rabobank Continental (2011)
Nicolas Roche3 lipca 1984
Irlandia
BMC Racing (2018)
Chad Haga26 sierpnia 1988
Stany Zjednoczone
Optum-Kelly Benefit Strategies (2013)
Wilco Kelderman25 marca 1991
Holandia
LottoNL-Jumbo (2016)
Asbjørn Kragh Andersen9 kwietnia 1992
Dania
Waoo (2018)
Søren Kragh Andersen10 sierpnia 1994
Dania
Trefor-Blue Water (2015)
Nikias Arndt18 listopada 1991
Niemcy
LKT Team Brandenburg (2012)
Jan Bakelants14 lutego 1986
Belgia
AG2R La Mondiale (2018)
Cees Bol27 lipca 1995
Holandia
SEG Racing Academy (2018)
Roy Curvers27 grudnia 1979
Holandia
Time-Van Hemert (2007)
Johannes Fröhlinger9 czerwca 1985
Niemcy
Team Milram (2010)
Chris Hamilton18 maja 1995
Australia
Avanti IsoWhey Sports (2016)
Jai Hindley5 maja 1996
Australia
Mitchelton Scott (2017)
Marc Hirschi24 sierpnia 1998
Szwajcaria
Development Team Sunweb (2018)
Lennard Kämna9 września 1996
Niemcy
Stölting Service Group (2016)
Max Kanter22 października 1997
Niemcy
Development Team Sunweb (2018)
Michael Matthews26 września 1990
Australia
Orica-BikeExchange (2016)
Joris Nieuwenhuis11 lutego 1996
Holandia
Development Team Sunweb (2018)
Sam Oomen15 sierpnia 1995
Holandia
Rabobank Development (2015)
Casper Pedersen15 marca 1996
Dania
Aqua Blue Sport (2018)
Robert Power11 maja 1995
Australia
Mitchelton-Scott (2018)
Michael Storer28 lutego 1997
Australia
Mitchelton Scott (2017)
Martijn Tusveld9 września 1993
Holandia
Roompot-Nederlandse Loterij (2017)
Louis Vervaeke6 października 1993
Belgia
Lotto-Soudal (2017)
Max Walscheid13 czerwca 1993
Niemcy
Team Kuota-Lotto (2015)
Florian Stork (27 marca 2019–31 grudnia 2019)27 kwietnia 1997
Niemcy
Development Team Sunweb (2019)
Źródło: UCI

Zwycięstwa

Wikidata-logo S.svg Zwycięstwa
DataWyścigPaństwoKategoriaZwycięzca
20 marca 2019Nokere Koerse
Belgia
1.HC
Cees Bol
26 marca 2019Volta Ciclista a Catalunya, 2. etap
Hiszpania
2.UWT
Michael Matthews
30 marca 2019Volta Ciclista a Catalunya, 6. etap
Hiszpania
2.UWT
Michael Matthews
18 maja 2019Tour of California, 7. etap
Stany Zjednoczone
2.UWT
Cees Bol
28 maja 2019Tour of Norway, 1. etap
Norwegia
2.HC
Cees Bol
2 czerwca 2019Giro d'Italia, 21. etap
Włochy
2.UWT
Chad Haga
13 września 2019Grand Prix Cycliste de Québec
Kanada
1.UWT
Michael Matthews

Nazwa grupy w poszczególnych latach

lata nazwa
2005 Shimano-Memory Corp
2006–2011 Skil-Shimano
2012 Project 1t4i
2012–2014 Argos-Shimano
2014 Giant-Shimano
2015–2016 Giant-Alpecin
2017–2020 Sunweb
2021– DSM

Linki zewnętrzne

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Team DSM
Listen to this article