Tour de Romandie 2018 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Tour de Romandie 2018.

Tour de Romandie 2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Tour de Romandie 2018
2017 2019
Data 2429 kwietnia 2018
Etapów 6 (5 + prolog)
Dystans 685,4 km
Czas zwycięzcy 17h 09' 00"
Zgłoszenia 133 kolarzy
Ukończyło wyścig 103 kolarzy
Podium
Pierwsze miejsce Słowenia Primož Roglič
Drugie miejsce Kolumbia Egan Bernal
Trzecie miejsce Australia Richie Porte
Pozostałe klasyfikacje
Górska Belgia Thomas De Gendt
Punktowa Belgia Thomas De Gendt
Młodzieżowa Kolumbia Egan Bernal
Drużynowa Zjednoczone Emiraty Arabskie UAE Team Emirates
Oficjalna strona WWW

72. edycja wyścigu kolarskiego Tour de Romandie odbyła się w dniach 24–29 kwietnia 2018 roku. Liczyła sześć etapów, o łącznym dystansie 685,4 km. Wyścig zaliczany był do rankingu światowego UCI World Tour.

Uczestnicy

Na starcie wyścigu stanęło 19 ekip. Wśród nich znalazło się wszystkie osiemnaście ekip UCI World Tour oraz jedna zaproszona przez organizatorów.

Numery Kod Drużyna
1-7 BMC Stany Zjednoczone BMC Racing Team
11-17 QST Belgia Quick-Step Floors
21-27 MTS Australia Mitchelton-Scott
31-37 BOH Niemcy Bora-Hansgrohe
41-47 MOV Hiszpania Movistar Team
51-57 TBM Bahrajn Bahrain-Merida
61-67 LTS Belgia Lotto Soudal
71-77 AST Kazachstan Astana Pro Team
81-87 ALM Francja Ag2r-La Mondiale
91-97 SKY Wielka Brytania Team Sky
Numery Kod Drużyna
101-107 TFS Stany Zjednoczone Trek-Segafredo
111-117 EFD Stany Zjednoczone EF Education First–Drapac
121-127 TLJ Holandia Team LottoNL-Jumbo
131-137 SUN Niemcy Team Sunweb
141-147 UAE Zjednoczone Emiraty Arabskie UAE Team Emirates
151-157 GFC Francja Groupama–FDJ
161-167 DDD Południowa Afryka Dimension Data
171-177 KAT Szwajcaria Team Katusha-Alpecin
181-187 WGG Belgia Wanty-Groupe Gobert

Etapy

Etap Data Start – Meta km Typ Zwycięzca etapu Lider
Prolog 24 kwietnia Fryburg 4
ITT
Australia Michael Matthews Australia Michael Matthews
1. 25 kwietnia Fryburg – Delémont 166,6
Pagórkowaty
Hiszpania Omar Fraile Słowenia Primož Roglič
2. 26 kwietnia Delémont – Yverdon-les-Bains 173,9
Pagórkowaty
Belgia Thomas De Gendt Słowenia Primož Roglič
3. 27 kwietnia Ollon – Villars-sur-Ollon 9,9
ITT
Kolumbia Egan Bernal Słowenia Primož Roglič
4. 28 kwietnia Sion – Sion 149,2
Górski
Dania Jakob Fuglsang Słowenia Primož Roglič
5. 29 kwietnia Mont-sur-Rolle – Genewa 181,8
Pagórkowaty
Niemcy Pascal Ackermann Słowenia Primož Roglič

Prolog - 24.04 : Fryburg, 4 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Australia Michael Matthews Niemcy SUN 5' 33"
2. Szwajcaria Tom Bohli Stany Zjednoczone BMC + 1"
3. Słowenia Primož Roglič Holandia TLJ + 1"
42. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 22"
Klasyfikacja generalna po prologu
# Zawodnik Zespół Czas
1. Australia Michael Matthews Niemcy SUN 5' 33"
2. Szwajcaria Tom Bohli Stany Zjednoczone BMC + 1"
3. Słowenia Primož Roglič Holandia TLJ + 1"
42. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 22"

Etap 1 - 25.04 : Fryburg - Delémont, 166,6 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Hiszpania Omar Fraile Kazachstan AST 4h 03' 42"
2. Włochy Sonny Colbrelli Bahrajn TBM + 0"
3. Portugalia Rui Costa Zjednoczone Emiraty Arabskie UAE + 0"
76. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 5' 00"
Klasyfikacja generalna po 1. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Słowenia Primož Roglič Holandia TLJ 4h 09' 16"
2. Australia Rohan Dennis Stany Zjednoczone BMC + 0"
3. Wielka Brytania Geraint Thomas Wielka Brytania SKY + 4"
76. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 5' 21"

Etap 2 - 26.04 : Delémont - Yverdon-les-Bains, 173,9 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Belgia Thomas De Gendt Belgia LTS 4h 03' 05"
2. Włochy Sonny Colbrelli Bahrajn TBM + 2' 04"
3. Francja Samuel Dumoulin Francja ALM + 2' 04"
44. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 2' 04"
Klasyfikacja generalna po 2. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Słowenia Primož Roglič Holandia TLJ 8h 14' 25"
2. Australia Rohan Dennis Stany Zjednoczone BMC + 0"
3. Wielka Brytania Geraint Thomas Wielka Brytania SKY + 4"
72. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 5' 21"

Etap 3 - 27.04 : Ollon - Villars-sur-Ollon, 9,9 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Kolumbia Egan Bernal Wielka Brytania SKY 25' 10"
2. Słowenia Primož Roglič Holandia TLJ + 4"
3. Australia Richie Porte Stany Zjednoczone BMC + 18"
65. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 4' 17"
Klasyfikacja generalna po 3. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Słowenia Primož Roglič Holandia TLJ 8h 39' 39"
2. Kolumbia Egan Bernal Wielka Brytania SKY + 6"
3. Australia Richie Porte Stany Zjednoczone BMC + 27"
74. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 9' 34"

Etap 4 - 28.04 : Sion – Sion, 149,2 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Dania Jakob Fuglsang Kazachstan AST 4h 18' 48"
2. Słowenia Primož Roglič Holandia TLJ + 48"
3. Kolumbia Egan Bernal Wielka Brytania SKY + 48"
45. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 10' 14"
Klasyfikacja generalna po 4. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Słowenia Primož Roglič Holandia TLJ 12h 59' 09"
2. Kolumbia Egan Bernal Wielka Brytania SKY + 8"
3. Australia Richie Porte Stany Zjednoczone BMC + 35"
55. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 19' 06"

Etap 5 - 29.04 : Mont-sur-Rolle - Genewa, 181,8 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Niemcy Pascal Ackermann Niemcy BOH 4h 09' 51"
2. Dania Michael Mørkøv Belgia QST + 0"
3. Włochy Roberto Ferrari Zjednoczone Emiraty Arabskie UAE + 0"
79. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 0"
Klasyfikacja generalna po 5. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Słowenia Primož Roglič Holandia TLJ 17h 09' 00"
2. Kolumbia Egan Bernal Wielka Brytania SKY + 8"
3. Australia Richie Porte Stany Zjednoczone BMC + 35"
55. Polska Paweł Poljański Niemcy BOH + 19' 06"

Liderzy klasyfikacji po etapach

Etap Zwycięzca Klasyfikacja generalna
Klasyfikacja punktowa
Klasyfikacja górska
Klasyfikacja młodzieżowa
Klasyfikacja drużynowa
Prolog Michael Matthews Michael Matthews Michael Matthews Tom Bohli BMC Racing Team
1 Omar Fraile Primož Roglič Primož Roglič Marco Minnaard Egan Bernal
2 Thomas De Gendt Thomas De Gendt
3 Egan Bernal
4 Jakob Fuglsang Thomas De Gendt UAE Team Emirates
5 Pascal Ackermann
Klasyfikacja końcowa Primož Roglič Thomas De Gendt Thomas De Gendt Egan Bernal UAE Team Emirates

Klasyfikacje końcowe

Klasyfikacja generalna

M-ce Zawodnik Zespół Czas
1. Słowenia Primož Roglič
Team LottoNL-Jumbo 17h 09' 00"
2. Kolumbia Egan Bernal
Team Sky + 8"
3. Australia Richie Porte BMC Racing Team + 35"
4. Dania Jakob Fuglsang Trek-Segafredo + 1' 16"
5. Portugalia Rui Costa UAE Team Emirates + 1' 23"
6. Holandia Steven Kruijswijk Team LottoNL-Jumbo + 2' 32"
7. Australia Rohan Dennis BMC Racing Team + 2' 49"
8. Francja Pierre Latour Ag2r-La Mondiale + 2' 49"
9. Niemcy Emanuel Buchmann Bora-Hansgrohe + 3' 09"
10. Irlandia Daniel Martin UAE Team Emirates + 3' 12"
55. Polska Paweł Poljański Bora-Hansgrohe + 19' 06"

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Tour de Romandie 2018
Listen to this article