Tirreno-Adriático 2019 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Tirreno-Adriático 2019.

Tirreno-Adriático 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Tirreno-Adriático 2019
2018 2020
Data 13 – 19 marca 2019
Etapów 7
Dystans 1040,6 km
Czas zwycięzcy 25h 28' 00"
Zgłoszenia 161 kolarzy
Ukończyło wyścig 140 kolarzy
Podium
Pierwsze miejsce Słowenia Primož Roglič
Drugie miejsce Wielka Brytania Adam Yates
Trzecie miejsce Dania Jakob Fuglsang
Pozostałe klasyfikacje
Górska Kazachstan Aleksiej Łucenko
Punktowa Włochy Mirco Maestri
Młodzieżowa Holandia Sam Oomen
Drużynowa Stany Zjednoczone EF Education First
Oficjalna strona WWW

54. edycja wyścigu kolarskiego Tirreno-Adriático, która odbyła się w dniach 7 - 13 marca 2019 roku. Liczyła siedem etapów, o łącznym dystansie 1040,6 km. Wyścig ten zaliczany jest do UCI World Tour 2019.

Uczestnicy

Drużyny

W wyścigu wzięło udział 23 ekip: osiemnaście drużyn należących do UCI WorldTeams i pięć zespołów zaproszonych przez organizatorów z tzw. "dziką kartą" należących do UCI Professional Continental Teams.

WorldTeams (18)Professional continental teams (5)

Lista startowa

Etapy

Wikidata-logo S.svgEtapDataStart – MetatypeDystans (km)Zwycięzca etapuLider
1 13 marca 2019Lido di Camaiore – Lido di Camaiore
21,5
Mitchelton-Scott
Michael Hepburn
2 14 marca 2019Lido di Camaiore – Pomarance
189
Julian Alaphilippe
Adam Yates
3 15 marca 2019PomaranceFoligno
189
Elia Viviani
Adam Yates
4 16 marca 2019FolignoFossombrone
223
Aleksiej Łucenko
Adam Yates
5 17 marca 2019Colli al Metauro – Recanati
178
Jakob Fuglsang
Adam Yates
6 18 marca 2019MatelicaJesi
195
Julian Alaphilippe
Adam Yates
7 19 marca 2019San Benedetto del TrontoSan Benedetto del Tronto
10,5
Victor Campenaerts
Primož Roglič

Wyniki etapów

Etap 1

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
DrużynaPaństwoCzasStrataPrędkość
1. Mitchelton-Scott
Australia
22' 25"0"57.546 km/h
2. Jumbo-Visma
Holandia
22' 32"+ 7"57.249 km/h
3. Sunweb
Niemcy
22' 47"+ 22"56.620 km/h
4. Deceuninck-Quick Step
Belgia
23' 02"+ 37"56.006 km/h
5. Sky
Wielka Brytania
23' 12"+ 47"55.603 km/h
6. Lotto-Soudal
Belgia
23' 19"+ 54"55.325 km/h
7. EF Education First Pro Cycling
Stany Zjednoczone
23' 21"+ 56"55.246 km/h
8. Groupama-FDJ
Francja
23' 23"+ 58"55.167 km/h
9. Israel Cycling Academy
Izrael
23' 30"+ 1' 05"54.894 km/h
10. Bahrain-Merida
Bahrajn
23' 35"+ 1' 10"54.700 km/h
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Michael Hepburn
Australia
Mitchelton-Scott22h 25' 00"
2. Brent Bookwalter
Stany Zjednoczone
Mitchelton-Scott+ 0"
3. Luke Durbridge
Australia
Mitchelton-Scott+ 0"
4. Adam Yates
Wielka Brytania
Mitchelton-Scott+ 0"
5. Alexander Edmondson
Australia
Mitchelton-Scott+ 3"
6. Jos van Emden
Holandia
Jumbo-Visma+ 7"
7. Primož Roglič
Słowenia
Jumbo-Visma+ 7"
8. Koen Bouwman
Holandia
Jumbo-Visma+ 7"
9. Tony Martin
Niemcy
Jumbo-Visma+ 7"
10. Laurens De Plus
Belgia
Jumbo-Visma+ 7"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 2

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Julian Alaphilippe
Francja
Deceuninck-Quick Step4h 48' 09"
2. Greg Van Avermaet
Belgia
CCC+ 0"
3. Alberto Bettiol
Włochy
EF Education First Pro Cycling+ 0"
4. Tiesj Benoot
Belgia
Lotto-Soudal+ 0"
5. Adam Yates
Wielka Brytania
Mitchelton-Scott+ 0"
6. Valerio Conti
Włochy
UAE Team Emirates+ 0"
7. Primož Roglič
Słowenia
Jumbo-Visma+ 0"
8. Wout Poels
Holandia
Sky+ 0"
9. Jakob Fuglsang
Dania
Astana Pro Team+ 0"
10. Tim Wellens
Belgia
Lotto-Soudal+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Adam Yates
Wielka Brytania
Mitchelton-Scott5h 10' 34"
2. Brent Bookwalter
Stany Zjednoczone
Mitchelton-Scott+ 0"
3. Primož Roglič
Słowenia
Jumbo-Visma+ 7"
4. Laurens De Plus
Belgia
Jumbo-Visma+ 7"
5. Søren Kragh Andersen
Dania
Sunweb+ 22"
6. Tom Dumoulin
Holandia
Sunweb+ 22"
7. Sam Oomen
Holandia
Sunweb+ 22"
8. Julian Alaphilippe
Francja
Deceuninck-Quick Step+ 27"
9. Kasper Asgreen
Dania
Deceuninck-Quick Step+ 37"
10. Wout Poels
Holandia
Sky+ 47"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 3

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Elia Viviani
Włochy
Deceuninck-Quick Step5h 26' 45"
2. Peter Sagan
Słowacja
Bora-Hansgrohe+ 0"
3. Fernando Gaviria
Kolumbia
UAE Team Emirates+ 0"
4. Giacomo Nizzolo
Włochy
Dimension Data+ 0"
5. Jens Keukeleire
Belgia
Lotto-Soudal+ 0"
6. Davide Cimolai
Włochy
Israel Cycling Academy+ 0"
7. Clément Venturini
Francja
AG2R La Mondiale+ 0"
8. Jasper Stuyven
Belgia
Trek-Segafredo+ 0"
9. Davide Ballerini
Włochy
Astana Pro Team+ 0"
10. Luca Pacioni
Włochy
Neri Sottoli-Selle Italia-KTM+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Adam Yates
Wielka Brytania
Mitchelton-Scott10h 37' 19"
2. Brent Bookwalter
Stany Zjednoczone
Mitchelton-Scott+ 0"
3. Primož Roglič
Słowenia
Jumbo-Visma+ 7"
4. Laurens De Plus
Belgia
Jumbo-Visma+ 7"
5. Tom Dumoulin
Holandia
Sunweb+ 22"
6. Sam Oomen
Holandia
Sunweb+ 22"
7. Søren Kragh Andersen
Dania
Sunweb+ 22"
8. Julian Alaphilippe
Francja
Deceuninck-Quick Step+ 27"
9. Wout Poels
Holandia
Sky+ 47"
10. Jonathan Castroviejo
Hiszpania
Sky+ 47"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 4

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Aleksiej Łucenko
Kazachstan
Astana Pro Team5h 16' 29"
2. Primož Roglič
Słowenia
Jumbo-Visma+ 0"
3. Adam Yates
Wielka Brytania
Mitchelton-Scott+ 0"
4. Jakob Fuglsang
Dania
Astana Pro Team+ 0"
5. Davide Formolo
Włochy
Bora-Hansgrohe+ 9"
6. Alberto Bettiol
Włochy
EF Education First Pro Cycling+ 23"
7. Simon Clarke
Australia
EF Education First Pro Cycling+ 23"
8. Tiesj Benoot
Belgia
Lotto-Soudal+ 23"
9. Julian Alaphilippe
Francja
Deceuninck-Quick Step+ 23"
10. Wout Poels
Holandia
Sky+ 23"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Adam Yates
Wielka Brytania
Mitchelton-Scott15h 53' 42"
2. Primož Roglič
Słowenia
Jumbo-Visma+ 7"
3. Tom Dumoulin
Holandia
Sunweb+ 50"
4. Julian Alaphilippe
Francja
Deceuninck-Quick Step+ 56"
5. Sam Oomen
Holandia
Sunweb+ 56"
6. Aleksiej Łucenko
Kazachstan
Astana Pro Team+ 1' 06"
7. Wout Poels
Holandia
Sky+ 1' 16"
8. Jakob Fuglsang
Dania
Astana Pro Team+ 1' 19"
9. Alberto Bettiol
Włochy
EF Education First Pro Cycling+ 1' 21"
10. Simon Clarke
Australia
EF Education First Pro Cycling+ 1' 25"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 5

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Jakob Fuglsang
Dania
Astana Pro Team4h 39' 32"
2. Adam Yates
Wielka Brytania
Mitchelton-Scott+ 40"
3. Primož Roglič
Słowenia
Jumbo-Visma+ 56"
4. Tom Dumoulin
Holandia
Sunweb+ 1' 39"
5. Thibaut Pinot
Francja
Groupama-FDJ+ 1' 53"
6. Wout Poels
Holandia
Sky+ 1' 57"
7. Mads Pedersen
Dania
Trek-Segafredo+ 2' 09"
8. Alexis Vuillermoz
Francja
AG2R La Mondiale+ 2' 12"
9. Tiesj Benoot
Belgia
Lotto-Soudal+ 2' 12"
10. Simon Clarke
Australia
EF Education First Pro Cycling+ 2' 12"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Adam Yates
Wielka Brytania
Mitchelton-Scott20h 33' 48"
2. Primož Roglič
Słowenia
Jumbo-Visma+ 25"
3. Jakob Fuglsang
Dania
Astana Pro Team+ 35"
4. Tom Dumoulin
Holandia
Sunweb+ 1' 55"
5. Julian Alaphilippe
Francja
Deceuninck-Quick Step+ 2' 34"
6. Wout Poels
Holandia
Sky+ 2' 39"
7. Thibaut Pinot
Francja
Groupama-FDJ+ 2' 46"
8. Sam Oomen
Holandia
Sunweb+ 2' 58"
9. Simon Clarke
Australia
EF Education First Pro Cycling+ 3' 03"
10. Rui Costa
Portugalia
UAE Team Emirates+ 3' 26"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 6

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Julian Alaphilippe
Francja
Deceuninck-Quick Step4h 42' 11"
2. Davide Cimolai
Włochy
Israel Cycling Academy+ 0"
3. Elia Viviani
Włochy
Deceuninck-Quick Step+ 0"
4. Clément Venturini
Francja
AG2R La Mondiale+ 0"
5. Peter Sagan
Słowacja
Bora-Hansgrohe+ 0"
6. Maximiliano Richeze
Argentyna
Deceuninck-Quick Step+ 0"
7. Jens Keukeleire
Belgia
Lotto-Soudal+ 0"
8. Greg Van Avermaet
Belgia
CCC+ 0"
9. Reinardt Janse van Rensburg
Południowa Afryka
Dimension Data+ 0"
10. Simone Consonni
Włochy
UAE Team Emirates+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Adam Yates
Wielka Brytania
Mitchelton-Scott25h 15' 59"
2. Primož Roglič
Słowenia
Jumbo-Visma+ 25"
3. Jakob Fuglsang
Dania
Astana Pro Team+ 35"
4. Tom Dumoulin
Holandia
Sunweb+ 1' 55"
5. Julian Alaphilippe
Francja
Deceuninck-Quick Step+ 2' 24"
6. Wout Poels
Holandia
Sky+ 2' 39"
7. Thibaut Pinot
Francja
Groupama-FDJ+ 2' 46"
8. Sam Oomen
Holandia
Sunweb+ 2' 58"
9. Simon Clarke
Australia
EF Education First Pro Cycling+ 3' 03"
10. Rui Costa
Portugalia
UAE Team Emirates+ 3' 26"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 7

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Victor Campenaerts
Belgia
Lotto-Soudal11' 23"
2. Alberto Bettiol
Włochy
EF Education First Pro Cycling+ 3"
3. Jos van Emden
Holandia
Jumbo-Visma+ 4"
4. Sebastian Langeveld
Holandia
EF Education First Pro Cycling+ 6"
5. Yves Lampaert
Belgia
Deceuninck-Quick Step+ 7"
6. Mads Pedersen
Dania
Trek-Segafredo+ 8"
7. Tom Dumoulin
Holandia
Sunweb+ 8"
8. Rohan Dennis
Australia
Bahrain-Merida+ 9"
9. Michael Hepburn
Australia
Mitchelton-Scott+ 11"
10. Filippo Ganna
Włochy
Sky+ 12"
Źródło: ProCyclingStats


Klasyfikacje końcowe

Klasyfikacja generalna

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Primož Roglič
Słowenia
Jumbo-Visma25h 28' 00"
2. Adam Yates
Wielka Brytania
Mitchelton-Scott+ 1"
3. Jakob Fuglsang
Dania
Astana Pro Team+ 30"
4. Tom Dumoulin
Holandia
Sunweb+ 1' 25"
5. Thibaut Pinot
Francja
Groupama-FDJ+ 2' 32"
6. Julian Alaphilippe
Francja
Deceuninck-Quick Step+ 2' 34"
7. Wout Poels
Holandia
Sky+ 2' 42"
8. Simon Clarke
Australia
EF Education First Pro Cycling+ 3' 01"
9. Sam Oomen
Holandia
Sunweb+ 3' 12"
10. Rui Costa
Portugalia
UAE Team Emirates+ 3' 18"
Źródło: ProCyclingStats


Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Tirreno-Adriático 2019
Listen to this article