Włochy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1900 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Włochy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1900.

Włochy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1900

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Włochy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1900
Kod MKOl ITA
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1900
Paryż
Liczba zawodników 24 w 7 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 8.
Złoto
2
Srebro
2
Brąz
0
Razem
4

Włochy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1900 w Paryżu reprezentowało 24 zawodników, 23 mężczyzn i 1 kobieta. Reprezentacja wywalczyła cztery medale.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Giovanni Giorgio Trissino
Jeździectwo
Skok wzwyż 1,85 m[1]
Złoto
Antonio Conte
Szermierka
Szabla indywidualnie - zawodowcy [2][3]
Srebro
Giovanni Giorgio Trissino
Jeździectwo
Skok w dal 5,70 m[1]
Srebro
Italo Santelli
Szermierka
Szabla indywidualnie - zawodowcy [2][4]

Skład kadry

Gimnastyka

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
Camillo Pavanello wielobój gimnastyczno-lekkoatletyczny 255 28.

Jeździectwo

Konkurencje olimpijskie

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
Giovanni Giorgio Trissino skok wzwyż 1,85
Uberto Visconti di Modrone Nie sklasyfikowany
Giangiorgio, Count Trissino skok w dal 5,70
Uberto Visconti di Modrone b.d 5.

Konkurencje nieolimpijskie

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
Elvira Guerra Powożenie zaprzęgami konnymi Nie sklasyfikowany

Kolarstwo

Konkurencje olimpijskie

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinały Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Miejsce Przeciwnik Miejsce Przeciwnik Miejsce Przeciwnik Miejsce
Giacomo Stratta sprint Francja Louis Hildebrand
Francja Ferdinand Vasserot
Francja Émile Dubois
Francja Dubourdien
Francja L. Dumont
František Hirsch
Francja Pouget
2. Francja Coindre
Francja Chaput
2. Nie awansował
Romulo Bruni Francja Adolphe Cayron
Francja Georges Coindre
Francja Auguste Daumain
Francja Alfred Bouinois
Francja Saignier
Francja Émile Vadblad
Vianzino
4. Nie awansował
Vianzino Francja Adolphe Cayron
Francja Georges Coindre
Francja Auguste Daumain
Francja Alfred Bouinois
Romulo Bruni
Francja Saignier
Francja Émile Vadblad
4. Nie awansował
Ernesto Mario Brusoni Francja Paul Legrain
Francja Fras
Francja Omer Beaugendre
Francja Coisy
Francja Franzen
Francja Pichard
Francja L. Saunière
2. Francja J. Mallet
Francja Fras
2. Nie awansował
Jacques Droëtti Stany Zjednoczone John Henry Lake
Francja Espeit
Francja Bullier
Francja J. Bérard
Francja Maxime Bertrand
Francja Vladislav Chalupa
Francja Stertz
4. Nie awansował
Luigi Colombo Francja Georges Taillandier
Francja Dohis
Francja Germain
Francja Georges Augoyat
Francja Bessing
Francja Maurice Monniot
4. Nie awansował
Antonio Restelli Belgia Vincent
Francja J. Mallet
Francja Caillet
Francja Mossmann
Francja P. Hubault
Francja Edouard Wick
1. Francja Louis Hildebrand
Francja Auguste Daumain
1. Francja Fernand Sanz
Francja Coindre
2. Nie awansował

Konkurencje nieolimpijskie

Zawodnik Konkurencja Wynik Pozycja
Enrico Brusoni Wyścig punktowy 21
Giacomo Stratta 2 9.
Luigi Colombo 1. 12.

Lekkoatletyka

Konkurencje biegowe

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Repasaż Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Umberto Colombo 100 m b.d 3. Nie awansował
400 m b.d 6. Nie awansował
Emilio Banfi 800 m b.d 4. Nie awansował

Pływanie

Zawodnik Konkurencja Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce
Paolo Bussetti 200 m dowolnym 3:35,0 5. Nie awansował
200 m grzbietowym 4:09,2 4. 3:45,0 7.
Fabio Maioni 4000 m dowolnym 1:25:16,6 1. 1:18:25,4 6.

Szermierka

Zawodnik Konkurencja Runda 1 Ćwierćfinały Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
Olivier Collarini floret amatorzy Francja Henri Masson W Francja Henri Jobier P Nie awansował
Giunio Fedreghini Francja Piot P Nie awansował
Palardi Francja Adrien Guyon P Nie awansował
Giuseppe Giurato Francja Jactel P Nie awansował
antonio Conte floret zawodowcy b.d W b.d W Francja Louis Mérignac
Francja Simon Kirchhoffer
Francja Léopold Ramus
Francja Georges-Joseph Haller
Francja Adjutant Lemoine
Francja Lucien Millet
Belgia Cyrille Verbrugge
P
P
W
W
W
W
W
Francja Louis Mérignac
Francja Simon Kirchhoffer
Francja Jean-Baptiste Mimiague
Francja Jules Rossignol
Francja Léopold Ramus
Italo Santelli
Francja Adolphe Rouleau
P
P
P
W
W
W
W
4.
Italo Santelli b.d W b.d W Francja Adolphe Rouleau
Francja Jean-Baptiste Mimiague
Francja Jules Rossignol
Belgia Pierre Selderslagh
Francja Marcel Boulanger
Francja Michel Filippi
Francja Georges Lefèvre
P
P
P
W
W
W
W
Francja Louis Mérignac
Francja Simon Kirchhoffer
Francja Jean-Baptiste Mimiague
Antonio Conte
Francja Jules Rossignol
Francja Léopold Ramus
Francja Adolphe Rouleau
P
P
P
P
P
P
P
7.
Olivier Collarini szpada amatorzy Francja Gaston Alibert
Francja Georges de la Falaise
Francja Grad
Francja Massé
Francja Morin




Nie awansował
Giuseppe Giurato Francja Bideau
Francja Claude de Boissière
Francja Albert Cahen
Francja Fernandès
Francja de la Tournable




Francja Gaston Alibert
Francja Léon Sée
Kuba Ramón Fonst
Francja Henri-Georges Berger
Freydoun Malkom




Nie awansował
Fedreghini Belgia Tony Smet
Francja Début
Francja Gaston Achille
Francja Duclos
Francja Fichot
Francja Weber





Nie awansował
Fedreghini szabla amatorzy b.d Gyula von Iványi
Cesarstwo Austrii Camillo Müller
Cesarstwo Austrii Siegfried Flesch
Francja Georges de la Falaise
Francja Maurice Boisdon
Cesarstwo Austrii Harstein
Francja Pierre Georges Louis d'Hugues







Nie awansował
Stagliano b.d Amon Ritter von Gregurich
Cesarstwo Austrii Heinrich von Tenner
Francja Claude de Boissière
Francja Léon Thiébaut
Hugó Hoch
Hiszpania Mauricio Ponce de Léon
Todoresku







Nie awansował
Antonio Conte szabla zawodowcy b.d






Belgia Hébrant
Francja François Delibes
Cesarstwo Austrii Milan Neralić
Cesarstwo Austrii Horvath
Francja Brun-Buisson
Francja Georges Clappier
Otello Santelli







Italo Santelli
Cesarstwo Austrii Milan Neralić
Francja François Delibes
Rosja Julian Michaux
Francja Xavier Anchetti
Rosja Piotr Zakoworot
Belgia Hébrant
W
W
W
W
W
W
W
Italo Santelli b.d






Rosja Julian Michaux
Rosja Piotr Zakoworot
Francja Xavier Anchetti
Francja ChantelaT
Francja Pinault
Francja Camier
Francja Midelair







Antonio Conte
Cesarstwo Austrii Milan Neralić
Francja François Delibes
Rosja Julian Michaux
Francja Xavier Anchetti
Rosja Piotr Zakoworot
Belgia Hébrant
P
W
W
W
W
W
W
Otello Santelli b.d






Antonio Conte
Francja François Delibes
Cesarstwo Austrii Milan Neralić
Cesarstwo Austrii Horvath
Francja Brun-Buisson
Francja Georges Clappier







Nie awansował
Alessandri b.d






Nie awansował
J. Santelli b.d






Nie awansował

Przypisy

  1. a b Giangiorgio, Count Trissino (ang.). [dostęp 2012-01-23]. [zarchiwizowane z tego adresu (2011-07-28)].
  2. a b W szermierce nie można stwierdzić jednoznacznego wyniku
  3. Antonio Conte (ang.). [dostęp 2012-01-23]. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-06-26)].
  4. Italo Santelli (ang.). [dostęp 2012-01-23]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-10-26)].

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Włochy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1900
Listen to this article