Tour of Beijing 2013 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Tour of Beijing 2013.

Tour of Beijing 2013

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Tour of Beijing 2013
2012 2014
Data 11–15 października 2013
Etapów 5
Dystans 835,5 km
Czas zwycięzcy 19h 35′ 46″
Zgłoszenia 153 kolarzy
Ukończyło wyścig 138 kolarzy
Podium
Pierwsze miejsce Hiszpania Beñat Intxausti
Drugie miejsce Irlandia Daniel Martin
Trzecie miejsce Hiszpania David López
Pozostałe klasyfikacje
Górska Włochy Damiano Caruso
Punktowa Francja Nacer Bouhanni
Młodzieżowa Francja Romain Bardet
Najwszechstronniejszych (({najwszechstronniejszych))}
Drużynowa Stany Zjednoczone BMC Racing Team
Oficjalna strona WWW

3. edycja wyścigu kolarskiego Dookoła Pekinu odbyła się w dniach 11–15 października 2013 i liczyła 835,5 km. Start i meta tego pięcioetapowego wyścigu znajdowały się w Pekinie. Wyścig ten figurował w rankingu światowym UCI World Tour 2013 i był ostatnim wyścigiem tego cyklu w sezonie.

Uczestnicy

Na starcie wyścigu stanęło dziewiętnaście drużyn: dziewiętnaście jeżdżących w UCI World Tour 2013 i jedna zaproszona przez organizatorów z tzw. "dziką kartą".

Lista drużyn uczestniczących w wyścigu:

Numery Kod Zespół
1-8 OPQ Belgia Omega Pharma-Quick Step
11-18 ALM Francja Ag2r-La Mondiale
21-28 AST Kazachstan Pro Team Astana
31-38 BEL Holandia Belkin
41-48 BMC Stany Zjednoczone BMC Racing Team
51-58 CAN Włochy Cannondale
61-68 EUS Hiszpania Euskaltel-Euskadi
71-78 FDJ Francja FDJ
81-88 GRS Stany Zjednoczone Garmin-Sharp
91-98 KAT Rosja Team Katusha
101-108 LAM Włochy Lampre-Merida
Numery Kod Drużyna
111-118 LTB Belgia Lotto-Belisol
121-128 MOV Hiszpania Movistar Team
131-138 OGE Australia Orica-GreenEDGE
141-148 RLT Luksemburg RadioShack-Leopard
151-158 SKY Wielka Brytania Sky Procycling
161-168 ARG Holandia Argos-Shimano
171-178 TST Dania Team Saxo-Tinkoff
181-188 VCD Holandia Vacansoleil-DCM
191-198 CSS Champion System Pro Cycling Team

Etapy

Etap Data Start - Meta km Typ Zwycięzca etapu Lider
1 11 października Shunyi - Huairou Studio City 190,5
Płaski
Norwegia Thor Hushovd Norwegia Thor Hushovd
2. 12 października Huairou Studio City - Yanqing 201,5
Pagórkowaty
Francja Nacer Bouhanni Francja Nacer Bouhanni
3. 13 października Yanqing - Qiandiajian 176
Pagórkowaty
Francja Nacer Bouhanni Francja Nacer Bouhanni
4. 14 października Yanqing - Mentougou Miaofeng Mountain 150
Górski
Hiszpania Beñat Intxausti Hiszpania Beñat Intxausti
5. 15 października Plac Niebiańskiego Spokoju - Stadion Narodowy 117
Płaski
Słowenia Luka Mezgec Hiszpania Beñat Intxausti

Etap 1 - 11.10 : Shunyi - Huairou Studio City 190.5 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Norwegia Thor Hushovd Stany Zjednoczone BMC 4h 20' 34"
2 Słowenia Luka Mezgec Holandia ARG + 0"
3 Belgia Nikolas Maes Belgia OPQ + 0"
110 Polska Michał Gołaś Belgia OPQ + 0"
Klasyfikacja generalna po 1. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Norwegia Thor Hushovd Stany Zjednoczone BMC 4h 20' 24"
2 Belgia Willem Wauters Holandia VCD + 3"
3 Słowenia Luka Mezgec Holandia ARG + 4"
111 Polska Michał Gołaś Belgia OPQ + 10"

Etap 2 - 12.10 : Huairou Studio City - Yanqing 201.5 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Francja Nacer Bouhanni Francja FDJ 4h 59' 49"
2 Włochy Roberto Ferrari Włochy LAM + 0"
3 Australia Mitchell Docker Australia OGE + 0"
124 Polska Michał Gołaś Belgia OPQ + 0"
Klasyfikacja generalna po 2. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Francja Nacer Bouhanni Francja FDJ 9h 20' 13"
2 Norwegia Thor Hushovd Stany Zjednoczone BMC + 0"
3 Francja Maxime Bouet Francja ALM + 1"
126 Polska Michał Gołaś Belgia OPQ + 10"

Etap 3 - 13.10 : Yanqing - Qiandiajian 176 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Francja Nacer Bouhanni Francja FDJ 4h 08' 15"
2 Australia Michael Matthews Australia OGE + 0"
3 Rosja Aleksiej Catiewicz Rosja KAT + 0"
60 Polska Michał Gołaś Belgia OPQ + 37"
Klasyfikacja generalna po 3. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Francja Nacer Bouhanni Francja FDJ 13h 28' 18"
2 Australia Michael Matthews Australia OGE + 11"
3 Francja Maxime Bouet Francja ALM + 11"
61 Polska Michał Gołaś Belgia OPQ + 57"

Etap 4 - 14.10 : Yanqing - Mentougou Miaofeng Mountain 150.5 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Hiszpania Beñat Intxausti Hiszpania MOV 3h 43' 26"
2 Irlandia Daniel Martin Stany Zjednoczone GRS + 3"
3 Hiszpania David López Wielka Brytania SKY + 3"
66 Polska Michał Gołaś Belgia OPQ + 8' 58"
Klasyfikacja generalna po 4. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Hiszpania Beñat Intxausti Hiszpania MOV 17h 11' 50"
2 Irlandia Daniel Martin Stany Zjednoczone GRS + 10"
3 Hiszpania David López Wielka Brytania SKY + 13"
60 Polska Michał Gołaś Belgia OPQ + 9' 48"

Etap 5 - 15.10 : Plac Niebiańskiego Spokoju - Stadion Narodowy 117 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Słowenia Luka Mezgec Holandia ARG 2h 23' 56"
2 Francja Nacer Bouhanni Francja FDJ + 0"
3 Holandia Moreno Hofland Holandia BEL + 0"
73 Polska Michał Gołaś Belgia OPQ + 18"
Klasyfikacja generalna po 5. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Hiszpania Beñat Intxausti Hiszpania MOV 19h 35' 46"
2 Irlandia Daniel Martin Stany Zjednoczone GRS + 10"
3 Hiszpania David López Wielka Brytania SKY + 13"
61 Polska Michał Gołaś Belgia OPQ + 10' 06"

Posiadacze koszulek po poszczególnych etapach

Etap Zwycięzca Klasyfikacja generalna
Klasyfikacja górska
Klasyfikacja punktowa
Klasyfikacja młodzieżowa
Klasyfikacja drużynowa
1 Thor Hushovd Thor Hushovd Sander Cordeel Thor Hushovd Willem Wauters Katusha Team
2 Nacer Bouhanni Nacer Bouhanni Thomas De Gendt Nacer Bouhanni Nacer Bouhanni
3 Nacer Bouhanni Damiano Caruso BMC Racing Team
4 Beñat Intxausti Beñat Intxausti Romain Bardet Movistar Team
5 Luka Mezgec BMC Racing Team
Klasyfikacja końcowa Beñat Intxausti Damiano Caruso Nacer Bouhanni Romain Bardet BMC Racing Team

Klasyfikacje końcowe

Klasyfikacja generalna

Zawodnik Zespół Czas
1 Hiszpania Beñat Intxausti
Movistar Team 19h 35′ 46″
2 Irlandia Daniel Martin Garmin-Sharp + 10″
3 Hiszpania David López Sky Procycling + 13″
4 Portugalia Rui Costa Movistar Team + 18″
5 Francja Romain Bardet
Ag2r-La Mondiale + 24″
6 Niemcy Tony Martin Omega Pharma-Quick Step + 24"
7 Belgia Jan Bakelants RadioShack-Leopard + 26"
8 Holandia Robert Gesink Belkin + 26"
9 Włochy Ivan Basso Cannondale + 26"
10 Hiszpania Garakoitz Bravo Euskaltel-Euskadi + 31"
61 Polska Michał Gołaś Omega Pharma-Quick Step + 10' 06"
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Tour of Beijing 2013
Listen to this article