V8 Supercar Championship Series 2006 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for V8 Supercar Championship Series 2006.

V8 Supercar Championship Series 2006

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Sezon 2006 Mistrzostw V8 Supercar Championship Series
Inauguracja 23 marca
Zakończenie 10 grudnia
Liczba wyścigów 15
Mistrzowie
Kierowcy Rick Kelly
Poprzedni sezonNastępny sezon

Artykuł dotyczy sezonu 2006 wyścigów V8 Supercar Championship Series. Rozpoczął się on 25 marca na torze Adelaide Street Circuit a zakończył 10 grudnia na torze Phillip Island. Składał się z trzynastu rund, z których dwie były pojedynczymi wyścigami długodystansowymi.

Tytuł mistrzowski zdobył Rick Kelly.

Kalendarz

Runda Wyścig Zwycięzca
1 Clipsal 500
23-26 marca, Australia Adelaide Street Circuit
Jamie Whincup
2 PlaceMakers V8 International
21-23 kwietnia, Nowa Zelandia Pukekohe Park Raceway
Mark Skaife
3 The Perth V8 400
12-14 maja, Australia Barbagallo Raceway
Steven Richards
4 Winton
2-4 czerwca, Australia Winton Motor Raceway
Craig Lowndes
5 Skycity V8 Supercar Triple Crown
30 czerwca-2 lipca, Australia Hidden Valley Raceway
Craig Lowndes
6 BigPond 400
21-23 lipca, Australia Queensland Raceway
Garth Tander
7 Oran Park
11-13 sierpnia, Australia Oran Park Raceway
Craig Lowndes
8 Betta Electrical 500
1-3 września, Australia Sandown International Raceway
Mark Winterbottom
Jason Bright
9 Supercheap Auto Bathurst 1000
5-8 października, Australia Mount Panorama Circuit
Craig Lowndes
Jamie Whincup
10 Gillette V8 Supercar Challenge
19-22 października, Australia Surfers Paradise Street Circuit
Todd Kelly
11 Ferodo Tasmania Challenge
10-12 listopada, Australia Symmons Plains Raceway
Garth Tander
12 Desert 400
23-25 listopada, Bahrajn Bahrain International Circuit
Jason Bright
13 Caterpillar Grand Finale
8-10 grudnia, Australia Phillip Island Grand Prix Circuit
Todd Kelly

Lista startowa

Zespół Samochód Nr Kierowcy Drudzy kierowcy
(w wyścigach długodystansowych)
Stone Brothers Racing Ford BA Falcon 1 Australia Russell Ingall Australia Luke Youlden
4 Australia James Courtney Australia Glenn Seton
Holden Racing Team Holden VZ Commodore 2 Australia Mark Skaife Australia Garth Tander
22 Australia Todd Kelly Nowa Zelandia Jim Richards
Australia Ryan Briscoe
Tasman Motorsport Holden VZ Commodore 3 Nowa Zelandia Jason Richards Australia Mark Noske
Australia Owen Kelly
23 Australia Andrew Jones
Ford Performance Racing Ford BA Falcon 5 Australia Mark Winterbottom Nowa Zelandia Matt Halliday
Australia Cameron McLean*
Australia David Brabham**
6 Australia Jason Bright
Perkins Engineering Holden VZ Commodore 7 Nowa Zelandia Steven Richards Australia Shane Price
Australia Jack Perkins
11 Australia Paul Dumbrell
WPS Racing Ford BA Falcon 8 Brazylia Max Wilson Australia David Besnard
10 Australia Jason Bargwanna Nowa Zelandia Craig Baird
Brad Jones Racing Ford BA Falcon 12 Australia John Bowe Australia Dale Brede
Nowa Zelandia Mark Porter*
Australia Michael Caruso**
200
14 Australia Brad Jones
HSV Dealer Team Holden VZ Commodore 15 Australia Rick Kelly Australia Todd Kelly
Australia Anthony Tratt
Australia Tony D’Alberto
16 Australia Garth Tander
Dick Johnson Racing Ford BA Falcon 17 Australia Steven Johnson Australia Alex Davison
Australia Grant Denyer
18 Australia Will Davison
Paul Cruickshank Racing Ford BA Falcon 20 Australia Marcus Marshall Australia Jonathon Webb
111
Team Kiwi Racing Holden VZ Commodore 021 Nowa Zelandia Paul Radisich
Nowa Zelandia Craig Baird
Nowa Zelandia Chris Pither
Nowa Zelandia Fabian Coulthard
A.N.T. Racing Ford BA Falcon 021 Australia Tony Evangelou
Britek Motorsport Ford BA Falcon 25 Australia Warren Luff Australia Adam Macrow
26 Australia José Fernández
Australia Tony Ricciardello
MSport Holden VZ Commodore 26 Nowa Zelandia Mark Porter
Garry Rogers Motorsport Holden VZ Commodore 33 Australia Lee Holdsworth Australia Greg Ritter
Australia Phillip Scifleet*
Australia Cameron McLean**
34 Australia Dean Canto
Paul Morris Motorsport Holden VZ Commodore 39 Australia Alan Gurr
Nowa Zelandia Fabian Coulthard
Australia Steven Ellery
Australia Shane Price
Australia Jack Perkins
Nowa Zelandia Kayne Scott
67 Australia Paul Morris
Paul Weel Racing Holden VZ Commodore 50 Australia Cameron McConville Australia Nathan Pretty
Australia Paul Weel
51 Nowa Zelandia Greg Murphy
Rod Nash Racing Holden VZ Commodore 55 Australia Steve Owen Australia Tony Longhurst
Triple Eight Race Engineering Ford BA Falcon 88 Australia Jamie Whincup Dania Allan Simonsen
Wielka Brytania Richard Lyons
888 Australia Craig Lowndes

* = Startował tylko w Sandown 500 (runda 8)
** = Startował tylko w Bathurst 1000 (runda 9)

Wyniki i klasyfikacja

Miejsce Kierowca Nr Marka ADE
Australia
PUK
Nowa Zelandia
BAR
Australia
WIN
Australia
HID
Australia
QLD
Australia
ORA
Australia
SAN
Australia
BAT
Australia
SUR
Australia
SYM
Australia
BAH
Bahrajn
PHI
Australia
Kary Suma punktów
1 Rick Kelly 15
305 234 224 266 282 286 284 310 310 294 290 207 240 0 3308 (3532)
2 Craig Lowndes 888
160 268 282 302 304 288 314 300 320 223 187 273 210 0 3271 (3431)
3 Mark Winterbottom 5
125 296 268 250 252 244 228 320 NU 300 306 203 297 0 3089
4 Garth Tander 16
270 232 274 266 282 318 136 70 NU 257 311 293 256 0 2965
5 Jason Bright 6
130 198 132 278 216 294 146 320 NU 274 310 313 257 0 2868
6 Todd Kelly 22
290 72 138 168 140 84 174 310 310 313 277 304 307 0 2815 (2887)
7 Steven Richards 7
270 212 290 216 146 254 144 50 280 170 253 246 259 0 2740 (2790)
8 Russell Ingall 1
250 290 250 172 240 272 188 60 290 259 217 184 96 0 2708 (2768)
9 Steven Johnson 17
235 240 220 164 150 128 266 290 NU 234 124 183 144 0 2378
10 Jamie Whincup 88
310 164 202 190 180 212 166 300 320 120 NU 167 190 0 2357 (2521)
11 James Courtney 4
NU 230 140 96 162 180 266 240 300 213 160 210 150 0 2347
12 Paul Dumbrell 11
240 224 198 262 180 144 118 50 280 70 253 196 167 0 2332 (2382)
13 Cameron McConville 50
145 178 184 150 210 130 192 40 NU 227 193 223 227 0 2099
14 Jason Bargwanna 10
110 168 158 100 184 90 196 260 230 233 173 131 110 0 2053 (2143)
15 Max Wilson 8
210 108 128 198 156 180 104 220 190 151 183 157 157 0 2038 (2142)
16 Mark Skaife 2
NU 312 286 264 246 136 104 70 NU 67 57 231 263 0 2036
17 Dean Canto 34
140 92 152 156 156 184 142 270 160 134 173 150 207 0 2024 (2116)
18 Jason Richards 3
115 138 208 188 270 150 180 30 NU 190 207 110 207 0 1993
19 Will Davison 18
195 130 158 116 156 168 150 290 NU 163 240 NU 177 0 1943
20 Lee Holdsworth 33
125 158 114 186 102 112 200 270 160 73 104 146 163 0 1811 (1913)
21 Paul Morris 67
190 212 112 24 86 162 102 250 270 83 110 133 100 0 1810 (1834)
22 Steve Owen 55
NU 96 180 220 142 80 104 210 260 110 87 147 146 0 1782
23 John Bowe 12, 200
165 64 80 136 140 108 140 280 220 117 140 117 100 0 1743 (1807)
24 Greg Murphy 51
140 108 192 96 160 212 172 40 NU 160 NU 227 203 0 1710
25 Brad Jones 14
65 104 82 132 84 134 164 280 220 166 60 90 96 0 1612 (1677)
26 Andrew Jones 23
150 130 164 104 146 138 128 30 NU 23 110 66 94 0 1283
27 Warren Luff 25
165 86 78 98 90 94 104 100 NU 30 113 143 137 0 1238
28 Paul Radisich 021
155 124 134 120 172 224 106 200 NU 0 1235
29 Marcus Marshall 20, 111
45 80 48 68 90 56 134 80 NU 150 96 100 93 0 1040
30 José Fernández 26
100 74 50 94 110 170 NU 60 50 0 658 (708)
31 Steve Ellery 39, 67
60 74 250 270 0 594 (654)
32 Fabian Coulthard 39, 021
86 84 108 200 NU 0 478
33 Alan Gurr 39
115 112 140 NU 90 0 457
34 Tony Ricciardello 26
28 48 110 170 70 0 398 (426)
35 Glenn Seton 4
240 300 0 300 (540)
36 Shane Price 11, 39
90 NU 113 93 0 296
37 Luke Youlden 1
60 290 0 290 (350)
38 Craig Baird 10
021

260 230 27 0 287 (517)
39 Tony Longhurst 55
210 260 0 260 (470)
40 Nathan Pretty 50
230 250 0 250 (480)
40 Paul Weel 50
230 250 0 250 (480)
42 Alex Davison 18
190 240 0 240 (430)
42 Grant Denyer 18
190 240 0 240 (430)
44 Mark Porter 26, 12

76 150 NW 0 226
45 David Besnard 8
220 190 0 220 (410)
46 Richard Lyons 88
160 210 0 210 (370)
46 Allan Simonsen 88
160 210 0 210 (370)
48 Cameron McLean 5, 33

180 200 0 200 (380)
49 Greg Ritter 33
130 200 0 200 (330)
50 Matt Halliday 5
180 NU 0 180
50 Owen Kelly 23
NU 180 0 180
50 Mark Noske 23
NU 180 0 180
53 Tony D’Alberto 16
170 NU 0 170
53 Anthony Tratt 16
170 NU 0 170
55 Dale Brede 12
150 NU 0 150
56 Kayne Scott 39
140 NU 0 140
57 Jack Perkins 11, 39
90 NU 40 0 130
58 Ryan Briscoe 22
120 NU 0 120
58 Jim Richards 22
120 NU 0 120
60 Adam Macrow 25
100 NU 0 100
61 Chris Pither 021
97 0 97
62 Jonathon Webb 20
80 NU 0 80
63 Tony Evangelou 021
44 0 44
Phillip Scifleet 33
130 0 0 (130)
Michael Caruso 12
NU 0 0
David Brabham 5
NU 0 0
Miejsce Kierowca Nr Marka ADE
Australia
PUK
Nowa Zelandia
BAR
Australia
WIN
Australia
HID
Australia
QLD
Australia
ORA
Australia
SAN
Australia
BAT
Australia
SUR
Australia
SYM
Australia
BAH
Bahrajn
PHI
Australia
Kary Suma punktów
Klucz punktacji
Miejsce 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Clipsal 500 160 155 150 145 140 135 130 125 120 115 110 105 100 95 90 85 80 75 70 65 60 55 50 45 40 35 30 25 20 15 10
3 wyścigi (r. 2-7) 128 124 120 116 112 108 104 100 96 92 88 84 80 76 72 68 64 60 56 52 48 44 40 36 32 28 24 20 16 12 8
3 wyścigi (r. 10-13) 107 103 100 97 93 90 87 83 80 77 73 70 67 63 60 57 53 50 47 43 40 37 33 30 27 23 20 17 13 10 7
długodystansowy 320 310 300 290 280 270 260 250 240 230 220 210 200 190 180 170 160 150 140 130 120 110 100 90 80 70 60 50 40 30 20

Każda z rund składała się z dwóch lub trzech wyścigów. Dwie rundy składały się z pojedynczych wyścigów długodystansowych. W każdym z nich dwóch kierowców zmieniało się w jednym samochodzie podczas wyścigu na dystansie 500 lub 1000 km i otrzymywali taką samą liczbę punktów za zajęte miejsce. Po dziewięciu pierwszych rundach, każdemu z kierowców odejmowano punkty z najsłabszej rundy.

  • Runda 1 – 2 wyścigi
  • Rundy 2, 3, 4, 5, 6, 7 – po 3 wyścigi, w drugim wyścigu start według odwróconej kolejności na mecie pierwszego wyścigu i przyznawana połowa punktów
  • Rundy 10, 11, 12, 13 – po 3 wyścigi (punktowane po równo)
  • Rundy 8, 9 – 1 wyścig długodystansowy

Linki zewnętrzne

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
V8 Supercar Championship Series 2006
Listen to this article