Włochy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Włochy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.

Włochy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Włochy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012
Włochy
Kod MKOl ITA
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2012
Londyn
Chorąży Valentina Vezzali
Liczba zawodników 281 w 169 konkurencjach w 28 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 8.
Złoto
8
Srebro
9
Brąz
11
Razem
28

Włochy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 reprezentowało 281 zawodników: 158 mężczyzn i 123 kobiety. Był to 26 start reprezentacji Włoch na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Daniele Molmenti
Kajakarstwo
K-1 mężczyzn 93,43 pkt[1]
Złoto
Michele Frangilli, Marco Galiazzo, Mauro Nespoli
Łucznictwo
drużynowo mężczyźni w finale pokonali zespół stanów Zjednoczonych 219:218[2]
Złoto
Niccolò Campriani
Strzelectwo
karabin małokalibrowy, trzy postawy 50 m mężczyzn 1278,5 pkt[3]
Złoto
Jessica Rossi
Strzelectwo
trap kobiet 99 pkt[4]
Złoto
Valerio Aspromonte, Giorgio Avola, Andrea Baldini, Andrea Cassarà
Szermierka
floret mężczyzn drużynowo w finale pokonali zespół Japonii 45:39[5]
Złoto
Elisa Di Francisca
Szermierka
floret kobiet indywidualnie w finale pokonała rodaczkę Ariannę Errigo 12:11[6]
Złoto
Elisa Di Francisca, Arianna Errigo, Ilaria Salvatori, Valentina Vezzali
Szermierka
floret kobiet drużynowo w finale pokonały zespół Rosji 45:31[7]
Złoto
Carlo Molfetta
Taekwondo
kategoria powyżej 80 kg mężczyzn w finale pokonał reprezentanta Gabonu Anthony Obame 9 (SUP):9[8]
Srebro
Clemente Russo
Boks
waga ciężka (do 91 kg) mężczyzn w finale uległ Ukraińcowi ołeksandrowi Usykowi 11:14[9]
Srebro
Roberto Cammarelle
Boks
waga superciężka (powyżej 91 kg) mężczyzn w finale uległ Brytyjczykowi Anthony Joshua 18:18+[10]
Srebro
Stefano Tempesti, Amaurys Pérez, Niccolò Gitto, Pietro Figlioli, Alex Giorgetti, Maurizio Felugo, Massimo Giacoppo, Valentino Gallo, Christian Presciutti, Deni Fiorentini, Matteo Aicardi, Danijel Premuš, Giacomo Pastorino
Piłka wodna
turniej mężczyzn w finale przegrali z reprezentacją Chorwacji 6:8[11]
Srebro
Niccolò Campriani
Strzelectwo
karabin pneumatyczny 10 mężczyzn 701,5 pkt[3]
Srebro
Luca Tesconi
Strzelectwo
Pistolet pneumatyczny 10 m mężczyzn 686,5 pkt[3]
Srebro
Massimo Fabbrizi
Strzelectwo
trap mężczyzn 146 pkt[3]
Srebro
Arianna Errigo
Szermierka
floret kobiet indywidualnie w finale uległa rodaczce Elisa Di Francisca 11:12[6]
Srebro
Diego Occhiuzzi
Szermierka
szabla mężczyzn indywidualnie w finale przegrał z Węgrem Áron Szilágyi 8:15[12]
Srebro
Alessio Sartori, Romano Battisti
Wioślarstwo
dwójka podwójna mężczyzn 6:32,80 min[13]
Brąz
Vincenzo Mangiacapre
Boks
waga lekkopółśrednia (do 64 kg) mężczyzn w półfinale uległ Kubańczykowi Roniel Iglesias 8:15[14]
Brąz
Matteo Morandi
Gimnastyka
ćwiczenia na kółkach mężczyzn 15,733[15]
Brąz
Elisa Blanchi, Romina Laurito, Marta Pagnini, Elisa Santoni, Anzhelika Savrayuk, Andreea Stefanescu
Gimnastyka artystyczna
zawody drużynowe 55,450 pkt[16]
Brąz
Rosalba Forciniti
Judo
waga do 52 kg kobiet w pojedynku o brązowy medal pokonała Marie Müller z Luksemburga[17]
Brąz
Marco Aurelio Fontana
Kolarstwo górskie
cross-country mężczyzn 1:29:32 h[18]
Brąz
Fabrizio Donato
Lekkoatletyka
trójskok mężczyzn 17,48 m[19]
Brąz
Martina Grimaldi
Pływanie
10 km na otwartym akwenie kobiet 1:57:41,8 h[20]
Brąz
Luigi Mastrangelo, Simone Parodi, Samuele Papi, Michal Lasko, Ivan Zaytsev, Dante Boninfante, Cristian Savani, Dragan Travica, Alessandro Fei, Emanuele Birarelli, Andrea Bari, Andrea Giovi
Siatkówka
turniej mężczyzn w meczu o brązowy medal pokonali zespół Bułgarii 3:1 (25:19, 23:25, 25:22, 25:21)[21]
Brąz
Valentina Vezzali
Szermierka
floret kobiet indywidualnie w pojedynku o brązowy medal pokonała Koreankę Nam Hyun-hee 13:12[6]
Brąz
Aldo Montano, Diego Occhiuzzi, Luigi Samele, Luigi Tarantino
Szermierka
Szabla mężczyzn drużynowo w pojedynku o brązowy medal pokonali zespół Rosji 45:40[22]
Brąz
Mauro Sarmiento
Taekwondo
kategoria do 80 kg mężczyzn w pojedynku o brązowy medal pokonał Afgańczyka Nesar Ahmad Bahave 4:0[23]

Skład kadry

Badminton

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Faza grupowa 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Miejsce Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Miejsce
Agnese Allegrini gra pojedyncza Malezja Tee Jing Yi
0-2
Korea Południowa Bae Youn-joo
0-2
3. → Nie awansowała 33.

Boks

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Manuel Cappai 49 kg Filipiny Mark Barriga
7-17
→ Nie awansował 17.
Vincenzo Picardi 52 kg Mongolia Njamnajaryn Tögscogt
16-17
→ Nie awansował 9.
Vittorio Parrinello 56 kg Namibia Jonas Matheus
18-7
Wielka Brytania Luke Campbell
9-11
→ Nie awansował 9.
Domenico Valentino 60 kg Wielka Brytania Josh Taylor
15-10
Litwa Evaldas Petrauskas
14-16
→ Nie awansował 5.
Viencenzo Mangiacapre 64 kg Węgry Gyula Káté
20-14
Kazachstan Danijar Jeleusynow
16-12
Kuba Roniel Iglesias
8-15
→ Nie awansował
Clemente Russo 91 kg Angola Tumba Silva
WO
Kuba José Larduet
12-10
Azerbejdżan Teymur Məmmədov
15-13
Ukraina Ołeksandr Usyk
11-14
Roberto Cammarelle ponad 91 kg Ekwador Ítalo Perea
18-10
Maroko Mohamed Arjaoui
12-11
Azerbejdżan Məhəmmədrəsul Məcidov
13-12
Wielka Brytania Anthony Joshua
18-18+

Gimnastyka

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencje
Wielobój indywidualnie Ćwiczenia wolne Ćwiczenia na koniu z łękami Ćwiczenia na kółkach Ćwiczenia na poręczach Ćwiczenia na drążku Skoki Wielobój drużynowy
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Enrico Pozzo 87,032 18. 14,766 24. 13,633 40. 14,033 53. 14,366 46. 14,500 29. 262,085 11.
Paolo Ottavi 84,648 22. 14,266 43. 13,700 39. 14,866 24. 14,500 44. 14,066 39.
Alberto Busnari 15,400 4. 13,766 56. 12,100 67.
Matteo Morandi 60,032 41. 14,133 46. 0,000 69. 15,733
14,500 43. 0,000 70.
Matteo Angioletti 14,033 50. 15,066 15. 15,583 10.

Kobiety

Zawodniczka Wynik
Wielobój indywidualnie Ćwiczenia wolne Ćwiczenia na poręczach Ćwiczenia na równoważni Skoki Wielobój drużynowy
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Vanessa Ferrari 57,999 8. 14,900 4. 14,233 21. 14,433 16. 167,930 7.
Carlotta Ferlito 55,098 21. 13,900 26. 13,075 52. 14,425 17.
Erika Fasana 53,965 30. 14,033 22. 13,666 37. 12,666 62.
Giorgia Campana 12,766 60.
Elisabetta Preziosa 13,300 45. 13,266 38.

Gimnastyka artystyczna

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Julieta Cantaluppi wielobój indywidualny 105,275 16. → Nie awansowała
Elisa Blanchi
Romina Laurito
Marta Pagnini
Elisa Santoni
Anzhelika Savrayuk
Andreea Stefanescu
zawody drużynowe 55,800 2. 55,450

Skoki na trampolinie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał
Eliminacje - Układ obowiązkowy Eliminacje - Układ dowolny Eliminacje - Kara Eliminacje - Razem Pozycja Finał - Trudność Finał - Wykonanie Finał - Lot Finał - Kara Finał - Łącznie Pozycja
Punkty Punkty Punkty Punkty Punkty Punkty Punkty Punkty Punkty
Flavio Cannone mężczyźni 47,450 56,720 104,170 11. → Nie awansował 11.

Jeździectwo

Zawodnik Konkurencja Grand Prix Grand Prix Special Finał
Wynik Poz. Wynik Poz. Wynik Poz.
Valentina Truppa Ujeżdżenie indywidualnie 75,790 9. 73,127 18. 78,214 15.[24]
Zawodnik Konkurencja Ujeżdżenie Cross country Skoki
(runda kwalifikacyjna)
Razem Skoki
(runda finałowa)
Finał Pozycja
Vittoria Panizzon WKKW indywidualnie 53,50 0,00 1,00 54,50 0,00 54,50 11.
Stefano Brecciaroli 38,50 11,60 11,00 61,10 8,00 69,10 19.

Judo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Pierwsza runda repasaży Półfinał repasaży Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Elio Verde - 60 kg Peru Juan Posttigos
W 0100-0001
Ukraina Georgij Zantaraja
W 0001-0000
Meksyk Nabor Castillo
W 0101-0001
Armenia Howhannes Dawtian
W 0001-0000
Japonia Hiroki Hiroaka
P 0000-0110
Brazylia Felipe Kitadai
P 0000-0011
→ Nie awansował 5.
Francesco Faraldo - 66 kg Hiszpania Sugoi Uriarte
P 0000-0100
→ Nie awansował 33.
Antonio Ciano - 81 kg Niemcy Ole Bischof
P 0001-0101
→ Nie awansował 17.
Roberto Meloni - 90 kg Tadżykistan Parviz Sobirov
W 0101-0013
Brazylia Tiago Camilo
P 0001-1011
→ Nie awansował 9.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Pierwsza runda repasaży Półfinał repasaży Finał
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Elena Moretti - 48 kg Argentyna Paula Pareto
P 0000-0010
→ Nie awansowała 9.
Rosalba Forciniti - 52 kg Niemcy Romy Tarangul
W 0010-0002
Korea Południowa Kim Kyung-ok
W 0001-0001
Korea Północna An Kum-ae
P 0000-0101
Luksemburg Marie Müller
W 0000-0001
→ Nie awansowała
Giulia Quintavalle - 57 kg Korea Południowa Kim Jan-di
W 1011-0002
Japonia Kaori Matsumoto
P 0001-0010
→ Nie awansowała Austria Sabrina Filzmoser
W 0100-0001
Stany Zjednoczone Marti Malloy
P 0001–1000
5.
Edwige Gwend - 63 kg Xu Lili
P 0002-0211
→ Nie awansowała 9.
Erica Barbieri - 70 kg Korea Południowa Hwang Ye-sul
P 0001-0102
→ Nie awansowała 17.

Kajakarstwo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinały Finał A/B Pozycja
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Maximilian Benassi K-1 1000m 3:35,543 6. → Nie awansował 18.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinały Finał Pozycja
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Norma Murabito K-1 200m 43,820 7. → Nie awansowała 25.
Josefa Idem K-1 500m 1:55,619 3. 1:52,232 1. 1:53,223 5. (A) 5.

Kajakarstwo górskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinały Finał Pozycja
P 1 M. P 2 M. Razem M. Czas Miejsce Czas Miejsce
Daniele Molmenti K-1 91,40 10. 88,68 8. 88,68 9. 96,37 3. 93,43 1.
Stefano Cipressi C-1 96,40 9. 99,74 11. 96,40 13. → Nie awansował 13.
Niccolo Ferrari
Pietro Camporesi
C-2 120,64 14. 111,55 10. 111,55 13. → Nie awansowali 13.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinały Finał Pozycja
P 1 M. P 2 M. Razem M. Czas Miejsce Czas Miejsce
Clara Giai K-1 99,66 2. 112,65 15. 99,66 3. 176,61 15. → Nie awansowała 15.

Kolarstwo

Kolarstwo szosowe

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Luca Paolini wyścig ze startu wspólnego (m) 5:46:05 9.
Elia Viviani 5:46:37 38.
Sacha Modolo 5:46:51 99.
Vincenzo Nibali 5:46:51 101.
Matteo Trentin → Nie ukończył wyścigu
Marco Pinotti jazda indywidualna na czas (m) 52:49,28 5.
wyścig ze startu wspólnego (m) 5:54:04 107.
Tatiana Guderzo jazda indywidualna na czas (k) 41:48,94 21.
wyścig ze startu wspólnego (k) 3:36:01 30.
Noemi Cantele jazda indywidualna na czas (k) 41:51,18 22.
wyścig ze startu wspólnego (k) 3:36:04 34.
Giorgia Bronzini wyścig ze startu wspólnego (k) 3:35:56 5.
Monia Baccaille Przekroczyła limit czasu

Kolarstwo górskie

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Eva Lechner cross-country (k) 1:37:36 17.
Marco Aurelio Fontana cross-country (m) 1:29:32
Gerhard Kerschbaumer 1:32:02 13.

Kolarstwo torowe

Omnium
Zawodnik Konkurencja Okrążenie
start lotny
Wyścig punktowy Wyścig eliminacyjny Wyścig na dochodzenie Scratch Wyścig na 500 m Suma punktów Pozycja
Czas M. Punkty M. Miejsce Przeciwnik
Wynik
M. M. Czas M.
Elia Viviani mężczyźni 13,359 6. 47 5. 2. 4:28.499 7. 7. 1:04,239 9. 34 6.

Kolarstwo BMX

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Manuel de Vecchi mężczyźni 39,385 18. 29 26. → Nie awansował

Lekkoatletyka

Mężczyźni

Konkurencje biegowe

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Daniele Meucci 5000 m 13:28,71 8. → Nie awansował
10 000 m 28:57,46 24.
Ruggero Pertile maraton 2:12,45 10.
Emanuele Abate 110 m przez płotki 13,46 4. 13,35 4. → Nie awansował
José Reynaldo Bencosme de Leon 400 m przez płotki 49,35 3. 50,07 6. → Nie awansował
Yuri Floriani 3000 m z przeszkodami 8:29,01 2. 8:40,07 13.
Simone Collio
Jacques Riparelli
Davide Manenti
Fabio Cerutti
zstafeta 4 × 100 m 38,58 7. → Nie awansował
Giorgio Rubino chód 20 km 1:25:28 42.
Marco De Luca chód 50 km 3:47:19 17.

Konkurencje techniczne

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Fabrizio Donato trójskok 16,86 8. 17,48
Daniele Greco 17,00 4. 17,34 4.
Nicola Vizzoni rzut młotem 74,79 10. 76,07 8.
Lorenzo Povegliano 71,55 27. → Nie awansował
Gianmarco Tamberi skok wzwyż 2,21 21. → Nie awansował

Kobiety

Konkurencje biegowe

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Gloria Hooper 200 m 23,25 6. → Nie awansowała
Libania Grenot 400 m 52,13 3. 51,18 3. → Nie awansowała
Silvia Weissteiner 5000 m 15:06,81 7. → Nie awansowała
Elena Romagnolo 15:06,38 9. 15:35,69 15.
Nadia Ejjafini 15:24,70 14. → Nie awansowała
10 000 m 31:57,03 18.
Valeria Straneo maraton 2:25:27 8.
Anna Incerti 2:29:38 29.
Rosaria Console 2:30:09 30.
Marzia Caravelli 100 m przez płotki 13,01 3. → Dyskwalifikacja → Nie awansowała
Chiara Bazzoni
Elena Maria Bonfanti
Libania Grenot
Maria Enrica Spacca
sztafeta 4 × 400 m 3:29,01 7. → Nie awansowały
Elisa Rigaudo chód 20 km 1:27:36 7.
Eleonora Giorgi 1:29:48 14.

Konkurencje techniczne

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Silvia Salis rzut młotem 10,84 36. → Nie awansowała
Chiara Rosa pchnięcie kulą 18,30 15. → Nie awansowała
Simona La Mantia trójskok 13,92 18. → Nie awansowała

Łucznictwo

Zawodnik Konkurencja Runda rankingowa 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Wynik Seed Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Mauro Nespoli indywidualnie (m) 674 11. Chen Yu-Chen
2-6
→ Nie awansował 33.
Michele Frangilli 662 36. Meksyk Juan René Serrano
2-6
→ Nie awansował 33.
Marco Galiazzo 662 36. Ukraina Dymytro Hraczow
3-7
→ Nie awansował 33.
Michele Frangilli
Mauro Nespoli
Marco Galiazzo
drużynowo (m) 1998 6.  Chińskie Tajpej
216-206
 Chiny
220-216
 Meksyk
217-215
 Stany Zjednoczone
219-218
Pia Carmen Lionetti indywidualnie (k) 652 19. Południowa Afryka Karen Hultzer
6-2
Stany Zjednoczone Miranda Leek
6-4
Tan Ya-ting
6-2
Meksyk Aída Román
2-6
→ Nie awansował 7.
Natalia Valeeva 650 24. Korea Północna Kwon Un-sil
7-2
Rosja Ksienija Pierowa
2-6
→ Nie awansował 17.
Jessica Tomasi 635 44. Korea Południowa Choi Hyeon-ju
5-6
→ Nie awansował 33.
Pia Carmen Lionetti
Natalia Valeeva
Jessica Tomasi
drużynowo (k) 1397 10.  Chiny
199-200
→ Nie awansował 9.

Pięciobój nowoczesny

Zawodnik Konkurencja Szermierka Pływanie Jazda konna Kombinacja: strzelanie/bieg przełajowy Suma punktów Pozycja
Wynik M. Punkty Czas M. Punkty Kary M. Punkty Czas M. Punkty
Riccardo De Luca mężczyźni 16-19 20. 784 2:08,29 24. 1264 0 3. 1200 10:32,34 5. 2472 5720 9.
Nicola Benedetti 17-18 13. 808 2:18,47 36. 1140 116 26. 1084 10:16,92 1. 2536 5568 20.
Claudia Cesarini kobiety 15-20 25. 760 2:22,77 29 1088 156 30. 1044 12:25,66 19. 2020 4912 25.
Sabrina Crognale 20-15 8. 880 2:24,24 30. 1072 72 18. 1128 13:27,22 33. 1772 4852 27.

Piłka wodna

Turniej kobiet Reprezentacja Włoch brała udział w rozgrywkach grupy B turnieju olimpijskiego i zajęła w niej trzecie miejsce awansując do ćwierćfinału. W ćwierćfinale uległy reprezentacji USA. W meczu o 7. miejsce pokonały Wielką Brytanię zajmując ostatecznie 7. miejsce.

  • Elena Gigli
  • Simona Abbate
  • Elisa Casanova
  • Federica Radicchi
  • Anikó Pelle
  • Allegra Lapi
  • Tania Di Mario
  • Roberta Bianconi
  • Giulia Emmolo
  • Giulia Rambaldi
  • Aleksandra Cotti
  • Teresa Frassinetti
  • Giulia Gorlero

Grupa B

Drużyna M Mecze Bramki Pkt
W R P + - +/-
 Australia 3 3 0 0 37 19 +18 6
 Rosja 3 2 0 1 22 23 +1 4
 Włochy 3 1 0 2 22 22 0 2
 Wielka Brytania 3 0 0 3 14 33 -19 0

Rozgrywki grupowe

30 lipca 2012

Włochy  8:10  Australia

1 sierpnia 2012

Włochy  4:7  Rosja

3 sierpnia 2012

Wielka Brytania  5:10  Włochy

Ćwierćfinały

5 sierpnia 2012
14:50 CET
Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 9:6 Włochy Włochy Water Polo Arena, Londyn

Mecze o miejsca 5-8

7 sierpnia 2012
14:10 CET
Włochy Włochy 10:14 Chiny Water Polo Arena, Londyn

9 sierpnia 2012
14:30 CET
Włochy Włochy 11:7 Wielka Brytania Wielka Brytania Water Polo Arena, Londyn

Turniej mężczyzn

Reprezentacja Włoch brała udział w rozgrywkach grupy A turnieju olimpijskiego zajmując w niej drugie miejsce i awansując do ćwierćfinału. W ćwierćfinale pokonała reprezentację Węgier i awansowała do półfinału. W półfinale reprezentacja Włoch pokonała reprezentację Serbii i awansowała do finału, w którym uległa reprezentacji Chorwacji.

Grupa A

Drużyna M Mecze Bramki Pkt
W R P + - +/-
 Chorwacja 5 0 0 0 50 29 +21 10
 Włochy 5 3 1 1 40 36 +4 7
 Hiszpania 5 3 0 2 52 42 +10 6
 Australia 5 2 0 3 40 44 -4 4
 Grecja 5 1 1 3 41 43 -2 3
 Kazachstan 5 0 0 5 24 53 -29 0

Rozgrywki grupowe

29 lipca 2012

Włochy  8:5  Australia

31 lipca 2012

Grecja  7:7  Włochy

2 sierpnia 2012

Włochy  6:11  Chorwacja

4 sierpnia 2012

Włochy  9:6  Kazachstan

6 sierpnia 2012

Hiszpania  7:10  Włochy

Ćwierćfinał

8 sierpnia 2012
18:40 CET
Włochy  11:9  Węgry Water Polo Arena, Londyn

Półfinał

10 sierpnia 2012
19:40 CET
Włochy  9:7  Serbia Water Polo Arena, Londyn

Finał

12 sierpnia 2012
16:50 CET
Chorwacja  8:6  Włochy Water Polo Arena, Londyn

Pływanie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Marco Orsi 50m dowolnym 22,36 19. → Nie awansował
Luca Dotto 22,12 4. 22,09 13. → Nie awansował
100m dowolnym 49,43 22. Nie awansował
Filippo Magnini 49,18 19. → Nie awansował
Marco Belotti 200m dowolnym 1:49,14 29. → Nie awansował
Samuel Pizzetti 400m dowolnym 3:50,93 18. → Nie awansował
Gabriele Detti 1500m dowolnym 15:06,22 13. → Nie awansował
Gregorio Paltrinieri 14:50,11 1. 14:51,92 5.
Mirco Di Tora 100 m grzbietowym 54,70 19. → Nie awansował
Sebastiano Ranfagni 200 m grzbietowym 1:58,76 19. → Nie awansował
Fabio Scozzoli 100m klasycznym 59,99 3. 59,44 2. 59,97 7.
Mattia Pesce 1:01,27 23. → Nie awansował
Matteo Rivolta 100m motylkowym 52,20 20. → Nie awansował
Federico Turrini 200m zmiennym 2:00,63 20. → Nie awansował
400m zmiennym 4:17,22 19. → Nie awansował
Luca Marin 4:13,02 4. 4:14,89 8.
Valerio Cleri 10 km 1:51:29,5 17.
Luca Dotto
Andrea Rolla[25]
Michele Santucci
Filippo Magnini
Marco Orsi
4 × 100m dowolnym 3:15,78 3. 3:14,13 7.
Gianluca Maglia
Alex di Giorgio
Riccardo Maestri
Marco Belotti
4 × 200m dowolnym 7:12,69 11. → Nie awansował
Mirco Di Tora
Fabio Scozzoli
Matteo Rivolta
Luca Dotto
4 × 100m zmiennym 3:36,88 14. → Nie awansowali

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Erika Ferraioli 50m dowolnym 25,69 32. → Nie awansowała
Federica Pellegrini 200m dowolnym 1:57,16 1. 1:56,67 1. 1:56,73 5.
400m dowolnym 4:05,30 7. 4:04,50 5.
Arianna Barbieri 100m grzbietowym 1:00,25 3. 1:00,27 13. → Nie awansowała
Elena Gemo 1:01,77 27. → Nie awansowała
Alessia Filippi 200m grzbietowym 2:12,40 23. → Nie awansowała
Michela Guzzetti 100m klasycznym 1:08,83 27. → Nie awansowała
Chiara Boggiatto 200m klasycznym 2:27,74 22. → Nie awansowała
Ilaria Bianchi 100m motylkowym 58,42 4. 57,79 6. 57,27 5.
Stefania Pirozzi 400m zmiennym 4:45,61 22. → Nie awansowała
Martina Grimaldi 10 km 1:57:41,8
Alice Mizzau
Federica Pellegrini
Laura Letrari
Erika Ferraioli
4 × 100m dowolnym 3:39,74 12. → Nie awansowały
Alice Mizzau
Alice Nesti
Diletta Carli
Federica Pellegrini
4 × 200m dowolnym 7:52,75 4. 7:56,30 7.
Arianna Barbieri
Michela Guzzetti
Ilaria Bianchi
Federica Pellegrini
4 × 100m zmiennym 4:02,20 11. → Nie awansowały

Pływanie synchroniczne

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał
Eliminacje - runda techniczna Eliminacje - runda dowolna Eliminacje - Razem
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Giulia Lapi
Mariangela Perrupato
Duety 90,700 7. 90,740 7. 181,440 7. 90,720 7.

Podnoszenie ciężarów

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Rwanie Podrzut Razem Pozycja
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Mirco Scarantino -56 kg 97 kg 19. 128 kg 13. 225 kg 14.

Siatkówka

Mężczyźni

Drużyna Konkurencja Faza grupowa Ćwierćfinały Półfinały Mecz o 3. miejsce Pozycja
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
 Włochy turniej mężczyzn  Polska
1:3
 Argentyna
3:1
 Wielka Brytania
3:0
 Australia
3:2
 Bułgaria
0:3
4.  Stany Zjednoczone
3:0
 Brazylia
0:3
 Bułgaria
3:1

Kobiety

Drużyna Konkurencja Faza grupowa Ćwierćfinały Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
 Włochy turniej kobiet  Dominikana
3:1
 Japonia
3:1
 Wielka Brytania
3:0
 Algieria
3:0
 Rosja
2:3
2.  Korea Południowa
1:3
→ Nie awansowały 5-8.

Siatkówka plażowa

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Faza grupowa Pozycja Play-off 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Daniele Lupo
Paolo Nicolai
mężczyźni Szwajcaria Jefferson Bellaguarda
Szwajcaria Patrick Heuscher
2:0 (21:19, 21:18)
Austria Clemens Doppler
Austria Alexander Horst
0:2 (18:21, 17:21)
Brazylia Alison Cerutti
Brazylia Emanuel Rego
0:2 (24:26, 18:21)
3 Kanada Josh Binstock
Kanada Martin Reader
2:0 (21:16, 22:20)
Stany Zjednoczone Todd Rogers
Stany Zjednoczone Phil Dalhausser
2:0 (21:17, 21:19)
Holandia Reinder Nummerdor
Holandia Richard Schuil
0:2 (16:21, 18:21)
→ Nie awansowali 5.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Faza grupowa Pozycja 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Greta Cicolari
Marta Menegatti
kobiety Rosja Jekatierina Chomiakowa
Rosja Jewgienija Ukołowa
2:1 (17:21, 21:18, 15:8)
Wielka Brytania Zara Dampney
Wielka Brytania Shauna Mullin
2:0 (21:18, 21:12)
Kanada Marie-Andrée Lessard
Kanada Annie Martin
2:1 (21:12, 23:25, 15:10)
1. Hiszpania Elsa Baquerizo
Hiszpania Liliana Fernández
2:0 (21:15, 21:15)
Stany Zjednoczone Misty May-Treanor
Stany Zjednoczone Kerri Walsh
0:2 (13:21, 13:21)
→ Nie awansowały 5.

Skoki do wody

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Preeliminacje Półfinał Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Michele Benedetti trampolina 3 m indywidualnie 433,05 20. → Nie awansował
Tommaso Rinaldi 400,00 24. → Nie awansował
Francesco Dell'Uomo wieża 10 m indywidualnie 370,25 27. → Nie awansował
Andrea Chiarabini 367,75 28. → Nie awansował

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Preeliminacje Półfinał Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Tania Cagnotto trampolina 3 m indywidualnie 349,80 3. 362,10 2. 362,20 4.
Francesca Dallapé 311,25 13. 312,60 15. → Nie awansowała
Noemi Batki wieża 10 m indywidualnie 324,20 12. 325,45 10. 350,05 8.
Brenda Spaziani 268,00 23. → Nie awansowała
Tania Cagnotto
Francesca Dallapé
trampolina 3 m synchronicznie 314,10 4.

Strzelectwo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Luca Tesconi ppn 60 584 5. 685,8
Francesco Bruno 574 29. → Nie awansował
Pdw 60 553 24. → Nie awansował
Giuseppe Giordano 559 8. 656,0 5.
Niccolò Campriani Kpn 60 599 1. 701,5
Kdw 60l 595 6. 697,6 8.
Kdw 3 x 40 1180 1. 1278,5
Marco De Nicolo Kpn 60 590 34. → Nie awansował
Kdw 60 l 589 36. → Nie awansował
Kdw 3 x 40 1165 15. → Nie awansował
Massimo Fabbrizi trap 123 4. 146
Giovanni Pellielo 121 8. → Nie awansował
Francesco D’Aniello trap podwójny 136 8. → Nie awansował
Daniele Di Spigno 131 18. → Nie awansował
Luigi Lodde skeet 120 5. 143 5.
Ennio Falco 118 14. → Nie awansował

Kobiety

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Petra Zublasing kpn 40 396 12. → Nie awansowała
Ksp 3 x 20 581 12. → Nie awansowała
Elania Nardelli kpn 40 390 46. → Nie awansowała
Ksp 3 x 20 574 35. → Nie awansowała
Jessica Rossi trap 75 1. 99
Chiara Cainero skeet 67 6. 89 5.

Szermierka

Kobiety
Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Miejsca 5-8. Mecz o 7. miejsce Finał /
Mecz o 3. miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Gioia Marzocca szabla indywidualnie Argentyna María Belén Pérez Maurice
15-10
Korea Południowa Kim Ji-yeon
7-15
→ Nie awansowała → Nie awansowała 9.
Irene Vecchi Wielka Brytania Sophie Williams
15-6
Chen Xiaodong
15-10
Ukraina Olha Charłan
9-15
→ Nie awansowała → Nie awansowała 5.
Elisa Di Francisca floret indywidualnie Liban Mona Shaito
15-2
Niemcy Carolin Golubytskyi
15-9
Japonia Chieko Sugawara
15-9
Korea Południowa Nam Hyun-hee
11-10
Włochy Arianna Errigo
12-11
Arianna Errigo Wenezuela Johana Fuenmayor
15-4
Rosja Kamiłła Gafurzianowa
15-7
Stany Zjednoczone Lee Kiefer
15-10
Włochy Valentina Vezzali
15-12
Włochy Elisa Di Francisca
11-12
Valentina Vezzali Japonia Shiho Nishioka
14-8
Chen Jinyan
15-6
Tunezja Inès Boubakri
8-7
Włochy Arianna Errigo
12-15
Korea Południowa Nam Hyun-hee
13-12
Rossella Fiamingo szpada indywidualnie Japonia Nozomi Nakano
15-11
Stany Zjednoczone Maya Lawrence
15-7
Sun Yujie
14-15
→ Nie awansowała → Nie awansowała 5.
Mara Navarria Stany Zjednoczone Maya Lawrence
12-15
→ Nie awansowała → Nie awansowała 17.
Bianca Del Carretto Niemcy Britta Heidemann
13-14
→ Nie awansowała → Nie awansowała 17.
Elisa Di Francisca
Arianna Errigo
Valentina Vezzali
Ilaria Salvatori
floret drużynowo  Wielka Brytania
42-14
 Francja
45-22
 Rosja
45-31
Bianca Del Carretto
Rossella Fiamingo
Mara Navarria
Nathalie Moellhausen
szpada drużynowo  Stany Zjednoczone
35-45
→ Nie awansowały  Rumunia
39-45
 Ukraina
45-40
→ Nie awansowały 7.
Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał /
Mecz o 3. miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Diego Occhiuzzi szabla indywidualnie Liu Xiao
15-9
Włochy Aldo Montano
15-13
Stany Zjednoczone Tim Morehouse
15-9
Rumunia Rareș Dumitrescu
15-11
Węgry Áron Szilágyi
8-15
Luigi Tarantino Niemcy Max Harting
14-15
→ Nie awansował 17.
Aldo Montano Białoruś Waleryj Pryjomka
Włochy Diego Occhiuzzi
13-15
→ Nie awansował 9.
Andrea Baldini floret indywidualnie Japonia Ryō Miyake
15-6
Stany Zjednoczone Race Imboden
15-9
Rosja Aleksiej Czeriemisinow
15-5
Lei Sheng
11-15
Korea Południowa Choi Byung-chul
14-15
4.
Valerio Aspromonte Rumunia Radu Dărăban
15-11
Niemcy Sebastian Bachmann
15-11
Lei Sheng
8-15
→ Nie awansował 5.
Andrea Cassarà Tunezja Mohamed Samandi
15-7
Japonia Yūki Ōta
15-14
Egipt Alaaeldin Abouelkassem
10-15
→ Nie awansował 5.
Paolo Pizzo szpada indywidualnie Hongkong Leung Ka Ming
15-14
Senegal Alexandre Bouzaid
15-11
Wenezuela Rubén Limardo
12-15
→ Nie awansował 5.
Valerio Aspromonte
Giorgio Avola
Andrea Baldini
Andrea Cassarà
floret drużynowo  Wielka Brytania
45-40
 Stany Zjednoczone
45-24
 Japonia
45-39
Aldo Montano
Diego Occhiuzzi
Luigi Samele
Luigi Tarantino
szabla drużynowo  Białoruś
45-44
 Korea Południowa
37-45
 Rosja
45-40

Taekwondo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Repesaż 2 Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Mauro Sarmiento -80 kg Kirgistan Rasuł Abduraim
5:1
Azerbejdżan Ramin Əzizov
2:1
Hiszpania Nicolás García
1:2
Nesar Ahmad Bahave
4:0
→ Nie awansował
Carlo Molfetta +80 kg Tadżykistan Aliszer Gulow
7:3
Liu Xiaobo
5 (SDP):5
Mali Daba Modibo Keïta
6:4
Gabon Anthony Obame
9 (SDP):9

Tenis stołowy

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Runda 1 Runda 2 Runda 3 1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Miahai bobocica gra pojedyncza (m) Kuba Andy Preira
4-0
11:6, 11:7, 11:3, 11:4
Austria Werner Schlager
2-4
12:10, 9:11, 11:5, 8:11, 12;14, 10:12
→ Nie awansował 33.
Wenling Tan Monfardini gra pojedyncza (k) Nigeria Olufunke Oshonaike
4-0
11:7, 11:5, 12:10, 11:1
Rosja Anna Tichomirowa
3-4
11:6, 6:11, 8:11, 14:12, 11:8, 6:11, 10:12
→ Nie awansowała 33.

Tenis ziemny

Kobiety
Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Sara Errani singel Stany Zjednoczone Venus Williams
3:6, 1:6
→ Nie awansowała Miejsca 33-64.
Flavia Pennetta Rumunia Sorana Cîrstea
6:2, 4:6, 2:6
Bułgaria Cwetana Pironkowa
7:5, 6:1
Czechy Petra Kvitová
3:6, 0:6
→ Nie awansowała Miejsca 9-16.
Francesca Schiavone Czechy Klára Zakopalová
6:3, 3:6 6:4
Rosja Wiera Zwonariowa
3:6, 3:6
→ Nie awansowała Miejsca 17-32.
Roberta Vinci Belgia Kim Clijsters
1:6, 4:6
→ Nie awansowała Miejsca 33-64.
Sara Errani
Roberta Vinci
debel Czechy Petra Cetkovská
Czechy Lucie Šafářová
6:2, 6:3
Słowenia Andreja Klepač
Słowenia Katarina Srebotnik
7:5, 4:6, 6:4
Stany Zjednoczone Serena Williams
Stany Zjednoczone Venus Williams
1:6, 1:6
→ Nie awansowały Miejsca 5-8.
Flavia Pennetta
Francesca Schiavone
Hiszpania Anabel Medina Garrigues
Hiszpania Arantxa Parra Santonja
7:6 (4), 6:4
Chuang Chia-jung
Hsieh Su-wei
7:6 (3), 5:7, 4:6
→ Nie awansowały Miejsca 9-16.
Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Andreas Seppi singel Stany Zjednoczone Donald Young
6:4, 6:4
Argentyna Juan Martín del Potro
3:6, 6 (2):7
→ Nie awansował Miejsca 17-32.
Fabio Fognini Serbia Novak Đoković
7:6 (7), 2:6, 2:6
→ Nie awansował Miejsca 33-64.
Andreas Seppi
Daniele Bracciali
debel Czechy Tomáš Berdych
Czechy Radek Štěpánek
6:4, 6 (5):7, 4:6
→ Nie awansowali Miejsca 17-32.
Gra mieszana
Zawodnicy Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Sara Errani
Andreas Seppi
mikst Stany Zjednoczone Lisa Raymond
Stany Zjednoczone Mike Bryan
5:7, 3:6
→ Nie awansowali Miejsca 9-16.
Roberta Vinci
Daniele Bracciali
Szwecja Sofia Arvidsson
Szwecja Robert Lindstedt
6:3, 4:6, 10:8
Niemcy Sabine Lisicki
Niemcy Christopher Kas
6:4, 6 (2):7, 7:10
→ Nie awansowali Miejsca 5-8.

Triathlon

Zawodnik Konkurencja Pływanie (1,5 km) Zmiana 1 Jazda na rowerze (40 km) Zmiana 2 Bieg (10 km) Czas Pozycja
Alessandro Fabian mężczyźni 17:01 0:41 59:10 0:28 30:43 1:48:03 10.
Davide Uccellari 18:26 0:44 59:16 0:30 31:13 1:50:09 29.
Annamaria Mazzetti kobiety 19:25 0:40 1:11:09 0:35 37:19 2:09:08 46.

Wioślarstwo

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Repesaż Półfinały A/B Finał A/B Miejsce
Czas M. Czas M. Czas M. Czas M.
Alessio Sartori
Romano Battisti
M2x 6:18,50 2. 6:20,68 3. 6:32,80 2.(A)
Niccolo Mornati
Lorenzo Carboncini
M2- 6:18,33 2. 6:56,82 2. 6:26,17 4.(A) 4.
Pietro Ruta
Elia Luini
LM2x 6:35,72 1. 6:41,17 5. 6:29,92 1.(B) 7.
Luca Agamennoni
Vincenzo Capelli
Mario Paonessa
Simone Venier
M4- 6;02,01 4. 6:04,27 3. 6:05,00 4. 6:09,42 2.(B) 8.
Matteo Stefanini
Francesco Fossi
Pierpaolo Frattini
Simone Raineri
M4x 6:08,99 5. 5:44,57 2. 6:18,96 6. 6:02,57 5.(B) 11.
Daniele Danesin
Andrea Caianiello
Marcello Miani
Martino Goretti
LM4- 5:56,71 4. 6:01,66 2. 6:08,44 5. 6:29,92 1.(B) 7.
Kobiety
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Repesaż Półfinały A/B Finał A/B Miejsce
Czas M. Czas M. Czas M. Czas M.
Claudia Wurzel
Sara Bertolasi
W2- 7:21,44 5. 7:18,14 4. 8:06,14 4.(B) 10.

Zapasy

Mężczyźni - styl klasyczny
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Repesaż 2 Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Daigoro Timoncini -96 kg Armenia Artur Aleksanian
0-3
→ Nie awansowała 18.

Żeglarstwo

Kobiety
Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 M*
Alessandra Sensini RS:X 12 9 11 8 11 9 6 6 10 9 16 95 9.
Francesca Clapcich Laser Radial 20 16 24 7 9 27 18 25 21 19 159 19.
Giulia Conti
Giovanna Micol
470 8 10 18 2 3 1 16 16 6 7 4 73 5.
Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 M*
Federico Esposito RS:X 31 30 33 31 32 36 33 35 29 15 269 34.
Michele Regolo Laser 31 35 46 10 21 32 43 35 43 30 280 35.
Filippo Baldassari Finn 20 22 24 21 14 21 17 18 18 13 164 22.
Gabrio Zandonà
Pietro Zucchetti
470 6 26 1 8 6 13 8 4 11 3 12 72 4.
Open
Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 M*
Giuseppe Angilella
Gianfranco Sibello
49er 14 11 13 10 11 7 8 12 15 3 13 18 9 5 1 16 148 9.

M = Wyścig medalowy

Przypisy

  1. Canoeing - Olympic Games Slalom 2012, the-sports.org [dostęp 2013-01-21] (ang.).
  2. Men’s Team - Olympic Archery London 2012, london2012.com [dostęp 2013-01-21] [zarchiwizowane z adresu 2012-12-10] (ang.).
  3. a b c d Shooting sports Olympic Games 2012 results Men, the-sports.org [dostęp 2013-01-21] (ang.).
  4. Shooting sports Olympic Games Women’s Trap, the-sports.org [dostęp 2013-01-21] (ang.).
  5. Men’s Team Foil Olympic Fencing London 2012, london2012.com [dostęp 2013-01-21] [zarchiwizowane z adresu 2013-01-11] (ang.).
  6. a b c Women’s Individual Foil Olympic Fencing London 2012 (ang.). london2012.com. [dostęp 2013-01-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-12-08)].
  7. Women’s Team Foil Olympic Fencing London 2012, london2012.com [dostęp 2013-01-21] [zarchiwizowane 2012-12-06] (ang.).
  8. Men’s +80kg Olympic Taekwondo London 2012, london2012.com [dostęp 2013-01-21] [zarchiwizowane z adresu 2013-01-03] (ang.).
  9. Men’s Heavy (91kg) Olympic Boxing London 2012, london2012.com [dostęp 2013-01-21] [zarchiwizowane z adresu 2013-01-03] (ang.).
  10. Men’s Super Heavy (+91kg) Olympic Boxing London 2012, london2012.com [dostęp 2013-01-21] [zarchiwizowane z adresu 2013-04-19] (ang.).
  11. Water Polo - Men’s Olympic Games Final round, the-sports.org [dostęp 2013-01-21] (ang.).
  12. Men’s Individual Sabre - Olympic Fencing London 2012, london2012.com [dostęp 2013-01-21] [zarchiwizowane z adresu 2012-12-08] (ang.).
  13. Rowing Olympic Games 2012 results Men, the-sports.org [dostęp 2013-01-21] (ang.).
  14. Men’s light Welter (64kg) Olympic Boxing London 2012, london2012.com [dostęp 2013-01-21] [zarchiwizowane z adresu 2013-04-23] (ang.).
  15. Men’s Rings - Olympic Gymnastics Artistic London 2012, london2012.com [dostęp 2013-01-21] [zarchiwizowane z adresu 2012-12-06] (ang.).
  16. Gymnastics - Olympic Gymnastics Rhythmic Gymnastics 2012, the-sports.org [dostęp 2013-01-21] (ang.).
  17. Women’s -52kg Olympic Judo London 2012, london2012.com [dostęp 2013-01-21] [zarchiwizowane z adresu 2013-04-27] (ang.).
  18. Mountain Bike - Olympic Games 2012 results Men, the-sports.org [dostęp 2013-01-21] (ang.).
  19. Athletics - Olympic Games 2012 results Men, the-sports.org [dostęp 2013-01-21] (ang.).
  20. Simming - Olympic Games results Women, the-sports.org [dostęp 2013-01-21] (ang.).
  21. Men’s Volleyball Olympic Volleyball London 2012, london2012.com [dostęp 2013-01-21] [zarchiwizowane z adresu 2013-04-27] (ang.).
  22. Men’s Team Sabre Olympic Games London 2012, london2012.com [dostęp 2013-01-21] [zarchiwizowane z adresu 2013-01-03] (ang.).
  23. Men’s -80kg Olympic Taekwondo London 2012, london2012.com [dostęp 2013-01-21] [zarchiwizowane z adresu 2013-04-27] (ang.).
  24. Individual Dressage - Olympic Equestrian London 2012, london2012.com [dostęp 2013-01-21] [zarchiwizowane z adresu 2013-05-01] (ang.).
  25. Brał udział w wyścigu eliminacyjnym.

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Włochy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012
Listen to this article