Vuelta a España 2013 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Vuelta a España 2013.

Vuelta a España 2013

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Vuelta a España 2013
2012 2014

Trasa wyścigu
Data 24 sierpnia15 września 2013
Etapów 21
Dystans 3319,1 km
Czas zwycięzcy 84h 36' 04"
Zgłoszenia 198 kolarzy
Ukończyło wyścig 144 kolarzy
Podium
Pierwsze miejsce Stany Zjednoczone Chris Horner
Drugie miejsce Włochy Vincenzo Nibali
Trzecie miejsce Hiszpania Alejandro Valverde
Pozostałe klasyfikacje
Górska Francja Nicolas Edet
Punktowa Hiszpania Alejandro Valverde
Kombinowana Stany Zjednoczone Chris Horner
Drużynowa Hiszpania Euskaltel-Euskadi
Oficjalna strona WWW

Vuelta a España 2013 – 68. edycja wyścigu kolarskiego, który odbywał się w dniach od 24 sierpnia do 15 września 2013 roku. Liczył dwadzieścia jeden etapów, o łącznym dystansie 3319,1 km. Wyścig ten zaliczany był do rankingu światowego UCI World Tour 2013.

Uczestnicy

Na starcie tego klasycznego wyścigu stanęło 198 kolarzy z 22 zawodowych ekip, dziewiętnaście drużyn jeżdżących w UCI World Tour 2013 i trzy profesjonalne ekipy zaproszone przez organizatorów z tzw. „dziką kartą”.

Startuje pięciu polskich kolarzy - z nr startowym 9. Sylwester Szmyd z grupy Movistar Team, Z 76. Maciej Paterski z Cannondale, ze 156. Bartosz Huzarski z Team NetApp - Endura, z 202. Rafał Majka z Team Saxo-Tinkoff i z numerem startowym 216. Tomasz Marczyński z Vacansoleil-DCM.

Nie startuje ubiegłoroczny triumfator Vuelta a España Hiszpan Alberto Contador z grupy Team Saxo-Tinkoff, w związku z tym z nr 1 jedzie zdobywca 2. miejsca w poprzedniej edycji, jego rodak Alejandro Valverde z Movistar Team.

Lista drużyn uczestniczących w wyścigu:

Numery Kod Zespół
1-9 MOV Hiszpania Movistar Team
11-19 ALM Francja Ag2r-La Mondiale
21-29 ARG Holandia Argos-Shimano
31-39 AST Kazachstan Pro Team Astana
41-49 BEL Holandia Belkin
51-59 BMC Stany Zjednoczone BMC Racing Team
61-69 CJR Hiszpania Caja Rural
71-79 CAN Włochy Cannondale
81-89 COF Francja Cofidis
91-99 EUS Hiszpania Euskaltel-Euskadi
101-109 FDJ Francja FDJ
Numery Kod Drużyna
111-119 GRS Stany Zjednoczone Garmin-Sharp
121-129 KAT Rosja Team Katusha
131-139 LAM Włochy Lampre-Merida
141-149 LTB Belgia Lotto-Belisol
151-159 TNE Niemcy Team NetApp - Endura
161-169 OPQ Belgia Omega Pharma-Quick Step
171-179 OGE Australia Orica-GreenEDGE
181-189 RLT Luksemburg RadioShack-Leopard
191-199 SKY Wielka Brytania Sky Procycling
201-209 TST Dania Team Saxo-Tinkoff
211-219 VCD Holandia Vacansoleil-DCM

Lista etapów

Etap Data Miasta Długość Typ Zwycięzca etapu Lider po etapie
1. 24 sierpnia Vilanova de ArousaSanxenxo 27,4 km TTT
Kazachstan Pro Team Astana Słowenia Janez Brajkovič
2. 25 sierpnia PontevedraBaiona 177,7 km
Irlandia Nicolas Roche Włochy Vincenzo Nibali
3. 26 sierpnia Vigo – Mirador de Lobeira 184,8 km
Stany Zjednoczone Chris Horner Stany Zjednoczone Chris Horner
4. 27 sierpnia LalínFinisterra 189 km
Hiszpania Daniel Moreno Włochy Vincenzo Nibali
5. 28 sierpnia Sober – Lago de Sanabria 174,3 km
Australia Michael Matthews Włochy Vincenzo Nibali
6. 29 sierpnia GuijueloCáceres 175 km
Dania Michael Mørkøv Włochy Vincenzo Nibali
7. 30 sierpnia AlmendralejoMairena del Aljarafe 205,9 km
Czechy Zdeněk Štybar Włochy Vincenzo Nibali
8. 31 sierpnia Jerez de la FronteraAlto de Peñas Blancas 166,6 km
Czechy Leopold König Irlandia Nicolas Roche
9. 1 września AntequeraValdepeñas de Jaén 163,7 km
Hiszpania Daniel Moreno Hiszpania Daniel Moreno
10. 2 września Torredelcampo – Alto de Haza Llana 186,8 km
Stany Zjednoczone Chris Horner Stany Zjednoczone Chris Horner
3 września Dzień przerwy
Dzień przerwy
11. 4 września TarazonaTarazona 38,8 km ITT
Szwajcaria Fabian Cancellara Włochy Vincenzo Nibali
12. 5 września MaellaTarragona 164,2 km
Belgia Philippe Gilbert Włochy Vincenzo Nibali
13. 6 września VallsCastelldefels 169 km
Francja Warren Barguil Włochy Vincenzo Nibali
14. 7 września Baga – Andora Coll de la Gallina 155,7 km
Włochy Daniele Ratto Włochy Vincenzo Nibali
15. 8 września Andora AndoraFrancja Peyragudes 224,9 km
Francja Alexandre Geniez Włochy Vincenzo Nibali
16. 9 września GrausFormigal 146,8 km
Francja Warren Barguil Włochy Vincenzo Nibali
10 września Dzień przerwy
Dzień przerwy
17. 11 września CalahorraBurgos 189 km
Holandia Bauke Mollema Włochy Vincenzo Nibali
18. 12 września Burgos – Peña Cabarga 186,5 km
Białoruś Wasil Kiryjenka Włochy Vincenzo Nibali
19. 13 września San Vicente de la BarqueraSanta María del Naranco 181 km
Hiszpania Joaquim Rodríguez Stany Zjednoczone Chris Horner
20. 14 września Avilés – Alto de L'Angliru 142,2 km
Francja Kenny Elissonde Stany Zjednoczone Chris Horner
21. 15 września LeganésMadryt 109,6 km
Australia Michael Matthews Stany Zjednoczone Chris Horner

Etap 1 - 24.08 : Vilanova de Arousa > Sanxenxo, 27.4 km (TTT)

Wyniki
# Zespół Czas
1 Kazachstan Pro Team Astana 29' 59"
2 Stany Zjednoczone RadioShack-Leopard + 10"
3 Belgia Omega Pharma-Quick Step + 16"
Klasyfikacja generalna po 1. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Słowenia Janez Brajkovič Kazachstan AST 29' 59"
2 Włochy Vincenzo Nibali Kazachstan AST + 0"
3 Włochy Paolo Tiralongo Kazachstan AST + 0"
28 Polska Sylwester Szmyd Hiszpania MOV + 29"
33 Polska Rafał Majka Dania TST + 32"
41 Polska Bartosz Huzarski Niemcy TNE + 35"
86 Polska Tomasz Marczyński Holandia VCD + 1' 18"
99 Polska Maciej Paterski Włochy CAN + 1' 26"

Etap 2 - 25.08 : Pontevedra - Baiona 177,7 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Irlandia Nicolas Roche Dania TST 4h 37' 09"
2 Hiszpania Daniel Moreno Rosja KAT + 2"
3 Włochy Domenico Pozzovivo Francja ALM + 6"
12 Polska Rafał Majka Dania TST + 14"
17 Polska Bartosz Huzarski Niemcy TNE + 14"
41 Polska Tomasz Marczyński Holandia VCD + 51"
51 Polska Sylwester Szmyd Hiszpania MOV + 2' 19"
92 Polska Maciej Paterski Włochy CAN + 7' 26"
Klasyfikacja generalna po 2. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Włochy Vincenzo Nibali Kazachstan AST 5h 07' 22"
2 Irlandia Nicolas Roche Dania TST + 8"
3 Hiszpania Haimar Zubeldia Luksemburg RLT + 10"
9 Polska Rafał Majka Dania TST + 32"
13 Polska Bartosz Huzarski Niemcy TNE + 35"
44 Polska Tomasz Marczyński Holandia VCD + 1' 55"
46 Polska Sylwester Szmyd Hiszpania MOV + 2' 34"
98 Polska Maciej Paterski Włochy CAN + 8' 38"

Etap 3 - 26.08 : Vigo – Mirador de Lobeira 184.8 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Stany Zjednoczone Chris Horner Luksemburg RLT 4h 30' 18"
2 Hiszpania Alejandro Valverde Hiszpania MOV + 3"
3 Hiszpania Joaquim Rodríguez Rosja KAT + 3"
12 Polska Rafał Majka Dania TST + 3"
18 Polska Bartosz Huzarski Niemcy TNE + 13"
55 Polska Tomasz Marczyński Holandia VCD + 51"
58 Polska Sylwester Szmyd Hiszpania MOV + 1' 03"
128 Polska Maciej Paterski Włochy CAN + 5' 40"
Klasyfikacja generalna po 3. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Stany Zjednoczone Chris Horner Luksemburg RLT 9h 37' 40"
2 Włochy Vincenzo Nibali Kazachstan AST + 3"
3 Irlandia Nicolas Roche Dania TST + 11"
8 Polska Rafał Majka Dania TST + 35"
12 Polska Bartosz Huzarski Niemcy TNE + 48"
41 Polska Tomasz Marczyński Holandia VCD + 2' 46"
46 Polska Sylwester Szmyd Hiszpania MOV + 3' 37"
103 Polska Maciej Paterski Włochy CAN + 14' 18"

Etap 4 - 27.08 : Lalín – Finisterra 189 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Hiszpania Daniel Moreno Rosja KAT 4h 37' 47"
2 Szwajcaria Fabian Cancellara Luksemburg RLT + 0"
3 Australia Michael Matthews Australia OGE + 0"
21 Polska Bartosz Huzarski Niemcy TNE + 0"
37 Polska Tomasz Marczyński Holandia VCD + 6"
40 Polska Rafał Majka Dania TST + 6"
64 Polska Maciej Paterski Włochy CAN + 19"
65 Polska Sylwester Szmyd Hiszpania MOV + 22"
Klasyfikacja generalna po 4. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Włochy Vincenzo Nibali Kazachstan AST 14h 15' 30"
2 Stany Zjednoczone Chris Horner Luksemburg RLT + 3"
3 Irlandia Nicolas Roche Dania TST + 8"
9 Polska Rafał Majka Dania TST + 38"
11 Polska Bartosz Huzarski Niemcy TNE + 45"
39 Polska Tomasz Marczyński Holandia VCD + 2' 49"
45 Polska Sylwester Szmyd Hiszpania MOV + 3' 56"
82 Polska Maciej Paterski Włochy CAN + 14' 34"

Etap 5 - 28.08 : Sober – Lago de Sanabria 174.3 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Australia Michael Matthews Australia OGE 4h 28' 22"
2 Argentyna Maximiliano Richeze Włochy LAM + 0"
3 Belgia Gianni Meersman Belgia LTB + 0"
11 Polska Rafał Majka Dania TST + 0"
64 Polska Maciej Paterski Włochy CAN + 0"
76 Polska Tomasz Marczyński Holandia VCD + 0"
85 Polska Bartosz Huzarski Niemcy TNE + 0"
91 Polska Sylwester Szmyd Hiszpania MOV + 0"
Klasyfikacja generalna po 5. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Włochy Vincenzo Nibali Kazachstan AST 18h 43' 52"
2 Stany Zjednoczone Chris Horner Luksemburg RLT + 3"
3 Irlandia Nicolas Roche Dania TST + 8"
9 Polska Rafał Majka Dania TST + 38"
11 Polska Bartosz Huzarski Niemcy TNE + 45"
39 Polska Tomasz Marczyński Holandia VCD + 2' 49"
44 Polska Sylwester Szmyd Hiszpania MOV + 3' 56"
71 Polska Maciej Paterski Włochy CAN + 14' 34"

Etap 6 - 29.08 : Guijuelo – Cáceres 175 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Dania Michael Mørkøv Dania TST 3h 54' 15"
2 Argentyna Maximiliano Richeze Włochy LAM + 0"
3 Szwajcaria Fabian Cancellara Luksemburg RLT + 0"
69 Polska Bartosz Huzarski Niemcy TNE + 0"
75 Polska Rafał Majka Dania TST + 0"
103 Polska Tomasz Marczyński Holandia VCD + 0"
130 Polska Sylwester Szmyd Hiszpania MOV + 0"
139 Polska Maciej Paterski Włochy CAN + 45"
Klasyfikacja generalna po 6. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Włochy Vincenzo Nibali Kazachstan AST 22h 38' 07"
2 Stany Zjednoczone Chris Horner Luksemburg RLT + 3"
3 Irlandia Nicolas Roche Dania TST + 8"
9 Polska Rafał Majka Dania TST + 38"
11 Polska Bartosz Huzarski Niemcy TNE + 45"
38 Polska Tomasz Marczyński Holandia VCD + 2' 49"
44 Polska Sylwester Szmyd Hiszpania MOV + 3' 56"
79 Polska Maciej Paterski Włochy CAN + 15' 19"

Etap 7 - 30.08 : Almendralejo – Mairena del Aljarafe 205.9 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Czechy Zdeněk Štybar Belgia OPQ 4h 51' 27"
2 Belgia Philippe Gilbert Stany Zjednoczone BMC + 0"
3 Niemcy Robert Wagner Holandia BEL + 1"
31 Polska Rafał Majka Dania TST + 1"
40 Polska Tomasz Marczyński Holandia VCD + 1"
66 Polska Bartosz Huzarski Niemcy TNE + 1"
105 Polska Sylwester Szmyd Hiszpania MOV + 1"
137 Polska Maciej Paterski Włochy CAN + 4' 19"
Klasyfikacja generalna po 7. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Włochy Vincenzo Nibali Kazachstan AST 22h 38' 07"
2 Stany Zjednoczone Chris Horner Luksemburg RLT + 3"
3 Irlandia Nicolas Roche Dania TST + 8"
9 Polska Rafał Majka Dania TST + 38"
11 Polska Bartosz Huzarski Niemcy TNE + 45"
38 Polska Tomasz Marczyński Holandia VCD + 2' 49"
44 Polska Sylwester Szmyd Hiszpania MOV + 3' 56"
86 Polska Maciej Paterski Włochy CAN + 19' 37"

Etap 8 - 31.08 : Jerez de la Frontera – Alto de Peñas Blancas 166.6 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Czechy Leopold König Niemcy TNE 4h 09' 46"
2 Hiszpania Daniel Moreno Rosja KAT + 1"
3 Irlandia Nicolas Roche Dania TST + 5"
12 Polska Rafał Majka Dania TST + 23"
44 Polska Tomasz Marczyński Holandia VCD + 3' 55"
51 Polska Bartosz Huzarski Niemcy TNE + 6' 23"
77 Polska Sylwester Szmyd Hiszpania MOV + 12' 14"
140 Polska Maciej Paterski Włochy CAN + 18' 53"
Klasyfikacja generalna po 8. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Irlandia Nicolas Roche Dania TST 31h 39' 30"
2 Stany Zjednoczone Chris Horner Luksemburg RLT + 17"
3 Hiszpania Daniel Moreno Rosja KAT + 17"
9 Polska Rafał Majka Dania TST + 52"
40 Polska Tomasz Marczyński Holandia VCD + 6' 35"
42 Polska Bartosz Huzarski Niemcy TNE + 6' 59"
57 Polska Sylwester Szmyd Hiszpania MOV + 16' 01"
97 Polska Maciej Paterski Włochy CAN + 38' 21"

Etap 9 - 01.09 : Antequera – Valdepeñas de Jaén 163.7 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Hiszpania Daniel Moreno Rosja KAT 4h 18' 57"
2 Hiszpania Alejandro Valverde Hiszpania MOV + 4"
3 Hiszpania Joaquim Rodríguez Rosja KAT + 4"
39 Polska Rafał Majka Dania TST + 57"
50 Polska Tomasz Marczyński Holandia VCD + 1' 19"
63 Polska Maciej Paterski Włochy CAN + 1' 45"
86 Polska Sylwester Szmyd Hiszpania MOV + 3' 01"
143 Polska Bartosz Huzarski Niemcy TNE + 16' 19"
Klasyfikacja generalna po 9. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Hiszpania Daniel Moreno Rosja KAT 35h 58' 34"
2 Irlandia Nicolas Roche Dania TST + 1"
3 Włochy Vincenzo Nibali Kazachstan AST + 19"
12 Polska Rafał Majka Dania TST + 1' 42"
39 Polska Tomasz Marczyński Holandia VCD + 7' 47"
51 Polska Sylwester Szmyd Hiszpania MOV + 18' 55"
57 Polska Bartosz Huzarski Niemcy TNE + 23' 11"
88 Polska Maciej Paterski Włochy CAN + 39' 59"

Etap 10 - 02.09 : Torredelcampo – Alto de Haza Llana 186.8 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Stany Zjednoczone Chris Horner Luksemburg RLT 4h 30' 22"
2 Włochy Vincenzo Nibali Włochy AST + 48"
3 Hiszpania Alejandro Valverde Hiszpania MOV + 1' 02"
10 Polska Rafał Majka Dania TST + 1' 52"
31 Polska Tomasz Marczyński Holandia VCD + 5' 00"
47 Polska Sylwester Szmyd Hiszpania MOV + 13' 37"
56 Polska Bartosz Huzarski Niemcy TNE + 17' 09"
109 Polska Maciej Paterski Włochy CAN + 22' 38"
Klasyfikacja generalna po 10. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Stany Zjednoczone Chris Horner Luksemburg RLT 40h 29' 14"
2 Włochy Vincenzo Nibali Kazachstan AST + 43"
3 Irlandia Nicolas Roche Dania TST + 53"
9 Polska Rafał Majka Dania TST + 3' 16"
32 Polska Tomasz Marczyński Holandia VCD + 12' 26"
46 Polska Sylwester Szmyd Hiszpania MOV + 32' 14"
54 Polska Bartosz Huzarski Niemcy TNE + 40' 02"
83 Polska Maciej Paterski Włochy CAN + 1h 02' 18"

Etap 11 - 04.09 : Tarazona – Tarazona 38.8 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Szwajcaria Fabian Cancellara Luksemburg RLT 51' 00"
2 Niemcy Tony Martin Belgia OPQ + 37"
3 Włochy Domenico Pozzovivo Francja ALM + 1' 24"
16 Polska Rafał Majka Dania TST + 2' 38"
58 Polska Sylwester Szmyd Hiszpania MOV + 5' 02"
67 Polska Tomasz Marczyński Holandia VCD + 5' 09"
83 Polska Maciej Paterski Włochy CAN + 5' 23"
98 Polska Bartosz Huzarski Niemcy TNE + 5' 55"
Klasyfikacja generalna po 11. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Włochy Vincenzo Nibali Kazachstan AST 41h 22' 22"
2 Irlandia Nicolas Roche Dania TST + 33"
3 Hiszpania Alejandro Valverde Hiszpania MOV + 46"
9 Polska Rafał Majka Dania TST + 3' 46"
31 Polska Tomasz Marczyński Holandia VCD + 15' 27"
44 Polska Sylwester Szmyd Hiszpania MOV + 35' 08"
55 Polska Bartosz Huzarski Niemcy TNE + 43' 49"
82 Polska Maciej Paterski Włochy CAN + 1h 05' 33"

Etap 12 - 05.09 : Maella – Tarragona 164.2 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Belgia Philippe Gilbert Stany Zjednoczone BMC 4h 03' 44"
2 Norwegia Edvald Boasson Hagen Wielka Brytania SKY + 0"
3 Argentyna Maximiliano Richeze Włochy LAM + 0"
29 Polska Rafał Majka Dania TST + 0"
60 Polska Tomasz Marczyński Holandia VCD + 10"
96 Polska Maciej Paterski Włochy CAN + 59"
123 Polska Sylwester Szmyd Hiszpania MOV + 2' 11"
155 Polska Bartosz Huzarski Niemcy TNE + 2' 47"
Klasyfikacja generalna po 12. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Włochy Vincenzo Nibali Kazachstan AST 45h 26' 06"
2 Irlandia Nicolas Roche Dania TST + 31"
3 Hiszpania Alejandro Valverde Hiszpania MOV + 46"
9 Polska Rafał Majka Dania TST + 3' 46"
30 Polska Tomasz Marczyński Holandia VCD + 15' 37"
45 Polska Sylwester Szmyd Hiszpania MOV + 37' 19"
57 Polska Bartosz Huzarski Niemcy TNE + 46' 36"
82 Polska Maciej Paterski Włochy CAN + 1h 06' 32"

Etap 13 - 06.09 : Valls – Castelldefels 169 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Francja Warren Barguil Francja FDJ 4h 00' 13"
2 Włochy Rinaldo Nocentini Francja ALM + 7"
3 Holandia Bauke Mollema Holandia BEL + 7"
21 Polska Rafał Majka Dania TST + 2' 43"
42 Polska Maciej Paterski Włochy CAN + 2' 54"
57 Polska Tomasz Marczyński Holandia VCD + 2' 56"
85 Polska Sylwester Szmyd Hiszpania MOV + 3' 20"
86 Polska Bartosz Huzarski Niemcy TNE + 3' 29"
Klasyfikacja generalna po 13. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Włochy Vincenzo Nibali Kazachstan AST 49h 29' 02"
2 Irlandia Nicolas Roche Dania TST + 31"
3 Hiszpania Alejandro Valverde Hiszpania MOV + 46"
9 Polska Rafał Majka Dania TST + 3' 46"
30 Polska Tomasz Marczyński Holandia VCD + 15' 50"
44 Polska Sylwester Szmyd Hiszpania MOV + 37' 56"
52 Polska Bartosz Huzarski Niemcy TNE + 47' 22"
76 Polska Maciej Paterski Włochy CAN + 1h 06' 43"

Etap 14 - 07.09 : Baga – Coll de la Gallina 155.7 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Włochy Daniele Ratto Włochy CAN 4h 00' 13"
2 Włochy Vincenzo Nibali Kazachstan AST + 3' 53"
3 Stany Zjednoczone Chris Horner Luksemburg RLT + 3' 55"
39 Polska Bartosz Huzarski Niemcy TNE + 13' 06"
59 Polska Sylwester Szmyd Hiszpania MOV + 20' 04"
75 Polska Rafał Majka Dania TST + 23' 16"
118 Polska Tomasz Marczyński Holandia VCD + 29' 12"
120 Polska Maciej Paterski Włochy CAN + 29' 12"
Klasyfikacja generalna po 14. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Włochy Vincenzo Nibali Kazachstan AST 53h 56' 49"
2 Stany Zjednoczone Chris Horner Luksemburg RLT + 50"
3 Hiszpania Alejandro Valverde Hiszpania MOV + 1' 42"
26 Polska Rafał Majka Dania TST + 23' 15"
32 Polska Tomasz Marczyński Holandia VCD + 41' 15"
39 Polska Sylwester Szmyd Hiszpania MOV + 54' 13"
42 Polska Bartosz Huzarski Niemcy TNE + 56' 41"
82 Polska Maciej Paterski Włochy CAN + 1h 32' 08"

Etap 15 - 08.09 : Andora – Peyragudes 224.9 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Francja Alexandre Geniez Francja FDJ 6h 20' 12"
2 Włochy Michele Scarponi Włochy LAM + 3' 03"
3 Irlandia Nicolas Roche Dania TST + 3' 07"
15 Polska Rafał Majka Dania TST + 4' 55"
37 Polska Maciej Paterski Włochy CAN + 14' 18"
41 Polska Sylwester Szmyd Hiszpania MOV + 15' 16"
66 Polska Bartosz Huzarski Niemcy TNE + 21' 29"
- Polska Tomasz Marczyński Holandia VCD DNS
Klasyfikacja generalna po 15. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Włochy Vincenzo Nibali Kazachstan AST 60h 20' 21"
2 Stany Zjednoczone Chris Horner Luksemburg RLT + 50"
3 Hiszpania Alejandro Valverde Hiszpania MOV + 1' 42"
22 Polska Rafał Majka Dania TST + 24' 50"
37 Polska Sylwester Szmyd Hiszpania MOV + 1h 06' 09"
46 Polska Bartosz Huzarski Niemcy TNE + 1h 14' 50"
64 Polska Maciej Paterski Włochy CAN + 1h 43' 06"

Etap 16 - 09.09 : Graus – Formigal 146.8 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Francja Warren Barguil Francja FDJ 3h 43' 31"
2 Kolumbia Rigoberto Urán Wielka Brytania SKY + 0"
3 Polska Bartosz Huzarski Niemcy TNE + 3"
7 Polska Maciej Paterski Włochy CAN + 37"
40 Polska Rafał Majka Dania TST + 4' 00"
43 Polska Sylwester Szmyd Hiszpania MOV + 4' 08"
Klasyfikacja generalna po 16. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Włochy Vincenzo Nibali Kazachstan AST 64h 06' 01"
2 Stany Zjednoczone Chris Horner Luksemburg RLT + 28"
3 Hiszpania Alejandro Valverde Hiszpania MOV + 1' 14"
23 Polska Rafał Majka Dania TST + 26' 41"
37 Polska Sylwester Szmyd Hiszpania MOV + 1h 08' 07"
39 Polska Bartosz Huzarski Niemcy TNE + 1h 12' 40"
58 Polska Maciej Paterski Włochy CAN + 1h 41' 34"

Etap 17 - 11.09 : Calahorra – Burgos 189 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Holandia Bauke Mollema Holandia BEL 4h 44' 28"
2 Norwegia Edvald Boasson Hagen Wielka Brytania SKY + 0"
3 Argentyna Maximiliano Richeze Włochy LAM + 0"
29 Polska Rafał Majka Dania TST + 0"
81 Polska Bartosz Huzarski Niemcy TNE + 1' 31"
82 Polska Sylwester Szmyd Hiszpania MOV + 1' 31"
96 Polska Maciej Paterski Włochy CAN + 1' 44"
Klasyfikacja generalna po 17. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Włochy Vincenzo Nibali Kazachstan AST 68h 50' 29"
2 Stany Zjednoczone Chris Horner Luksemburg RLT + 28"
3 Hiszpania Alejandro Valverde Hiszpania MOV + 1' 14"
23 Polska Rafał Majka Dania TST + 26' 41"
37 Polska Sylwester Szmyd Hiszpania MOV + 1h 09' 38"
39 Polska Bartosz Huzarski Niemcy TNE + 1h 14' 11"
58 Polska Maciej Paterski Włochy CAN + 1h 43' 18"

Etap 18 - 12.09 : Burgos – Peña Cabarga 186.5 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Białoruś Wasil Kiryjenka Wielka Brytania SKY 4h 46' 48"
2 Dania Chris Anker Sørensen Dania TST + 28"
3 Australia Adam Hansen Belgia LTB + 1' 18"
27 Polska Bartosz Huzarski Niemcy TNE + 3' 42"
28 Polska Rafał Majka Dania TST + 3' 42"
75 Polska Maciej Paterski Włochy CAN + 10' 26"
101 Polska Sylwester Szmyd Hiszpania MOV + 14' 20"
Klasyfikacja generalna po 18. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Włochy Vincenzo Nibali Kazachstan AST 73h 39' 35"
2 Stany Zjednoczone Chris Horner Luksemburg RLT + 3"
3 Hiszpania Alejandro Valverde Hiszpania MOV + 1' 09"
22 Polska Rafał Majka Dania TST + 28' 05"
37 Polska Bartosz Huzarski Niemcy TNE + 1h 15' 35"
41 Polska Sylwester Szmyd Hiszpania MOV + 1h 21' 40"
60 Polska Maciej Paterski Włochy CAN + 1h 51' 26"

Etap 19 - 13.09 : San Vicente de la Barquera – Santa María del Naranco 181 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Hiszpania Joaquim Rodríguez Rosja KAT 4h 16' 13"
2 Włochy Diego Ulissi Włochy LAM + 11"
3 Hiszpania Daniel Moreno Rosja KAT + 11"
23 Polska Bartosz Huzarski Niemcy TNE + 1' 05"
29 Polska Rafał Majka Dania TST + 1' 42"
35 Polska Maciej Paterski Włochy CAN + 2' 25"
77 Polska Sylwester Szmyd Hiszpania MOV + 9' 31"
Klasyfikacja generalna po 19. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Stany Zjednoczone Chris Horner Luksemburg RLT 77h 56' 05"
2 Włochy Vincenzo Nibali Kazachstan AST + 3"
3 Hiszpania Alejandro Valverde Hiszpania MOV + 1' 06"
22 Polska Rafał Majka Dania TST + 29' 30"
35 Polska Bartosz Huzarski Niemcy TNE + 1h 16' 23"
43 Polska Sylwester Szmyd Hiszpania MOV + 1h 30' 54"
56 Polska Maciej Paterski Włochy CAN + 1h 53' 34"

Etap 20 - 14.09 : Avilés – Alto de L′Angliru 142.2 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Francja Kenny Elissonde Francja FDJ 3h 55' 36"
2 Stany Zjednoczone Chris Horner Luksemburg RLT + 26"
3 Hiszpania Alejandro Valverde Rosja MOV + 54"
18 Polska Rafał Majka Dania TST + 3' 42"
35 Polska Bartosz Huzarski Niemcy TNE + 9' 24"
38 Polska Maciej Paterski Włochy CAN + 9' 35"
73 Polska Sylwester Szmyd Hiszpania MOV + 17' 34"
Klasyfikacja generalna po 20. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Stany Zjednoczone Chris Horner Luksemburg RLT 81h 52' 01"
2 Włochy Vincenzo Nibali Kazachstan AST + 37"
3 Hiszpania Alejandro Valverde Hiszpania MOV + 1' 36"
19 Polska Rafał Majka Dania TST + 32' 52"
34 Polska Bartosz Huzarski Niemcy TNE + 1h 25' 27"
45 Polska Sylwester Szmyd Hiszpania MOV + 1h 48' 08"
54 Polska Maciej Paterski Włochy CAN + 2h 02' 49"

Etap 21 - 15.09 : Leganés – Madryt 109.6 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1 Australia Michael Matthews Australia OGE 2h 44' 00"
2 Stany Zjednoczone Tyler Farrar Stany Zjednoczone GRS + 0"
3 Niemcy Nikias Arndt Holandia ARG + 0"
37 Polska Rafał Majka Dania TST + 3"
89 Polska Sylwester Szmyd Hiszpania MOV + 20"
109 Polska Maciej Paterski Włochy CAN + 34"
126 Polska Bartosz Huzarski Niemcy TNE + 50"
Klasyfikacja generalna po 21. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1 Stany Zjednoczone Chris Horner Luksemburg RLT 84h 36' 04"
2 Włochy Vincenzo Nibali Kazachstan AST + 37"
3 Hiszpania Alejandro Valverde Hiszpania MOV + 1' 36"
19 Polska Rafał Majka Dania TST + 32' 52"
35 Polska Bartosz Huzarski Niemcy TNE + 1h 26' 14"
45 Polska Sylwester Szmyd Hiszpania MOV + 1h 48' 25"
54 Polska Maciej Paterski Włochy CAN + 2h 03' 20"

Posiadacze koszulek po poszczególnych etapach

Etap Zwycięzca Klasyfikacja Generalna
Klasyfikacja Punktowa
Klasyfikacja Górska
Klasyfikacja Kombinowana
Klasyfikacja Drużynowa
Klasyfikacja Najaktywniejszych
1 Pro Team Astana Janez Brajkovič - - - Pro Team Astana Janez Brajkovič
2 Nicolas Roche Vincenzo Nibali Nicolas Roche Nicolas Roche Nicolas Roche RadioShack-Leopard Alex Rasmussen
3 Chris Horner Chris Horner Pablo Urtasun
4 Daniel Moreno Vincenzo Nibali Daniel Moreno Nicolas Edet
5 Michael Matthews Antonio Piedra
6 Michael Mørkøv Michael Matthews Tony Martin
7 Zdeněk Štybar Javier Aramendia
8 Leopold König Nicolas Roche Daniel Moreno Team Saxo-Tinkoff Antonio Piedra
9 Daniel Moreno Daniel Moreno Daniel Moreno Team Movistar Javier Aramendia
10 Chris Horner Chris Horner Chris Horner Chris Horner Team Saxo-Tinkoff Juan Antonio Flecha
11 Fabian Cancellara Vincenzo Nibali Nicolas Roche Pro Team Astana Fabian Cancellara
12 Philippe Gilbert Fabricio Ferrari
13 Warren Barguil Michele Scarponi
14 Daniele Ratto Alejandro Valverde Daniele Ratto Chris Horner Daniele Ratto
15 Alexandre Geniez Nicolas Edet Alexandre Geniez
16 Warren Barguil Euskaltel-Euskadi Juan Antonio Flecha
17 Bauke Mollema Javier Aramendia
18 Wasil Kiryjenka Egoi Martínez
19 Joaquim Rodríguez Chris Horner Edvald Boasson Hagen
20 Kenny Elissonde David Arroyo
21 Michael Matthews Javier Aramendia
Klasyfikacja końcowa Chris Horner Alejandro Valverde Nicolas Edet Chris Horner Euskaltel-Euskadi -

Klasyfikacje końcowe

Klasyfikacja generalna

Zawodnik Zespół Czas
1 Stany Zjednoczone Christopher Horner
RadioShack-Leopard 84h 36' 04"
2 Włochy Vincenzo Nibali Pro Team Astana + 37″
3 Hiszpania Alejandro Valverde
Movistar Team + 1' 36″
4 Hiszpania Joaquim Rodríguez Team Katusha + 3' 22″
5 Irlandia Nicolas Roche Team Saxo-Tinkoff + 7' 11″
6 Włochy Domenico Pozzovivo Ag2r-La Mondiale + 8' 00"
7 Francja Thibaut Pinot FDJ + 8' 41"
8 Hiszpania Samuel Sánchez Euskaltel-Euskadi + 9' 51"
9 Czechy Leopold König Team NetApp - Endura + 10' 11"
10 Hiszpania Daniel Moreno Team Katusha + 13' 11"
19 Polska Rafał Majka Team Saxo-Tinkoff + 32' 52"
35 Polska Bartosz Huzarski Team NetApp - Endura + 1h 26' 14"
45 Polska Sylwester Szmyd Team Movistar + 1h 48' 25"
54 Polska Maciej Paterski Cannondale + 2h 03' 20"

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Vuelta a España 2013
Listen to this article