Tour de France 2016 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Tour de France 2016.

Tour de France 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Tour de France 2016
Informacje ogólne
Wyścig103. Tour de France
KategoriaUCI World Tour 2016 2.UWT
Etapów21
Daty2 – 24 lipca 2016
Dystans3529 km
Państwa
Francja
Hiszpania
Andora
Szwajcaria
StartLe Mont-Saint-Michel
MetaParyż
Drużyn22
Startujących198
Ukończyło174
Średnia prędkość39,616 km/h
Klasyfikacje końcowe
Pierwsze miejsce
Chris Froome (Sky)
Drugie miejsce
Romain Bardet (AG2R La Mondiale)
Trzecie miejsce
Nairo Quintana (Movistar Team)
Punktowa
Peter Sagan (Tinkoff)
Górska
Rafał Majka (Tinkoff)
Młodzieżowa
Adam Yates (Orica-BikeExchange)
Najaktywniejszych
Peter Sagan (Tinkoff)
Drużynowa
Movistar Team
◀ 20152017 ▶
Commons-logo.svgDokumentacja Wikidata-logo S.svg

103. edycja wyścigu kolarskiego Tour de France odbyła się w dniach 2 – 24 lipca 2016 roku. Liczyła dwadzieścia jeden etapów o łącznym dystansie 3529 km. Wyścig ten zaliczany jest do rankingu światowego UCI World Tour 2016.

Etapy

[1]

Wikidata-logo S.svgEtapDataStart – MetatypeDystans (km)Zwycięzca etapuLider
1 2 lipca 2016Le Mont-Saint-MichelPlaża Utah
188
Mark Cavendish
Mark Cavendish
2 3 lipca 2016Saint-LôCherbourg-en-Cotentin
183
Peter Sagan
Peter Sagan
3 4 lipca 2016GranvilleAngers
223,5
Mark Cavendish
Peter Sagan
4 5 lipca 2016SaumurLimoges
237,5
Marcel Kittel
Peter Sagan
5 6 lipca 2016Limoges – Le Lioran
216
Greg Van Avermaet
Greg Van Avermaet
6 7 lipca 2016Arpajon-sur-CèreMontauban
190,5
Mark Cavendish
Greg Van Avermaet
7 8 lipca 2016L’Isle-Jourdain – Lac de Payolle
162,5
Steve Cummings
Greg Van Avermaet
8 9 lipca 2016PauBagnères-de-Luchon
184
Chris Froome
Chris Froome
9 10 lipca 2016
Vielha e Mijaran
Ordino-Arcalís
184,5
Tom Dumoulin
Chris Froome
10 12 lipca 2016
Escaldes-EngordanyRevel
197
Michael Matthews
Chris Froome
11 13 lipca 2016CarcassonneMontpellier
162,5
Peter Sagan
Chris Froome
12 14 lipca 2016Montpellier – Chalet Reynard
178
Thomas De Gendt
Chris Froome
13 15 lipca 2016Bourg-Saint-Andéol – Grotte Chauvet 2 - Ardèche
37,5
Tom Dumoulin
Chris Froome
14 16 lipca 2016MontélimarVillars-les-Dombes
208,5
Mark Cavendish
Chris Froome
15 17 lipca 2016Bourg-en-BresseCuloz
160
Jarlinson Pantano
Chris Froome
16 18 lipca 2016Moirans-en-Montagne
Berno
209
Peter Sagan
Chris Froome
17 20 lipca 2016
Berno
Finhaut
184,5
Ilnur Zakarin
Chris Froome
18 21 lipca 2016SallanchesMegève
17
Chris Froome
Chris Froome
19 22 lipca 2016AlbertvilleSaint-Gervais-les-Bains
146
Romain Bardet
Chris Froome
20 23 lipca 2016MegèveMorzine
146,5
Ion Izagirre
Chris Froome
21 24 lipca 2016ChantillyParyż
113
André Greipel
Chris Froome

Uczestnicy

Na starcie tego wieloetapowego wyścigu stanęły 22 zawodowe ekipy, 18 drużyn jeżdżących w UCI World Tour 2016 i 4 profesjonalne zespoły zaproszone przez organizatorów z tzw. „dziką kartą”.

Lista drużyn uczestniczących w wyścigu:

Numery Kod Drużyna
1-9 SKY Wielka Brytania Team Sky
11-19 MOV Hiszpania Movistar Team
21-29 AST Kazachstan Pro Team Astana
31-39 TNK Rosja Tinkoff
41-49 ALM Francja Ag2r-La Mondiale
51-59 TLJ Holandia Team LottoNL-Jumbo
61-69 TFS Stany Zjednoczone Trek-Segafredo
71-79 IAM Szwajcaria IAM Cycling
81-89 CDT Stany Zjednoczone Cannondale–Drapac
91-99 BMC Stany Zjednoczone BMC Racing Team
101-109 DDD Południowa Afryka Team Dimension Data
Numery Kod Drużyna
111-119 GIA Niemcy Team Giant-Alpecin
121-129 FDJ Francja FDJ
131-139 BOA Niemcy Bora-Argon 18
141-149 KAT Rosja Team Katusha
151-159 LAM Włochy Lampre-Merida
161-169 LTS Belgia Lotto Soudal
171-179 DEN Francja Direct Énergie
181-189 EQS Belgia Etixx-Quick Step
191-199 COF Francja Cofidis
201-209 OBE Australia Orica–BikeExchange
211-219 FVC Francja Fortuneo-Vital Concept

Wyniki etapów

Etap 1 – 02.07: Mont-Saint-Michel > Plaża Utah, 188 km

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Mark Cavendish Południowa Afryka DDD 4h 14' 05"
2. Niemcy Marcel Kittel Belgia EQS + 0"
3. Słowacja Peter Sagan Rosja TNK + 0"
97. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 0"
124. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 0"
190. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 2' 48"
Klasyfikacja generalna po 1. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Mark Cavendish Południowa Afryka DDD 4h 13' 55"
2. Niemcy Marcel Kittel Belgia EQS + 4"
3. Słowacja Peter Sagan Rosja TNK + 6"
97. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 10"
124. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 10"
192. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 2' 58"

Etap 2 – 03.07: Saint-Lô > Cherbourg-en-Cotentin, 183 km

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Słowacja Peter Sagan Rosja TNK 4h 20' 51"
2. Francja Julian Alaphilippe Belgia EQS + 0"
3. Hiszpania Alejandro Valverde Hiszpania MOV + 0"
161. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 6' 51"
165. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 6' 51"
167. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 6' 51"
Klasyfikacja generalna po 2. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Słowacja Peter Sagan Rosja TNK 8h 34' 42"
2. Francja Julian Alaphilippe Belgia EQS + 8"
3. Hiszpania Alejandro Valverde Hiszpania MOV + 10"
150. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 7' 05"
154. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 7' 05"
188. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 9' 53"

Etap 3 – 04.07: Granville – Angers, 223,5 km

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Mark Cavendish Południowa Afryka DDD 5h 59' 54"
2. Niemcy André Greipel Belgia LTS + 0"
3. Francja Bryan Coquard Francja DEN + 0"
94. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 0"
138. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 31"
171. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 1' 26"
Klasyfikacja generalna po 3. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Słowacja Peter Sagan Rosja TNK 14h 34' 36"
2. Francja Julian Alaphilippe Belgia EQS + 8"
3. Hiszpania Alejandro Valverde Hiszpania MOV + 10"
140. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 7' 05"
147. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 7' 36"
189. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 11' 19"

Etap 4 – 05.07: Saumur – Limoges, 237,5 km

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Niemcy Marcel Kittel Belgia EQS 5h 28' 30"
2. Francja Bryan Coquard Francja DEN + 0"
3. Słowacja Peter Sagan Rosja TNK + 0"
106. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 0"
181. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 6' 28"
182. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 6' 28"
Klasyfikacja generalna po 4. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Słowacja Peter Sagan Rosja TNK 20h 03' 02"
2. Francja Julian Alaphilippe Belgia EQS + 12"
3. Hiszpania Alejandro Valverde Hiszpania MOV + 14"
129. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 7' 40"
173. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 13' 37"
194. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 17' 51"

Etap 5 – 06.07: Limoges – Le Lioran, 216 km

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Belgia Greg Van Avermaet Stany Zjednoczone BMC 5h 31' 36"
2. Belgia Thomas De Gendt Belgia LTS + 2' 34"
3. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 5' 04"
6. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 5' 07"
158. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 25' 14"
Klasyfikacja generalna po 5. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Belgia Greg Van Avermaet Stany Zjednoczone BMC 25h 34' 46"
2. Francja Julian Alaphilippe Belgia EQS + 5' 11"
3. Hiszpania Alejandro Valverde Hiszpania MOV + 5' 13"
44. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 12' 39"
73. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 22' 43"
178. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 38' 43"

Etap 6 – 07.07: Arpajon-sur-Cère – Montauban, 190,5 km

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Mark Cavendish Południowa Afryka DDD 4h 43' 48"
2. Niemcy Marcel Kittel Belgia EQS + 0"
3. Wielka Brytania Daniel McLay Francja FVC + 0"
164. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 57"
178. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 1' 25"
186. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 1' 38"
Klasyfikacja generalna po 6. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Belgia Greg Van Avermaet Stany Zjednoczone BMC 30h 18' 38"
2. Francja Julian Alaphilippe Belgia EQS + 5' 11"
3. Hiszpania Alejandro Valverde Hiszpania MOV + 5' 13"
46. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 13' 32"
78. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 24' 17"
176. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 40' 04"

Etap 7 – 08.07: L’Isle-Jourdain – Lac de Payolle, 162,5 km

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Steve Cummings Południowa Afryka DDD 3h 48' 09"
2. Południowa Afryka Daryl Impey Australia OBE + 1' 04"
3. Hiszpania Daniel Navarro Francja COF + 1' 04"
53. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 4' 58"
137. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 17' 25"
193. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 20' 09"
Klasyfikacja generalna po 7. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Belgia Greg Van Avermaet Stany Zjednoczone BMC 34h 09' 44"
2. Wielka Brytania Adam Yates Australia OBE + 5' 50"
3. Francja Julian Alaphilippe Belgia EQS + 5' 51"
65. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 26' 18"
67. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 28' 06"
188. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 57' 16"

Etap 8 – 09.07: Pau – Bagnères-de-Luchon, 184 km

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY 4h 57' 33"
2. Irlandia Daniel Martin Belgia EQS + 13"
3. Hiszpania Joaquim Rodríguez Rosja KAT + 13"
37. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 11' 26"
42. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 13' 25"
123. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 34' 43"
Klasyfikacja generalna po 8. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY 39h 13' 04"
2. Wielka Brytania Adam Yates Australia OBE + 16"
3. Hiszpania Joaquim Rodríguez Rosja KAT + 16"
50. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 31' 57"
57. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 35' 58"
181. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 1h 26' 12"

Etap 9 – 10.07: Vielha e Mijaran – Ordino-Arcalís, 184,5 km

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Holandia Tom Dumoulin Niemcy GIA 5h 16' 24"
2. Portugalia Rui Costa Włochy LAM + 38"
3. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 38"
51. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 15' 55"
151. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 35' 26"
Klasyfikacja generalna po 9. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY 44h 36' 03"
2. Wielka Brytania Adam Yates Australia OBE + 16"
3. Irlandia Daniel Martin Belgia EQS + 19"
32. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 25' 56"
52. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 44' 58"
180. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 1h 55' 03"

Etap 10 – 12.07: Escaldes-Engordany – Revel, 197 km

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Australia Michael Matthews Australia OBE 4h 22' 38"
2. Słowacja Peter Sagan Rosja TNK + 0"
3. Norwegia Edvald Boasson Hagen Południowa Afryka DDD + 0"
94. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 9' 39"
150. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 9' 39"
151. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 9' 39"
Klasyfikacja generalna po 10. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY 49h 08' 20"
2. Wielka Brytania Adam Yates Australia OBE + 16"
3. Irlandia Daniel Martin Belgia EQS + 19"
32. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 25' 56"
53. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 44' 58"
178. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 1h 55' 03"

Etap 11 – 13.07: Carcassonne – Montpellier, 162,5 km

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Słowacja Peter Sagan Rosja TNK 3h 26' 23"
2. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY + 0"
3. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 0"
45. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 20"
161. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 5' 39"
Klasyfikacja generalna po 11. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY 52h 34' 37"
2. Wielka Brytania Adam Yates Australia OBE + 28"
3. Irlandia Daniel Martin Belgia EQS + 31"
34. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 31' 41"
49. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 45' 24"
169. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 1h 55' 05"

Etap 12 – 14.07: Montpellier – Chalet Reynard, 178,0 km

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Belgia Thomas De Gendt Belgia LTS 4h 31' 51"
2. Belgia Serge Pauwels Południowa Afryka DDD + 2"
3. Hiszpania Daniel Navarro Francja COF + 14"
52. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 14' 33"
101. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 25' 25"
170. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 28' 24"
Klasyfikacja generalna po 12. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY 57h 11' 33"
2. Wielka Brytania Adam Yates Australia OBE + 47"
3. Kolumbia Nairo Quintana Hiszpania MOV + 54"
41. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 52' 01"
45. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 54' 52"
173. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 2h 18' 24"

Etap 13 – 15.07: Bourg-Saint-Andéol – Caverne du Pont-d’Arc, 37,5 km

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Holandia Tom Dumoulin Niemcy GIA 50' 15"
2. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY + 1' 03"
3. Kolumbia Nairo Quintana Hiszpania MOV + 1' 31"
12. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 2' 32"
102. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 7' 09"
121. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 7' 33"
Klasyfikacja generalna po 13. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY 58h 02' 51"
2. Holandia Bauke Mollema Stany Zjednoczone TFS + 1' 47"
3. Wielka Brytania Adam Yates Australia OBE + 2' 45"
42. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 58' 31"
46. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 1h 00' 58"
151. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 2h 19' 53"

Etap 14 – 16.07: Montélimar – Villars-les-Dombes, 208,5 km

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Mark Cavendish Południowa Afryka DDD 5h 43' 49"
2. Norwegia Alexander Kristoff Rosja KAT + 0"
3. Słowacja Peter Sagan Rosja TNK + 0"
61. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 0"
132. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 30"
172. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 2' 38"
Klasyfikacja generalna po 14. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY 63h 46' 40"
2. Holandia Bauke Mollema Stany Zjednoczone TFS + 1' 47"
3. Wielka Brytania Adam Yates Australia OBE + 2' 45"
41. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 1h 00' 58"
42. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 1h 01' 09"
152. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 2h 20' 23"

Etap 15 – 17.07: Bourg-en-Bresse – Culoz, 160 km

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Kolumbia Jarlinson Pantano Szwajcaria IAM 4h 24' 49"
2. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 0"
3. Francja Alexis Vuillermoz Francja ALM + 6"
12. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 2' 10"
133. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 28' 07"
Klasyfikacja generalna po 15. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY 68h 14' 36"
2. Holandia Bauke Mollema Stany Zjednoczone TFS + 1' 47"
3. Wielka Brytania Adam Yates Australia OBE + 2' 45"
33. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 57' 56"
35. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 1h 00' 01"
151. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 2h 45' 23"

Etap 16 – 18.07: Onoz – Berno, 209 km

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Słowacja Peter Sagan Rosja TNK 4h 26' 02"
2. Norwegia Alexander Kristoff Rosja KAT + 0"
3. Norwegia Sondre Holst Enger Szwajcaria IAM + 0"
65. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 59"
137. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 3' 53"
173. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 8' 18"
Klasyfikacja generalna po 16. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY 72h 40' 38"
2. Holandia Bauke Mollema Stany Zjednoczone TFS + 1' 47"
3. Wielka Brytania Adam Yates Australia OBE + 2' 45"
33. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 1h 01' 00"
34. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 1h 01' 49"
161. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 2h 53' 41"

Etap 17 – 20.07: Lyss – Finhaut, 184,5 km

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Rosja Ilnur Zakarin Rosja KAT 4h 36' 33"
2. Kolumbia Jarlinson Pantano Szwajcaria IAM + 55"
3. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 1' 26"
60. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 26' 15"
155. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 39' 51"
Klasyfikacja generalna po 17. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY 77h 25' 10"
2. Holandia Bauke Mollema Stany Zjednoczone TFS + 2' 27"
3. Wielka Brytania Adam Yates Australia OBE + 2' 53"
29. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 55' 12"
39. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 1h 19' 16"
161. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 3h 25' 33"

Etap 18 – 21.07: Sallanches – Megève, 17 km

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY 30' 43"
2. Holandia Tom Dumoulin Niemcy GIA + 21"
3. Włochy Fabio Aru Kazachstan AST + 33"
67. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 3' 23"
82. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 3' 37"
108. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 4' 18"
Klasyfikacja generalna po 18. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY 77h 55' 53"
2. Holandia Bauke Mollema Stany Zjednoczone TFS + 3' 52"
3. Wielka Brytania Adam Yates Australia OBE + 4' 16"
29. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 58' 49"
39. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 1h 23' 34"
156. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 3h 28' 56"

Etap 19 – 22.07: Albertville – Saint-Gervais-les-Bains, 146 km

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Francja Romain Bardet Francja ALM 4h 14' 08"
2. Hiszpania Joaquim Rodríguez Rosja KAT + 23"
3. Hiszpania Alejandro Valverde Hiszpania MOV + 23"
27. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 6' 13"
89. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 27' 38"
162. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 31' 28"
Klasyfikacja generalna po 19. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY 82h 10' 37"
2. Francja Romain Bardet Francja ALM + 4' 11"
3. Kolumbia Nairo Quintana Hiszpania MOV + 4' 27"
28. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 1h 04' 26"
42. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 1h 50' 36"
154. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 3h 59' 48"

Etap 20 – 23.07: Megève – Morzine, 146,5 km

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Hiszpania Ion Izagirre Hiszpania MOV 4h 06' 45"
2. Kolumbia Jarlinson Pantano Szwajcaria IAM + 19"
3. Włochy Vincenzo Nibali Kazachstan AST + 42"
15. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 4' 17"
35. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 9' 10"
172. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 35' 00"
Klasyfikacja generalna po 20. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY 86h 21' 40"
2. Francja Romain Bardet Francja ALM + 4' 05"
3. Kolumbia Nairo Quintana Hiszpania MOV + 4' 21"
27. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 1h 04' 25"
39. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 1h 55' 28"
160. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 4h 30' 30"

Etap 21 – 24.07: Chantilly – Paryż, 113 km

Wyniki
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Niemcy André Greipel Belgia LTS 2h 43' 08"
2. Słowacja Peter Sagan Rosja TNK + 0"
3. Norwegia Alexander Kristoff Rosja KAT + 0"
39. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 0"
94. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 0"
101. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 0"
Klasyfikacja generalna po 21. etapie
Poz. Zawodnik Zespół Czas
1. Wielka Brytania Chris Froome Wielka Brytania SKY 89h 04' 48"
2. Francja Romain Bardet Francja ALM + 4' 05"
3. Kolumbia Nairo Quintana Hiszpania MOV + 4' 21"
27. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 1h 04' 25"
39. Polska Bartosz Huzarski Niemcy BOA + 1h 55' 28"
159. Polska Maciej Bodnar Rosja TNK + 4h 30' 30"

Liderzy klasyfikacji po etapach

Etap Zwycięzca Klasyfikacja generalna
Jersey yellow.svg
Klasyfikacja punktowa
Jersey green.svg
Klasyfikacja górska
Jersey polkadot.svg
Klasyfikacja młodzieżowa
Jersey white.svg
Klasyfikacja drużynowa
Najaktywniejszy kolarz etapu
1 Mark Cavendish Mark Cavendish Mark Cavendish Paul Voss Edward Theuns Lotto Soudal Anthony Delaplace
2 Peter Sagan Peter Sagan Peter Sagan Jasper Stuyven Julian Alaphilippe Orica–BikeExchange Jasper Stuyven
3 Mark Cavendish Mark Cavendish Thomas Voeckler
4 Marcel Kittel Peter Sagan Oliver Naesen
5 Greg Van Avermaet Greg Van Avermaet Thomas De Gendt BMC Racing Team Thomas De Gendt
6 Mark Cavendish Mark Cavendish Yukiya Arashiro
7 Steve Cummings Adam Yates Vincenzo Nibali
8 Chris Froome Chris Froome Rafał Majka Thibaut Pinot
9 Tom Dumoulin Thibaut Pinot Movistar Team Tom Dumoulin
10 Michael Matthews Peter Sagan BMC Racing Team Peter Sagan
11 Peter Sagan Arthur Vichot
12 Thomas De Gendt Thomas De Gendt Thomas De Gendt
13 Tom Dumoulin
14 Mark Cavendish Jérémy Roy
15 Jarlinson Pantano Rafał Majka Movistar Team Rafał Majka
16 Peter Sagan Julian Alaphilippe
17 Ilnur Zakarin Jarlinson Pantano
18 Chris Froome
19 Romain Bardet Rui Costa
20 Ion Izagirre Jarlinson Pantano
21 André Greipel
Klasyfikacja końcowa Chris Froome Peter Sagan Rafał Majka Adam Yates Movistar Team Peter Sagan

Klasyfikacje końcowe

Klasyfikacja generalna

Zawodnik Zespół Czas
1 Wielka Brytania Chris Froome
Team Sky 89h 04' 48"
2 Francja Romain Bardet Ag2r-La Mondiale + 4' 05"
3 Kolumbia Nairo Quintana Movistar Team + 4' 21"
4 Wielka Brytania Adam Yates
Orica–BikeExchange + 4' 42"
5 Australia Richie Porte BMC Racing Team + 5' 17"
6 Hiszpania Alejandro Valverde Movistar Team + 6' 16"
7 Hiszpania Joaquim Rodríguez Team Katusha + 6' 58"
8 Południowa Afryka Louis Meintjes Lampre-Merida + 6' 58"
9 Irlandia Daniel Martin Etixx-Quick Step + 7' 04"
10 Czechy Roman Kreuziger Tinkoff + 7' 11"
28 Polska Rafał Majka
Tinkoff + 1h 04' 25"
39 Polska Bartosz Huzarski Bora-Argon 18 + 1h 55' 28"
159 Polska Maciej Bodnar Tinkoff + 4h 30' 30"

Przypisy

  1. Znamy trasę Tour de France 2016! (pol.). naszosie.pl. [dostęp 2016-07-27].

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Tour de France 2016
Listen to this article