Wenezuela na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1976 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wenezuela na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1976.

Wenezuela na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1976

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Wenezuela na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1976
Wenezuela
Kod MKOl VEN
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1976
Montreal
Liczba zawodników 32 w 6 dyscyplinach
Medale Złoto
0
Srebro
1
Brąz
0
Razem
1

Wenezuelę na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1976 reprezentowało 32 zawodników, 23 mężczyzn i 9 kobiet. Reprezentanci Wenezueli zdobyli 1 srebrny medal na tych igrzyskach.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina sportowa Konkurencja
Srebro
Pedro Gamarro
Boks
waga połśrednia (do 67 kg)

Skład kadry

Boks

Mężczyźni

  • Armando Guevara
waga papierowa, do 48 kg (odpadł w ćwierćfinale; wygrał z Eduardo Baltarem z Filipin i z Dietmarem Geilichem z NRD, przegrał z Li Byong-ukiem z Korei Północnej)
  • Alfredo Pérez
waga musza, do 51 kg (odpadł w ćwierćfinale; wygrał z Ernesto Riosem z Meksyku i z Georgim Kostadinowem z Bułgarii, przegrał z Leszkiem Błażyńskim z Polski)
  • Jovito Rengifo
waga kogucia, do 54 kg (odpadł w 2 rundzie; przegrał z Orlando Martínezem z Kuby)
  • Angel Pacheco
waga piórkowa, do 57 kg (odpadł w 3 rundzie; wygrał z Sandalio Calderonem z Kolumbii i z Carlosem Calderonen z Portoryko, przegrał z Ángelem Herrerą z Kuby)
  • Nelson Calzadilla
waga lekka, do 60 kg (odpadł w 3 rundzie; wygrał z Ernesto Gonzálezem z Nikaragui i przegrał z Simionem Cuțovem z Rumunii)
  • Jesús Navas
waga lekkopółśrednia, do 63,5 kg (odpadł w 2 rundzie; przegrał z Ulrichem Beyerem z NRD)
waga półśrednia, do 67 kg, zdobył srebrny medal (pokonał kolejno Marijana Beneša z Jugosławii, Emilio Correę z Kuby, Clintona Jacksona z USA i Reinharda Skriceka z RFN, przegrał w finale z Jochenem Bachfeldem z NRD)
waga lekkośrednia, do 71 kg (odpadł w ćwierćfinale; wygrał z Robbie Daviesem z W. Brytanii i przegrał z Wiktorem Sawczenko z ZSRR)
waga średnia, do 75 kg (odpadł w 1 rundzie; przegrał z Luisem Martínezem z Kuby)
  • Ernesto Sánchez
waga półciężka, do 81 kg (odpadł w 1 rundzie; przegrał z Georgim Stoimenowem z Bułgarii)

Judo

Mężczyźni

  • Manuel Luna
waga lekka, do 63 kg (odpadł w eliminacjach; przegrał z Marianem Standowiczem z Polski)
  • Walter Huber
waga średnia, do 80 kg (odpadł w eliminacjach; wygrał z Fritzem Kaiserem z Liechtensteinu i przegrał z José Luisem de Frutosem z Hiszpanii)

Kolarstwo

Mężczyźni

  • Ramón Noriega
kolarstwo szosowe, wyścig ze startu wspólnego (53. miejsce)
  • José Ollarves
kolarstwo szosowe, wyścig ze startu wspólnego (83. miejsce)
  • Justo Galaviz
kolarstwo szosowe, wyścig ze startu wspólnego (nie ukończył)
  • Nicolas Reidtler
kolarstwo szosowe, wyścig ze startu wspólnego (nie ukończył)
  • Jesús Escalona, Justo Galaviz, José Ollarves, Serafino Silva
wyścig drużynowy na 100 km na czas (zajęli 21. miejsce)

Lekkoatletyka

Kobiety

  • Lucía Vaamonde
bieg na 100 metrów przez płotki (odpadła w eliminacjach)

Pływanie

Mężczyźni

  • Ramón Volcan
100 m stylem dowolnym (odpadł w eliminacjach)
100 m stylem grzbietowym (odpadł w eliminacjach)
  • Luis Goicoechea
200 m stylem dowolnym (odpadł w eliminacjach)
100 m stylem motylkowym (odpadł w eliminacjach)
  • Glen Sochasky
100 m stylem klasycznym (odpadł w eliminacjach)
  • Hugo Cuenca
200 m stylem motylkowym (odpadł w eliminacjach)
  • Ramón Volcan, Andrés Arraez, Glen Sochasky, Luis Goicoechea
sztafeta 4 × 200 metrów stylem dowolnym (odpadła w eliminacjach)
  • Ramón Volcan, Glen Sochasky, Luis Goicoechea, Andrés Arraez
sztafeta 4 × 100 metrów stylem zmiennym (odpadła w eliminacjach)

Kobiety

  • Marianela Huen
100 m stylem dowolnym (odpadła w eliminacjach)
100 m stylem motylkowym (odpadła w eliminacjach)
  • Ivis Poleo
100 m stylem dowolnym (odpadła w eliminacjach)
  • María Pérez
200 m stylem dowolnym (odpadła w eliminacjach)
400 m stylem dowolnym (odpadła w eliminacjach)
  • Vania Vázquez
200 m stylem dowolnym (odpadła w eliminacjach)
  • Paola Ruggieri
100 m stylem grzbietowym (odpadła w eliminacjach)
200 m stylem grzbietowym (odpadła w eliminacjach)
  • Dacyl Pérez
100 m stylem klasycznym (odpadła w eliminacjach)
200 m stylem klasycznym (odpadła w eliminacjach)
  • María Hung
100 m stylem motylkowym (odpadła w eliminacjach)
200 m stylem motylkowym (odpadła w eliminacjach)
  • Vania Vázquez, Ivis Poleo, Marianela Huen, María Pérez
sztafeta 4 × 100 metrów stylem dowolnym (odpadła w eliminacjach)
  • Paola Ruggieri, Dacyl Pérez, Marianela Huen, Vania Vázquez
sztafeta 4 × 100 metrów stylem zmiennym (odpadła w eliminacjach)

Skoki do wody

Kobiety

  • Aura Dinisio
skoki z trampoliny (zajęła 26. miejsce)

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wenezuela na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1976
Listen to this article