Wspólna reprezentacja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1992 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wspólna reprezentacja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1992.

Wspólna reprezentacja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1992

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Wspólna reprezentacja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1992
Kod MKOl EUN
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1992
Albertville
Chorąży Walerij Miedwiedcew
Liczba zawodników 129 w 12 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 2.
Złoto
9
Srebro
6
Brąz
8
Razem
23

Wspólna reprezentacja na zimowych igrzyskach olimpijskich wystartowała tylko podczas Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1992 w Albertville. Reprezentacja startowała tam pod flagą olimpijską.

W skład reprezentacji weszli sportowcy z republik, które dawniej wchodziły w skład Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich (z wyjątkiem krajów bałtyckich, które wystawiły własne reprezentacje). Reprezentacja ta liczyła 129 sportowców - 86 mężczyzn i 43 kobiety, którzy wystartowali w 52 konkurencjach dwunastu dyscyplin sportowych. Reprezentacja zdobyła 23 medale - 9 złotych, 6 srebrnych i 8 brązowych. Najwięcej medali, po pięć, zdobyły Lubow Jegorowa i Jelena Välbe, przy czym Jegorowa zdobyła trzy złote medale i dwa srebrne, a Välbe - jeden złoty i cztery brązowe.

W kolejnych zimowych igrzyskach olimpijskich zawodnicy ze wspólnej reprezentacji startowali w barwach poszczególnych byłych republik radzieckich.

Zdobyte medale według dyscyplin

Dyscyplina Złoto Srebro Brąz Razem
Biathlon 2 2 2 6
Biegi narciarskie 3 2 4 9
Bobsleje 0
Curling 0
Hokej na lodzie 1 1
Kombinacja norweska 0
Łyżwiarstwo figurowe 3 1 1 5
Łyżwiarstwo szybkie 0
Narciarstwo alpejskie 0
Narciarstwo dowolne 1 1
Saneczkarstwo 0
Short track 1 1
Skeleton 0
Skoki narciarskie 0
Snowboarding 0
Razem 9 6 8 23

Medaliści ZIO 1992

Medal Zawodnik Dyscyplina sportowa Konkurencja
Złoto
Jewgienij Ried´kin
Biathlon
Bieg indywidualny mężczyzn
Złoto
Anfisa Riezcowa
Biathlon
Sprint kobiet
Złoto
Lubow Jegorowa
Biegi narciarskie
Bieg łączony kobiet
Złoto
Lubow Jegorowa
Biegi narciarskie
15 km stylem klasycznym kobiet
Złoto
Jelena Välbe
Raisa Smietanina
Łarisa Łazutina
Lubow Jegorowa
Biegi narciarskie
Sztafeta kobiet
Złoto
Wiktor Petrenko
Łyżwiarstwo figurowe
Soliści
Złoto
Natalja Miszkutionok
Artur Dmitrijew
Łyżwiarstwo figurowe
Pary sportowe
Złoto
Marina Klimowa
Siergiej Ponomarienko
Łyżwiarstwo figurowe
Pary taneczne
Złoto
Siergiej Bautin
Jewgienij Bawidow
Igor Bołdin
Nikołaj Borszczewski
Wiaczesław Bucajew
Wiaczesław Bykow
Nikołaj Chabibulin
Jurij Chmylew
Andriej Chomutow
Aleksiej Gusarow
Dmitrij Juszkiewicz
Darius Kasparaitis
Andriej Kowalenko
Aleksiej Kowalow
Igor Krawczuk
Władimir Małachow
Dmitrij Mironow
Siergiej Pietrienko
Witalij Prochorow
Michaił Sztalenkow
Andriej Triefiłow
Aleksiej Żamnow
Siergiej Zubow
Aleksiej Żytnyk
Hokej na lodzie
Mężczyźni
Srebro
Swietłana Pieczorska
Biathlon
Bieg indywidualny kobiet
Srebro
Walerij Miedwiedcew
Aleksandr Popow
Walerij Kirijenko
Siergiej Czepikow
Biathlon
Sztafeta mężczyzn
Srebro
Lubow Jegorowa
Biegi narciarskie
5 km stylem klasycznym kobiet
Srebro
Lubow Jegorowa
Biegi narciarskie
30 km stylem dowolnym kobiet
Srebro
Jelena Bieczkie
Dienis Pietrow
Łyżwiarstwo figurowe
Pary sportowe
Srebro
Jelizawieta Kożewnikowa
Narciarstwo dowolne
Jazda po muldach kobiet
Brąz
Jelena Biełowa
Biathlon
Sprint kobiet
Brąz
Jelena Biełowa
Anfisa Riezcowa
Jelena Mielnikowa
Biathlon
Sztafeta kobiet
Brąz
Jelena Välbe
Biegi narciarskie
5 km stylem klasycznym kobiet
Brąz
Jelena Välbe
Biegi narciarskie
Bieg łączony kobiet
Brąz
Jelena Välbe
Biegi narciarskie
15 km stylem klasycznym kobiet
Brąz
Jelena Välbe
Biegi narciarskie
30 km stylem dowolnym kobiet
Brąz
Majia Usowa
Aleksandr Żulin
Łyżwiarstwo figurowe
Pary taneczne
Brąz
Julija Ałłagułowa
Natalja Isakowa
Wiktorija Troicka
Julija Własowa
Short track
Sztafeta kobiet

Wyniki reprezentantów WNP

Biathlon

Mężczyźni

sprint - 4. miejsce
bieg indywidualny - 10. miejsce
sprint - 5. miejsce
bieg indywidualny - 11. miejsce
sprint - 25. miejsce
sprint - 18. miejsce
bieg indywidualny - 4. miejsce
bieg indywidualny -
sztafeta -

Kobiety

sprint -
sprint - 20. miejsce
bieg indywidualny - 22. miejsce
bieg indywidualny - 21. miejsce
sprint - 13. miejsce
bieg indywidualny -
sprint -
bieg indywidualny - 26. miejsce
sztafeta -

Bobsleje

Mężczyźni

  • Władimir Jefimow
    Aleksiej Gołowin
Dwójki - 20. miejsce
  • Oleg Suchoruczenko
    Andriej Gorochow
Dwójki - 26. miejsce
  • Oleg Suchoruczenko
    Ołeksandr Bortiuk
    Władimir Lubowicki
    Andriej Gorochow
Czwórki - 19. miejsce
  • Władimir Jefimow
    Oleg Pietrow
    Siergiej Krugłow
    Aleksandr Paszkow
Czwórki - 22. miejsce

Biegi narciarskie

Mężczyźni

30 km stylem klasycznym - 12. miejsce
10 km stylem klasycznym - 11. miejsce
Bieg łączony - 15. miejsce
50 km stylem dowolnym - 28. miejsce
10 km stylem klasycznym - 62. miejsce
Bieg łączony - 43. miejsce
10 km stylem klasycznym - 30. miejsce
Bieg łączony - 17. miejsce
  • Aleksandr Gołubiew
30 km stylem klasycznym - 14. miejsce
50 km stylem dowolnym - 17. miejsce
30 km stylem klasycznym - 21. miejsce
50 km stylem dowolnym - 4. miejsce
30 km stylem klasycznym - 9. miejsce
10 km stylem klasycznym - 13. miejsce
Bieg łączony - 8. miejsce
50 km stylem dowolnym - 35. miejsce
sztafeta - 5. miejsce

Kobiety

5 km stylem klasycznym - 6. miejsce
Bieg łączony - 11. miejsce
30 km stylem dowolnym - 20. miejsce
15 km stylem klasycznym -
5 km stylem klasycznym -
Bieg łączony -
30 km stylem dowolnym -
5 km stylem klasycznym - 7. miejsce
Bieg łączony - 8. miejsce
30 km stylem dowolnym - 5. miejsce
15 km stylem klasycznym - 12. miejsce
15 km stylem klasycznym - 4. miejsce
15 km stylem klasycznym -
5 km stylem klasycznym -
Bieg łączony -
30 km stylem dowolnym -
sztafeta -

Hokej na lodzie

Mężczyźni

Kombinacja norweska

Mężczyźni

Gundersen - 11. miejsce
Gundersen - 22. miejsce
Gundersen - 32. miejsce
  • Siergiej Szwagiriew
Gundersen - 36. miejsce
sztafeta - 11. miejsce

Łyżwiarstwo figurowe

Mężczyźni

soliści -
soliści - 5. miejsce
  • Wjaczesław Zahorodniuk
soliści - 9. miejsce

Kobiety

  • Tatjana Raczkowa
soliści - 16. miejsce
  • Julija Worobjowa
soliści - 14. miejsce

Pary

Pary sportowe -
Pary sportowe -
  • Jewgienija Szyszkowa
    Wadim Naumow
Pary sportowe - 5. miejsce
Pary taneczne - 4. miejsce
Pary taneczne -
Pary taneczne -

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

1000 m - 25. miejsce
500 m - 7. miejsce
  • Nikołaj Guljajew
1000 m - 8. miejsce
  • Konstantin Kalistratow
1500 m - 22. miejsce
500 m - 21. miejsce
1000 m - 13. miejsce
1500 m - 31. miejsce
5000 m - 11. miejsce
10000 m - 19. miejsce
5000 m - 8. miejsce
10000 m - 10. miejsce
  • Bronisław Snietkow
5000 m - 29. miejsce
10000 m - 17. miejsce
500 m - 14. miejsce
  • Jurij Szułha
5000 m - 16. miejsce
500 m - 8. miejsce
1000 m - 6. miejsce
1500 m - 10. miejsce

Kobiety

1500 m - 6. miejsce
3000 m - 7. miejsce
5000 m - 7. miejsce
  • Swietłana Bojko
3000 m - 5. miejsce
5000 m - 5. miejsce
1000 m - 28. miejsce
1500 m - 25. miejsce
500 m - 15. miejsce
1000 m - 20. miejsce
1500 m - 4. miejsce
500 m - 31. miejsce
1500 m - 10. miejsce
3000 m - 10. miejsce
500 m - 16. miejsce
1000 m - 15. miejsce
  • Jelena Tiuszniakowa
500 m - 29. miejsce
1000 m - 7. miejsce

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

  • Witalij Andriejew
zjazd - 21. miejsce
supergigant - nie ukończył
kombinacja - 20. miejsce
zjazd - 24. miejsce
supergigant - 22. miejsce
kombinacja - nie ukończył
  • Aleksiej Masłow
zjazd - 22. miejsce
supergigant - 49. miejsce
kombinacja - nie ukończył

Kobiety

zjazd - 8. miejsce
supergigant - 25. miejsce
kombinacja - 12. miejsce
zjazd - 18. miejsce
supergigant - 28. miejsce
kombinacja - 18. miejsce
zjazd - 27. miejsce
kombinacja - 19. miejsce
supergigant - 24. miejsce
kombinacja - nie ukończyła

Narciarstwo dowolne

Mężczyźni

jazda po muldach - 33. miejsce
jazda po muldach - 21. miejsce
  • Michaił Łyżyn
jazda po muldach - 36. miejsce
jazda po muldach - 12. miejsce

Kobiety

  • Olga Łyczkina
jazda po muldach - 12. miejsce
  • Jelena Korolowa
jazda po muldach - 10. miejsce
jazda po muldach -
  • Larisa Udodova
jazda po muldach - 23. miejsce

Saneczkarstwo

Mężczyźni

  • Eduard Burmistrow
jedynki - 16. miejsce
jedynki - 9. miejsce
  • Oleg Jermolin
jedynki - 15. miejsce
dwójki - 8. miejsce
  • Igor Łobanow
    Giennadij Biełakow
dwójki - 10. miejsce

Kobiety

  • Nadieżda Danilina
jedynki - 12. miejsce
  • Irina Gubkina
jedynki - 10. miejsce
jedynki - 8. miejsce

Short track

Mężczyźni

  • Dmitrij Jerszow
1000 m - 11. miejsce

Kobiety

500 m - 17. miejsce
  • Marina Pylajewa
500 m - 5. miejsce
500 m - 7. miejsce
sztafeta -

Skoki narciarskie

Mężczyźni

Skocznia normalna - 54. miejsce
Skocznia duża - 47. miejsce
Skocznia normalna - 11. miejsce
Skocznia duża - 10. miejsce
Skocznia normalna - 25. miejsce
Skocznia duża - 24. miejsce
Skocznia normalna - 32. miejsce
Skocznia duża - 29. miejsce
drużynowo - 11. miejsce

Zobacz też

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wspólna reprezentacja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1992
Listen to this article