Włochy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Włochy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992.

Włochy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Włochy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992
Włochy
Kod MKOl ITA
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1992
Barcelona
Chorąży Giuseppe Abbagnale
Liczba zawodników 304 w 169 konkurencjach w 26 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 11.
Złoto
6
Srebro
5
Brąz
8
Razem
19

Włochy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992 reprezentowało 304 zawodników: 228 mężczyzn i 76 kobiet. Był to 22. start reprezentacji Włoch na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Pierpaolo Ferrazzi
Kajakarstwo górskie
K-1 106,89 pkt[1]
Złoto
Fabio Casartelli
Kolarstwo szosowe
wyścig ze startu wspólnego mężczyzn 4:35,21 h[2]
Złoto
Giovanni Lombardi
Kolarstwo torowe
wyścig punktowy mężczyzn 44 pkt[3]
Złoto
Francesco Attolico, Alessandro Bovo, Paolo Caldarella, Alessandro Campagna, Marco D’Altrui, Massimiliano Ferretti, Mario Fiorillo, Ferdinando Gandolfi, Amedeo Pomilio, Francesco Porzio, Giuseppe Porzio, Carlo Silipo
Piłka wodna
turniej mężczyzn w finale pokonali zespół Hiszpanii 9:8[4]
Złoto
Giovanna Trillini
Szermierka
floret kobiet indywidualnie w finale pokonała Chinkę Wang Huifeng 5:3[5]
Złoto
Giovanna Trillini, Margherita Zalaffi, Francesca Bortolozzi-Borella, Diana Bianchedi, Dorina Vaccaroni
Szermierka
floret kobiet drużynowo w finale pokonały zespół Niemiec 9:6[5]
Srebro
Emanuela Pierantozzi
Judo
waga do 66 kg kobiet w finale przegrała z Kubanką Odalis Revé[5]
Srebro
Flavio Anastasia, Luca Colombo, Gianfranco Contri, Andrea Peron
Kolarstwo szosowe
jazda drużynowa na czas na 100 km mężczyzn 2:02:39 h[2]
Srebro
Marco Marin
Szermierka
szabla mężczyzn indywidualnie w finale przegrał z Węgrem Bence Szabó[5]
Srebro
Carmine Abbagnale, Giuseppe Abbagnale, Giuseppe Di Capua
Wioślarstwo
dwójka ze sternikiem mężczyzn 6:50,98 min[6]
Srebro
Vincenzo Maenza
Zapasy
styl klasyczny waga do 48 kg w finałowej walce uległ Olegowi Kuczerenko z WNP[5]
Brąz
Antonio Rossi, Bruno Dreossi
Kajakarstwo
K-2 500 m mężczyzn 1:30,00 min[7]
Brąz
Giovanni De Benedictis
Lekkoatletyka
chód na 20 km mężczyzn 1:23,11 h[8]
Brąz
Roberto Bomprezzi, Carlo Massullo, Gianluca Tiberti
Pięciobój nowoczesny
drużyna mężczyzn 15 760 pkt[9]
Brąz
Stefano Battistelli
Pływanie
200 m stylem grzbietowym mężczyzn 1:59,40 min[10]
Brąz
Luca Sacchi
Pływanie
400 m stylem zmiennym mężczyzn 4:16,34 min[10]
Brąz
Marco Venturini
Strzelectwo
trap 218 pkt[11]
Brąz
Bruno Mario Rossetti
Strzelectwo
skeet 222 pkt[11]
Brąz
Gianluca Farina, Rossano Galtarossa, Alessandro Corona, Filippo Soffici
Wioślarstwo
czwórka bez sternika mężczyzn 5:47,33 min[6]

Skład kadry

Baseball

Mężczyźni

  • Massimo Ciaramella, Guglielmo Trinci, Claudio Cecconi, Elio Gambuti, Marco Ubani, Maurizio De Sanctis, Francesco Petruzzelli, Fulvio Valle, Massimiliano Masin, Andrea Succi, Claudio Taglienti, Paolo Ceccaroli, Ruggero Bagialemani, Rolando Cretis, Alberto D'Auria, Roberto Bianchi, Leonardo Schianchi, Luigi Carrozza, Massimo Fochi, Massimo Melassi - 7. miejsce,

Boks

Mężczyźni

  • Luigi Castiglione waga papierowa do 48 kg - 17. miejsce,
  • Michele Piccirillo waga lekkopółśrednia do 63,5 kg - 9. miejsce,
  • Fabrizio De Chiara waga lekkośrednia do 71 kg - 17. miejsce,
  • Tommaso Russo waga średnia do 75 kg - 17. miejsce,
  • Roberto Castelli waga półciężka do 81 kg - 9. miejsce,

Gimnastyka

Kobiety

  • Veronica Servente
wielobój indywidualnie - 65. miejsce,
ćwiczenia wolne - 51. miejsce,
skok przez konia - 61. miejsce,
ćwiczenia na poręczach - 73. miejsce,
ćwiczenia na równoważni - 69. miejsce,
  • Giulia Volpi
wielobój indywidualnie - 76. miejsce,
ćwiczenia wolne - 77. miejsce,
skok przez konia - 72. miejsce,
ćwiczenia na poręczach - 90. miejsce,
ćwiczenia na równoważni - 35. miejsce,
  • Samantha Ferrari - gimnastyka artystyczna - indywidualnie - 12. miejsce,
  • Irene Germini - gimnastyka artystyczna - indywidualnie - 13. miejsce,

Mężczyźni

  • Paolo Bucci
wielobój indywidualnie - 15. miejsce,
ćwiczenia wolne - 29. miejsce,
skok przez konia - 27. miejsce,
ćwiczenia na poręczach - 18. miejsce,
ćwiczenia na drążku - 23. miejsce,
ćwiczenia na kółkach - 25. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami - 21. miejsce,
  • Boris Preti
wielobój indywidualnie - 16. miejsce,
ćwiczenia wolne - 29. miejsce,
skok przez konia - 33. miejsce,
ćwiczenia na poręczach - 22. miejsce,
ćwiczenia na drążku - 14. miejsce,
ćwiczenia na kółkach - 20. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami - 16. miejsce,
  • Ruggero Rossato
wielobój indywidualnie - 22. miejsce,
ćwiczenia wolne - 29. miejsce,
skok przez konia - 19. miejsce,
ćwiczenia na poręczach - 49. miejsce,
ćwiczenia na drążku - 53. miejsce,
ćwiczenia na kółkach - 47. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami - 23. miejsce,
  • Gabriele Sala
wielobój indywidualnie - 53. miejsce,
ćwiczenia wolne - 47. miejsce,
skok przez konia - 37. miejsce,
ćwiczenia na poręczach - 54. miejsce,
ćwiczenia na drążku - 73. miejsce,
ćwiczenia na kółkach - 69. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami - 26. miejsce,
  • Gianmatteo Centazzo
wielobój indywidualnie - 66. miejsce,
ćwiczenia wolne - 88. miejsce,
skok przez konia - 82. miejsce,
ćwiczenia na poręczach - 77. miejsce,
ćwiczenia na drążku - 50. miejsce,
ćwiczenia na kółkach - 55. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami - 20. miejsce,
  • Alessandro Viligiardi
wielobój indywidualnie - 71. miejsce,
ćwiczenia wolne - 67. miejsce,
skok przez konia - 53. miejsce,
ćwiczenia na poręczach - 32. miejsce,
ćwiczenia na drążku - 58. miejsce,
ćwiczenia na kółkach - 78. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami - 85. miejsce,
  • Paolo Bucci, Boris Preti, Ruggero Rossato, Gabriele Sala, Gianmatteo Centazzo, Alessandro Viligiardi - wielobój drużynowo - 5. miejsce,

Jeździectwo

  • Pia Laus - ujeżdżenie indywidualnie - 7. miejsce,
  • Paolo Giani Margi - ujeżdżenie indywidualnie - 31. miejsce,
  • Daria Fantoni - ujeżdżenie indywidualnie - 39. miejsce,
  • Laura Conz Dall’Ora - ujeżdżenie indywidualnie - 45. miejsce,
  • Pia Laus, Paolo Giani Margi, Daria Fantoni, Laura Conz Dall’Ora - ujeżdżenie drużynowo - 8. miejsce,
  • Jerry Smit - skoki przez przeszkody indywidualnie - 17. miejsce,
  • Valerio Sozzi - skoki przez przeszkody indywidualnie - nie ukończył rundy finałowej,
  • Giorgio Nuti - skoki przez przeszkody indywidualnie - 53. miejsce,
  • Gianni Govoni - skoki przez przeszkody indywidualnie - 71. miejsce,
  • Valerio Sozzi, Jerry Smit, Giorgio Nuti, Gianni Govoni - skoki przez przeszkody drużynowo - 16. miejsce,
  • Lara Villata - WKKW indywidualnie - 24. miejsce,
  • Federico Roman Euro - WKKW indywidualnie - 47. miejsce,
  • Francesco Girardi - WKKW indywidualnie - 56. miejsce,
  • Fabio Magni - WKKW indywidualnie - nie ukończył konkurencji,
  • Lara Villata, Federico Roman Euro, Francesco Girardi, Fabio Magni - WKKW drużynowo - 13. miejsce,

Judo

Kobiety

Mężczyźni

Kajakarstwo górskie

Kobiety

  • Josefa Idem-Guerrini - K-1 500 m - 4. miejsce,
  • Annacatia Casagrande, Amalia Calzavara, Chiara Dal Santo, Lucia Micheli - K-4 500 m - odpadły w półfinale,
  • Maria Cristina Giai Pron - kajakarstwo górskie K-1 - 18. miejsce,

Mężczyźni

  • Daniele Scarpa - K-1 500 m - 7. miejsce,
  • Beniamino Bonomi - K-1 1000 m - 5. miejsce,
  • Antonio Rossi, Bruno Dreossi - K-2 500 m - 3. miejsce,
  • Paolo Luschi, Daniele Scarpa - K-2 1000 m - 5. miejsce,
  • Matteo Bruscoli, Enrico Lupetti, Paolo Tommasini, Iduino Santoni - K-4 1000 m - odpadli w półfinale,
  • Franco Lizzio - C-1 500 m - odpadł w półfinale,
  • Pierpaolo Ferrazzi - kajakarstwo górskie K-1 - 1. miejsce,
  • Renato De Monti - kajakarstwo górskie C-1 - 5. miejsce,

Kolarstwo

Kobiety

  • Valeria Cappellotto - kolarstwo szosowe - wyścig ze startu wspólnego - 17. miejsce,
  • Maria Paola Turcutto - kolarstwo szosowe - wyścig ze startu wspólnego - 32. miejsce,
  • Roberta Bonanomi - kolarstwo szosowe - wyścig ze startu wspólnego - 39. miejsce,
  • Gabriella Pregnolato - kolarstwo torowe - wyścig na 3000 m na dochodzenie - 12. miejsce,

Mężczyźni

Koszykówka

Kobiety

  • Angela Arcangeli, Anna Costalunga, Catarina Pollini, Elena Paparazzo, Francesca Rossi, Giuseppina Tufano, Mara Fullin, Monica Bastiani, Silvia Todeschini, Stefania Passaro, Stefania Salvemini, Stefania Stanzani - 8. miejsce,

Lekkoatletyka

Kobiety

  • Fabia Trabaldo
bieg na 800 m - odpadła w eliminacjach,
bieg na 1500 m - odpadła w półfinale,

Mężczyźni

bieg na 5000 m - 16. miejsce,
bieg na 10 000 m - 4. miejsce,

Łucznictwo

Kobiety

  • Maria Testa - indywidualnie - 21. miejsce,

Mężczyźni

  • Andrea Parenti - indywidualnie - 19. miejsce,
  • Alessandro Rivolta - indywidualnie - 22. miejsce,
  • Ilario Di Buò - indywidualnie - 39. miejsce,
  • Ilario Di Buò, Alessandro Rivolta, Andrea Parenti - drużynowo - 14. miejsce,

Pięciobój nowoczesny

Mężczyźni

  • Roberto Bomprezzi - indywidualnie - 5. miejsce,
  • Carlo Massullo - indywidualnie - 12. miejsce,
  • Gianluca Tiberti - indywidualnie - 23. miejsce,
  • Roberto Bomprezzi, Carlo Massullo, Gianluca Tiberti - drużynowo - 3. miejsce,

Piłka nożna

Mężczyźni

Piłka wodna

Mężczyźni

Pływanie

Kobiety

400 m stylem dowolnym - 15. miejsce,
800 m stylem dowolnym - 12. miejsce,
  • Lorenza Vigarani
100 m stylem grzbietowym - 23. miejsce,
200 m stylem grzbietowym - 13. miejsce,
  • Lara Bianconi
100 m stylem grzbietowym - 25. miejsce,
200 m stylem zmiennym - 20. miejsce,
  • Francesca Salvalajo - 200 m stylem grzbietowym - 20. miejsce,
  • Manuela Dalla Valle
100 m stylem klasycznym - 7. miejsce,
200 m stylem klasycznym - 7. miejsce,
  • Elena Donati
100 m stylem klasycznym - 32. miejsce,
200 m stylem klasycznym - 24. miejsce,
  • Ilaria Tocchini
100 m stylem motylkowym - 15. miejsce,
200 m stylem motylkowym - 8. miejsce,

Mężczyźni

  • René Gusperti - 50 m stylem dowolnym - 14. miejsce,
  • Roberto Gleria
100 m stylem dowolnym - 15. miejsce,
200 m stylem dowolnym - 17. miejsce,
200 m stylem dowolnym - 12. miejsce,
400 m stylem dowolnym - 19. miejsce,
  • Piermaria Siciliano
400 m stylem dowolnym - 12. miejsce,
1500 m stylem dowolnym - 13. miejsce,
100 m stylem grzbietowym - 23. miejsce,
200 m stylem grzbietowym - 3. miejsce,
  • Luca Bianchin - 200 m stylem grzbietowym - 11. miejsce,
  • Gianni Minervini - 100 m stylem klasycznym - 10. miejsce,
  • Andrea Cecchi
100 m stylem klasycznym - 17. miejsce,
200 m stylem klasycznym - 17. miejsce,
  • Francesco Postiglione - 100 m stylem klasycznym - 16. miejsce,
  • Leonardo Michelotti - 100 m stylem motylkowym - 23. miejsce,
  • Marco Braida
100 m stylem motylkowym - 40. miejsce,
200 m stylem motylkowym - 16. miejsce,
  • Luca Sacchi
200 m stylem zmiennym - 16. miejsce,
400 m stylem zmiennym - 3. miejsce,
  • Giorgio Lamberti, Emanuele Idini, Roberto Gleria, Massimo Trevisan - sztafeta 4 x 100 m stylem dowolnym - 10. miejsce,
  • Roberto Gleria, Giorgio Lamberti, Massimo Trevisan, Stefano Battistelli, Emanuele Idini[13], Piermaria Siciliano[13] - sztafeta 4 x 200 m stylem dowolnym - 5. miejsce,
  • Emanuele Merisi, Gianni Minervini, Leonardo Michelotti, Massimo Trevisan - sztafeta 4 x 100 m stylem zmiennym - 11. miejsce,

Pływanie synchroniczne

Kobiety

  • Paola Celli - solo - 12. miejsce,
  • Giovanna Burlando - solo - odpadła w eliminacjach (dyskwalifikacja)
  • Giovanna Burlando, Paola Celli - duety - 10. miejsce,

Podnoszenie ciężarów

Mężczyźni

  • Giovanni Scarantino - waga do 56 kg - 14. miejsce,
  • Norberto Oberburger - waga do 110 kg - 10. miejsce,
  • Vanni Lauzana - waga powyżej 110 kg - 12. miejsce,

Siatkówka

Mężczyźni

Skoki do wody

Kobiety

  • Luisella Bisello
trampolina 3 m - 24. miejsce,
wieża 10 m - 19. miejsce,

Mężczyźni

  • Davide Lorenzini - trampolina 3 m - 12. miejsce,
  • Alessandro De Botton
trampolina 3m - 28. miejsce,
wieża 10 m - 17. miejsce,

Strzelectwo

Kobiety

  • Michela Suppo
pistolet pneumatyczny 10 m - 24. miejsce,
pistolet sportowy 25 m - 40. miejsce,

Mężczyźni

pistolet pneumatyczny 10 m - 8. miejsce,
pistolet dowolny 50 m - 22. miejsce,
  • Dario Palazzani
pistolet pneumatyczny 10 m - 22. miejsce,
pistolet dowolny 50 m - 42. miejsce,
  • Pierluigi Ussorio - pistolet szybkostrzelny 25 m - 11. miejsce,
  • Massimo Birindelli - karabin małokalibrowy, leżąc 50 m - 39. miejsce,
  • Carlo Colombo - ruchoma tarcza 10 m - 11. miejsce,
  • Valerio Donnianni - ruchoma tarcza 10 m - 19. miejsce,

Open

Szermierka

Kobiety

Mężczyźni

  • Andrea Borella - floret indywidualnie - 5. miejsce,
  • Mauro Numa - floret indywidualnie - 10. miejsce,
  • Stefano Cerioni - floret indywidualnie - 17. miejsce,
  • Marco Arpino, Andrea Borella, Stefano Cerioni, Mauro Numa, Alessandro Puccini - floret drużynowo - 6. miejsce,
  • Angelo Mazzoni - szpada indywidualnie - 6. miejsce,
  • Maurizio Randazzo - szpada indywidualnie - 15. miejsce,
  • Sandro Cuomo - szpada indywidualnie - 26. miejsce,
  • Sandro Cuomo, Angelo Mazzoni, Stefano Pantano, Maurizio Randazzo, Sandro Resegotti - szpada drużynowo - 5. miejsce,
  • Marco Marin - szabla indywidualnie - 2. miejsce,
  • Giovanni Scalzo - szabla indywidualnie - 4. miejsce,
  • Ferdinando Meglio - szabla indywidualnie - 6. miejsce,
  • Marco Marin, Ferdinando Meglio, Giovanni Scalzo, Giovanni Sirovich, Tonhi Terenzi - szabla indywidualnie - 8. miejsce,

Tenis stołowy

Kobiety

  • Alessia Arisi - gra pojedyncza - 17. miejsce,

Tenis ziemny

Kobiety

  • Raffaella Reggi-Concato - gra pojedyncza - 17. miejsce,
  • Sandra Cecchini - gra pojedyncza - 17. miejsce,
  • Katia Piccolini - gra pojedyncza - 33. miejsce,
  • Laura Garrone, Raffaella Reggi-Concato - gra podwójna - 9. miejsce,

Mężczyźni

Wioślarstwo

Mężczyźni

  • Massimo Marconcini - jedynki - 13. miejsce,
  • Carmine Abbagnale, Giuseppe Abbagnale, Giuseppe Di Capua - dwójka ze sternikiem - 2. miejsce,
  • Gianluca Farina, Rossano Galtarossa, Alessandro Corona, Filippo Soffici - czwórka podwójna - 3. miejsce,
  • Luca Sartori, Rocco Pecoraro, Roby La Mura, Riccardo Dei Rossi - czwórka bez sternika - 8. miejsce,
  • Ciro Liguori, Antonio Maurogiovanni, Roberto Blanda, Raffaello Leonardo, Valter Molea, Riccardo Moretti, Giovanni Suarez, Walter Bottega, Dino Lucchetta - ósemka - 9. miejsce,

Zapasy

Mężczyźni

Żeglarstwo

  • Alessandra Sensini - windsurfing kobiet - 7. miejsce,
  • Arianna Bogatec - klasa Europa - 8. miejsce,
  • Anna Maria Barabino, Maria Quarra - klasa 470 kobiety - 7. miejsce,
  • Riccardo Giordano - windsurfing mężczyzn - 16. miejsce,
  • Emanuele Vaccari - klasa Finn - 14. miejsce,
  • Paolo Montefusco, Sandro Montefusco - klasa 470 mężczyźni - 11. miejsce,
  • Mario Salani, Roberto Benamati - klasa Star - 16. miejsce,
  • Angelo Glisoni, Giorgio Zuccoli - klasa Tornado - 17. miejsce,
  • Flavio Grassi, Luca Santella - klasa Latający Holender - 21. miejsce,

Przypisy

  1. Canoeing - Olympic Games Slalom 1992 - results Men, www.the-sports.org [dostęp 2012-09-07] (ang.).
  2. a b Cycling - Olympic Games 1992 - results Men, www.the-sports.org [dostęp 2012-09-07] (ang.).
  3. Track Cycling - Olympic Games 1992 - results Men, www.the-sports.org [dostęp 2012-09-07] (ang.).
  4. Water Polo - Men's Olympic Games - Final results 1992, www.the-sports.org [dostęp 2012-09-07] (ang.).
  5. a b c d e LA84 Foundation - official olympic reports, www.la84foundation.org [dostęp 2012-09-07] [zarchiwizowane z adresu 2018-06-16] (ang.).
  6. a b Rowing - Olympic Games 1992 - results Men, www.the-sports.org [dostęp 2012-09-07] (ang.).
  7. Canoeing - Olympic Games Flatwater 1992 - results Men, www.the-sports.org [dostęp 2012-09-07] (ang.).
  8. Athletics - Olympic Games 1992 - results Men, www.the-sports.org [dostęp 2012-09-07] (ang.).
  9. modern Pentathlon - Olympic Games 1992 - results Men, www.the-sports.org [dostęp 2012-09-07] (ang.).
  10. a b Swimming - Olympic Games 1992 - results Men, www.the-sports.org [dostęp 2012-09-07] (ang.).
  11. a b Shooting sports - Olympic Games 1992 - results Mixed, www.the-sports.org [dostęp 2012-09-07] (ang.).
  12. Brał udział w wyścigu eliminacyjnym i ćwierćfinale.
  13. a b Startował w wyścigu eliminacyjnym

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Włochy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992
Listen to this article