For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Związek Południowej Afryki na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.

Związek Południowej Afryki na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Związek Południowej Afryki na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920
Związek Południowej Afryki
Kod MKOl

RSA

Letnie Igrzyska Olimpijskie 1920
Antwerpia
Liczba zawodników

39 w 7 dyscyplinach

Medale
Pozycja: 11.
Złoto
3
Srebro
4
Brąz
3
Razem
10

Związek Południowej Afryki na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920 w Antwerpii reprezentowało 39 zawodników: 38 mężczyzn i jedna kobieta. Był to czwarty występ reprezentacji Związku Południowej Afryki na igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Gold medal.svg
Złoto
Clarence Walker
Boxing pictogram.svg
Boks
waga kogucia (do 53,525 kg) w finale pokonał Kanadyjczyka Chris Graham
Gold medal.svg
Złoto
Bevil Rudd
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
bieg na 400 m mężczyzn 49,6 s[1]
Gold medal.svg
Złoto
Louis Raymond
Tennis pictogram.svg
Tenis ziemny
gra pojedyncza mężczyzn w finale pokonał Japończyka Ichiya Kumagae 3:1 (5:7, 6:4, 7:5, 6:4)[2]
Silver medal.svg
Srebro
Henry Kaltenbrunn
Cycling (road) pictogram.svg
Kolarstwo szosowe
jazda indywidualna na czas 4:41:26 h[3]
Silver medal.svg
Srebro
William Smith, James Walker
Cycling (track) pictogram.svg
Kolarstwo torowe
sprint tandemy
Silver medal.svg
Srebro
Henry Dafel, Clarence Oldfield, Jack Oosterlaak, Bevil Rudd
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
sztafeta 4 × 400 m mężczyzn 3:23,0[1]
Silver medal.svg
Srebro
Robert Bodley, Ferdinand Buchanan, George Harvey, Frederick Morgan, David Smith
Shooting pictogram.svg
Strzelectwo
karabin wojskowy leżąc 600 m drużynowo 287 pkt[4]
Bronze medal.svg
Brąz
William Smith, James Walker, Sammy Goosen, Henry Kaltenbrunn
Cycling (track) pictogram.svg
Kolarstwo torowe
wyścig na 4000 m na dochodzenie 5:17,8
Bronze medal.svg
Brąz
Bevil Rudd
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
bieg na 800 m mężczyzn 1:54,0[1]
Bronze medal.svg
Brąz
Charles Winslow
Tennis pictogram.svg
Tenis ziemny
gra pojedyncza mężczyzn Brytyjczyk Oswald Turnbull oddał walkowerem mecz o brązowy medal[2]

Skład kadry

Boxing pictogram.svg
Boks

Mężczyźni

  • Clarence Walker waga kogucia (do 53,525 kg) – 1. miejsce,
  • Richard Beland waga lekka (do 61,237 kg) – 4. miejsce,
  • Reginald Ingram waga półśrednia (do 72,574 kg) – 9. miejsce,
  • Joseph Thomas waga półśrednia (do 72,574 kg) – 9. miejsce,
  • William Bradley waga średnia (do 72,574 kg) – 5. miejsce,
  • Thomas Holdstock waga półciężka (do 79,378 kg) – 5. miejsce,
  • James McGregor waga półciężka (do 79,378 kg) – 9. miejsce,

Cycling pictogram.svg
Kolarstwo

Mężczyźni

kolarstwo szosowe – jazda indywidualna na czas – nie ukończył wyścigu,
kolarstwo torowe – sprint – odpadł w półfinale,
kolarstwo torowe – wyścig na 50 km – nie ukończył wyścigu,
  • George Thursfield – kolarstwo torowe – sprint – odpadł w półfinale,
  • Sammy Goosen – kolarstwo torowe – sprint – odpadł w eliminacjach,
  • William Smith
kolarstwo torowe – sprint – odpadł w eliminacjach,
kolarstwo torowe – wyścig na 50 km – 7. miejsce,
  • William Smith, James Walker – kolarstwo torowe – tandemy sprint na 2000 m – 2. miejsce,
  • Sammy Goosen, Henry Kaltenbrunn – kolarstwo torowe – tandemy sprint na 2000 m – odpadli w eliminacjach,
  • William Smith, James Walker, Sammy Goosen, Henry Kaltenbrunn – kolarstwo torowe – wyścig na 4000 m na dochodzenie – 3. miejsce

Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka

Mężczyźni

bieg na 100 m – odpadł w półfinale,
bieg na 200 m – 6. miejsce,
  • Jacobus Bukes
bieg na 100 m – odpadł w ćwierćfinale,
bieg na 200 m – odpadł w eliminacjach,
  • Francis Irvine
bieg na 100 m – odpadł w eliminacjach,
bieg na 200 m – odpadł w eliminacjach,
bieg na 400 m – odpadł w eliminacjach,
  • Leonard Dixon
bieg na 100 m – odpadł w eliminacjach,
bieg na 400 m1. miejsce,
bieg na 800 m3. miejsce,
bieg na 400 m – 6. miejsce,
bieg na 800 m – odpadł w półfinale,
chód na 3 km – 4. miejsce,
chód na 10 km – 4. miejsce,

Swimming pictogram.svg
Pływanie

Kobiety

100 m stylem dowolnym – odpadła w eliminacjach,
300 m stylem dowolnym – odpadła w eliminacjach,

Shooting pictogram.svg
Strzelectwo

Mężczyźni

  • Robert Bodley, Frederick Morgan, Mark Paxton, David Smith, George Harvey – karabin dowolny trzy pozycje 300 m drużynowo – 10. miejsce,
  • Robert Bodley, George Lishman, David Smith, Mark Paxton, Frederick Morgan – karabin wojskowy leżąc 300 m drużynowo – 8. miejsce,
  • Robert Bodley, Ferdinand Buchanan, George Harvey, Frederick Morgan, David Smith – karabin wojskowy leżąc 600 m drużynowo – 2. miejsce,
  • Robert Bodley, Frederick Morgan, Mark Paxton, Ferdinand Buchanan, David Smith – karabin wojskowy stojąc 300 m drużynowo – 9. miejsce,
  • David Smith, Robert Bodley, Ferdinand Buchanan, George Harvey, Frederick Morgan – karabin wojskowy 300m i 600 m leżąc drużynowo – 5. miejsce,
  • George Lishman – karabin małokalibrowy stojąc 50 m indywidualnie – nie został sklasyfikowany,
  • Frederick Morgan – karabin małokalibrowy stojąc 50 m indywidualnie – nie został sklasyfikowany,
  • George Harvey – karabin małokalibrowy stojąc 50 m indywidualnie – nie został sklasyfikowany,
  • Robert Bodley – karabin małokalibrowy stojąc 50 m indywidualnie – nie został sklasyfikowany,
  • Mark Paxton – karabin małokalibrowy stojąc 50 m indywidualnie – nie został sklasyfikowany,
  • George Lishman, Frederick Morgan, George Harvey, Robert Bodley, Mark Paxton – karabin małokalibrowy stojąc 50 m drużynowo – 8. miejsce

Tennis pictogram.svg
Tenis ziemny

Mężczyźni

  • Louis Raymond – gra pojedyncza – 1. miejsce,
  • Charles Winslow – gra pojedyncza – 3. miejsce,
  • George Dodd – gra pojedyncza – 5. miejsce,
  • Brian Norton – gra pojedyncza – 32. miejsce,
  • Brian Norton, Louis Raymond – gra podwójna – 5. miejsce
  • George Dodd, Cecil Blackbeard – 5. miejsce,

Wrestling pictogram.svg
Zapasy

Mężczyźni

  • Jan van Rensburg – styl wolny waga do 82,5 kg – 9. miejsce,

Przypisy

  1. a b c Athletics – Olympic Games 1920, the-sports.org [dostęp 2012-05-15] (ang.).
  2. a b Tennis – Tournament Men's Olympic Games 1920, the-sports.org [dostęp 2012-05-15] (ang.).
  3. Cycling – Olympic Games 1920, the-sports.org [dostęp 2012-05-15] (ang.).
  4. Shooting sports – Olympic Games 1920, the-sports.org [dostęp 2012-05-15] (ang.).

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Związek Południowej Afryki na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.