V8 Supercar Championship Series 2007 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for V8 Supercar Championship Series 2007.

V8 Supercar Championship Series 2007

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Sezon 2007 Mistrzostw V8 Supercar Championship Series
Inauguracja 1 marca
Zakończenie 2 grudnia
Liczba wyścigów 16
Mistrzowie
Kierowcy Garth Tander
Poprzedni sezonNastępny sezon

Artykuł dotyczy sezonu 2007 wyścigów V8 Supercar Championship Series. Rozpoczął się on 3 marca na torze Adelaide Street Circuit a zakończył 2 grudnia na torze Phillip Island. Składał się z czternastu rund, z których dwie były pojedynczymi wyścigami długodystansowymi.

Tytuł mistrzowski zdobył Garth Tander.

Kalendarz

Runda Wyścig Zwycięzca
1 Clipsal 500
1-4 marca, Australia Adelaide Street Circuit
Todd Kelly
2 BigPond 400
23-25 marca, Australia Barbagallo Raceway
Garth Tander
3 PlaceMakers V8 Supercars
20-22 kwietnia, Nowa Zelandia Pukekohe Park Raceway
Rick Kelly
4 Winton
18-20 maja, Australia Winton Motor Raceway
Jamie Whincup
5 Eastern Creek
9-11 czerwca, Australia Eastern Creek Raceway
Mark Skaife
6 Skycity Triple Crown
22-24 czerwca, Australia Hidden Valley Raceway
Craig Lowndes
7 Queensland 300
20-22 lipca, Australia Queensland Raceway
Garth Tander
8 Jim Beam 400
17-19 sierpnia, Australia Oran Park Raceway
Lee Holdsworth
9 Just Car Insurance 500
14-16 września, Australia Sandown International Raceway
Craig Lowndes
Jamie Whincup
10 Supercheap Auto Bathurst 1000
4-7 października, Australia Mount Panorama Circuit
Craig Lowndes
Jamie Whincup
11 V8 Supercar Challenge
18-21 października, Australia Surfers Paradise Street Circuit
Garth Tander
12 Desert 400
1-3 listopada, Bahrajn Bahrain International Circuit
Mark Winterbottom
13 Falken Tasmania Challenge
16-18 listopada, Australia Symmons Plains Raceway
Jamie Whincup
14 Dunlop Grand Finale
30 listopada-2 grudnia, Australia Phillip Island Grand Prix Circuit
Garth Tander

Lista startowa

Zespół Samochód Nr Kierowcy Drudzy kierowcy
(w wyścigach długodystansowych)
HSV Dealer Team Holden VE Commodore 1 Australia Rick Kelly Nowa Zelandia Craig Baird
Nowa Zelandia Paul Radisich
16 Australia Garth Tander
Holden Racing Team Holden VE Commodore 2 Australia Mark Skaife Australia Glenn Seton
Australia Nathan Pretty
Australia Tony Longhurst
200
22 Australia Todd Kelly
Tasman Motorsport Holden VE Commodore 3 Nowa Zelandia Jason Richards Australia Mark Noske
Australia Jay Verdnik
51 Nowa Zelandia Greg Murphy
Stone Brothers Racing Ford BF Falcon 4 Australia James Courtney Australia David Besnard
9 Australia Russell Ingall Australia Luke Youlden
Ford Performance Racing Ford BF Falcon 5 Australia Mark Winterbottom Nowa Zelandia Matt Halliday
Australia Owen Kelly
6 Nowa Zelandia Steven Richards
Perkins Engineering Holden VE Commodore 7 Australia Shane Price Nowa Zelandia Kayne Scott
11 Australia Jack Perkins
Australia Marcus Marshall
WPS Racing Ford BF Falcon 8 Brazylia Max Wilson Australia Michael Caruso
Australia Grant Denyer
10 Australia Jason Bargwanna
Brad Jones Racing Ford BF Falcon 12 Australia Andrew Jones Australia Damien White
Singapur Christian Murchinson
14 Australia Brad Jones
Nowa Zelandia Simon Wills
Dick Johnson Racing Ford BF Falcon 17 Australia Steven Johnson Australia Alex Davison
Australia Andrew Thompson
18 Australia Will Davison
Paul Weel Racing Holden VE Commodore 20 Australia Paul Dumbrell
Australia Paul Weel
Holden VZ Commodore
Holden VE Commodore
50 Australia Cameron McConville Australia David Reynolds
100
Team Kiwi Racing Ford BF Falcon 021 Australia Adam Macrow
Nowa Zelandia Paul Radisich
Nowa Zelandia Shane Van Gisbergen
Nowa Zelandia John McIntyre
Britek Motorsport Ford BF Falcon 25 Australia Jason Bright Australia Adam Macrow
26 Australia Alan Gurr Australia Warren Luff
Garry Rogers Motorsport Holden VZ Commodore
Holden VE Commodore
33 Australia Lee Holdsworth Australia Greg Ritter
Australia Cameron McLean
Holden VE Commodore 34 Australia Dean Canto
Paul Morris Motorsport Holden VZ Commodore
Holden VE Commodore
39 Nowa Zelandia Fabian Coulthard
Australia Steven Ellery
Australia Owen Kelly
Nowa Zelandia Chris Pither
67 Australia Paul Morris
Rod Nash Racing Holden VZ Commodore 55 Australia Steve Owen Australia Tony D’Alberto
Triple Eight Race Engineering Ford BF Falcon 88 Australia Jamie Whincup Dania Allan Simonsen
Wielka Brytania Richard Lyons
888 Australia Craig Lowndes
Paul Cruickshank Racing Ford BF Falcon 111 Australia John Bowe Australia Jonathon Webb

Wyniki i klasyfikacja

Miejsce Kierowca Nr Marka ADE
Australia
BAR
Australia
PUK
Nowa Zelandia
WIN
Australia
EAS
Australia
HID
Australia
QLD
Australia
ORA
Australia
SAN
Australia
BAT
Australia
SUR
Australia
BAH
Bahrajn
SYM
Australia
PHI
Australia
Kary Suma punktów
1 Garth Tander 16
30 72 58 63 28 46 72 20 45 NU 58 38 32 63 0 625
2 Jamie Whincup 88
45 11 48 64 37 28 52 32 72 72 40 0 68 54 0 623
3 Craig Lowndes 888
15 35 29 25 44 65 50 38 72 72 28 37 38 44 0 592
4 Rick Kelly 1
58 57 58 51 52 60 23 24 60 NU 23 30 25 31 0 552
5 Mark Winterbottom 5
20 33 26 8 29 24 32 32 30 24 13 65 45 39 0 420
6 Todd Kelly 22
66 19 47 21 52 40 16 36 27 NU 0 6 5 56 -10 381
7 Steven Richards 6
24 13 18 25 35 30 4 38 51 24 37 12 55 14 0 380
8 Mark Skaife 2
21 54 29 0 65 50 30 24 NU 10 11 41 44 0 379
9 James Courtney 4
55 6 39 12 13 0 32 11 0 60 29 52 22 28 0 359
10 Will Davison 18
13 37 28 12 20 22 40 22 NU 51 12 40 18 28 0 343
11 Russell Ingall 9
37 11 27 22 22 6 30 26 33 NU 49 34 4 10 0 311
12 Steven Johnson 17
31 43 4 25 27 6 6 14 NU 51 14 44 29 10 0 304
13 Greg Murphy 51
16 26 15 26 11 3 16 9 9 45 32 22 8 12 0 250
14 Jason Richards 3
6 8 11 0 4 25 14 31 9 45 40 6 36 0 0 235
15 Lee Holdsworth 33
8 24 4 13 5 11 16 47 39 NU 8 5 9 20 0 209
16 Dean Canto 34
8 0 0 3 0 17 6 0 39 NU 12 24 13 3 0 125
17 Max Wilson 8
0 4 8 9 0 13 5 15 NU 33 21 0 0 2 0 110
18 Jason Bargwanna 10
3 0 0 8 10 4 3 6 NU 33 19 23 0 0 0 109
19 Steve Owen 55
0 5 0 21 0 9 0 10 18 36 2 0 2 0 0 103
20 Paul Radisich 021
1, 16

6 21 9 60 NU 0 96
21 Jason Bright 25
17 0 0 20 13 0 0 5 NU NU NU 0 9 7 0 71
22 Paul Morris 67
0 4 0 10 10 14 16 0 6 NU 0 0 6 4 0 70
23 Paul Dumbrell 20
0 0 0 0 0 0 8 36 15 0 6 4 0 0 69
24 Owen Kelly 6, 5
39

51 12 0 0 0 0 0 63
24 Richard Lyons 88
24 39 0 63
24 Allan Simonsen 88
24 39 0 63
27 David Besnard 4
0 60 0 60
28 Tony D’Alberto 55
18 36 0 54
29 Paul Weel 20
0 36 15 0 51
30 John Bowe 111
0 3 2 3 0 4 5 0 15 9 6 0 0 0 0 47
31 Craig Baird 16
45 NU 0 45
31 Nathan Pretty 22
27 18 0 45
33 Matt Halliday 5
30 12 0 42
34 Cameron McConville 50
3 0 5 5 0 0 3 0 NU NW 17 0 0 2 0 35
35 Luke Youlden 9
33 NU 0 33
36 Alex Davison 18
NU 30 0 30
36 Glenn Seton 2, 22
12 18 0 30
36 Andrew Thompson 18
NU 30 0 30
36 Shane Price 7
0 4 0 12 0 0 0 0 NU NU NU 14 0 0 0 30
40 Cameron McLean 34
0 27 0 27
40 Greg Ritter 34
0 27 0 27
42 Jonathon Webb 111
15 9 0 24
43 Shane Van Gisbergen 021
4 0 NU 5 6 2 6 0 23
44 Andrew Jones 12
0 0 0 8 0 0 0 11 NU NU NU 0 0 0 0 19
45 Tony Longhurst 2
12 0 12
45 Simon Wills 14
0 0 0 0 8 NU NU 2 2 0 0 0 12
47 Fabian Coulthard 39
0 2 0 0 0 0 6 0 0 0 8
48 Michael Caruso 10
NU 6 0 6
48 Grant Denyer 10
NU 6 0 6
48 Steve Ellery 39, 67
0 6 NU 0 6
48 Jack Perkins 11
0 0 0 0 0 0 6 0 NU NU 0 0 0 6
48 Marcus Marshall 11
0 NU 6 0 0 6
53 Alan Gurr 26
0 0 0 2 0 0 0 0 NU NU 0 0 0 0 0 2
Adam Macrow 021, 25
0 NU NU 0 0
Brad Jones 14
0 0 0 0 0
Chris Pither 39
0 0 0 0
John McIntyre 021
0 NU 0 0
Kayne Scott 11
0 NU 0 0
David Reynolds 50
0 NW 0 0
Warren Luff 26
NU NU 0 0
Mark Noske 3
NU NU 0 0
Jay Verdnik 3
NU NU 0 0
Christian Murchison 14
NU NW 0 0
Damien White 14
NU NW 0 0
Miejsce Kierowca Nr Marka ADE
Australia
BAR
Australia
PUK
Nowa Zelandia
WIN
Australia
EAS
Australia
HID
Australia
QLD
Australia
ORA
Australia
SAN
Australia
BAT
Australia
SUR
Australia
BAH
Bahrajn
SYM
Australia
PHI
Australia
Kary Suma punktów
Klucz punktacji
Miejsce 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16-31
standardowy 24 20 17 15 13 12 11 10 9 8 6 5 4 3 2 0
Clipsal 500 36 30 25 22 20 18 16 15 13 12 9 8 6 5 3 0
długodystansowy 72 60 51 45 39 36 33 30 27 24 18 15 12 9 6 0

Większość rund składała się z trzech równo punktowanych wyścigów, a punkty przyznawano według klucza standardowego. Trzy rundy odbywały się jednak na innych zasadach:

  • Runda 1 - Zawody na torze w Adelaide (Clipsal 500) – Runda składała się z dwóch wyścigów na dystansie 250 km. Pierwszy z nich odbył się w sobotę, a drugi w niedzielę. Stosowano odrębną punktację.
  • Rundy 9 i 10 - Zawody długodystansowe na torach w Sandown (Just Car Insurance 500) i Bathurst (Supercheap Auto Bathurst 1000) – dwóch kierowców zmieniało się w jednym samochodzie podczas wyścigu na dystansie 500 lub 1000 km i otrzymywali taką samą liczbę punktów za zajęte miejsce. Stosowano punktację długodystansową.

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
V8 Supercar Championship Series 2007
Listen to this article