Włochy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Włochy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002.

Włochy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Włochy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002
Włochy
Kod MKOl ITA
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2002
Salt Lake City
Chorąży Isolde Kostner
Liczba zawodników 112 w 12 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 7.
Złoto
4
Srebro
4
Brąz
5
Razem
13

Włochy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002 reprezentowało 112 zawodników. Był to dziewiętnasty start Włoch na zimowych igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina sportowa Konkurencja
Złoto
Daniela Ceccarelli
Narciarstwo alpejskie
Supergigant kobiet
Złoto
Stefania Belmondo
Biegi narciarskie
15 km stylem dowolnym kobiet
Złoto
Gabriella Paruzzi
Biegi narciarskie
30 km stylem klasycznym kobiet
Złoto
Armin Zöggeler
Saneczkarstwo
Jedynki mężczyzn
Srebro
Isolde Kostner
Narciarstwo alpejskie
Zjazd kobiet
Srebro
Giorgio Di Centa
Fabio Maj
Pietro Piller Cottrer
Cristian Zorzi
Biegi narciarskie
Sztafeta mężczyzn
Srebro
Stefania Belmondo
Biegi narciarskie
30 km stylem klasycznym kobiet
Srebro
Michele Antonioli
Maurizio Carnino
Fabio Carta
Nicola Franceschina
Nicola Rodigari
Short track
Sztafeta mężczyzn
Brąz
Karen Putzer
Narciarstwo alpejskie
Supergigant kobiet
Brąz
Cristian Zorzi
Biegi narciarskie
Sprint mężczyzn
Brąz
Stefania Belmondo
Biegi narciarskie
10 km stylem klasycznym kobiet
Brąz
Barbara Fusar-Poli
Maurizio Margaglio
Łyżwiarstwo figurowe
Pary taneczne
Brąz
Lidia Trettel
Snowboarding
Gigant równoległy kobiet

Wyniki reprezentantów Włoch

Biathlon

Mężczyźni

sprint - 22. miejsce
bieg pościgowy - 20. miejsce
bieg indywidualny - 21. miejsce
sprint - 68. miejsce
sprint - 49. miejsce
bieg pościgowy - 37. miejsce
bieg indywidualny - 33. miejsce
sprint - 50. miejsce
bieg pościgowy - 33. miejsce
bieg indywidualny - 50. miejsce
bieg indywidualny - 72. miejsce
sztafeta - 16. miejsce

Kobiety

bieg indywidualny - 47. miejsce
  • Siegrid Pallhuber
sprint - 68. miejsce
sprint - 46. miejsce
bieg pościgowy - 38. miejsce
bieg indywidualny - 36. miejsce
sprint - 40. miejsce
bieg indywidualny - DNF
sprint - 36. miejsce
bieg pościgowy - 42. miejsce
bieg indywidualny - 39. miejsce
sztafeta - 11. miejsce

Bobsleje

Mężczyźni

Dwójki - 8. miejsce
  • Cristian La Grassa
    Fabrizio Tosini
Dwójki - 11. miejsce
  • Fabrizio Tosini
    Andrea Pais de Libera
    Massimiliano Rota
    Giona Cividino
Czwórki - 19. miejsce

Kobiety

Dwójki - 7. miejsce

Biegi narciarskie

Mężczyźni

20 km łączony - 6. miejsce
30 km stylem dowolnym - 4. miejsce
15 km stylem klasycznym - 35. miejsce
20 km łączony - 4. miejsce
50 km stylem klasycznym - 11. miejsce
Sprint - 14. miejsce
30 km stylem dowolnym - 51. miejsce
20 km łączony - 20. miejsce
30 km stylem dowolnym - 13. miejsce
50 km stylem klasycznym - 14. miejsce
50 km stylem klasycznym - 26. miejsce
  • Cristian Saracco
15 km stylem klasycznym - 28. miejsce
Sprint - 5. miejsce
15 km stylem klasycznym - 26. miejsce
Sprint - 27. miejsce
15 km stylem klasycznym - 31. miejsce
20 km łączony - 18. miejsce
Sprint -
30 km stylem dowolnym - 9. miejsce
sztafeta -

Kobiety

10 km stylem klasycznym -
10 km łączony - 11. miejsce
15 km stylem dowolnym -
30 km stylem klasycznym -
10 km stylem klasycznym - 34. miejsce
15 km stylem dowolnym - 16. miejsce
30 km stylem klasycznym - 19. miejsce
Sprint - 22. miejsce
10 km stylem klasycznym - 20. miejsce
30 km stylem klasycznym - 33. miejsce
Sprint - 26. miejsce
10 km stylem klasycznym - 39. miejsce
10 km łączony - 53. miejsce
Sprint - 8. miejsce
10 km łączony - 8. miejsce
15 km stylem dowolnym - 6. miejsce
30 km stylem klasycznym -
Sprint - 17. miejsce
10 km łączony - 9. miejsce
15 km stylem dowolnym - 10. miejsce
sztafeta - 6. miejsce

Łyżwiarstwo figurowe

Mężczyźni

  • Angelo Dolfini
soliści - 26. miejsce

Kobiety

  • Silvia Fontana
solistki - 10. miejsce
  • Vanessa Giunchi
solistki - 10. miejsce

Pary

  • Michela Cobisi
    Ruben De Prà
Pary sportowe - 19. miejsce
Pary taneczne -
Pary taneczne - 18. miejsce

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

  • Davide Carta
500 m - 23. miejsce
1000 m - 26. miejsce
1500 m - 24. miejsce
5000 m - 20. miejsce
1500 m - 26. miejsce
5000 m - 16. miejsce
  • Dino Gillarduzzi
500 m - 30. miejsce
1000 m - 36. miejsce
  • Ermanno Ioriatti
500 m - DNF
1500 m - 31. miejsce
5000 m - 7. miejsce
10000 m - 7. miejsce

Kobiety

  • Nicola Mayr
1500 m - 27. miejsce
3000 m - 22. miejsce
500 m - 16. miejsce
1000 m - 10. miejsce
1500 m - 16. miejsce

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

  • Giancarlo Bergamelli
slalom - DNF
gigant - 8. miejsce
zjazd - 19. miejsce
supergigant - DNF
kombinacja - 13. miejsce
zjazd - 17. miejsce
supergigant - 17. miejsce
zjazd - 35. miejsce
  • Alan Perathoner
slalom - DNF
gigant - DNF
  • Alessandro Roberto
gigant - 22. miejsce
gigant - 26. miejsce
slalom - DNF
supergigant - 18. miejsce
kombinacja - 7. miejsce
zjazd - 22. miejsce
supergigant - 26. miejsce
kombinacja - DNS
slalom - DNF

Kobiety

gigant - 16. miejsce
slalom - 18. miejsce
  • Patrizia Bassis
zjazd - 17. miejsce
supergigant - DNF
kombinacja - 21. miejsce
zjazd - 20. miejsce
supergigant -
kombinacja - 15. miejsce
gigant - 19. miejsce
slalom - 10. miejsce
gigant - 14. miejsce
slalom - DNF
zjazd -
supergigant - 13. miejsce
supergigant -
gigant - 10. miejsce
zjazd - 24. miejsce
kombinacja - 18. miejsce
  • Elena Tagliabue
kombinacja - 19. miejsce
  • Sonia Vierin
slalom - DNF

Narciarstwo dowolne

Mężczyźni

  • Simone Galli
jazda po muldach - 25. miejsce

Saneczkarstwo

Mężczyźni

jedynki - 9. miejsce
  • Reinhold Rainer
jedynki - 12. miejsce
jedynki -
dwójki - 7. miejsce
dwójki - 17. miejsce

Kobiety

  • Maria Feichter
jedynki - 22. miejsce
jedynki - 17. miejsce
  • Waltraud Schiefer
jedynki - 16. miejsce

Short track

Mężczyźni

500 m - 9. miejsce
1000 m - 6. miejsce
1500 m - 4. miejsce
500 m - 12. miejsce
1000 m - 13. miejsce
1500 m - 14. miejsce
sztafeta -

Kobiety

500 m - 11. miejsce
1000 m - DSQ
1500 m - 27. miejsce
500 m - 8. miejsce
1000 m - 11. miejsce
1500 m - 9. miejsce
sztafeta - 5. miejsce

Skeleton

Mężczyźni

  • Christian Steger - 19. miejsce

Kobiety

  • Dany Locati - 9. miejsce

Skoki narciarskie

Mężczyźni

Skocznia duża - 19. miejsce
Skocznia normalna - 19. miejsce

Snowboard

Mężczyźni

gigant równoległy - 8. miejsce
gigant równoległy - 19. miejsce
halfpipe - 4. miejsce
  • Kurt Niederstätter
gigant równoległy - 22. miejsce
gigant równoległy - DNF

Kobiety

gigant równoległy - 7. miejsce
gigant równoległy -
gigant równoległy - 9. miejsce
halfpipe - 16. miejsce
gigant równoległy - 12. miejsce
gigant równoległy -

Linki zewnętrzne

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Włochy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002
Listen to this article