Urugwaj na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1960 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Urugwaj na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1960.

Urugwaj na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1960

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Urugwaj na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1960
Urugwaj
Kod MKOl URU
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1960
Rzym
Liczba zawodników 34 w 15 konkurencjach w 8 dyscyplinach
Medale Złoto
0
Srebro
0
Brąz
0
Razem
0

Urugwaj na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w 1960 roku reprezentowało 34 zawodników (wszyscy mężczyźni) w 8 dyscyplinach. Nie zdobyli oni podczas olimpiady żadnego medalu dla swej reprezentacji.

Był to ósmy występ Urugwaju na letnich igrzyskach olimpijskich.

Wyniki zawodników

Boks

Zawodnik Konkurencja 1/32 finału 1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał/O brąz Pozycja Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Gualberto Gutiérrez Waga lekka (60 kg) BYE Ghana E. Blay
Porażka – decyzja sędziów (1-4)
NQ 17-32. [1]
Roberto Martínez Waga półśrednia (67 kg) Szwajcaria M. Meier
Porażka – decyzja sędziów (1-4)
NQ 33. [2]
Pedro Votta Alaggia Waga lekkośrednia (71 kg) R. Caroli
Wygrana – decyzja sędziów (3-2)
Włochy C. Bossi
Porażka – decyzja sędziów (1-4)
NQ 9-16. [3]

Jeździectwo

Zawodnik
Koń
Konkurencja Runda 1. Runda 2. Suma punktów Pozycja Źródło
Punkty karne Pozycja Punkty karne Pozycja
Germán Mailhos Ferriolo
Julian
Skoki indywidualnie 24 pkt 27. 20 pkt 18. 44 pkt 20. [4]
Rafael Paullier Martínez
Arapey
32 pkt 33. 15 pkt 11. 47 pkt 24.
Carlos Colombino Frechou
Guanaco
16 pkt 10. 43,5 pkt 34. 59,5 pkt 30.
Germán Mailhos Ferriolo
Julian
Rafael Paullier Martínez
Arapey
Carlos Colombino Frechou
Guanaco
Skoki drużynowe 83,75 pkt 8. DNF Nieklasyfikowany [5]

Kolarstwo

Kolarstwo szosowe

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja Źródło
Rubén Etchebarne Cuestas Wyścig indywidualny ze startu wspólnego DNF [6]
Rodolfo Rodino Luzardo DNF
Juan José Timón Bettega DNF
Alberto Velázquez Aguilar DNF

Kolarstwo torowe

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja Źródło
Luis Serra Deluchi 1 km na czas 1:11.42 14. [7]
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinały Półfinały Finał Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Alberto Velázquez Aguilar
Juan José Timón Bettega
Rubén Etchebarne Cuestas
Rodolfo Rodino Luzardo
Wyścig drużynowy na dochodzenie Belgia Belgia
(1.) 4:58.9
NQ [8]

Koszykówka

Zawodnicy Faza grupowa Druga faza grupowa O miejsca 5-8. Pozycja Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Punkty
Bilans meczów i punktów
Pozycja w grupie Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Punkty
Bilans meczów i punktów
Pozycja w grupie Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Punkty
Bilans meczów i punktów
Pozycja w grupie
drużyna mężczyzn  Hiszpania
P 72-77
 Polska
W 76-72
 Filipiny
W 80-76
4 pkt
2-0-1
167-164
2. (Q)  ZSRR
P 53-89
 Stany Zjednoczone
P 50-108
 Jugosławia
P 83-94
0 pkt
0-0-3
167-164
4.  Czechosłowacja
P 72-98
 Polska
P 62-64
3 pkt
0-0-3
167-164
4. 8. [9]

Skład

Trener: Héctor López Reboledo

Lekkoatletyka

Konkurencje techniczne

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał Źródło
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Fermín Donazar Zabalza Skok w dal 7,24 m 23. NQ [10]

Szermierka

Zawodnik Konkurencja 1. grupa eliminacyjna 2. grupa eliminacyjna Grupa ćwierćfinałowa Grupa półfinałowa Grupa finałowa Źródło
Przeciwnik
Wynik
Bilans Pozycja Przeciwnik
Wynik
Bilans Pozycja Przeciwnik
Wynik
Bilans Pozycja Przeciwnik
Wynik
Bilans Pozycja Przeciwnik
Wynik
Bilans Pozycja
Juan Paladino Jaunsolo Szabla indywidualnie W. Żdanowicz
P 0:5
Belgia J. Debeur
P 4:5
E. González
W 5:3
A. Csipler
W 5:4
Nowa Zelandia B. Pickworth
P 4:5
2-3 5. NQ [11]
Teodoro Goliardi Pamparato Szpada indywidualnie Stany Zjednoczone A. Kwartler
W 5:4
Japonia M. Funamizu
W 5:4
Wietnam Południowy T. V. Xuân
W 5:1
Izrael D. van Gelder
W 5:0
J. Lefèvre
P 2:5
4-1 1. (Q) R. Kárpáti
P 0:5
W. Wöhler
W 5:4
Argentyna D. Sande
W 5:3
Wielka Brytania A. Leckie
W 5:3
3-1 1. (Q) II Rzeczpospolita W. Zabłocki
P 2:5
A. Gerevich
P 0:5
J. Roulot
P 3:5
N. Asatiani
W 5:2
W. Köstner
W 5:1
2-3 4. NQ [12]
Juan Paladino Jaunsolo II Rzeczpospolita W. Zabłocki
P 2:5
Włochy P. Chicca
W 5:3
Wielka Brytania M. Amberg
W 5:4
Nowa Zelandia B. Pickworth
W 5:3
Indonezja J. Haschja
P 4:5
3-2 2. (Q) C Arabo
P 1:5
Z. Horváth
P 1:5
Stany Zjednoczone M. D’Asaro
P 3:5
L. Rohony
P 3:5
Austria G. Ulrich
W 5:4
1-4 5. NQ

Wioślarstwo

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Baraże o finał Finał Źródło
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Paulo Carvalho Sattler
Mariano Caulín Bujanda
Dwójki podwójne 7:38.57 4. 7:04.78 2. NQ [13]
Luis Aguiar Donatti
Gustavo Pérez Ariztia
Raúl Torrieri Dicono
Dwójki ze sternikiem 7:38.17 3. 7:45.02 2. NQ [14]

Żeglarstwo

Zawodnik Konkurencja Wyścig Wynik końcowy Źródło
1 2 3 4 5 6 7
Bajazzo
  • Horacio García Pastori
  • Gonzalo García Lagos
  • Víctor Trinchín Maruri
Klasa Dragon Pozycja 16. 17. 6. 22. 21. 24. 16. 19. [15]
Punkty 328 pkt 302 pkt 754 pkt 190 pkt 210 pkt 152 pkt 328 pkt 2112 pkt

Przypisy

  1. Boxing at the 1960 Roma Summer Games: Men’s Lightweight, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-02-20] [zarchiwizowane z adresu 2009-02-08] (ang.).
  2. Boxing at the 1960 Roma Summer Games: Men’s Welterweight, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-02-20] [zarchiwizowane z adresu 2009-03-27] (ang.).
  3. Boxing at the 1960 Roma Summer Games: Men’s Light-Middleweight, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-02-20] [zarchiwizowane z adresu 2009-03-27] (ang.).
  4. Equestrianism at the 1960 Roma Summer Games: Mixed Jumping, Individual, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-02-20] [zarchiwizowane z adresu 2009-09-17] (ang.).
  5. Equestrianism at the 1960 Roma Summer Games: Mixed Jumping, Team, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-02-20] [zarchiwizowane z adresu 2009-09-19] (ang.).
  6. Cycling at the 1960 Roma Summer Games: Men’s Road Race, Individual, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-02-20] [zarchiwizowane z adresu 2010-04-30] (ang.).
  7. Cycling at the 1960 Roma Summer Games: Men’s 1,000 metres Time Trial, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-02-20] [zarchiwizowane z adresu 2012-11-13] (ang.).
  8. Cycling at the 1960 Roma Summer Games: Men’s Team Pursuit, 4,000 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-02-20] [zarchiwizowane z adresu 2012-11-14] (ang.).
  9. Basketball at the 1960 Roma Summer Games: Men’s Basketball, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-02-21] [zarchiwizowane z adresu 2014-10-25] (ang.).
  10. Athletics at the 1960 Roma Summer Games: Men’s Long Jump, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-02-22] [zarchiwizowane z adresu 2015-01-11] (ang.).
  11. Fencing at the 1960 Roma Summer Games: Men’s Foil, Individual, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-02-26] [zarchiwizowane z adresu 2009-05-10] (ang.).
  12. Fencing at the 1960 Roma Summer Games: Men’s Sabre, Individual, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-02-26] [zarchiwizowane z adresu 2011-01-09] (ang.).
  13. Rowing at the 1960 Roma Summer Games: Men’s Double Sculls, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-02-26] [zarchiwizowane z adresu 2012-11-11] (ang.).
  14. Rowing at the 1960 Roma Summer Games: Men’s Coxed Pairs, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-02-26] [zarchiwizowane z adresu 2009-05-20] (ang.).
  15. Sailing at the 1960 Roma Summer Games: Mixed Three Person Keelboat, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-02-26] [zarchiwizowane z adresu 2012-11-12] (ang.).
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Urugwaj na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1960
Listen to this article