Wielka Brytania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1928 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wielka Brytania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1928.

Wielka Brytania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1928

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Wielka Brytania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1928
Wielka Brytania
Kod MKOl GBR
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1928
Liczba zawodników 232 w 84 konkurencjach w 14 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 11.
Złoto
3
Srebro
10
Brąz
7
Razem
20

Wielka Brytania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1928 – występ kadry sportowców reprezentujących Wielką Brytanię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1928. Kadra liczyła 232 zawodników: 201 mężczyzn i 31 kobiet. Był to ósmy start reprezentacji Wielkiej Brytanii na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat Źródło
Złoto
Douglas Lowe
Lekkoatletyka
bieg na 800 m 1:51,8 OR [1]
Złoto
David Burghley
Lekkoatletyka
bieg na 400 m przez płotki 53,4 s [2]
Złoto
John Lander, Michael Warriner, Richard Beesly,

Edward Vaughan Bevan

Wioślarstwo
czwórka bez sternika w finale pokonali reprezentację USA [3]
Srebro
Frank Southall
Kolarstwo szosowe
indywidualna jazda na czas 4:55:06 [4]
Srebro
Frank Southall, Jack Lauterwasser, John Middleton
Kolarstwo szosowe
drużynowa jazda na czas 15:14:49 [5]
Srebro
Jack Sibbit, Ernest Chambers
Kolarstwo torowe
tandemy w finale ulegli reprezentacji Holandii [6]
Srebro
Jack London
Lekkoatletyka
bieg na 100 m 10,9 s [7]
Srebro
Walter Rangeley
Lekkoatletyka
bieg na 200 m 21,9 s [8]
Srebro
Ellen King
Pływanie
100 m stylem grzbietowym 1:22,2 [9]
Srebro
Joyce Cooper, Cissie Stewart, Iris Tanner, Ellen King
Pływanie
4 x 100 m stylem dowolnym 5:02,8 [10]
Srebro
Muriel Freeman
Szermierka
floret indywidualnie w finale uległa reprezentantce Niemiec Helene Mayer [11]
Srebro
Terence O’Brien, Robert Nisbet
Wioślarstwo
dwójka bez sternika w finale ulegli reprezentacji Niemiec [12]
Srebro
Jamie Hamilton, Guy Oliver Nickalls, John Badcock, Donald Gollan, Harold Lane, Gordon Killick, Jack Beresford, Harold West, Arthur Sulley
Wioślarstwo
ósemka w finale ulegli reprezentacji USA [13]
Brąz
Annie Broadbent, Lucy Desmond, Margaret Hartley, Amy Jagger, Isabel Judd, Jessie Kite, Marjorie Moreman, Edith Pickles, Ethel Seymour, Ada Smith, Hilda Smith, Doris Woods
Gimnastyka
wielobój drużynowo 258,25 pkt [14]
Brąz
Harry Wyld, Lew Wyld, Percy Wyld, Monty Southall
Kolarstwo torowe
wyścig drużynowy na dochodzenie w półfinale ulegli reprezentacji Włoch [15]
Brąz
Cyril Gill, Edward Smouha, Walter Rangeley, Jack London
Lekkoatletyka
sztafeta 4 x 100 m 41,8 s [16]
Brąz
Joyce Cooper
Pływanie
100 m stylem dowolnym 1:13,6 [17]
Brąz
Joyce Cooper
Pływanie
100 m stylem grzbietowym 1:22,8 [9]
Brąz
David Collet
Wioślarstwo
jedynka w półfinale uległ reprezentantowi Australii Bobby Pearce [18]
Brąz
Samuel Rabin
Zapasy
waga średnia, styl wolny w ćwierćfinale uległ reprezentantowi Kanady Donaldowi Stocktonowi [19]

Skład kadry

 Ta sekcja jest niekompletna. Jeśli możesz, rozbuduj ją.

Boks

Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał Źródło
Przeciwnik

Wynik

Przeciwnik

Wynik

Przeciwnik

Wynik

Przeciwnik

Wynik

Przeciwnik

Wynik

Medal
Cuthbert Taylor waga musza BYE ArgentynaJuan José Trillo
W
FrancjaArmand Apell
P
NQ [20]
John Garland waga kogucia BYE FrancjaErnest Mignard
W
Vittorio Tamagnini
P
NQ [21]
Fred Perry waga piórkowa BYE WęgryMiklós Gelbai-Gelb
W
HolandiaBep van Klaveren
P
NQ [22]
Fred Webster waga lekka BYE HolandiaDavid Baan
P
NQ [23]
Harry Dunn waga półśrednia BYE Romano Caneva
P
NQ [24]
Fred Mallin waga średnia BYE PolskaJerzy Snoppek
W
ArgentynaHumberto Curi
W
CzechyJan Heřmánek
P
NQ [25]
Alfred Jackson waga półciężka BYE Nowa ZelandiaAlf Cleverley
W
HolandiaKarel Miljon
P
NQ [26]
Joe Goyder waga ciężka BYE HolandiaSam Olij
P
NQ [27]

Gimnastyka

Zawodnik Konkurencja Finał Źródło
Wynik Miejsce
Arthur Whitford wielobój indywidualny 185,25 63. [28]
E. W. Warren 165,625 75.
Bart Cronin 163,50 76.
E. A. Walton 162 79.
T. B. Parkinson 160,625 81.
G. C. Raynes 159 82.
Henry Finchett 158,50 83.
Samuel Humphreys DNF
Arthur Whitford wielobój drużynowy 1205 11. [29]
E. W. Warren
Bart Cronin
E. A. Walton
T. B. Parkinson
G. C. Raynes
Henry Finchett
Samuel Humphreys DNF
E. W. Warren skok przez konia wzdłuż 25,375 43. [30]
G. C. Raynes 24 58.
Arthur Whitford 23,50 61.
E. A. Walton 22,50 69.
T. B. Parkinson 17,875 82.
Henry Finchett 16,25 84.
Bart Cronin 14,75 85.
Samuel Humphreys DNF
Arthur Whitford ćwiczenia na poręczach 38,50 63. [31]
T. B. Parkinson 32,50 77.
Bart Cronin 30,50 79.
Henry Finchett 29,75 80.
E. A. Walton 28,50 81.
G. C. Raynes 27,25 82.
E. W. Warren 22,75 83.
Samuel Humphreys DNF
Arthur Whitford ćwiczenia na drążku 43,75 64. [32]
T. B. Parkinson 42,75 65.
Bart Cronin 36,75 78.
Henry Finchett 37,50 77.
E. A. Walton 45 57.
G. C. Raynes 42,75 65.
E. W. Warren 40,50 70.
Samuel Humphreys 45,50 54.
Arthur Whitford ćwiczenia na kółkach 41,50 67. [33]
T. B. Parkinson 34,50 83.
Bart Cronin 39,25 74.
Henry Finchett 34,25 84.
E. A. Walton 35,50 82.
G. C. Raynes 31,25 87.
E. W. Warren 38,25 77.
Samuel Humphreys 33,75 85.
Arthur Whitford ćwiczenia na koniu z łękami 38 68. [34]
T. B. Parkinson 33,50 76.
Bart Cronin 42,25 57.
Henry Finchett 40,75 60.
E. A. Walton 30,50 80.
G. C. Raynes 33,75 75.
E. W. Warren 38,75 65.
Samuel Humphreys 34 73.
Annie Broadbent wielobój drużynowy 258,25 3. [14]
Lucy Desmond
Margaret Hartley
Amy Jagger
Isabel Judd
Jessie Kite
Marjorie Moreman
Edith Pickles
Ethel Seymour
Ada Smith
Hilda Smith
Doris Woods

Kolarstwo

Kolarstwo szosowe

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja Źródło
Frank Southall indywidualna jazda na czas 4:55:06 2. [4]
Frank Southall, Jack Lauterwasser, John Middleton jazda drużynowa na czas 15:14:49 2. [5]

Kolarstwo torowe

Zawodnik Konkurencja Pozycja Źródło
Syd Cozens sprint 6. [35]
Ernest Chambers, Jack Sibbit tandemy 2. [6]
Harry Wyld, Lew Wyld, Percy Wyld, Monty Southall wyścig drużynowy na dochodzenie 3. [15]
Edward Kerridge 1 km na czas 6. [36]

Lekkoatletyka

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał Źródło
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Jack London bieg na 100 m 10,8 s 1. 10,8 s 2. 10,6 s 1. 10,9 s 2. [7]
John Heap ? 5. NQ
Cyril Gill 11 s 2. 11 s 3. NQ
Walter Rangeley 11 s 1. 10,9 s 3. NQ
bieg na 200 m 22 s 1. 21,8 s 2. 22 s 2. 21,9 s 2. [8]
Guy Butler 22,8 s 1. 21,8 s 4. NQ
John Hambidge 22,6 s 2. 22 s 5. NQ
Cyril Gill 22,2 s 1. 21,8 s 2. NQ
John Rinkel bieg na 400 m 50,2 s 1. 49,4 s 2. 49,1 s 3. 48,4 s 4. [37]
Roger Leigh-Wood 55,8 s 2. 48,6 s 3. NQ
Billy Green 51,4 s 2. 49,6 s 3. NQ
John Hanlon 50,6 s 3. NQ
Douglas Lowe bieg na 800 m 2:02,2 2. BYE 1:55,8 2. 1:51,8 OR 1. [1]
Wilfrid Tatham 1:58,2 3. BYE 1:53,8 7. NQ
Harry Houghton 2:03,8 6. NQ
Ralph Starr 1:59,8 2. BYE 1:57,6 5. NQ
Stan Ashby bieg na 1500 m 4:00,8 3. NQ [38]
Reg Thomas 4:02,0 3. NQ
Reggie Bell 4:02,7 6. NQ
Cyril Ellis 4:01,8 1. BYE 3:57,6 5.
Wally Beavers bieg na 5000 m BYE 15:03,8 5. NQ [39]
Frederick Light BYE 15:13,0 7. NQ
Brian Oddie BYE 15:16,0 4. 15:02,0 9.
Herbert Johnston BYE 15:06,3 3. 15:02,0 8.
Arthur Muggridge bieg na 10 000 m BYE 31:31,8 5. [40]
Wally Beavers BYE 31:48,0 9.
Suttie Smith BYE 31:50,0 10.
George Constable BYE 31:50,0 12.
Samuel Ferris maraton BYE 2:37:41 8. [41]
Harry Wood BYE 2:41:15 11.
Harry Payne BYE 2:42:29 13.
Dunky Wright BYE 2:45:30 20.
Herbert Bignall BYE 2:45:44 21.
Ernest Harper BYE 2:45:44 21.
Douglas Neame bieg na 110 m przez płotki 15 s 4. NQ [42]
Bernard Lucas 15,4 s 1. BYE 15 s 6. NQ
Fred Gaby 15,2 s 1. BYE 14,9 s 2. 15,2 s 6.
David Burghley 15,4 s 2. BYE 15 s 3. NQ
David Burghley bieg na 400 m przez płotki 57 s 1. BYE 53,9 s 3. 53,4 s 1. [2]
Frederick Chauncy 57 s 2. BYE 58 s 6. NQ
Tom Livingstone-Learmonth 56,4 s 2. BYE 54 s 1. 54,2 s 5.
Lance Percival 56 s 3. NQ
Henry Oliver bieg na 3000 m z przeszkodami 9:58,6 5. NQ [43]
Norman Biddulph 9:58,9 4. NQ
Vernon Morgan 9:37,6 5. NQ
Joe Blewitt 9:37,6 6. NQ
Cyril Gill, Edward Smouha, Walter Rangeley, Jack London sztafeta 4 x 100 m 43,5 s 2. BYE 41,8 s 3. [10]
Roger Leigh-Wood, William Craner, John Rinkel, Douglas Lowe sztafeta 4 x 400 m 3:20,6 1. BYE 3:16,4 5. [44]
Harry Simmons skok wzwyż 1,83 m 3. BYE 1,84 m 11. [45]
Colin Gordon 1,83 m 1. BYE 1,70 17.
Carl van Geyzel 1,77 m 2, BYE DNQ 19.
Geoffrey Turner 1,77 m 4. BYE DNQ 19.
Laurence Bond skok o tyczce 3,50 m 1. BYE DNQ 10. [46]
Reg Revans skok w dal 6,58 m 3. NQ 32. [47]
James Cohen 6,39 m 2. NQ 39.
Rex Woods pchnięcie kulą 12,70 m 1. NQ 17. [48]
Robert Howland 12,52 m 2. NQ 21.
Malcolm Nokes rzut młotem 45,37 m 11. NQ 11. [49]
Zawodnik Konkurencja Wynik Punkty Miejsce Źródło
Howard Ford dzisięciobój bieg na 100 m 12,8 476,40 DNF [50]
skok w dal 6,07 625,15 DNF
pchnięcie kulą 12,11 677 DNF
skok wzwyż 1,60 538 DNF
bieg na 400 m 59,8 563,84 DNF
bieg na 110 m przez płotki 20,6 468 DNF
rzut dyskiem 32,82 529,18 DNF
skok o tyczce 3,10 541 DNF
rzut oszczepem DNF
bieg na 1500 m DNF

Piłka wodna

  • Leslie Ablett
  • Nicholas Beaman
  • John Budd
  • W. G. Freeguard
  • John Hatfield

Runda 2.

 Czechosłowacja 2 – 4  Wielka Brytania
Sędziowie: Stany Zjednoczone J.A.Ruddyu
Austria H.Eichberg
Szwecja S.Wallbrom

Ćwierćfinał

 Holandia 3 – 5  Wielka Brytania
Sędziowie: Francja P.Beulque
Niemcy H.Oehmichen
Szwecja N.Backlund

Półfinał

 Wielka Brytania 5 – 8  Niemcy
Sędziowie: Belgia M.Blitz
Szwecja S.Wallbrom
Szwecja N.Backlund

Mecz o 3. miejsce

 Francja 8 – 1  Wielka Brytania
Sędziowie: Belgia A.Delahaye
Niemcy H.Oehmichen
Niemcy Ochsemann

Przypisy

  1. a b Olympedia – 800 metres, Men, web.archive.org, 8 czerwca 2020 [dostęp 2021-08-15] [zarchiwizowane z adresu 2020-06-08].
  2. a b Athletics at the 1928 Amsterdam Summer Games: Men's 400 metres Hurdles | Olympics at Sports-Reference.com, web.archive.org, 17 kwietnia 2020 [dostęp 2021-08-15] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-17].
  3. Olympedia – Coxless Fours, Men, www.olympedia.org [dostęp 2021-08-15].
  4. a b Cycling at the 1928 Amsterdam Summer Games: Men's Road Race, Individual | Olympics at Sports-Reference.com, web.archive.org, 18 kwietnia 2020 [dostęp 2021-08-15] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-18].
  5. a b Cycling at the 1928 Amsterdam Summer Games: Men's Road Race, Team | Olympics at Sports-Reference.com, web.archive.org, 18 kwietnia 2020 [dostęp 2021-08-15] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-18].
  6. a b Cycling at the 1928 Amsterdam Summer Games: Men's Tandem Sprint, 2,000 metres | Olympics at Sports-Reference.com, web.archive.org, 18 kwietnia 2020 [dostęp 2021-08-15] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-18].
  7. a b Olympedia – 100 metres, Men, www.olympedia.org [dostęp 2021-08-15].
  8. a b Athletics at the 1928 Amsterdam Summer Games: Men's 200 metres | Olympics at Sports-Reference.com, web.archive.org, 17 kwietnia 2020 [dostęp 2021-08-15] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-17].
  9. a b Swimming at the 1928 Amsterdam Summer Games: Women's 100 metres Backstroke | Olympics at Sports-Reference.com, web.archive.org, 19 maja 2011 [dostęp 2021-08-15] [zarchiwizowane z adresu 2011-05-19].
  10. a b Swimming at the 1928 Amsterdam Summer Games: Women's 4 × 100 metres Freestyle Relay | Olympics at Sports-Reference.com, web.archive.org, 19 maja 2011 [dostęp 2021-08-15] [zarchiwizowane z adresu 2011-05-19].
  11. Olympedia – Foil, Individual, Women, www.olympedia.org [dostęp 2021-08-15].
  12. Olympedia – Coxless Pairs, Men, www.olympedia.org [dostęp 2021-08-15].
  13. Olympedia – Eights, Men, www.olympedia.org [dostęp 2021-08-15].
  14. a b Gymnastics at the 1928 Amsterdam Summer Games: Women's Team All-Around | Olympics at Sports-Reference.com, web.archive.org, 18 kwietnia 2020 [dostęp 2021-08-15] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-18].
  15. a b Cycling at the 1928 Amsterdam Summer Games: Men's Team Pursuit, 4,000 metres | Olympics at Sports-Reference.com, web.archive.org, 18 kwietnia 2020 [dostęp 2021-08-15] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-18].
  16. Athletics at the 1928 Amsterdam Summer Games: Men's 4 × 100 metres Relay | Olympics at Sports-Reference.com, web.archive.org, 17 kwietnia 2020 [dostęp 2021-08-15] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-17].
  17. Swimming at the 1928 Amsterdam Summer Games: Women's 100 metres Freestyle | Olympics at Sports-Reference.com, web.archive.org, 18 lipca 2012 [dostęp 2021-08-15] [zarchiwizowane z adresu 2012-07-18].
  18. Olympedia – Single Sculls, Men, www.olympedia.org [dostęp 2021-08-15].
  19. Olympedia – Middleweight, Freestyle (≤79 kilograms), Men, www.olympedia.org [dostęp 2021-08-15].
  20. Boxing at the 1928 Amsterdam Summer Games: Men's Flyweight | Olympics at Sports-Reference.com, web.archive.org, 18 kwietnia 2020 [dostęp 2021-08-15] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-18].
  21. Boxing at the 1928 Amsterdam Summer Games: Men's Bantamweight | Olympics at Sports-Reference.com, web.archive.org, 18 kwietnia 2020 [dostęp 2021-08-15] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-18].
  22. Boxing at the 1928 Amsterdam Summer Games: Men's Featherweight | Olympics at Sports-Reference.com, web.archive.org, 18 kwietnia 2020 [dostęp 2021-08-15] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-18].
  23. Boxing at the 1928 Amsterdam Summer Games: Men's Lightweight | Olympics at Sports-Reference.com, web.archive.org, 18 kwietnia 2020 [dostęp 2021-08-15] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-18].
  24. Boxing at the 1928 Amsterdam Summer Games: Men's Welterweight | Olympics at Sports-Reference.com, web.archive.org, 18 kwietnia 2020 [dostęp 2021-08-15] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-18].
  25. Boxing at the 1928 Amsterdam Summer Games: Men's Middleweight | Olympics at Sports-Reference.com, web.archive.org, 18 kwietnia 2020 [dostęp 2021-08-15] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-18].
  26. Boxing at the 1928 Amsterdam Summer Games Men's Light Heavyweight. [dostęp 2021-08-15].
  27. Boxing at the 1928 Amsterdam Summer Games Men's Heavyweight. [dostęp 2021-08-15].
  28. Gymnastics at the 1928 Amsterdam Summer Games: Men's Individual All-Around | Olympics at Sports-Reference.com, web.archive.org, 17 kwietnia 2020 [dostęp 2021-08-15] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-17].
  29. Gymnastics at the 1928 Amsterdam Summer Games: Men's Team All-Around | Olympics at Sports-Reference.com, web.archive.org, 17 kwietnia 2020 [dostęp 2021-08-15] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-17].
  30. Gymnastics at the 1928 Amsterdam Summer Games: Men's Horse Vault | Olympics at Sports-Reference.com, web.archive.org, 17 kwietnia 2020 [dostęp 2021-08-15] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-17].
  31. Gymnastics at the 1928 Amsterdam Summer Games: Men's Parallel Bars | Olympics at Sports-Reference.com, web.archive.org, 17 kwietnia 2020 [dostęp 2021-08-15] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-17].
  32. Gymnastics at the 1928 Amsterdam Summer Games: Men's Horizontal Bar | Olympics at Sports-Reference.com, web.archive.org, 9 listopada 2012 [dostęp 2021-08-15] [zarchiwizowane z adresu 2012-11-09].
  33. Gymnastics at the 1928 Amsterdam Summer Games: Men's Rings | Olympics at Sports-Reference.com, web.archive.org, 17 kwietnia 2020 [dostęp 2021-08-15] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-17].
  34. Gymnastics at the 1928 Amsterdam Summer Games: Men's Pommelled Horse | Olympics at Sports-Reference.com, web.archive.org, 17 kwietnia 2020 [dostęp 2021-08-15] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-17].
  35. Cycling at the 1928 Amsterdam Summer Games: Men's Sprint | Olympics at Sports-Reference.com, web.archive.org, 18 kwietnia 2020 [dostęp 2021-08-15] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-18].
  36. Cycling at the 1928 Amsterdam Summer Games: Men's 1,000 metres Time Trial | Olympics at Sports-Reference.com, web.archive.org, 18 kwietnia 2020 [dostęp 2021-08-15] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-18].
  37. Olympedia – 400 metres, Men, www.olympedia.org [dostęp 2021-08-16].
  38. Athletics at the 1928 Amsterdam Summer Games: Men's 1,500 metres | Olympics at Sports-Reference.com, web.archive.org, 17 kwietnia 2020 [dostęp 2021-08-16] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-17].
  39. Athletics at the 1928 Amsterdam Summer Games: Men's 5,000 metres | Olympics at Sports-Reference.com, web.archive.org, 17 kwietnia 2020 [dostęp 2021-08-16] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-17].
  40. Olympedia – 10,000 metres, Men, www.olympedia.org [dostęp 2021-08-16].
  41. Athletics at the 1928 Amsterdam Summer Games: Men's Marathon | Olympics at Sports-Reference.com, web.archive.org, 17 kwietnia 2020 [dostęp 2021-08-16] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-17].
  42. Athletics at the 1928 Amsterdam Summer Games: Men's 110 metres Hurdles | Olympics at Sports-Reference.com, web.archive.org, 17 kwietnia 2020 [dostęp 2021-08-16] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-17].
  43. Athletics at the 1928 Amsterdam Summer Games: Men's 3,000 metres Steeplechase | Olympics at Sports-Reference.com, web.archive.org, 17 kwietnia 2020 [dostęp 2021-08-16] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-17].
  44. Athletics at the 1928 Amsterdam Summer Games: Men's 4 × 400 metres Relay | Olympics at Sports-Reference.com, web.archive.org, 17 kwietnia 2020 [dostęp 2021-08-16] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-17].
  45. Olympedia – High Jump, Men, www.olympedia.org [dostęp 2021-08-16].
  46. Olympedia – Pole Vault, Men, www.olympedia.org [dostęp 2021-08-16].
  47. IOC, Amsterdam 1928 long jump men Results - Olympic athletics, Olympics.com [dostęp 2021-08-16] (ang.).
  48. Olympedia – Shot Put, Men, www.olympedia.org [dostęp 2021-08-16].
  49. Olympedia – Hammer Throw, Men, www.olympedia.org [dostęp 2021-08-16].
  50. Athletics at the 1928 Amsterdam Summer Games: Men's Decathlon | Olympics at Sports-Reference.com, web.archive.org, 17 kwietnia 2020 [dostęp 2021-08-16] [zarchiwizowane z adresu 2020-04-17].

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wielka Brytania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1928
Listen to this article