For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Włochy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994.

Włochy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Włochy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994
Włochy
Kod MKOl

ITA

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1994
Lillehammer
Chorąży

Deborah Compagnoni

Liczba zawodników

104 w 11 dyscyplinach

Medale
Pozycja: 4.
Złoto
7
Srebro
5
Brąz
8
Razem
20

Reprezentacja Włoch na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994 liczyła 104 zawodników - 78 mężczyzn i 26 kobiet, którzy wystąpili w jedenastu dyscyplinach sportowych. Reprezentanci tego kraju zdobyli łącznie dwadzieścia medali - siedem złotych, pięć srebrnych i osiem brązowych.

Najmłodszym włoskim zawodnikiem podczas ZIO 1994 była Barbara Baldissera (16 lat i 42 dni), a najstarszym - Maurilio De Zolt (43 lat i 156 dni).

Medaliści

Medal Zawodnicy Dyscyplina Konkurencja
Gold medal.svg
Złoto
Deborah Compagnoni
Alpine skiing pictogram.svg
Narciarstwo alpejskie
Gigant kobiet
Gold medal.svg
Złoto
Maurilio De Zolt
Marco Albarello
Giorgio Vanzetta
Silvio Fauner
Cross country skiing pictogram.svg
Biegi narciarskie
Sztafeta mężczyzn
Gold medal.svg
Złoto
Manuela Di Centa
Cross country skiing pictogram.svg
Biegi narciarskie
15 km stylem dowolnym kobiet
Gold medal.svg
Złoto
Manuela Di Centa
Cross country skiing pictogram.svg
Biegi narciarskie
30 km stylem klasycznym kobiet
Gold medal.svg
Złoto
Kurt Brugger
Wilfried Huber
Luge pictogram.svg
Saneczkarstwo
Dwójki mężczyzn
Gold medal.svg
Złoto
Gerda Weissensteiner
Luge pictogram.svg
Saneczkarstwo
Jedynki kobiet
Gold medal.svg
Złoto
Maurizio Carnino
Orazio Fagone
Hugo Herrnhof
Mirko Vuillermin
Short track speed skating pictogram.svg
Short track
Sztafeta mężczyzn
Silver medal.svg
Srebro
Alberto Tomba
Alpine skiing pictogram.svg
Narciarstwo alpejskie
Slalom mężczyzn
Silver medal.svg
Srebro
Manuela Di Centa
Cross country skiing pictogram.svg
Biegi narciarskie
5 km stylem klasycznym kobiet
Silver medal.svg
Srebro
Manuela Di Centa
Cross country skiing pictogram.svg
Biegi narciarskie
Bieg łączony kobiet
Silver medal.svg
Srebro
Hansjörg Raffl
Norbert Huber
Luge pictogram.svg
Saneczkarstwo
Dwójki mężczyzn
Silver medal.svg
Srebro
Mirko Vuillermin
Short track speed skating pictogram.svg
Short track
500 m mężczyzn
Bronze medal.svg
Brąz
Isolde Kostner
Alpine skiing pictogram.svg
Narciarstwo alpejskie
Zjazd kobiet
Bronze medal.svg
Brąz
Isolde Kostner
Alpine skiing pictogram.svg
Narciarstwo alpejskie
Supergigant kobiet
Bronze medal.svg
Brąz
Günther Huber
Stefano Ticci
Bobsleigh pictogram.svg
Bobsleje
Dwójki mężczyzn
Bronze medal.svg
Brąz
Marco Albarello
Cross country skiing pictogram.svg
Biegi narciarskie
10 km stylem klasycznym mężczyzn
Bronze medal.svg
Brąz
Silvio Fauner
Cross country skiing pictogram.svg
Biegi narciarskie
Bieg łączony mężczyzn
Bronze medal.svg
Brąz
Stefania Belmondo
Cross country skiing pictogram.svg
Biegi narciarskie
Bieg łączony kobiet
Bronze medal.svg
Brąz
Bice Vanzetta
Manuela Di Centa
Gabriella Paruzzi
Stefania Belmondo
Cross country skiing pictogram.svg
Biegi narciarskie
Sztafeta kobiet
Bronze medal.svg
Brąz
Armin Zöggeler
Luge pictogram.svg
Saneczkarstwo
Jedynki mężczyzn

Wyniki reprezentantów Włoch

Biathlon pictogram.svg
Biathlon

Mężczyźni

sprint - 23. miejsce
bieg indywidualny - 15. miejsce
bieg indywidualny - 22. miejsce
sprint - 24. miejsce
bieg indywidualny - 20. miejsce
sprint - 13. miejsce
sprint - 44. miejsce
bieg indywidualny - 6. miejsce
sztafeta - 6. miejsce

Kobiety

sprint - 7. miejsce
bieg indywidualny - 25. miejsce

Cross country skiing pictogram.svg
Biegi narciarskie

Mężczyźni

10 km stylem klasycznym -
Bronze medal.svg
Bieg łączony - 10. miejsce
10 km stylem klasycznym - 8. miejsce
Bieg łączony -
Bronze medal.svg
30 km stylem dowolnym - 7. miejsce
50 km stylem klasycznym - 11. miejsce
30 km stylem dowolnym - DNF
50 km stylem klasycznym - 31. miejsce
10 km stylem klasycznym - 29. miejsce
Bieg łączony - 22. miejsce
10 km stylem klasycznym - 15. miejsce
Bieg łączony - 9. miejsce
30 km stylem dowolnym - 14. miejsce
50 km stylem klasycznym - 8. miejsce
30 km stylem dowolnym - 5. miejsce
50 km stylem klasycznym - 7. miejsce
sztafeta -
Gold medal.svg

Kobiety

5 km stylem klasycznym - 13. miejsce
Bieg łączony -
Bronze medal.svg
15 km stylem dowolnym - 4. miejsce
5 km stylem klasycznym -
Silver medal.svg
Bieg łączony -
Silver medal.svg
15 km stylem dowolnym -
Gold medal.svg
30 km stylem klasycznym -
Gold medal.svg
5 km stylem klasycznym - 24. miejsce
Bieg łączony - 18. miejsce
15 km stylem dowolnym - 12. miejsce
30 km stylem klasycznym - 30. miejsce
30 km stylem klasycznym - 17. miejsce
15 km stylem dowolnym - 26. miejsce
5 km stylem klasycznym - 19. miejsce
Bieg łączony - 34. miejsce
sztafeta -
Bronze medal.svg

Bobsleigh pictogram.svg
Bobsleje

Mężczyźni

Dwójki -
Bronze medal.svg
Dwójki - 9. miejsce
Czwórki - 9. miejsce
  • Pasquale Gesuito, Paolo Canedi, Silvio Calcagno, Marcantonio Stiffi
Czwórki - 22. miejsce

Ice hockey pictogram.svg
Hokej na lodzie

Mężczyźni

  • Mike De Angelis, Patrick Brugnoli, Jimmy Camazzola, Bruno Campese, Toni Circelli, Luigi Da Corte, David Delfino, Stephan Figliuzzi, Phil Di Gaetano, Alexander Gschliesser, Leo Insam, Emilio Iovio, Maurizio Mansi, Robert Oberrauch, Gaetano Orlando, Martin Pavlu, Roland Ramoser, Mike Rosati, Vezio Sacratini, Bill Stewart, Lino De Toni, Lucio Topatigh, Bruno Zarrillo - 9. miejsce

Nordic combined pictogram.svg
Kombinacja norweska

Mężczyźni

Gundersen - 33. miejsce
Gundersen - 44. miejsce
  • Simone Pinzani
Gundersen - 49. miejsce
Drużynowo - 11. miejsce

Speed skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

  • Davide Carta
500 m - 32. miejsce
1000 m - 38. miejsce
1500 m - 34. miejsce
  • Alessandro De Taddei
500 m - 29. miejsce
1000 m - 30. miejsce
1500 m - DNF
1000 m - 25. miejsce
1500 m - 12. miejsce
5000 m - 15. miejsce
10 000 m - 15. miejsce

Kobiety

1500 m - 12. miejsce
3000 m - DNF
5000 m - 4. miejsce
  • Elisabetta Pizio
1500 m - 29. miejsce
3000 m - 18. miejsce

Alpine skiing pictogram.svg
Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

gigant - 6. miejsce
slalom - DNF
zjazd - 21. miejsce
supergigant - DNF
kombinacja - DNF
zjazd - 20. miejsce
kombinacja - 16. miejsce
gigant - 10. miejsce
gigant - 29. miejsce
kombinacja - 15. miejsce
supergigant - 5. miejsce
zjazd - 12. miejsce
supergigant - 15. miejsce
slalom - DNF
gigant - DNF
slalom -
Silver medal.svg
zjazd - 13. miejsce
supergigant - 16. miejsce
slalom - 8. miejsce

Kobiety

supergigant - 17. miejsce
gigant -
Gold medal.svg
slalom - 10. miejsce
zjazd - 14. miejsce
supergigant - 5. miejsce
gigant - DNF
slalom - 9. miejsce
kombinacja - 4. miejsce
zjazd -
Bronze medal.svg
supergigant -
Bronze medal.svg
kombinacja - DNF
gigant - 7. miejsce
slalom - 16. miejsce
zjazd - 25. miejsce
kombinacja - 16. miejsce
gigant - 15. miejsce
zjazd - DNF
supergigant - DNF
kombinacja - 12. miejsce
slalom - 7. miejsce

Freestyle skiing pictogram.svg
Narciarstwo dowolne

Mężczyźni

  • Simone Mottini
jazda po muldach - 22. miejsce
  • Walter Osta
jazda po muldach - 29. miejsce
  • Freddy Romano
skoki akrobatyczne - 23. miejsce
  • Alessandro Scottà
skoki akrobatyczne - 21. miejsce

Kobiety

jazda po muldach - 10. miejsce
jazda po muldach - 22. miejsce

Luge pictogram.svg
Saneczkarstwo

Mężczyźni

jedynki - 4. miejsce
jedynki - 6. miejsce
jedynki -
Bronze medal.svg
dwójki - 5. miejsce
dwójki -
Gold medal.svg
dwójki -
Silver medal.svg

Kobiety

jedynki - 5. miejsce
jedynki -
Gold medal.svg

Short track speed skating pictogram.svg
Short track

Mężczyźni

500 m - 31. miejsce
1000 m - 15. miejsce
500 m -
Silver medal.svg
1000 m - 21. miejsce
sztafeta -
Gold medal.svg

Kobiety

  • Barbara Baldissera
500 m - 24. miejsce
  • Marinella Canclini
500 m - 11. miejsce
1000 m - 15. miejsce
  • Katia Colturi
1000 m - 22. miejsce
  • Katia Mosconi
500 m - 18. miejsce
1000 m - 18. miejsce
  • Barbara Baldissera
    Marinella Canclini
    Katia Colturi
    Katia Mosconi
    Mara Urbani
sztafeta - 4. miejsce

Ski jumping pictogram.svg
Skoki narciarskie

Mężczyźni

Skocznia normalna - 19. miejsce
Skocznia duża - 16. miejsce
Skocznia normalna - 32. miejsce
Skocznia duża - 20. miejsce
Skocznia normalna - 31. miejsce
Skocznia duża - 32. miejsce
drużynowo - 8. miejsce

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Włochy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.