Zimowy Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy 2001 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Zimowy Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy 2001.

Zimowy Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy 2001

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Zimowy Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy 2001
1999 2003
Data 10 – 16 marca 2001
Gospodarz Finlandia Vuokatti
Liczba konkurencji 7

V Zimowy Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy 2001 – piąta zimowa edycja olimpijskiego festiwalu młodzieży Europy, odbywająca się w dniach 1016 marca 2001 r. w fińskiej miejscowości Vuokatti[1]. W zawodach wzięło udział 1111 uczestników z 40 państw[2].

Konkurencje

Wyniki

Biathlon

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
sprint (6 km)
dziewcząt
Niemcy Sabine Hocheder Niemcy Kathleen Lindau Finlandia Mervi Markkanen
bieg indywidualny
(7,5 km) dziewcząt
Niemcy Kathleen Lindau Rosja Marija Kosinowa Finlandia Maija Hietamies
sprint (7,5 km)
chłopców
Rosja Aleksandr Kudriaszew Białoruś Andrej Mikałajeu Niemcy Robert Wick
bieg indywidualny
(10 km) chłopców
Niemcy Tobias Strohm Czechy Ondřej Moravec Finlandia Henri Leinonen
sztafeta
mieszana
 Rosja
Władimir Szemiełow
Marija Dudakowa
Aleksandr Kudriaszew
Marija Kosinowa
 Czechy
Ondřej Moravec
Michaela Stránská
Michal Šlesingr
Klára Moravcová
 Niemcy
Tobias Strohm
Sabine Hocheder
Robert Wick
Kathleen Lindau

Biegi narciarskie

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
5 km stylem
klasycznym dziewcząt
Czechy Petra Markelová Rosja Tatjana Czugajewa Białoruś Iryna Nafranowicz
7,5 stylem
dowolnym dziewcząt
Rosja Tatjana Czugajewa Litwa Irina Terentjeva Rosja Walentina Nowikowa
7,5 km stylem
klasycznym chłopców
Rosja Wadim Sannikow Norwegia Hans Grønnvold Włochy Luca Orlandi
10 km stylem
dowolnym chłopców
Rosja Nikołaj Fokin Rosja Wadim Sannikow Włochy Federico Clementi
sztafeta
mieszana
 Rosja
Walentina Nowikowa
Wadim Sannikow
Tatjana Czugajewa
Nikołaj Fokin
 Finlandia
Heli Lehikoinen
Mikko Mustonen
Maija Hakala
Tuomo Niemelä
 Norwegia
Ingrid Urdahl
Svein Utistog
Liv Nordtømme
Hans Grønnvold

Hokej na lodzie

Złoto
Srebro
Brąz
 Rosja  Szwajcaria  Finlandia

Łyżwiarstwo szybkie

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
500 m dziewcząt Rosja Julija Buczujewa Czechy Marcela Kramářová Norwegia Maren Haugli
1000 m dziewcząt Rosja Julija Buczujewa Norwegia Mari Hemmer Holandia Mariska Huisman
500 m chłopców Włochy Alessandro Magnabosco Holandia Remco Olde Heuvel Polska Konrad Niedźwiedzki
1500 m chłopców Holandia Remco Olde Heuvel Polska Konrad Niedźwiedzki Białoruś Ihar Makawiecki

Narciarstwo alpejskie

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
slalom
dziewcząt
Szwecja Jessica Lindell-Vikarby Włochy Chiara Costazza Szwecja Therese Borssén
slalom równoległy
dziewcząt
Słowenia Ana Drev Austria Michaela Kirchgasser Norwegia Tone Jersin Ansnes
slalom
chłopców
Szwajcaria Patrick Küng Włochy Manuel Sandbichler Włochy Kurt Pittschieler
slalom równoległy
chłopców
Włochy Manuel Sandbichler Francja Thomas Perrier Francja Steve Missillier

Snowboarding

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
Snowcross
dziewcząt
Norwegia Thea Stenshagen Austria Verena Domenig Finlandia Heidi Kurkinen
Halfpipe
dziewcząt
Polska Paulina Ligocka Norwegia Elin Viken Holvik Finlandia Heidi Kurkinen
Snowcross
chłopców
Włochy Francesco Sandrini Austria Dominik Fiegl Austria Michael Schreilechner
Halfpipe
chłopców
Finlandia Toni-Markus Turunen Finlandia Likka Bäckström Finlandia Antti Autti

Skoki narciarskie

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
chłopcy K-90 Finlandia Janne Happonen Niemcy Maximilian Mechler Finlandia Akseli Kokkonen
dziewczęta K-90 Austria Daniela Iraschko Szwecja Helena Olsson Smeby Norwegia Anette Sagen
chłopcy K-90 drużynowo  Finlandia
Janne Happonen
Kalle Keituri
Akseli Kokkonen
 Austria
Manuel Fettner
Stefan Thurnbichler
Balthasar Schneider
 Francja
Vincent Descombes Sevoie
Maxime Laheurte
David Lazzaroni

Klasyfikacja medalowa

L.p. Państwo
Razem
1.  Rosja 11 3 2 16
2.  Finlandia 3 2 8 13
3.  Włochy 3 2 3 8
4.  Niemcy 3 2 2 7
5.  Norwegia 1 4 4 9
6.  Austria 1 4 1 6
7.  Czechy 1 3 0 4
8.  Szwecja 1 2 1 4
9.  Holandia 1 1 1 3
 Polska 1 1 1 3
11.  Szwajcaria 1 1 0 2
12.  Słowenia 1 0 1 2
13.  Białoruś 0 1 2 3
 Francja 0 1 2 3
15.  Litwa 0 1 0 1
Total 28 28 28 84

Bibliografia

Przypisy

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Zimowy Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy 2001
Listen to this article