UCI World Tour 2019 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for UCI World Tour 2019.

UCI World Tour 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

UCI World Tour 2019
2018 2020

UCI World Tour 2019 – 11. edycja cyklu szosowych wyścigów kolarskich o najwyższej randze w klasyfikacji UCI. Seria rozpocznie się 15 stycznia w Australii wyścigiem Tour Down Under, a zakończy 20 października zawodami Tour of Guangxi w Chinach.

W kalendarzu na sezon 2019 przewidziano 38 wyścigów (17 wieloetapowych i 21 jednodniowych). Do cyklu w 2019 dołączy Driedaagse Brugge-De Panne. Tour de Pologne – najważniejszy wyścig kolarski w Polsce, ponownie znalazł się w programie.

Kalendarz World Tour 2019

Termin Wyścig Kraj Zwycięzca
15.01 – 20.01 Tour Down Under  Australia Południowa Afryka Daryl Impey (AustraliaMitchelton-Scott)
27.01 Cadel Evans Great Ocean Road Race  Australia Włochy Elia Viviani (BelgiaDeceuninck-Quick Step)
24.02-02.03 UAE Tour Zjednoczone Emiraty Arabskie ZEA Słowenia Primož Roglič (Holandia Team Jumbo-Visma)
02.03 Omloop Het Nieuwsblad  Belgia Czechy Zdeněk Štybar (Belgia Deceuninck-Quick Step)
09.03 Strade Bianche  Włochy Francja Julian Alaphilippe (Belgia Deceuninck-Quick Step)
10.03 – 17.03 Paryż-Nicea  Francja Kolumbia Egan Bernal (Wielka Brytania Team Sky)
13.03 – 19.03 Tirreno-Adriático  Włochy Słowenia Primož Roglič (Holandia Team Jumbo-Visma)
23.03 Mediolan-San Remo  Włochy Francja Julian Alaphilippe (Belgia Deceuninck-Quick Step)
27.03 Driedaagse Brugge-De Panne  Belgia Holandia Dylan Groenewegen (Holandia Team Jumbo-Visma)
29.03 E3 BinckBank Classic  Belgia Czechy Zdeněk Štybar (Belgia Deceuninck-Quick Step)
25.03 – 31.03 Volta Ciclista a Catalunya  Hiszpania Kolumbia Miguel Ángel López (Kazachstan Astana Pro Team)
31.03 Gandawa-Wevelgem  Belgia Norwegia Alexander Kristoff (Zjednoczone Emiraty Arabskie UAE Team Emirates)
03.04 Dwars door Vlaanderen  Belgia Holandia Mathieu van der Poel (Belgia Corendon-Circus)
07.04 Ronde van Vlaanderen  Belgia Włochy Alberto Bettiol (Stany Zjednoczone EF Education First Pro Cycling)
08.04 – 13.04 Vuelta al País Vasco  Hiszpania Hiszpania Ion Izagirre (Kazachstan Astana Pro Team)
14.04 Paryż-Roubaix  Francja Belgia Philippe Gilbert (Belgia Deceuninck-Quick Step)
16.04 – 21.04 Tour of Turkey  Turcja Austria Felix Großschartner (Niemcy Bora-Hansgrohe)
21.04 Amstel Gold Race  Holandia Holandia Mathieu van der Poel (Belgia Corendon-Circus)
24.04 La Flèche Wallonne  Belgia Francja Julian Alaphilippe (Belgia Deceuninck-Quick Step)
28.04 Liège-Bastogne-Liège  Belgia Dania Jakob Fuglsang (Kazachstan Astana Pro Team)
01.05 Eschborn-Frankfurt  Niemcy Niemcy Pascal Ackermann (Niemcy Bora-Hansgrohe)
30.04 – 05.05 Tour de Romandie  Szwajcaria Słowenia Primož Roglič (Holandia Team Jumbo-Visma)
12.05 – 18.05 Tour of California  Stany Zjednoczone Słowenia Tadej Pogačar (Zjednoczone Emiraty Arabskie UAE Team Emirates)
11.05 – 02.06 Giro d'Italia  Włochy Ekwador Richard Carapaz (Hiszpania Movistar Team)
09.06 – 16.06 Critérium du Dauphiné  Francja Dania Jakob Fuglsang (Kazachstan Astana Pro Team)
15.06 – 23.06 Tour de Suisse  Szwajcaria Kolumbia Egan Bernal (Wielka Brytania Team Ineos)
06.07 – 28.07 Tour de France  Francja Kolumbia Egan Bernal (Wielka Brytania Team Ineos)
03.08 Clásica de San Sebastián  Hiszpania Belgia Remco Evenepoel (Belgia Deceuninck-Quick Step)
04.08 RideLondon-Surrey Classic  Wielka Brytania Włochy Elia Viviani (Belgia Deceuninck-Quick Step)
03.08 – 9.08 Tour de Pologne  Polska Rosja Pawieł Siwakow (Wielka Brytania Team Ineos)
12.08 – 18.08 BinckBank Tour
Holandia
Belgia
Belgia Laurens De Plus (Holandia Team Jumbo-Visma)
25.08 EuroEyes Cyclassics  Niemcy Włochy Elia Viviani (Belgia Deceuninck-Quick Step)
01.09 Bretagne Classic Ouest-France  Francja Belgia Sep Vanmarcke (Stany Zjednoczone EF Education First Pro Cycling)
13.09 Grand Prix Cycliste de Québec  Kanada Australia Michael Matthews (Niemcy Team Sunweb)
24.08 – 15.09 Vuelta a España  Hiszpania Słowenia Primož Roglič (Holandia Team Jumbo-Visma)
15.09 Grand Prix Cycliste de Montréal  Kanada Belgia Greg Van Avermaet (Polska CCC Team)
12.10 Il Lombardia  Włochy Holandia Bauke Mollema (Stany Zjednoczone Trek-Segafredo )
15.10 - 20.10 Tour of Guangxi  Chiny Hiszpania Enric Mas (Belgia Deceuninck-Quick Step )

Drużyny

Prawo startu we wszystkich wyścigach otrzymało 18 grup zawodowych należących do dywizji UCI WorldTeams.

Kod UCI Zespół Siedziba
ALM AG2R La Mondiale  Francja
AST Astana Pro Team  Kazachstan
TBM Bahrain-Merida Pro Cycling Team  Bahrajn
BOH Bora-Hansgrohe  Niemcy
CCC CCC Team  Polska
DQT Deceuninck-Quick Step  Belgia
TDD Team Dimension Data  Południowa Afryka
EF1 EF Education First Pro Cycling  Stany Zjednoczone
GFC Groupama-FDJ  Francja
INS Team Ineos  Wielka Brytania
TJV Team Jumbo-Visma  Holandia
TKA Team Katusha-Alpecin  Szwajcaria
LTS Lotto Soudal  Belgia
MTS Mitchelton-Scott  Australia
MOV Movistar Team  Hiszpania
SUN Team Sunweb  Niemcy
TFS Trek-Segafredo  Stany Zjednoczone
UAD UAE Team Emirates  Zjednoczone Emiraty Arabskie

Zobacz też

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
UCI World Tour 2019
Listen to this article