Wikiprojekt:Tabele władców
Z Wikipedii, wolnej encyclopedia
Treść tej strony jest generowana automatycznie na podstawie danych, które zostały umieszczone w jednym z poniższych szablonów:
|
Prezydent Polski
- Gabriel Narutowicz (w 1922)
- Maciej Rataj (p.o.) (w 1922)
- Stanisław Wojciechowski (od 1922 do 1926)
- Maciej Rataj (p.o.) (w 1926)
- Ignacy Mościcki (od 1926 do 1939)
- Bolesław Bierut (od 1947 do 1952)
- Wojciech Jaruzelski (od 1989 do 1990)
- Lech Wałęsa (od 1990 do 1995)
- Aleksander Kwaśniewski (od 1995 do 2005)
- Lech Kaczyński (od 2005 do 2010)
- Bronisław Komorowski (p.o.) (w 2010)
- Bogdan Borusewicz (p.o.) (w 2010)
- Grzegorz Schetyna (p.o.) (w 2010)
- Bronisław Komorowski (od 2010 do 2015)
- Andrzej Duda (od 2015)
Przewodniczący Rady Państwa
- Aleksander Zawadzki (od 1952 do 1964)
- Edward Ochab (od 1964 do 1968)
- Marian Spychalski (od 1968 do 1970)
- Józef Cyrankiewicz (od 1970 do 1972)
- Henryk Jabłoński (od 1972 do 1985)
- Wojciech Jaruzelski (od 1985 do 1989)
Polska
- Rząd Tymczasowy (w 1830)
- Rada Najwyższa Narodowa (od 1830 do 1831)
- Rząd Narodowy (w 1831)
- Rząd Narodowy (w 1863)
- Generalne Gubernatorstwo Warszawskie (od 1915 do 1918)
- Tymczasowa Rada Stanu (w 1917)
- Komisja Przejściowa (w 1917)
- Rada Regencyjna (od 1917 do 1918)
- Naczelna Rada Ludowa (od 1918 do 1919)
- Polska Komisja Likwidacyjna (od 1918 do 1919)
- Tymczasowy Komitet Rządzący (od 1918 do 1919)
- Komisja Rządząca (w 1919)
Rada Regencyjna Królestwa Polskiego
Naczelnik Państwa
- Józef Piłsudski (od 1918 do 1922)
Premier Polski
- Jan Kucharzewski (od 1917 do 1918)
- Antoni Ponikowski (w 1918)
- Jan Kanty Steczkowski (w 1918)
- Józef Świeżyński (w 1918)
- Władysław Wróblewski (w 1918)
- Ignacy Daszyński (w 1918)
- Jędrzej Moraczewski (od 1918 do 1919)
- Ignacy Jan Paderewski (w 1919)
- Leopold Skulski (od 1919 do 1920)
- Władysław Grabski (w 1920)
- Wincenty Witos (od 1920 do 1921)
- Antoni Ponikowski (od 1921 do 1922)
- Artur Śliwiński (w 1922)
- Julian Nowak (w 1922)
- Władysław Sikorski (od 1922 do 1923)
- Wincenty Witos (w 1923)
- Władysław Grabski (od 1923 do 1925)
- Aleksander Józef Skrzyński (od 1925 do 1926)
- Wincenty Witos (w 1926)
- Kazimierz Bartel (w 1926)
- Józef Piłsudski (od 1926 do 1928)
- Kazimierz Bartel (od 1928 do 1929)
- Kazimierz Świtalski (w 1929)
- Kazimierz Bartel (od 1929 do 1930)
- Walery Sławek (w 1930)
- Józef Piłsudski (w 1930)
- Walery Sławek (od 1930 do 1931)
- Aleksander Prystor (od 1931 do 1933)
- Janusz Jędrzejewicz (od 1933 do 1934)
- Leon Kozłowski (od 1934 do 1935)
- Walery Sławek (w 1935)
- Marian Zyndram- -Kościałkowski (od 1935 do 1936)
- Felicjan Sławoj Składkowski (od 1936 do 1939)
- Edward Osóbka-Morawski (od 1944 do 1947)
- Józef Cyrankiewicz (od 1947 do 1952)
- Bolesław Bierut (od 1952 do 1954)
- Józef Cyrankiewicz (od 1954 do 1970)
- Piotr Jaroszewicz (od 1970 do 1980)
- Edward Babiuch (w 1980)
- Józef Pińkowski (od 1980 do 1981)
- Wojciech Jaruzelski (od 1981 do 1985)
- Zbigniew Messner (od 1985 do 1988)
- Mieczysław Rakowski (od 1988 do 1989)
- Czesław Kiszczak (bez gabinetu) (w 1989)
- Tadeusz Mazowiecki (od 1989 do 1991)
- Jan Krzysztof Bielecki (w 1991)
- Jan Olszewski (od 1991 do 1992)
- Waldemar Pawlak (bez gabinetu) (w 1992)
- Hanna Suchocka (od 1992 do 1993)
- Waldemar Pawlak (od 1993 do 1995)
- Józef Oleksy (od 1995 do 1996)
- Włodzimierz Cimoszewicz (od 1996 do 1997)
- Jerzy Buzek (od 1997 do 2001)
- Leszek Miller (od 2001 do 2004)
- Marek Belka (od 2004 do 2005)
- Kazimierz Marcinkiewicz (od 2005 do 2006)
- Jarosław Kaczyński (od 2006 do 2007)
- Donald Tusk (od 2007 do 2014)
- Ewa Kopacz (od 2014 do 2015)
- Beata Szydło (od 2015 do 2017)
- Mateusz Morawiecki (od 2017 do 2023)
- Donald Tusk (od 2023)
Prezydent Polski na uchodźstwie
- Władysław Raczkiewicz (od 1939 do 1947)
- August Zaleski (od 1947 do 1972)
- Stanisław Ostrowski (od 1972 do 1979)
- Edward Bernard Raczyński (od 1979 do 1986)
- Kazimierz Sabbat (od 1986 do 1989)
- Ryszard Kaczorowski (od 1989 do 1990)
Premier rządu RP na uchodźstwie
- Władysław Sikorski (od 1939 do 1943)
- Stanisław Mikołajczyk (od 1943 do 1944)
- Tomasz Arciszewski (od 1944 do 1947)
- Tadeusz Komorowski (od 1947 do 1949)
- Tadeusz Tomaszewski (od 1949 do 1950)
- Roman Odzierzyński (od 1950 do 1953)
- Jerzy Hryniewski (w 1954)
- Stanisław Mackiewicz (od 1954 do 1955)
- Hugon Hanke (w 1955)
- Antoni Pająk (od 1955 do 1965)
- Aleksander Zawisza (od 1965 do 1970)
- Zygmunt Muchniewski (od 1970 do 1972)
- Alfred Urbański (od 1972 do 1976)
- Kazimierz Sabbat (od 1976 do 1986)
- Edward Szczepanik (od 1986 do 1990)
Generał-gubernator warszawski
- Hans Hartwig von Beseler (od 1915 do 1918)
Generalny gubernator ziem polskich (okupacja niemiecka)
- Hans Frank (od 1939 do 1945)
Książę Polski
- Lestek (od 930 do 940)
- Siemomysł (od 940 do 960)
- Mieszko I (od 960 do 992)
- Bolesław I Chrobry (od 992 do 1025)
- Bezprym (od 1031 do 1032)
- Mieszko II Lambert (od 1032 do 1034)
- Kazimierz I Odnowiciel (od 1034 do 1058)
- Bolesław II Szczodry (od 1058 do 1076)
- Władysław I Herman (od 1079 do 1102)
- Zbigniew (od 1102 do 1107)
- Bolesław Krzywousty (od 1102 do 1138)
Król Polski
- Bolesław I Chrobry (w 1025)
- Mieszko II Lambert (od 1025 do 1031)
- Bolesław II Szczodry (od 1076 do 1079)
- Przemysł II (od 1295 do 1296)
- Wacław II (od 1300 do 1305)
- Wacław III (niekoronowany) (od 1305 do 1306)
- Władysław I Łokietek (od 1320 do 1333)
- Kazimierz III Wielki (od 1333 do 1370)
- Ludwik Węgierski (od 1370 do 1382)
- bezkrólewie (od 1382 do 1384)
- Jadwiga Andegaweńska (od 1384 do 1399)
- Władysław II Jagiełło (od 1386 do 1434)
- Władysław III Warneńczyk (od 1434 do 1444)
- bezkrólewie (od 1444 do 1447)
- Kazimierz IV Jagiellończyk (od 1447 do 1492)
- Jan I Olbracht (od 1492 do 1501)
- Aleksander Jagiellończyk (od 1501 do 1506)
- Zygmunt I Stary (od 1507 do 1548)
- Zygmunt II August (od 1530 do 1572)
- bezkrólewie (od 1572 do 1573)
- Henryk Walezy (od 1573 do 1574)
- bezkrólewie (od 1574 do 1575)
- Anna Jagiellonka (od 1575 do 1587)
- Stefan Batory (od 1575 do 1586)
- Zygmunt III Waza (od 1587 do 1632)
- Władysław IV Waza (od 1632 do 1648)
- Jan Kazimierz (od 1648 do 1668)
- Michał Korybut Wiśniowiecki (od 1668 do 1674)
- Jan III Sobieski (od 1674 do 1696)
- August II Mocny (od 1696 do 1706)
- Stanisław Leszczyński (od 1704 do 1709)
- August II Mocny (od 1709 do 1733)
- Stanisław Leszczyński (od 1733 do 1736)
- August III Sas (od 1733 do 1763)
- Stanisław August Poniatowski (od 1764 do 1795)
Książę Małopolski
- Władysław II Wygnaniec (od 1138 do 1146)
- Bolesław IV Kędzierzawy (od 1146 do 1173)
- Mieszko III Stary (od 1173 do 1177)
- Kazimierz II Sprawiedliwy (od 1177 do 1194)
- Leszek Biały (od 1194 do 1198)
- Mieszko III Stary (od 1198 do 1202)
- Władysław III Laskonogi (w 1202)
- Leszek Biały (od 1202 do 1210)
- Mieszko I Plątonogi (od 1210 do 1211)
- Leszek Biały (od 1211 do 1227)
- Henryk I Brodaty (od 1227 do 1228)
- Władysław III Laskonogi (od 1227 do 1229)
- Konrad I mazowiecki (od 1229 do 1232)
- Henryk I Brodaty (od 1232 do 1238)
- Henryk II Pobożny (od 1238 do 1241)
- Konrad I mazowiecki (od 1241 do 1243)
- Bolesław V Wstydliwy (od 1243 do 1279)
- Leszek Czarny (od 1279 do 1288)
- Henryk IV Prawy (od 1288 do 1290)
- Przemysł II (od 1290 do 1291)
- Wacław II (od 1291 do 1305)
- Wacław III (od 1305 do 1306)
- Władysław I Łokietek (od 1306 do 1320)
Książę Wielkopolski
- Mieszko III Stary (od 1138 do 1177)
- Odon Mieszkowic (od 1177 do 1194)
- Mieszko III Stary (od 1182 do 1202)
- Mieszko Młodszy (od 1190 do 1191)
- Władysław III Laskonogi (od 1202 do 1229)
- Władysław Odonic (od 1208 do 1218)
- Władysław Odonic (od 1229 do 1239)
- Przemysł I (od 1239 do 1257)
- Bolesław Pobożny (od 1239 do 1279)
- Przemysł II (od 1273 do 1296)
- Władysław I Łokietek (od 1296 do 1300)
- Wacław II (od 1300 do 1305)
- Henryk III głogowski (od 1306 do 1309)
- Władysław I Łokietek (od 1312 do 1320)
- Kazimierz III Wielki (od 1331 do 1333)
Książę Warszawski
- Fryderyk August I (od 1807 do 1815)
Premier Rządu Narodowego
- Adam Czartoryski (w 1831)
- Jan Krukowiecki (w 1831)
- Bonawentura Niemojowski (w 1831)
Król Polski (tytularny)
- Aleksander I Romanow (od 1815 do 1825)
- Mikołaj I Romanow (od 1825 do 1830)
- Mikołaj I Romanow (od 1831 do 1855)
- Aleksander II Romanow (od 1855 do 1881)
- Aleksander III Romanow (od 1881 do 1894)
- Mikołaj II Romanow (od 1894 do 1917)
I sekretarz KC PZPR
- Bolesław Bierut (od 1954 do 1956)
- Edward Ochab (w 1956)
- Władysław Gomułka (od 1956 do 1970)
- Edward Gierek (od 1970 do 1980)
- Stanisław Kania (od 1980 do 1981)
- Wojciech Jaruzelski (od 1981 do 1989)
- Mieczysław Rakowski (od 1989 do 1990)
Władca Akadu
- Sargon Wielki (od 2334 p.n.e. do 2278 p.n.e.)
- Rimusz (od 2278 p.n.e. do 2270 p.n.e.)
- Manisztusu (od 2270 p.n.e. do 2255 p.n.e.)
- Naramsin (od 2255 p.n.e. do 2217 p.n.e.)
- Szar-kali-szarri (od 2217 p.n.e. do 2193 p.n.e.)
- bezkrólewie (od 2193 p.n.e. do 2188 p.n.e.)
- Dudu (od 2188 p.n.e. do 2169 p.n.e.)
- Szu-durul (od 2169 p.n.e. do 2154 p.n.e.)
Król Armenii
- Artakses I (od 188 p.n.e. do 165 p.n.e.)
- Artawazdes I (od 165 p.n.e. do 115 p.n.e.)
- Tigranes I (od 115 p.n.e. do 95 p.n.e.)
- Tigranes II (od 95 p.n.e. do 55 p.n.e.)
- Artawazdes II (od 55 p.n.e. do 34 p.n.e.)
- Artakses II (od 30 p.n.e. do 20 p.n.e.)
- Tigranes III (od 20 p.n.e. do 8 p.n.e.)
- Tigranes IV (od 8 p.n.e. do 5 p.n.e.)
- Artawazdes III (od 5 p.n.e. do 2 p.n.e.)
- Erato (królowa) (od 2 p.n.e. do 2)
- Ariobarzanes (od 2 do 4)
- Artawazdes IV (od 4 do 6)
- Tigranes V (od 6 do 12)
- Wonones I (od 12 do 15)
- Artakses III (od 18 do 34)
- Arsakes (od 34 do 35)
- Mitrydates (od 35 do 37)
- Mitrydates (od 42 do 51)
- Radamist (od 51 do 54)
- Tiridates I (od 54 do 60)
- Tigranes VI (od 60 do 62)
- Tiridates III (od 287 do 330)
- Chosroes II (od 330 do 338)
- Aszot I (od 884 do 890)
- Symbat I Męczennik (od 890 do 913)
- Aszot II Żelazny (od 913 do 928)
Król Asyrii
- Szamszi-Adad I (od 1809 p.n.e. do 1776 p.n.e.)
- Iszme-Dagan I (od 1776 p.n.e. do 1736 p.n.e.)
- Aszur-uballit I (od 1364 p.n.e. do 1328 p.n.e.)
- Enlil-narari (od 1328 p.n.e. do 1318 p.n.e.)
- Arik-den-ili (od 1318 p.n.e. do 1306 p.n.e.)
- Adad-nirari I (od 1306 p.n.e. do 1274 p.n.e.)
- Salmanasar I (od 1274 p.n.e. do 1244 p.n.e.)
- Tukulti-Ninurta I (od 1244 p.n.e. do 1207 p.n.e.)
- Aszur-nadin-apli (od 1206 p.n.e. do 1203 p.n.e.)
- Aszur-nirari III (od 1203 p.n.e. do 1197 p.n.e.)
- Enlil-kudurri-usur (od 1197 p.n.e. do 1192 p.n.e.)
- Ninurta-apil-Ekur (od 1192 p.n.e. do 1179 p.n.e.)
- Aszur-dan I (od 1179 p.n.e. do 1133 p.n.e.)
- Ninurta-tukulti-Aszur (w 1133 p.n.e.)
- Mutakkil-Nusku (w 1133 p.n.e.)
- Aszur-resza-iszi I (od 1133 p.n.e. do 1115 p.n.e.)
- Tiglat-Pileser I (od 1115 p.n.e. do 1076 p.n.e.)
- Aszared-apil-Ekur (od 1076 p.n.e. do 1074 p.n.e.)
- Aszur-bel-kala (od 1074 p.n.e. do 1056 p.n.e.)
- Eriba-Adad II (od 1056 p.n.e. do 1054 p.n.e.)
- Szamszi-Adad IV (od 1054 p.n.e. do 1050 p.n.e.)
- Aszurnasirpal I (od 1050 p.n.e. do 1031 p.n.e.)
- Salmanasar II (od 1031 p.n.e. do 1019 p.n.e.)
- Aszur-nirari IV (od 1019 p.n.e. do 1013 p.n.e.)
- Aszur-rabi II (od 1013 p.n.e. do 972 p.n.e.)
- Aszur-resza-iszi II (od 972 p.n.e. do 967 p.n.e.)
- Tiglat-Pileser II (od 967 p.n.e. do 935 p.n.e.)
- Aszur-dan II (od 935 p.n.e. do 912 p.n.e.)
- Adad-nirari II (od 912 p.n.e. do 891 p.n.e.)
- Tukulti-Ninurta II (od 891 p.n.e. do 884 p.n.e.)
- Aszurnasirpal II (od 884 p.n.e. do 859 p.n.e.)
- Salmanasar III (od 859 p.n.e. do 824 p.n.e.)
- Szamszi-Adad V (od 824 p.n.e. do 811 p.n.e.)
- Adad-nirari III (od 811 p.n.e. do 783 p.n.e.)
- Salmanasar IV (od 783 p.n.e. do 773 p.n.e.)
- Aszur-dan III (od 773 p.n.e. do 755 p.n.e.)
- Aszur-nirari V (od 755 p.n.e. do 745 p.n.e.)
- Tiglat-Pileser III (od 745 p.n.e. do 727 p.n.e.)
- Salmanasar V (od 727 p.n.e. do 722 p.n.e.)
- Sargon II (od 722 p.n.e. do 705 p.n.e.)
- Sennacheryb (od 705 p.n.e. do 681 p.n.e.)
- Asarhaddon (od 681 p.n.e. do 669 p.n.e.)
- Aszurbanipal (od 669 p.n.e. do 631 p.n.e.)
- Aszur-etel-ilani (od 631 p.n.e. do 626 p.n.e.)
- Sin-szarra-iszkun (od 626 p.n.e. do 612 p.n.e.)
- Aszur-uballit II (od 612 p.n.e. do 609 p.n.e.)
Król Aten
- Egeusz (?) (od 1282 p.n.e. do 1234 p.n.e.)
- Tezeusz (?) (od 1234 p.n.e. do 1204 p.n.e.)
- Menesteusz (?) (od 1204 p.n.e. do 1181 p.n.e.)
- Demofont (?) (od 1181 p.n.e. do 1147 p.n.e.)
- Oksyntes (?) (od 1147 p.n.e. do 1135 p.n.e.)
- Afejdas (?) (od 1135 p.n.e. do 1134 p.n.e.)
- Tymojtes (?) (od 1134 p.n.e. do 1126 p.n.e.)
- Melantos (?) (od 1126 p.n.e. do 1089 p.n.e.)
- Kodros (?) (od 1089 p.n.e. do 1068 p.n.e.)
- Medon (od 1068 p.n.e. do 1048 p.n.e.)
- Akastos (od 1048 p.n.e. do 1012 p.n.e.)
- Archippos (od 1012 p.n.e. do 993 p.n.e.)
- Tersippos (od 993 p.n.e. do 952 p.n.e.)
- Forbas (od 952 p.n.e. do 922 p.n.e.)
- Megakles (od 922 p.n.e. do 892 p.n.e.)
- Diognetos (od 892 p.n.e. do 864 p.n.e.)
- Ferekles (od 864 p.n.e. do 845 p.n.e.)
- Arifron (od 845 p.n.e. do 825 p.n.e.)
- Tespieusz (od 825 p.n.e. do 797 p.n.e.)
- Agamestor (od 797 p.n.e. do 778 p.n.e.)
- Ajschylos (od 778 p.n.e. do 755 p.n.e.)
- Alkmeon (od 755 p.n.e. do 753 p.n.e.)
- Charops (od 753 p.n.e. do 743 p.n.e.)
- Aisimides (od 743 p.n.e. do 733 p.n.e.)
- Klidikos (od 733 p.n.e. do 723 p.n.e.)
- Hipomenes (od 723 p.n.e. do 713 p.n.e.)
- Leokrates (od 713 p.n.e. do 703 p.n.e.)
- Apsander (od 703 p.n.e. do 693 p.n.e.)
- Eryksjas (od 693 p.n.e. do 683 p.n.e.)
Tyran Aten
- Pizystrat (od 561 p.n.e. do 527 p.n.e.)
- Hipparchos (od 527 p.n.e. do 514 p.n.e.)
- Hippiasz (od 527 p.n.e. do 510 p.n.e.)
Tyrani Aten
- Trzydziestu Tyranów (od 404 p.n.e. do 402 p.n.e.)
Król Baktrii
- Diodotos I (od 250 p.n.e. do 238 p.n.e.)
- Diodotos II (od 238 p.n.e. do 230 p.n.e.)
- Eutydemos (od 230 p.n.e. do 200 p.n.e.)
- Demetriusz I (od 200 p.n.e. do 190 p.n.e.)
- Eutydemos II (od 190 p.n.e. do 185 p.n.e.)
- Agatokles Baktryjski (od 190 p.n.e. do 180 p.n.e.)
- Pantaleon (od 190 p.n.e. do 180 p.n.e.)
- Antymachos (od 185 p.n.e. do 170 p.n.e.)
- Demetriusz II (od 175 p.n.e. do 170 p.n.e.)
- Eukratydes I (od 170 p.n.e. do 145 p.n.e.)
- Eukratydes II (od 145 p.n.e. do 140 p.n.e.)
- Heliokles (od 145 p.n.e. do 130 p.n.e.)
Król Babilonu
- Sumu-abum (od 1894 p.n.e. do 1880 p.n.e.)
- Sumu-la-El (od 1880 p.n.e. do 1845 p.n.e.)
- Sabium (od 1845 p.n.e. do 1830 p.n.e.)
- Apil-Sin (od 1830 p.n.e. do 1812 p.n.e.)
- Sin-muballit (od 1812 p.n.e. do 1792 p.n.e.)
- Hammurabi (od 1792 p.n.e. do 1750 p.n.e.)
- Samsu-iluna (od 1750 p.n.e. do 1712 p.n.e.)
- Abi-eszuh (od 1712 p.n.e. do 1684 p.n.e.)
- Ammi-ditana (od 1684 p.n.e. do 1646 p.n.e.)
- Ammi-saduqa (od 1646 p.n.e. do 1626 p.n.e.)
- Samsu-ditana (od 1626 p.n.e. do 1595 p.n.e.)
- Simbar-Szipak (od 1025 p.n.e. do 1008 p.n.e.)
- Ea-mukin-zeri (w 1008 p.n.e.)
- Kaszszu-nadin-ahhe (od 1008 p.n.e. do 1005 p.n.e.)
- Eulmasz-szakin-szumi (od 1005 p.n.e. do 988 p.n.e.)
- Ninurta-kudurri-usur I (od 988 p.n.e. do 985 p.n.e.)
- Szirikti-Szuqamuna (w 985 p.n.e.)
- Mar-biti-apla-usur (od 985 p.n.e. do 979 p.n.e.)
- Nabu-apla-iddina (od 870 p.n.e. do 854 p.n.e.)
- Marduk-zakir-szumi I (od 854 p.n.e. do 819 p.n.e.)
- Marduk-balassu-iqbi (od 819 p.n.e. do 813 p.n.e.)
- Baba-aha-iddina (od 813 p.n.e. do 812 p.n.e.)
- Eriba-Marduk (od 770 p.n.e. do 760 p.n.e.)
- Nabu-szuma-iszkun (od 760 p.n.e. do 748 p.n.e.)
- Nabu-nasir (od 748 p.n.e. do 734 p.n.e.)
- Nabu-nadin-zeri (od 734 p.n.e. do 732 p.n.e.)
- Nabu-szuma-ukin II (w 732 p.n.e.)
- Nabu-mukin-zeri (od 732 p.n.e. do 729 p.n.e.)
- Marduk-apla-iddina II (od 722 p.n.e. do 710 p.n.e.)
- Marduk-zakir-szumi II (w 703 p.n.e.)
- Marduk-apla-iddina II (w 703 p.n.e.)
- Bel-ibni (od 703 p.n.e. do 700 p.n.e.)
- Aszur-nadin-szumi (od 700 p.n.e. do 694 p.n.e.)
- Nergal-uszezib (od 694 p.n.e. do 693 p.n.e.)
- Muszezib-Marduk (od 693 p.n.e. do 689 p.n.e.)
- Szamasz-szuma-ukin (od 668 p.n.e. do 648 p.n.e.)
- Kandalanu (od 648 p.n.e. do 626 p.n.e.)
- Sin-szumu-liszir (w 626 p.n.e.)
- Sin-szarra-iszkun (w 626 p.n.e.)
- Nabopolassar (od 626 p.n.e. do 605 p.n.e.)
- Nabuchodonozor II (od 605 p.n.e. do 562 p.n.e.)
- Amel-Marduk (od 562 p.n.e. do 559 p.n.e.)
- Nergal-szarra-usur (od 559 p.n.e. do 556 p.n.e.)
- Labaszi-Marduk (w 556 p.n.e.)
- Nabonid (od 556 p.n.e. do 539 p.n.e.)
Król Bosporu
- Leukon I (od 389 p.n.e. do 349 p.n.e.)
- Saumakos (od 108 p.n.e. do 107 p.n.e.)
- Mitrydates Eupator (od 107 p.n.e. do 70 p.n.e.)
- Machares (od 81 p.n.e. do 66 p.n.e.)
- Mitrydates Eupator (od 66 p.n.e. do 63 p.n.e.)
- Farnakes (od 63 p.n.e. do 47 p.n.e.)
- Asander (od 47 p.n.e. do 17 p.n.e.)
- Mitrydates z Pergamonu (od 47 p.n.e. do 46 p.n.e.)
- Skryboniusz (od 17 p.n.e. do 15 p.n.e.)
- Polemon (od 15 p.n.e. do 8 p.n.e.)
Król Bitynii
- Zipojtes (od 297 p.n.e. do 279 p.n.e.)
- Nikomedes I (od 279 p.n.e. do 250 p.n.e.)
- Ziaelas (od 250 p.n.e. do 229 p.n.e.)
- Prusjasz I (od 229 p.n.e. do 182 p.n.e.)
- Prusjasz II (od 182 p.n.e. do 149 p.n.e.)
- Nikomedes II (od 149 p.n.e. do 127 p.n.e.)
- Nikomedes III (od 127 p.n.e. do 94 p.n.e.)
- Nikomedes IV (od 94 p.n.e. do 88 p.n.e.)
- Sokrates Chrestos (od 91 p.n.e. do 90 p.n.e.)
- Nikomedes IV (od 85 p.n.e. do 74 p.n.e.)
Władca Chin
- Yu (od 2070 p.n.e. do 2025 p.n.e.)
- Qi (od 2025 p.n.e. do 2015 p.n.e.)
- Wu Ding (od 1250 p.n.e. do 1192 p.n.e.)
- Zu Geng (od 1192 p.n.e. do 1184 p.n.e.)
- Zu Jia (od 1184 p.n.e. do 1177 p.n.e.)
- Wu Yi (od 1147 p.n.e. do 1113 p.n.e.)
- Di Yi (od 1102 p.n.e. do 1076 p.n.e.)
- Di Xin (od 1076 p.n.e. do 1046 p.n.e.)
- Wuwang (od 1046 p.n.e. do 1043 p.n.e.)
- Chengwang (od 1043 p.n.e. do 1021 p.n.e.)
- Kangwang (od 1021 p.n.e. do 996 p.n.e.)
- Zhaowang (od 996 p.n.e. do 977 p.n.e.)
- Muwang (od 977 p.n.e. do 922 p.n.e.)
- Gongwang (od 922 p.n.e. do 900 p.n.e.)
- Yiwang (od 900 p.n.e. do 892 p.n.e.)
- Xiaowang (od 892 p.n.e. do 886 p.n.e.)
- Yiwang (od 886 p.n.e. do 878 p.n.e.)
- Liwang (od 878 p.n.e. do 841 p.n.e.)
- Gonghe (regent) (od 841 p.n.e. do 827 p.n.e.)
- Xuanwang (od 827 p.n.e. do 782 p.n.e.)
- Youwang (od 782 p.n.e. do 771 p.n.e.)
- Pingwang (od 771 p.n.e. do 720 p.n.e.)
- Huanwang (od 720 p.n.e. do 697 p.n.e.)
- Zhuangwang (od 697 p.n.e. do 682 p.n.e.)
- Xiwang (od 682 p.n.e. do 677 p.n.e.)
- Huiwang (od 677 p.n.e. do 652 p.n.e.)
- Xiangwang (od 652 p.n.e. do 619 p.n.e.)
- Qingwang (od 619 p.n.e. do 613 p.n.e.)
- Kuangwang (od 613 p.n.e. do 607 p.n.e.)
- Dingwang (od 607 p.n.e. do 586 p.n.e.)
- Jianwang (od 586 p.n.e. do 572 p.n.e.)
- Lingwang (od 572 p.n.e. do 545 p.n.e.)
- Jingwang (od 545 p.n.e. do 520 p.n.e.)
- Daowang (w 520 p.n.e.)
- Jingwang (od 520 p.n.e. do 476 p.n.e.)
- Yuanwang (od 476 p.n.e. do 469 p.n.e.)
- Zhendingwang (od 469 p.n.e. do 441 p.n.e.)
- Aiwang (w 441 p.n.e.)
- Siwang (w 441 p.n.e.)
- Kaowang (od 441 p.n.e. do 426 p.n.e.)
- Weiliewang (od 426 p.n.e. do 402 p.n.e.)
- Anwang (od 402 p.n.e. do 376 p.n.e.)
- Liewang (od 376 p.n.e. do 369 p.n.e.)
- Xianwang (od 369 p.n.e. do 321 p.n.e.)
- Shenjingwang (od 321 p.n.e. do 315 p.n.e.)
- Nanwang (od 315 p.n.e. do 256 p.n.e.)
Cesarz Chin
- Qin Shi Huang (od 221 p.n.e. do 210 p.n.e.)
- Qin Er Shi (od 210 p.n.e. do 207 p.n.e.)
- Ziying (w 207 p.n.e.)
- Han Gaozu (od 202 p.n.e. do 195 p.n.e.)
- Han Huidi (od 195 p.n.e. do 188 p.n.e.)
- Liu Gong (od 188 p.n.e. do 184 p.n.e.)
- Liu Hong (od 184 p.n.e. do 180 p.n.e.)
- Han Wendi (od 180 p.n.e. do 157 p.n.e.)
- Han Jingdi (od 157 p.n.e. do 141 p.n.e.)
- Han Wudi (od 141 p.n.e. do 87 p.n.e.)
- Han Zhaodi (od 87 p.n.e. do 74 p.n.e.)
- Liu He (w 74 p.n.e.)
- Han Xuandi (od 74 p.n.e. do 49 p.n.e.)
- Han Yuandi (od 49 p.n.e. do 33 p.n.e.)
- Han Chengdi (od 33 p.n.e. do 7 p.n.e.)
- Han Aidi (od 7 p.n.e. do 1 p.n.e.)
- Han Pingdi (od 1 p.n.e. do 6)
- Ruzi Ying (od 6 do 9)
- Wang Mang (od 9 do 23)
- Liu Xuan (od 23 do 25)
- Guangwudi (od 25 do 57)
- Han Mingdi (od 57 do 75)
- Han Zhangdi (od 75 do 88)
- Han Hedi (od 88 do 106)
- Han Shangdi (w 106)
- Han Andi (od 106 do 125)
- Han Shundi (od 125 do 144)
- Han Chongdi (od 144 do 145)
- Han Zhidi (od 145 do 146)
- Han Huandi (od 146 do 168)
- Han Lingdi (od 168 do 189)
- Liu Bian (w 189)
- Han Xiandi (od 189 do 220)
- Cao Pi (od 220 do 226)
- Liu Bei (od 221 do 223)
- Cao Rui (od 226 do 239)
- Sima Yan (od 265 do 290)
- Jin Huidi (od 290 do 307)
- Jin Huaidi (od 307 do 313)
- Jin Mindi (od 313 do 316)
- Liang Wudi (od 502 do 549)
- Sui Wendi (od 581 do 604)
- Sui Yangdi (od 604 do 618)
- Tang Gaozu (od 618 do 626)
- Tang Taizong (od 626 do 649)
- Tang Gaozong (od 649 do 683)
- Tang Zhongzong (w 684)
- Tang Ruizong (od 684 do 690)
- Wu Zetian (od 690 do 705)
- Tang Zhongzong (od 705 do 710)
- Tang Ruizong (od 710 do 712)
- Tang Xuanzong (od 712 do 756)
- Suzong (od 756 do 762)
- Daizong (od 762 do 779)
- Dezong (od 780 do 805)
- Shunzong (w 805)
- Xianzong (od 806 do 820)
- Muzong (od 821 do 824)
- Jingzong (od 824 do 826)
- Wenzong (od 826 do 840)
- Tang Wuzong (od 840 do 846)
- Tang Xuanzong (od 846 do 859)
- Yizong (od 859 do 873)
- Xizong (od 873 do 888)
- Zhaozong (od 888 do 904)
- Tang Aidi (od 904 do 907)
- Li Cunxu (od 923 do 926)
- Li Siyuan (od 926 do 933)
- Li Conghou (od 933 do 934)
- Li Congke (od 934 do 937)
- Song Taizu (od 960 do 976)
- Song Taizong (od 976 do 997)
- Zhenzong (od 997 do 1022)
- Renzong (od 1022 do 1063)
- Yingzong (od 1063 do 1067)
- Shenzong (od 1067 do 1085)
- Zhezong (od 1085 do 1100)
- Song Huizong (od 1100 do 1125)
- Qinzong (od 1126 do 1127)
- Song Gaozong (od 1127 do 1162)
- Xiaozong (od 1162 do 1189)
- Guangzong (od 1189 do 1194)
- Ningzong (od 1194 do 1224)
- Lizong (od 1224 do 1264)
- Duzong (od 1264 do 1274)
- Gong Di (od 1274 do 1276)
- Duanzong (od 1276 do 1278)
- Wei Wang (od 1278 do 1279)
- Kubilaj-chan (od 1279 do 1294)
- Temür Öldżejtü (od 1294 do 1307)
- Wuzong (od 1308 do 1311)
- Renzong (od 1311 do 1320)
- Yingzong (od 1321 do 1323)
- Jinzong (od 1323 do 1328)
- Tianshun (w 1328)
- Wenzong (od 1328 do 1329)
- Mingzong (w 1329)
- Wenzong (od 1329 do 1332)
- Ningzong (w 1332)
- Huizong (od 1333 do 1368)
- Hongwu (od 1368 do 1398)
- Jianwen (od 1398 do 1402)
- Yongle (od 1402 do 1424)
- Hongxi (od 1424 do 1425)
- Xuande (od 1425 do 1435)
- Zhu Qizhen (od 1435 do 1449)
- Jingtai (od 1449 do 1457)
- Zhu Qizhen (od 1457 do 1464)
- Chenghua (od 1464 do 1487)
- Hongzhi (od 1487 do 1505)
- Zhengde (od 1505 do 1521)
- Jiajing (od 1521 do 1566)
- Longqing (od 1566 do 1572)
- Wanli (od 1572 do 1620)
- Taichang (w 1620)
- Tianqi (od 1620 do 1627)
- Chongzhen (od 1627 do 1644)
- Shunzhi (od 1644 do 1661)
- Kangxi (od 1661 do 1722)
- Yongzheng (od 1722 do 1735)
- Qianlong (od 1735 do 1796)
- Jiaqing (od 1796 do 1820)
- Daoguang (od 1820 do 1850)
- Xianfeng (od 1850 do 1861)
- Tongzhi (od 1861 do 1875)
- Guangxu (od 1875 do 1908)
- Puyi (Xuantong) (od 1908 do 1912)
- Yuan Shikai (samozwaniec) (w 1916)
- Puyi (w 1917)
Król Cyreny
- Magas (od 276 p.n.e. do 250 p.n.e.)
- Demetriusz Piękny (od 250 p.n.e. do 249 p.n.e.)
- Apion (od 116 p.n.e. do 96 p.n.e.)