For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Włochy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1964.

Włochy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1964

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Włochy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1964
Włochy
Kod MKOl

ITA

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1964
Innsbruck
Chorąży

Eugenio Monti

Liczba zawodników

61 w 25 konkurencjach w 9 dyscyplinach

Medale
Pozycja: 12.
Złoto
0
Srebro
1
Brąz
3
Razem
4

Włochy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1964 reprezentowało 61 zawodników: 53 mężczyzn i osiem kobiet. Był to dziewiąty start reprezentacji Włoch na zimowych igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Silver medal.svg
Srebro
Romano Bonagura, Sergio Zardini
Bobsleigh pictogram.svg
Bobsleje
Dwójki mężczyzn 4:22,02 min[1]
Bronze medal.svg
Brąz
Eugenio Monti, Sergio Siorpaes
Bobsleigh pictogram.svg
Bobsleje
Dwójki mężczyzn 4:22,63 min[1]
Bronze medal.svg
Brąz
Eugenio Monti, Sergio Siorpaes, Benito Rigoni, Gildo Siorpaes
Bobsleigh pictogram.svg
Bobsleje
Czwórki mężczyzn 4:15,60 min[1]
Bronze medal.svg
Brąz
Walter Außendorfer, Sigisfredo Mair
Luge pictogram.svg
Saneczkarstwo
Dwójki mężczyzn 1:42,87 min[2]

Skład kadry

Cross country skiing pictogram.svg
Biegi narciarskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Franco Nones Bieg na 15 km 52:18,0 10.
Giuseppe Steiner 52:28,0 12.
Giulio De Florian 53:31,7 18.
Marcello De Dorigo 55:26,1 27.
Marcello De Dorigo Bieg na 30 km 1:33:53,4 15.
Giuseppe Steiner 1:33:59,8 16.
Gianfranco Stella 1:35:01,1 18.
Livio Stuffer 1:38:11,0 22.
Livio Stuffer Bieg na 50 km 2:51:04,7 13.
Eugenio Mayer 2:53:21,3 18.
Franco Manfroi 2:53:56,5 19.
Angelo Genuin Nie ukończył biegu
Giuseppe Steiner
Marcello De Dorigo
Giulio De Florian
Franco Nones
Sztafeta 4 × 10 km 2:21:16,8 5.

Bobsleigh pictogram.svg
Bobsleje

Mężczyźni

Osada Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
ITa-2 Romano Bonagura
Sergio Zardini
Dwójki 1:05,63 1:05,13 1:05,21 1:06,05 4:22,02
Silver medal icon.svg
ITA-1 Eugenio Monti
Sergio Siorpaes
1:05,94 1:04,90 1:05,41 1:06,38 4:22,63
Bronze medal icon.svg
ITA-2 Eugenio Monti
Sergio Siorpaes
Benito Rigoni
Gildo Siorpaes
Czwórki 1:03,43 1:04,07 1:04,02 1:04,08 4:15,60
Bronze medal icon.svg
ITA-1 Sergio Zardini
Sergio Mocellini
Ferruccio Dalla Torre
Romano Bonagura
1:03,95 1:04,10 1:03,59 1:04,25 4:15,89 4.

Ice hockey pictogram.svg
Hokej na lodzie

Reprezentacja mężczyzn

  • Giancarlo Agazzi
  • Isidoro Alverà
  • Enrico Bacher
  • Enrico Benedetti
  • Vittorio Bolla
  • Giampiero Branduardi
  • Alberto Darin
  • Gianfranco Darin
  • Bruno Frison
  • Roberto Gamper
  • Bruno Ghedina
  • Ivo Ghezze
  • Francesco Macchietto
  • Giovanni Mastel
  • Giulio Oberhammer
  • Edmondo Rabanser
  • Giulio Verocai

Reprezentacja Włoch w rundzie kwalifikacyjnej ulegała reprezentacji Szwecji i w dalszej części turnieju uczestniczyła w rozgrywkach grupy pocieszenia w której zajęła 7. miejsce. Ostatecznie reprezentacja Włoch zajęła 15. miejsce.

Runda kwalifikacyjna

28 stycznia 1964 Szwecja  12:2  Włochy Eisstadion

Grupa pocieszenia

Drużyna M Mecze Bramki Pkt
W R P + - +/-
 Polska 7 6 0 1 40 13 +27 12
 Norwegia 7 5 0 2 40 19 +21 10
 Japonia 7 4 1 2 35 31 +4 9
 Rumunia 7 3 1 3 31 28 +3 7
 Austria 7 3 1 3 24 28 -2 7
 Jugosławia 7 3 1 3 29 37 -8 7
 Włochy 7 2 0 5 24 42 -18 4
 Węgry 7 0 0 7 14 39 -25 0

Wyniki

30 stycznia 1964 Włochy  6:4  Węgry Messehalle

1 lutego 1964 Jugosławia  5:3  Włochy Messehalle

2 lutego 1964 Włochy  2:9  Norwegia Messehalle

5 lutego 1964 Polska  7:0  Włochy Messehalle

6 lutego 1964 Włochy  3:5  Austria Eisstadion

8 lutego 1964 Rumunia  6:2  Włochy Messehalle

9 lutego 1964 Japonia  6:8  Włochy Eisstadion

Nordic combined pictogram.svg
Kombinacja norweska

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Bieg narciarski Skoki narciarskie Łącznie Pozycja
Czas biegu Pozycja Punkty Skok 1 Nota Skok 2 Nota Skok 3 Nota Punkty Pozycja
Ezio Damolin Indywidualnie 51:42,3 7. 221,44 65,0 99,5 62,0 90,9 62,0 98,6 198,1 18. 419,54 8.
Enzo Perin 54:17,7 17. 191,42 56,5 81,6 68,0 102,6 61,5 97,8 200,4 15. 391,82 18.

Figure skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo figurowe

Zawodnik Konkurencja Nota Pozycja
Sandra Brugnera Solistki 1612,5 26.
Giordano Abbondati Soliści 1688,4 14.

Speed skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Bieg na 500 m Bieg na 1500 m Bieg na 5000 m Bieg na 10 000 m
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Elio Locatelli 43,1 31. 2:19,0 35.
Renato De Riva 2:15,7 21. 7:57,5 14. 16:57,5 18.

Alpine skiing pictogram.svg
Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Zjazd Slalom gigant Slalom specjalny
Czas Pozycja Czas Pozycje Czas 1-go przejazdu Czas 2-go przejazdu Czas łączny Pozycja
Paride Milianti 2:23,01 21. 1:52,87 13. 1:13,50 1:04,90 2:18,40 17.
Italo Pedroncelli 1:55,14 18. 1:13,94 1:02,38 2:16,32 11.
Ivo Mahlknecht 2:22,72 19. 1:54,26 16. 1:13,69 1:04,54 2:18,23 15.
Bruno Alberti 2:25,30 23.
Martino Fill 2:27,33 27. 1:14,53 1:05,10 2:19,63 20.
Felice De Nicolo 1:59,62 28.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja
Zjazd Slalom gigant Slalom specjalny
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas 1-go przejazdu Czas 2-go przejazdu Czas łączny Pozycja
Giustina Demetz 2:01,20 11. 1:56,52 14. Dyskwalifikacja Nie ukończyła konkurencji
Pia Riva 2:02,25 18. 1:54,59 9. 46,65 50,55 1:37,20 9.
Lidia Barbieri Sacconaghi 2:03,38 25. 2:02,73 28. 53,39 55,84 1:49,23 22.
Inge Senoner 2:04,22 31. Dyskwalifikacja Nie ukończyła konkurencji
Patrizia Medail 1:59,29 19.

Luge pictogram.svg
Saneczkarstwo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Łącznie Pozycja
Walter Außendorfer
Sigisfredo Mair
Dwójki 51,40 51,47 1:42,87
Bronze medal icon.svg
Giampaolo Ambrosi
Giovanni Graber
51,54 52,23 1:43,77 5.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
Erica Prugger Jedynki 55,24 1:27,28 54,98 55,69 4:13,19 13.
Erika Außendorfer-Lechner 56,03 Nie ukończyła ślizgu Nie ukończyła konkurencji

Ski jumping pictogram.svg
Skoki narciarskie

Mężczyźni

Konkurencja Skoczek Skok 1 Skok 2 Skok 3 Nota Pozycja
odległość Nota odległość Nota odległość Nota
Skocznia normalna Giacomo Aimoni 72,5 96,1 72,0 96,6 74,0 100,4 197,3 28.
Nilo Zandanel 72,0 93,9 72,0 95,9 72,0 95,6 191,5 37.
Bruno De Zordo 68,5 88,5 71,0 87,5 72,0 96,6 185,10 46.
Skocznia duża Giacomo Aimoni 88,0 102,3 86,0 103,6 79,0 97,4 205,9 13.
Nilo Zandanel 87,5 100,7 81,5 96,7 70,0 83,9 197,40 25.

Przypisy

  1. a b c Bobsleigh Olympic Games 1964 results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-09-16].
  2. Luge Olympic Games 1964 results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-09-16].

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Włochy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1964
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.