Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1976 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1976.

Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1976

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Letnie Igrzyska Olimpijskie 1976
Kod MKOl URS
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1976
Montreal
Chorąży Wasilij Aleksiejew
Liczba zawodników 410 w 22 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 1.
Złoto
49
Srebro
41
Brąz
35
Razem
125

Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1976 reprezentowało 410 zawodników (285 mężczyzn i 125 kobiet). Był to siódmy start reprezentacji ZSRR na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina sportowa Konkurencja
Złoto
Nikołaj Andrianow
Gimnastyka
wielobój indywidualny mężczyzn
Złoto
Nikołaj Andrianow
Gimnastyka
ćwiczenia wolne mężczyzn
Złoto
Nikołaj Andrianow
Gimnastyka
kółka mężczyzn
Złoto
Nikołaj Andrianow
Gimnastyka
skok mężczyzn
Złoto
Nelli Kim
Gimnastyka
skok kobiet
Złoto
Nelli Kim
Gimnastyka
ćwiczenia wolne kobiet
Złoto
Swietłana Grozdowa
Elwira Saadi
Marija Fiłatowa
Olga Korbut
Ludmiła Turiszczewa
Nelli Kim
Gimnastyka
wielobój drużynowo kobiet
Złoto
Wiktor Saniejew
Lekkoatletyka
trójskok mężczyzn
Złoto
Jurij Siedych
Lekkoatletyka
rzut młotem mężczyzn
Złoto
Tatjana Kazankina
Lekkoatletyka
800 m kobiet
Złoto
Tatjana Kazankina
Lekkoatletyka
1500 m kobiet
Złoto
Angelė Rupšienė
Tetiana Zacharowa
Rajisa Kurwiakowa
Olga Baryszewa
Tatjana Owieczkina
Nadieżda Szuwajewa
Uļjana Semjonova
Nadieżda Zacharowa
Nelli Fieriabnikowa
Olga Sucharnowa
Tamāra Dauniene
Natala Kłymowa
Koszykówka
kobiety
Złoto
Aleksandr Rogow
Kajakarstwo
C-1 1500 m mężczyzn
Złoto
Serhij Petrenko
Aleksandr Winogradow
Kajakarstwo
C-2 500 m mężczyzn
Złoto
Serhij Petrenko
Aleksandr Winogradow
Kajakarstwo
C-2 1000 m mężczyzn
Złoto
Serhij Nahorny
Władimir Romanowski
Kajakarstwo
K-2 1000 m mężczyzn
Złoto
Siergiej Czuchraj
Aleksandr Diegtiariow
Jurij Fiłatow
Władimir Morozow
Kajakarstwo
K-4 1000 m mężczyzn
Złoto
Nina Gopowa
Galina Kreft
Kajakarstwo
K-2 500 m kobiet
Złoto
Władimir Kaminski
Anatolij Czukanow
Walerij Czapłygin
Aavo Pikkuus
Kolarstwo
Drużynowo na czas
Złoto
Jelena Wajcechowska
Skoki do wody
wieża 10 m kobiet
Złoto
Jelena Nowikowa
Olga Kniaziewa
Walentina Sidorowa
Naila Gilazowa
Walentina Nikonowa
Szermierka
floret drużynowo kobiet
Złoto
Wiktor Krowopuskow
Szermierka
szabla mężczyzn
Złoto
Wiktor Krowopuskow
Eduard Winokurow
Wiktor Sidiak
Władimir Nazłymow
Michaił Burcew
Szermierka
szabla mężczyzn drużynowo
Złoto
Ołeksandr Rezanow
Mykoła Tomyn
Serhij Kuszniriuk
Jurij Łahutyn
Władimir Maksimow
Jurij Kidiajew
Jurij Klimow
Władimir Krawcow
Walerij Gassij
Wasilij Iljin
Mychajło Iszczenko
Aleksandr Anpiłogow
Jewgienij Czernyszow
Anatolij Fiediukin
Piłka ręczna
mężczyźni
Złoto
Natalija Tymoszkina
Zinajida Turczyna
Hałyna Zacharowa
Rafiga Szabanowa
Ludmiła Szubina
Lubow Odynokowa
Ludmyła Panczuk
Ludmyła Poradnyk
Marija Litoszenko
Nina Łobowa
Aldona Nenėnienė
Tetiana Hłuszczenko
Łarysa Karłowa
Tetiana Koczerhina
Piłka ręczna
kobiety
Złoto
Siergiej Nowikow
Judo
waga ciężka mężczyzn
Złoto
Władimir Niewzorow
Judo
waga półśrednia mężczyzn
Złoto
Władimir Jeszinow
Nikołaj Iwanow
Michaił Kuzniecow
Aleksandr Klepikow
Aleksandr Łukjanow
Aleksandr Siema
Wioślarstwo
czwórka ze sternikiem mężczyzn
Złoto
Alaksandr Hazau
Strzelectwo
Ruchomy cel 50 m
Złoto
Marina Koszewoj
Pływanie
200 m stylem klasycznym kobiet
Złoto
Aleksandr Woronin
Podnoszenie ciężarów
waga musza
Złoto
Nikołaj Kolesnikow
Podnoszenie ciężarów
waga piórkowa
Złoto
Petro Korol
Podnoszenie ciężarów
waga lekka
Złoto
Waleryj Szaryj
Podnoszenie ciężarów
waga lekkociężka
Złoto
Dawid Rigiert
Podnoszenie ciężarów
waga półciężka
Złoto
Jurij Zajcew
Podnoszenie ciężarów
waga ciężka
Złoto
Wasilij Aleksiejew
Podnoszenie ciężarów
waga superciężka
Złoto
Aleksiej Szumakow
Zapasy
48 kg styl klasyczny
Złoto
Witalij Konstantinow
Zapasy
52 kg styl klasyczny
Złoto
Suren Nałbandian
Zapasy
68 kg styl klasyczny
Złoto
Anatolij Bykow
Zapasy
74 kg styl klasyczny
Złoto
Walerij Riezancew
Zapasy
90 kg styl klasyczny
Złoto
Nikołaj Bałboszyn
Zapasy
100 kg styl klasyczny
Złoto
Aleksandr Kołczinski
Zapasy
+100 kg styl klasyczny
Złoto
Władimir Jumin
Zapasy
57 kg styl dowolny
Złoto
Pawieł Pinigin
Zapasy
68 kg styl dowolny
Złoto
Lewan Tediaszwili
Zapasy
90 kg styl dowolny
Złoto
Iwan Jarygin
Zapasy
100 kg styl dowolny
Złoto
Sosłan Andijew
Zapasy
+100 kg styl dowolny
Srebro
Wałentyna Kowpan
Łucznictwo
kobiety
Srebro
Olga Korbut
Gimnastyka sportowa
równoważnia
Srebro
Władimir Marczenko
Gimnastyka sportowa
ćwiczenia wolne mężczyzn
Srebro
Ludmiła Turiszczewa
Gimnastyka sportowa
ćwiczenia wolne kobiet
Srebro
Ludmiła Turiszczewa
Gimnastyka sportowa
skok kobiet
Srebro
Nelli Kim
Gimnastyka sportowa
wielobój indywidualnie kobiet
Srebro
Nikołaj Andrianow
Gimnastyka sportowa
poręcz mężczyzn
Srebro
Aleksandr Ditiatin
Gimnastyka sportowa
kółka mężczyzn
Srebro
Władimir Tichonow
Giennadij Krysin
Władimir Marczenko
Aleksandr Ditiatin
Władimir Markiełow
Nikołaj Andrianow
Gimnastyka sportowa
wielobój drużynowo mężczyzn
Srebro
Jewgienij Mironow
Lekkoatletyka
pchnięcie kulą mężczyzn
Srebro
Aleksiej Spiridonow
Lekkoatletyka
rzut młotem mężczyzn
Srebro
Tatjana Anisimowa
Lekkoatletyka
110 m ppł kobiet
Srebro
Nadieżda Cziżowa
Lekkoatletyka
pchnięcie kulą kobiet
Srebro
Rufat Riskijew
Boks
waga średnia mężczyzn
Srebro
Wasyl Jurczenko
Kajakarstwo
C-1 1000 m mężczyzn
Srebro
Tatjana Korszunowa
Kajakarstwo
K-1 500 m kobiet
Srebro
Serhij Nahorny
Władimir Romanowski
Kajakarstwo
K-2 500 m mężczyzn
Srebro
Władimir Osokin
Aleksandr Pierow
Witalij Pietrakow
Wiktor Sokołow
Kolarstwo
Drużynowo na dochodzenie mężczyzn
Srebro
Aleksandr Romankow
Szermierka
floret mężczyzn
Srebro
Władimir Nazłymow
Szermierka
szabla mężczyzn
Srebro
Wałerij Dwojnykow
Judo
waga średnia mężczyzn
Srebro
Ramaz Karsziladze
Judo
waga półciężka mężczyzn
Srebro
Paweł Ledniow
Pięciobój nowoczesny
indywidualnie
Srebro
Anna Kondraszyna
Mira Briunina
Larisa Popova
Galina Jermołajewa
Nadieżda Czernyszowa
Wioślarstwo
czwórka podwójna ze sternikiem kobiet
Srebro
Lubow Tałałajewa
Nadieżda Roszczina
Klavdija Koženkova
Ołena Zubko
Olha Kołkowa
Nelli Tarakanowa
Nadija Rozhon
Olha Huzenko
Olha Puhowśka
Wioślarstwo
ósemka kobiet
Srebro
Dmitrij Biechtieriew
Jurij Szurkałow
Jurij Łoriencson
Wioślarstwo
dwójka ze sternikiem mężczyzn
Srebro
Jewgienij Dulejew
Jurij Jakimow
Aivars Lazdenieks
Vytautas Butkus
Wioślarstwo
czwórka podwójna mężczyzn
Srebro
Andriej Bałaszow
Wioślarstwo
klasa Finn
Srebro
Władisław Akimienko
Wałentyn Mankin
Wioślarstwo
klasa Tempest
Srebro
Aleksandr Kiediarow
Strzelectwo
Ruchomy cel 50 m
Srebro
Andriej Bogdanow
Siergiej Koplakow
Andriej Kryłow
Wołodymyr Raskatow
Pływanie
4 × 200 m stylem dowolnym mężczyzn
Srebro
Lubow Rusanowa
Pływanie
100 m stylem klasycznym kobiet
Srebro
Maryna Jurczenia
Pływanie
200 m stylem klasycznym kobiet
Srebro
Zoja Jusowa
Inna Ryskal
Ludmiła Szczetinina
Nina Smolejewa
Lilija Osadcza
Hanna Rostowa
Lubow Rudowśka
Olha Kozakowa
Natalja Kusznir
Nina Muradian
Łarisa Biergien
Ludmiła Czernyszowa
Siatkówka
kobiety
Srebro
Aleksandr Jermiłow
Wiaczesław Zajcew
Jurij Starunskij
Władimir Ułanow
Anatolij Poliszczuk
Aleksandr Sawin
Pāvels Seļivanovs
Władimir Kondra
Oleg Moliboga
Władimir Czernyszow
Jefim Czułak
Władimir Dorochow
Siatkówka
mężczyźni
Srebro
Wartan Militosjan
Podnoszenie ciężarów
waga średnia mężczyzn
Srebro
Nelson Dawidian
Zapasy
62 kg styl klasyczny
Srebro
Władimir Czeboksarow
Zapasy
82 kg styl klasyczny
Srebro
Roman Dmitrijew
Zapasy
48 kg styl wolny
Srebro
Aleksandr Iwanow
Zapasy
52 kg styl wolny
Srebro
Wiktor Nowożyłow
Zapasy
82 kg styl wolny
Brąz
Zebiniso Rustamowa
Łucznictwo
kobiety
Brąz
Ludmiła Turiszczewa
Gimnastyka sportowa
wielobój kobiet
Brąz
Nikołaj Andrianow
Gimnastyka sportowa
koń z łękami mężczyzn
Brąz
Wałerij Borzow
Lekkoatletyka
100 m mężczyzn
Brąz
Jewgienij Gawrilenko
Lekkoatletyka
400 m ppł mężczyzn
Brąz
Aleksandr Aksinin
Wałerij Borzow
Nikołaj Kolesnikow
Juris Silovs
Lekkoatletyka
4 × 100 m mężczyzn
Brąz
Aleksandr Barysznikow
Lekkoatletyka
pchnięcie kulą mężczyzn
Brąz
Mykoła Awiłow
Lekkoatletyka
dziesięciobój
Brąz
Anatolij Bondarczuk
Lekkoatletyka
rzut młotem mężczyzn
Brąz
Natalja Lebiediewa
Lekkoatletyka
100 m ppł kobiet
Brąz
Wiera Anisimowa
Nadieżda Biesfamilna
Ludmiła Masłakowa
Tetiana Proroczenko
Lekkoatletyka
4 × 100 m kobiet
Brąz
Ludmyła Aksionowa
Nadieżda Iljina
Inta Kļimoviča
Natalja Sokołowa
Lekkoatletyka
4 × 100 m kobiet
Brąz
Lidija Ałfiejewa
Lekkoatletyka
skok w dal kobiet
Brąz
Ałżan Żarmuchamiedow
Władimir Żygilij
Władimir Tkaczenko
Walerij Miłosierdow
Anatolij Myszkin
Aleksandr Salnikow
Iwan Jedieszko
Micheil Korkia
Andriej Makiejew
Władimir Arzamaskow
Aleksandr Biełow
Siergiej Biełow
Koszykówka
mężczyźni
Brąz
Dawid Torosjan
Boks
waga musza mężczyzn
Brąz
Wiktor Rybakow
Boks
waga kogucia mężczyzn
Brąz
Wasilij Sołomin
Boks
waga lekka mężczyzn
Brąz
Wiktor Sawczenko
Boks
waga lekkośrednia mężczyzn
Brąz
Uładzimir Alejnik
Skoki do wody
wieża 10 m mężczyzn
Brąz
Aleksandr Kosienkow
Skoki do wody
trampolina 3 m mężczyzn
Brąz
Jelena Nowikowa
Szermierka
floret kobiet
Brąz
Wiktor Sidiak
Szermierka
szabla mężczyzn
Brąz
Wołodymyr Troszkin
Dawit Kipiani
Wołodymyr Weremiejew
Wiktor Zwiahincew
Leonid Nazarienko
Wołodymyr Onyszczenko
Stefan Reszko
Anatolij Końkow
Wiktor Matwijenko
Aleksandr Minajew
Mychajło Fomenko
Władimir Fiodorow
Wiktor Kołotow
Władimir Astapowski
Ołeh Błochin
Aleksandr Prochorow
Łeonid Buriak
Piłka nożna
mężczyźni
Brąz
Szota Czocziszwili
Judo
kaegoria open
Brąz
Jelena Antonowa
Wioślarstwo
jedynka kobiet
Brąz
Eleonora Kaminskaitė
Genovaitė Ramoškienė
Wioślarstwo
dwójka podwójna kobiet
Brąz
Nadieżda Siewostjanowa
Ludmiła Krochina
Galina Miszenina
Anna Pasocha
Lidija Kryłowa
Wioślarstwo
czwórka ze sternikiem kobiet
Brąz
Raul Arnemann
Nikołaj Kuzniecow
Walerij Dolinin
Anuszawan Gassan-Dżaliłow
Wioślarstwo
Czwórka bez sternika mężczyzn
Brąz
Giennadij Łuszczikow
Strzelectwo
Karabin małokalibrowy leżąc 50 m
Brąz
Wołodymyr Raskatow
Pływanie
400 m stylem dowolnym mężczyzn
Brąz
Arvydas Juozaitis
Pływanie
100 m stylem klasycznym mężczyzn
Brąz
Andriej Smirnow
Pływanie
400 m stylem zmiennym mężczyzn
Brąz
Marina Koszewoj
Pływanie
100 m stylem klasycznym kobiet
Brąz
Lubow Rusanowa
Pływanie
200 m stylem klasycznym kobiet
Brąz
Fargat Mustafin
Zapasy
62 kg styl klasyczn

Skład kadry

Boks

Waga papierowa

  • Aleksandr Tkaczenko – odpadł w 2. rundzie

Waga musza

Waga kogucia

Waga piórkowa

Waga lekka

Waga lekkopółśrednia

Waga półśrednia

Waga lekkośrednia

Waga średnia

Waga półciężka

Waga ciężka

Gimnastyka

Mężczyźni

Wielobój indywidualnie

  • Nikołaj Andrianow – złoty medal
  • Aleksandr Ditiatin – 4. miejsce
  • Władimir Markiełow – odpadł w eliminacjach
  • Giennadij Krysin – odpadł w eliminacjach
  • Władimir Marczenko – odpadł w eliminacjach
  • Władimir Tichonow – odpadł w eliminacjach

Wielobój drużynowo

Ćwiczenia na podłodze

  • Nikołaj Andrianow – złoty medal
  • Władimir Marczenko – srebrny medal
  • Aleksandr Ditiatin – odpadł w eliminacjach
  • Władimir Markiełow – odpadł w eliminacjach
  • Giennadij Krysin – odpadł w eliminacjach
  • Władimir Tichonow – odpadł w eliminacjach

Skok

  • Nikołaj Andrianow – złoty medal
  • Władimir Marczenko – odpadł w eliminacjach
  • Aleksandr Ditiatin – odpadł w eliminacjach
  • Władimir Markiełow – odpadł w eliminacjach
  • Giennadij Krysin – odpadł w eliminacjach
  • Władimir Tichonow – odpadł w eliminacjach

Poręcz

  • Nikołaj Andrianow – srebrny medal
  • Władimir Marczenko – odpadł w eliminacjach
  • Aleksandr Ditiatin – odpadł w eliminacjach
  • Władimir Markiełow – odpadł w eliminacjach
  • Giennadij Krysin – odpadł w eliminacjach
  • Władimir Tichonow – odpadł w eliminacjach

Drążek

  • Giennadij Krysin – 5. miejsce
  • Nikołaj Andrianow – odpadł w eliminacjach
  • Władimir Marczenko – odpadł w eliminacjach
  • Aleksandr Ditiatin – odpadł w eliminacjach
  • Władimir Markiełow – odpadł w eliminacjach
  • Władimir Tichonow – odpadł w eliminacjach

Kółka

  • Nikołaj Andrianow – złoty medal
  • Aleksandr Ditiatin – srebrny medal
  • Giennadij Krysin – odpadł w eliminacjach
  • Władimir Marczenko – odpadł w eliminacjach
  • Władimir Markiełow – odpadł w eliminacjach
  • Władimir Tichonow – odpadł w eliminacjach

Koń z łęgami

  • Nikołaj Andrianow – brązowy medal
  • Aleksandr Ditiatin – 6. miejsce
  • Giennadij Krysin – odpadł w eliminacjach
  • Władimir Marczenko – odpadł w eliminacjach
  • Władimir Markiełow – odpadł w eliminacjach
  • Władimir Tichonow – odpadł w eliminacjach

Kobiety

Wielobój indywidualnie

Wielobój drużynowo

Ćwiczenia na podłodze

Skok

Poręcz

Równoważnia

Jeździectwo

Ujeżdżenie indywidualne

Ujeżdżenie drużynowo

WKKW indywidualnie

  • Jurij Salnikow – 8. miejsce
  • Walerij Dworianinow – 17. miejsce
  • Wiktor Kalinin – 25. miejsce
  • Piotr Gornuszko – DNF

WKKW drużynowo

  • Jurij Salnikow, Walerij Dworianinow, Wiktor Kalinin, Piotr Gornuszko – 5. miejsce

Judo

Mężczyźni

Kajakarstwo

Mężczyźni

K-1 500 m

  • Siergiej Lizunow – 6. miejsce

K-1 1000 m

  • Ołeksandr Szaparenko – 5. miejsce

K-2 500 m

K-2 1000 m

K-4 1000 m

C-1 500 m

  • Aleksandr Rogow – złoty medal

C-1 1000 m

C-2 500 m

C-2 1000 m

Kobiety

K-1 500 m

  • Tatjana Korszunowa – srebrny medal

K-2 500 m

Kolarstwo

Wyścig ze startu wspólnego

Drużynowa jazda na czas

Sprint

  • Serhij Krawcow – 5. miejsce

1 km

Wyścig indywidualny na dochodzenie

Wyścig drużynowy na dochodzenie

Koszykówka

Mężczyźni

Kobiety

Lekkoatletyka

Mężczyźni

100 m

200 m

800 m

5000 m

4 × 100 m

4 × 400 m

110 m przez płotki

400 m przez płotki

Chód na 20 km

Maraton

  • Leonid Mosiejew — 7. miesjce
  • Aleksandr Gockij — 9. miesjce
  • Jurij Wielikorodnych — 24. miesjce

Skok w dal

Trójskok

Skok wzywż

Skok o tyczce

Pchnięcie kulą

Rzut dyskiem

  • Nikołaj Wichor — odpadł w eliminacjach

Rzut młotem

Rzut oszczepem

Dziesięciobój

Kobiety

100 m

200 m

400 m

800 m

1500 m

100 m przez płotki

4 × 100 m

4 × 400 m

Skok wzywż

  • Tatjana Szlachto — 6. miejsce
  • Galina Fiłatowa — 12. miejsce
  • Nadieżda Marinienko — odpadła w eliminacjach

Skok w dal

Pchnięcie kulą

Rzut dyskiem

Rzut oszczepem

Pięciobój

  • Ludmiła Popowska — 4. miejsce
  • Nadija Tkaczenko — 5. miejsce
  • Tatjana Worochobko — 14. miejsce

Łucznictwo

Kobiety indiwidualnie

Mężczyźni indiwidualnie

  • Władimir Czendarow — 5. miesjce

Pięciobój nowoczesny

Indywidualnie

  • Paweł Ledniow – srebrny medal
  • Boris Mosołow – 8. miejsce
  • Borys Onyszczenko – DNF

Drużynowo

Piłka nożna

Mężczyźni

Piłka ręczna

Turniej kobiet

  • Natalija Tymoszkina, Zinajida Turczyna, Hałyna Zacharowa, Rafiga Szabanowa, Ludmiła Szubina, Lubow Odynokowa, Ludmyła Panczuk, Ludmyła Poradnyk, Marija Litoszenko, Nina Łobowa, Aldona Nenėnienė, Tetiana Hłuszczenko, Łarysa Karłowa, Tetiana Koczerhina – złoty medal

Turniej mężczyzn

Piłka siatkowa

Turniej mężczyzn

Turniej kobiet

Piłka wodna

Turniej mężczyzn

Pływanie

Mężczyźni

100 m stylem dowolnym

  • Władimir Burie – 7. miejsce
  • Andriej Kryłow – 8. miejsce
  • Andriej Bogdanow – 14. miejsce

200 m stylem dowolnym

400 m stylem dowolnym

1500 m stylem dowolnym

  • Władimir Salnikow – 5. miejsce
  • Walentin Parinow – 9. miejsce
  • Igor Kuszpielew – 10. miejsce

100 m stylem grzbietowym

  • Igor Omielczenko – 13. miejsce
  • Iwan Mikołuckij – 38. miejsce

200 m stylem grzbietowym

  • Igor Omielczenko – 13. miejsce
  • Iwan Mikołuckij – 22. miejsce

100 m stylem klasycznym

  • Arvydas Juozaitis – brązowy medal
  • Nikołaj Pankin – 11. miejsce
  • Władimir Diemientjew – 19. miejsce

200 m stylem klasycznym

  • Arvydas Juozaitis – 6. miejsce
  • Nikołaj Pankin – 7. miejsce
  • Aigars Kudis – 9. miejsce

100 m stylem motylkowym

  • Jewgienij Sieriedin – 16. miejsce
  • Ołeksandr Manaczynśkyj– 21. miejsce

200 m stylem motylkowym

  • Ołeksandr Manaczynśkyj– 8. miejsce
  • Michaił Gorielik– 9. miejsce
  • Anatolij Smirnow– 31. miejsce

400 m stylem zmiennym

  • Andriej Smirnow – brązowy medal
  • Anatolij Smirnow – 11. miejsce
  • Michaił Gorielik – DNF

4 × 200 m stylem dowolnym

4 × 100 m stylem zmiennym

Kobiety

100 m stylem dowolnym

  • Lubow Kobzowa – 17. miejsce
  • Irina Własowa – 18. miejsce
  • Marina Klucznikowa – 21. miejsce

200 m stylem dowolnym

  • Irina Własowa – 8. miejsce
  • Łarisa Cariowa – 11. miejsce
  • Lubow Kobzowa – 15. miejsce

400 m stylem dowolnym

  • Irina Własowa – 12. miejsce

800 m stylem dowolnym

  • Irina Własowa – DNS

100 m stylem grzbietowym

  • Nadija Stawko – 6. miejsce
  • Kławdija Studennikowa – 10. miejsce

200 m stylem grzbietowym

  • Nadija Stawko – 4. miejsce
  • Kławdija Studennikowa – 7. miejsce

100 m stylem klasycznym

200 m stylem klasycznym

100 m stylem motylkowym

  • Tamara Szełofastowa – 8. miejsce
  • Natalja Popowa – 23. miejsce
  • Lubow Kobzowa – DNS

200 m stylem motylkowym

  • Tamara Szełofastowa – 7. miejsce
  • Natalja Popowa – 8. miejsce

400 m stylem zmiennym

  • Natalja Popowa – 17. miejsce

4 × 100 m stylem dowolnym

  • Lubow Kobzowa, Irina Własowa, Marina Klucznikowa, Łarisa Cariowa – 5. miejsce

4 × 100 m stylem zmiennym

  • Nadija Stawko, Maryna Jurczenia, Tamara Szełofastowa, Łarisa Cariowa – 4. miejsce

Podnoszenie ciężarów

Skoki do wody

Mężczyźni

Wieża 10 m

  • Władimir Alejnik – brązowy medal
  • Dawit Hambarcumian – 7. miejsce
  • Siergiej Niemcanow – odpadł w eliminacjach

Trampolina 3 m

  • Aleksandr Kosienkow – brązowy medal
  • Boris Kozłow – odpadł w eliminacjach
  • Wiaczesław Strachow – odpadł w eliminacjach

Kobiety

Wieża 10 m

  • Jelena Wajcechowska – złoty medal
  • Irina Kalinina – 4. miejsce
  • Tetiana Wołynkina – odpadła w eliminacjach

Trampolina 3 m

  • Olga Dmitrijewa – 6. miejsce
  • Irina Kalinina – 7. miejsce
  • Tatjana Podmariowa – odpadła w eliminacjach

Strzelectwo

Pistolet szybkostrzelny 25 m

Pistolet 50 m

Ruchomy cel 50 m

Karabin małokalibrowy leżąc 50 m

  • Giennadij Łuszczikow – brązowy medal
  • Borys Melnyk – 12. miejsce

Karabin małokalibrowy 3 postawy 50 m

  • Aleksandr Mitrofanow – 8. miejsce
  • Giennadij Łuszczikow – 11. miejsce

Trap

  • Aleksandr Androszkin – 5. miejsce
  • Aleksandr Alipow – 14. miejsce

Skeet

  • Jurij Curanow – 10. miejsce
  • Aleksandr Czerkasow – 14. miejsce

Szermierka

Mężczyźni

Floret

Floret drużynowo

Szpada

  • Boris Łukomskij – 17. miejsce
  • Aleksandr Bykow – 20. miejsce
  • Aleksandr Abuszachmietow – 26. miejsce

Szpada drużynowo

Szabla

Szabla drużynowo

Kobiety

Floret

Floret drużynowo

Wioślarstwo

Mężczyźni

Jedynka

  • Mykoła Dowhań – 5. miejsce

Dwójka podwójna

  • Jewgienij Barbakow, Giennadij Korszykow – 4. miejsce

Dwójka bez sternika

  • Giennadij Kinko, Tiit Helmja – 7. miejsce

Dwójka ze sternikiem

  • Dmitrij Biechtieriew, Jurij Szurkałow, Jurij Łoriencson – srebrny medal

czwórka bez sternika

  • Raul Arnemann, Nikołaj Kuzniecow, Walerij Dolinin, Anuszawan Gassan-Dżaliłow – brązowy medal

czwórka ze sternikiem

  • Władimir Jeszinow, Nikołaj Iwanow, Michaił Kuzniecow, Aleksandr Klepikow, Aleksandr Łukjanow, Aleksandr Siema – złoty medal

czwórka podwójna

ósemka

  • Aleksandr Szytow, Antanas Čikotas, Wasilij Potapow, Aleksandr Pluszkin, Anatolij Niemtyriow, Igor Konnow, Anatolij Iwanow, Władimir Wasiljew, Władimir Żarow – 7. miejsce

Kobiety

jedynka

dwójka podwójna

dwójka bez sternika

  • Natalija Horodiłowa, Hanna Karnauszenko – 4. miejsce

czwórka ze sternikiem

czwórka podwójna ze sternikiem

ósemka

Zapasy

Żeglarstwo

Klasa Finn

Klasa 470

  • Aleksandr Potapow, Wiktor Potapow – 4. miejsce

Klasa Tempest

Klasa Tornado

  • Władimir Wasiljew, Wiaczesław Tiniejew – 12. miejsce

Klasa Soling

  • Boris Budnikow, Walentin Zamotajkin, Nikołaj Polakow – 4. miejsce

Latający Holender

  • Walerij Zubanow, Władimir Leontjew – 5. miejsce

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1976
Listen to this article