UAE Tour 2019 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for UAE Tour 2019.

UAE Tour 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

UAE Tour 2019
2020
Data 24 lutego – 2 marca 2019
Etapów 7
Dystans 1085 km
Czas zwycięzcy 26h 27' 29"
Zgłoszenia 140 kolarzy
Ukończyło wyścig 131 kolarzy
Podium
Pierwsze miejsce Słowenia Primož Roglič
Drugie miejsce Hiszpania Alejandro Valverde
Trzecie miejsce Francja David Gaudu
Pozostałe klasyfikacje
Punktowa Włochy Elia Viviani
Młodzieżowa Francja David Gaudu
Oficjalna strona WWW

1. edycja wyścigu kolarskiego UAE Tour, która odbyła się w dniach 24 lutego - 2 marca 2019. Liczyła siedem etapów, o łącznym dystansie 1085 km. Wyścig ten zaliczany jest do UCI World Tour 2019.

Uczestnicy

W wyścigu wzięło udział 20 ekip: osiemnaście drużyn należących do UCI WorldTeams i dwa zespoły zaproszone przez organizatorów z tzw. "dziką kartą", należące do UCI Professional Continental Teams.

WorldTeams (18)Professional continental teams (2)

Etapy

Wikidata-logo S.svgEtapDataStart – MetatypeDystans (km)Zwycięzca etapuLider
1 24 lutego 2019Al Hudayriat Island – Al Hudayriat Island
16
Jumbo-Visma
Primož Roglič
2 25 lutego 2019YasAbu Zabi
184
Fernando Gaviria
Primož Roglič
3 26 lutego 2019United Arab Emirates University – Jebel Hafeet
179
Alejandro Valverde
Primož Roglič
4 27 lutego 2019Palm Jumeirah – Hatta Dam
197
Caleb Ewan
Primož Roglič
5 28 lutego 2019Flag Island – Chur Fakkan
181
Elia Viviani
Primož Roglič
6 1 marca 2019AdżmanDżabal al-Dżajs
180
Primož Roglič
Primož Roglič
7 2 marca 2019Dubai Safari Park – Dubaj
145
Sam Bennett
Primož Roglič

Wyniki etapów

Etap 1

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
DrużynaPaństwoCzasStrataPrędkość
1. Jumbo-Visma
Holandia
16' 49"0"57.086 km/h
2. Sunweb
Niemcy
16' 56"+ 7"56.693 km/h
3. Bahrain-Merida
Bahrajn
16' 58"+ 9"56.582 km/h
4. Sky
Wielka Brytania
17' 03"+ 14"56.305 km/h
5. Movistar Team
Hiszpania
17' 07"+ 18"56.086 km/h
6. CCC
Polska
17' 13"+ 24"55.760 km/h
7. Deceuninck-Quick Step
Belgia
17' 15"+ 26"55.652 km/h
8. EF Education First Pro Cycling
Stany Zjednoczone
17' 15"+ 26"55.652 km/h
9. Bora-Hansgrohe
Niemcy
17' 17"+ 28"55.545 km/h
10. Dimension Data
Południowa Afryka
17' 17"+ 28"55.545 km/h
11. Groupama-FDJ
Francja
17' 18"+ 29"55.491 km/h
12. Mitchelton-Scott
Australia
17' 21"+ 32"55.331 km/h
13. UAE Team Emirates
Zjednoczone Emiraty Arabskie
17' 25"+ 36"55.120 km/h
14. Trek-Segafredo
Stany Zjednoczone
17' 32"+ 43"54.753 km/h
15. Astana Pro Team
Kazachstan
17' 32"+ 43"54.753 km/h
16. Lotto-Soudal
Belgia
17' 34"+ 45"54.649 km/h
17. Katusha-Alpecin
Szwajcaria
17' 34"+ 45"54.649 km/h
18. AG2R La Mondiale
Francja
17' 43"+ 54"54.186 km/h
19. Gazprom-RusVelo
Rosja
17' 46"+ 57"54.034 km/h
20. Novo Nordisk
Stany Zjednoczone
18' 35"+ 1' 46"51.659 km/h
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Primož Roglič
Słowenia
Jumbo-Visma16' 49"
2. Laurens De Plus
Belgia
Jumbo-Visma+ 0"
3. Jos van Emden
Holandia
Jumbo-Visma+ 0"
4. Koen Bouwman
Holandia
Jumbo-Visma+ 0"
5. Max Walscheid
Niemcy
Sunweb+ 7"
6. Chad Haga
Stany Zjednoczone
Sunweb+ 7"
7. Tom Dumoulin
Holandia
Sunweb+ 7"
8. Wilco Kelderman
Holandia
Sunweb+ 7"
9. Nikias Arndt
Niemcy
Sunweb+ 7"
10. Rohan Dennis
Australia
Bahrain-Merida+ 8"
11. Damiano Caruso
Włochy
Bahrain-Merida+ 8"
12. Vincenzo Nibali
Włochy
Bahrain-Merida+ 8"
13. Jan Tratnik
Słowenia
Bahrain-Merida+ 8"
14. Michał Kwiatkowski
Polska
Sky+ 14"
15. Kristoffer Halvorsen
Norwegia
Sky+ 14"
16. Salvatore Puccio
Włochy
Sky+ 14"
17. Pawieł Siwakow
Rosja
Sky+ 14"
18. Gianni Moscon
Włochy
Sky+ 14"
19. Kenny Elissonde
Francja
Sky+ 14"
20. Jasha Sütterlin
Niemcy
Movistar Team+ 18"
Źródło: ProCyclingStats



Etap 2

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Fernando Gaviria
Kolumbia
UAE Team Emirates4h 36' 32"
2. Elia Viviani
Włochy
Deceuninck-Quick Step+ 0"
3. Caleb Ewan
Australia
Lotto-Soudal+ 0"
4. Kristoffer Halvorsen
Norwegia
Sky+ 0"
5. Erik Baška
Słowacja
Bora-Hansgrohe+ 0"
6. Sam Bennett
Irlandia
Bora-Hansgrohe+ 0"
7. Sacha Modolo
Włochy
EF Education First Pro Cycling+ 0"
8. Marcel Kittel
Niemcy
Katusha-Alpecin+ 0"
9. Marc Sarreau
Francja
Groupama-FDJ+ 0"
10. Jakub Mareczko
Włochy
CCC+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Primož Roglič
Słowenia
Jumbo-Visma4h 53' 21"
2. Jos van Emden
Holandia
Jumbo-Visma+ 0"
3. Laurens De Plus
Belgia
Jumbo-Visma+ 0"
4. Koen Bouwman
Holandia
Jumbo-Visma+ 0"
5. Wilco Kelderman
Holandia
Sunweb+ 6"
6. Max Walscheid
Niemcy
Sunweb+ 7"
7. Tom Dumoulin
Holandia
Sunweb+ 7"
8. Nikias Arndt
Niemcy
Sunweb+ 7"
9. Vincenzo Nibali
Włochy
Bahrain-Merida+ 9"
10. Damiano Caruso
Włochy
Bahrain-Merida+ 9"
Źródło: ProCyclingStats



Etap 3

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Alejandro Valverde
Hiszpania
Movistar Team4h 44' 50"
2. Primož Roglič
Słowenia
Jumbo-Visma+ 0"
3. David Gaudu
Francja
Groupama-FDJ+ 0"
4. Emanuel Buchmann
Niemcy
Bora-Hansgrohe+ 4"
5. Daniel Martin
Irlandia
UAE Team Emirates+ 12"
6. Davide Formolo
Włochy
Bora-Hansgrohe+ 33"
7. Ilnur Zakarin
Rosja
Katusha-Alpecin+ 33"
8. James Knox
Wielka Brytania
Deceuninck-Quick Step+ 35"
9. Bauke Mollema
Holandia
Trek-Segafredo+ 35"
10. Jan Hirt
Czechy
Astana Pro Team+ 35"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Primož Roglič
Słowenia
Jumbo-Visma9h 38' 05"
2. Alejandro Valverde
Hiszpania
Movistar Team+ 14"
3. David Gaudu
Francja
Groupama-FDJ+ 31"
4. Emanuel Buchmann
Niemcy
Bora-Hansgrohe+ 39"
5. Wilco Kelderman
Holandia
Sunweb+ 47"
6. Daniel Martin
Irlandia
UAE Team Emirates+ 54"
7. Tom Dumoulin
Holandia
Sunweb+ 57"
8. Víctor de la Parte
Hiszpania
CCC+ 1' 05"
9. James Knox
Wielka Brytania
Deceuninck-Quick Step+ 1' 07"
10. Davide Formolo
Włochy
Bora-Hansgrohe+ 1' 08"
Źródło: ProCyclingStats



Etap 4

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Caleb Ewan
Australia
Lotto-Soudal4h 27' 07"
2. Matteo Moschetti
Włochy
Trek-Segafredo+ 2"
3. Primož Roglič
Słowenia
Jumbo-Visma+ 2"
4. Quentin Jauregui
Francja
AG2R La Mondiale+ 5"
5. Luka Mezgec
Słowenia
Mitchelton-Scott+ 5"
6. Wilco Kelderman
Holandia
Sunweb+ 5"
7. Diego Ulissi
Włochy
UAE Team Emirates+ 5"
8. Alejandro Valverde
Hiszpania
Movistar Team+ 5"
9. Marco Haller
Austria
Katusha-Alpecin+ 5"
10. Bauke Mollema
Holandia
Trek-Segafredo+ 5"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Primož Roglič
Słowenia
Jumbo-Visma14h 05' 10"
2. Alejandro Valverde
Hiszpania
Movistar Team+ 21"
3. David Gaudu
Francja
Groupama-FDJ+ 38"
4. Emanuel Buchmann
Niemcy
Bora-Hansgrohe+ 46"
5. Wilco Kelderman
Holandia
Sunweb+ 54"
6. Daniel Martin
Irlandia
UAE Team Emirates+ 1' 01"
7. Tom Dumoulin
Holandia
Sunweb+ 1' 04"
8. Víctor de la Parte
Hiszpania
CCC+ 1' 12"
9. James Knox
Wielka Brytania
Deceuninck-Quick Step+ 1' 14"
10. Davide Formolo
Włochy
Bora-Hansgrohe+ 1' 15"
Źródło: ProCyclingStats



Etap 5

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Elia Viviani
Włochy
Deceuninck-Quick Step4h 48' 59"
2. Fernando Gaviria
Kolumbia
UAE Team Emirates+ 0"
3. Marcel Kittel
Niemcy
Katusha-Alpecin+ 0"
4. Sam Bennett
Irlandia
Bora-Hansgrohe+ 0"
5. Reinardt Janse van Rensburg
Południowa Afryka
Dimension Data+ 0"
6. Phil Bauhaus
Niemcy
Bahrain-Merida+ 0"
7. Kristoffer Halvorsen
Norwegia
Sky+ 0"
8. Jakub Mareczko
Włochy
CCC+ 0"
9. Cees Bol
Holandia
Sunweb+ 0"
10. Max Walscheid
Niemcy
Sunweb+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Primož Roglič
Słowenia
Jumbo-Visma18h 54' 09"
2. Alejandro Valverde
Hiszpania
Movistar Team+ 21"
3. David Gaudu
Francja
Groupama-FDJ+ 38"
4. Emanuel Buchmann
Niemcy
Bora-Hansgrohe+ 46"
5. Wilco Kelderman
Holandia
Sunweb+ 54"
6. Daniel Martin
Irlandia
UAE Team Emirates+ 1' 01"
7. Tom Dumoulin
Holandia
Sunweb+ 1' 04"
8. Víctor de la Parte
Hiszpania
CCC+ 1' 12"
9. James Knox
Wielka Brytania
Deceuninck-Quick Step+ 1' 14"
10. Davide Formolo
Włochy
Bora-Hansgrohe+ 1' 15"
Źródło: ProCyclingStats



Etap 6

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Primož Roglič
Słowenia
Jumbo-Visma4h 15' 39"
2. Tom Dumoulin
Holandia
Sunweb+ 0"
3. David Gaudu
Francja
Groupama-FDJ+ 0"
4. Daniel Martin
Irlandia
UAE Team Emirates+ 0"
5. Alejandro Valverde
Hiszpania
Movistar Team+ 0"
6. Wilco Kelderman
Holandia
Sunweb+ 0"
7. Maximilian Schachmann
Niemcy
Bora-Hansgrohe+ 0"
8. Emanuel Buchmann
Niemcy
Bora-Hansgrohe+ 0"
9. Rui Costa
Portugalia
UAE Team Emirates+ 0"
10. James Knox
Wielka Brytania
Deceuninck-Quick Step+ 5"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Primož Roglič
Słowenia
Jumbo-Visma23h 09' 38"
2. Alejandro Valverde
Hiszpania
Movistar Team+ 31"
3. David Gaudu
Francja
Groupama-FDJ+ 44"
4. Emanuel Buchmann
Niemcy
Bora-Hansgrohe+ 56"
5. Wilco Kelderman
Holandia
Sunweb+ 1' 04"
6. Tom Dumoulin
Holandia
Sunweb+ 1' 08"
7. Daniel Martin
Irlandia
UAE Team Emirates+ 1' 11"
8. James Knox
Wielka Brytania
Deceuninck-Quick Step+ 1' 29"
9. Laurens De Plus
Belgia
Jumbo-Visma+ 1' 45"
10. Michał Kwiatkowski
Polska
Sky+ 1' 49"
Źródło: ProCyclingStats



Etap 7

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Sam Bennett
Irlandia
Bora-Hansgrohe3h 17' 51"
2. Fernando Gaviria
Kolumbia
UAE Team Emirates+ 0"
3. Caleb Ewan
Australia
Lotto-Soudal+ 0"
4. Alexander Kristoff
Norwegia
UAE Team Emirates+ 0"
5. Elia Viviani
Włochy
Deceuninck-Quick Step+ 0"
6. Phil Bauhaus
Niemcy
Bahrain-Merida+ 0"
7. Max Walscheid
Niemcy
Sunweb+ 0"
8. Luka Mezgec
Słowenia
Mitchelton-Scott+ 0"
9. Matteo Moschetti
Włochy
Trek-Segafredo+ 0"
10. Kristoffer Halvorsen
Norwegia
Sky+ 0"
Źródło: ProCyclingStats


Klasyfikacje końcowe

Klasyfikacja generalna

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Primož Roglič
Słowenia
Jumbo-Visma26h 27' 29"
2. Alejandro Valverde
Hiszpania
Movistar Team+ 31"
3. David Gaudu
Francja
Groupama-FDJ+ 44"
4. Emanuel Buchmann
Niemcy
Bora-Hansgrohe+ 56"
5. Wilco Kelderman
Holandia
Sunweb+ 1' 04"
6. Tom Dumoulin
Holandia
Sunweb+ 1' 08"
7. Daniel Martin
Irlandia
UAE Team Emirates+ 1' 11"
8. James Knox
Wielka Brytania
Deceuninck-Quick Step+ 1' 29"
9. Laurens De Plus
Belgia
Jumbo-Visma+ 1' 45"
10. Michał Kwiatkowski
Polska
Sky+ 1' 49"
Źródło: ProCyclingStats


Klasyfikacja punktowa

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja punktowa
KolarzPaństwoDrużynaPunkty
1. Elia Viviani
Włochy
Deceuninck-Quick Step57 pkt
2. Fernando Gaviria
Kolumbia
UAE Team Emirates52 pkt
3. Stiepan Kurjanow
Rosja
Gazprom-RusVelo52 pkt
4. Primož Roglič
Słowenia
Jumbo-Visma48 pkt
5. Caleb Ewan
Australia
Lotto-Soudal44 pkt
6. Charles Planet
Francja
Novo Nordisk43 pkt
7. Sam Bennett
Irlandia
Bora-Hansgrohe34 pkt
8. Alejandro Valverde
Hiszpania
Movistar Team30 pkt
9. David Gaudu
Francja
Groupama-FDJ24 pkt
10. Matteo Moschetti
Włochy
Trek-Segafredo18 pkt


Klasyfikacja młodzieżowa

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja młodzieżowa
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. David Gaudu
Francja
Groupama-FDJ26h 28' 13"
2. James Knox
Wielka Brytania
Deceuninck-Quick Step+ 45"
3. Laurens De Plus
Belgia
Jumbo-Visma+ 1' 01"
4. Maximilian Schachmann
Niemcy
Bora-Hansgrohe+ 1' 12"
5. Pawieł Siwakow
Rosja
Sky+ 3' 54"
6. Bjorg Lambrecht
Belgia
Lotto-Soudal+ 4' 02"
7. Aurélien Paret-Peintre
Francja
AG2R La Mondiale+ 4' 28"
8. Niklas Eg
Dania
Trek-Segafredo+ 4' 42"
9. Quentin Jauregui
Francja
AG2R La Mondiale+ 5' 12"
10. Artiom Nycz
Rosja
Gazprom-RusVelo+ 5' 41"


Klasyfikacja sprinterska

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja sprinterska
KolarzPaństwoDrużynaPunkty
1. Stiepan Kurjanow
Rosja
Gazprom-RusVelo52 pkt
2. Charles Planet
Francja
Novo Nordisk43 pkt
3. William Clarke
Australia
Trek-Segafredo16 pkt
4. Elia Viviani
Włochy
Deceuninck-Quick Step14 pkt
5. Dmitrij Gruzdiew
Kazachstan
Astana Pro Team13 pkt
6. Igor Bojew
Rosja
Gazprom-RusVelo12 pkt
7. Adam Hansen
Australia
Lotto-Soudal9 pkt
8. Siergiej Szyłow
Rosja
Gazprom-RusVelo8 pkt
9. Michael Mørkøv
Dania
Deceuninck-Quick Step7 pkt
10. Benoît Cosnefroy
Francja
AG2R La Mondiale6 pkt


Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
UAE Tour 2019
Listen to this article