Wenezuela na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wenezuela na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000.

Wenezuela na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Wenezuela na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000
Wenezuela
Kod MKOl VEN
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2000
Sydney
Chorąży Adriana Carmona
Liczba zawodników 50 w 17 dyscyplinach
Medale Złoto
0
Srebro
0
Brąz
0
Razem
0

Wenezuelę na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000 reprezentowało 50 zawodników, 36 mężczyzn i 14 kobiet.

Skład kadry

Boks

Mężczyźni

  • José Luis Varela
waga papierowa, do 48 kg (odpadł w 1 rundzie)
  • Nehomar Cermeño
waga kogucia, do 54 kg (odpadł w 2 rundzie)
  • Patrick López
waga lekka, do 60 kg (odpadł w 2 rundzie)
  • Hely Yánes
waga lekkośrednia, do 71 kg (odpadł w 2 rundzie)

Gimnastyka

Kobiety

  • Arlen Lovera

Judo

Mężczyźni

  • Reiver Alvarenga
  • Luís Gregorio López
  • Luis René López
  • Eduardo Manglés
  • Hermágoras Manglés
  • Ludwig Ortíz

Kobiety

  • Jackelin Díaz
  • Xiomara Griffith

Kolarstwo

Mężczyźni

  • Omar Pumar
kolarstwo szosowe, wyścig ze startu wspólnego (50. miejsce)
  • Manuel Guevara
kolarstwo szosowe, wyścig ze startu wspólnego (83. miejsce)
  • Carlos Maya
kolarstwo szosowe, wyścig ze startu wspólnego (84. miejsce)
  • Alexis Méndez
kolarstwo szosowe, wyścig ze startu wspólnego (88. miejsce)

Kobiety

  • Daniela Larreal
kolarstwo torowe, sprint (8. miejsce)
  • Daniela Larreal
kolarstwo torowe, 500 m (10. miejsce)

Lekkoatletyka

Mężczyźni

  • José Carabalí, Juan Alberto Morillo, Hely Ollarves, José Peña Quevedo
sztafeta 4x100 m (odpadła w 1 rundzie eliminacji)
maraton (40. miejsce)
  • José Alejandro Semprún
maraton (79. miejsce)

Pływanie

Mężczyźni

  • Francisco Sánchez
50 m stylem dowolnym (nie wystartował)
100 m stylem dowolnym (odpadł w eliminacjach)
100 m stylem motylkowym (odpadł w eliminacjach)
sztafeta 4x100 m stylem dowolnym (odpadła w eliminacjach)
  • Francisco Páez
200 m stylem dowolnym (odpadł w eliminacjach)
sztafeta 4x100 m stylem dowolnym (odpadła w eliminacjach)
  • Ricardo Monasterio
400 m stylem dowolnym (odpadł w eliminacjach)
1500 m stylem dowolnym (odpadł w eliminacjach)
  • Oswaldo Quevedo
100 m stylem motylkowym (odpadł w eliminacjach)
sztafeta 4x100 m stylem dowolnym (odpadła w eliminacjach)
  • Carlos Santander
sztafeta 4x100 m stylem dowolnym (odpadła w eliminacjach)

Pływanie synchroniczne

Kobiety

  • Jenny Castro Bravo, Virginia Ruiz
pary

Podnoszenie ciężarów

Mężczyźni

  • Julio César Luna

Kobiety

  • Karla Fernández

Skoki do wody

Mężczyźni

  • Ramón Fumadó
trampolina – 3 m (28. miejsce)
  • Luis Villarroel
trampolina – 3 m (21. miejsce)
platforma – 10 m (35. miejsce)

Kobiety

  • Alejandra Fuentes
trampolina – 3 m (37. miejsce)

Strzelectwo

Mężczyźni

  • Felipe Beuvrin

Kobiety

  • María Gabriela Franco

Szermierka

Mężczyźni

  • Carlos Rodríguez

Taekwondo

Kobiety

Tenis stołowy

Kobiety

  • Luisana Pérez
  • Fabiola Ramos

Tenis ziemny

Mężczyźni

Kobiety

Triathlon

Mężczyźni

  • Gilberto Gonzalez
indywidualnie (37. miejsce)

Zapasy

Mężczyźni

Żeglarstwo

Mężczyźni

  • Yamil Saba Fuentes
klasa Mistral (27. miejsce)

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wenezuela na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000
Listen to this article