For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1984.

Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1984

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1984
Kod MKOl

SUN

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1984
Sarajewo
Chorąży

Władisław Trietjak

Liczba zawodników

99 w 38 konkurencjach w 10 dyscyplinach

Medale
Pozycja: 2.
Złoto
6
Srebro
10
Brąz
9
Razem
25

ZSRR na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1984 reprezentowało 99 zawodników: 74 mężczyzn i 25 kobiet. Był to ósmy start reprezentacji ZSRR na zimowych igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Gold medal.svg
Złoto
Dimitrij Wasiljew
Jurij Kaszkarow
Algimantas Šalna
Siergiej Bułygin
Biathlon pictogram.svg
Biathlon
Sztafeta 4 × 7,5 km mężczyzn 1:38:51,7 h[1]
Gold medal.svg
Złoto
Nikołaj Zimiatow
Cross country skiing pictogram.svg
Biegi narciarskie
30 km stylem dowolnym mężczyzn 1:28:56,3 h[2]
Gold medal.svg
Złoto
Władisław Trietjak
Zinetuła Bilaletdinow
Siergiej Szepielew
Nikołaj Drozdiecki
Wiaczesław Fietisow
Aleksandr Gierasimow
Aleksiej Kasatonow
Andriej Chomutow
Władimir Kowin
Aleksandr Kożewnikow
Władimir Krutow
Igor Łarionow
Siergiej Makarow
Władimir Myszkin
Wasilij Pierwuchin
Aleksandr Skworcow
Siergiej Starikow
Igor Stielnow
Wiktor Tiumieniew
Michaił Wasiljew
Ice hockey pictogram.svg
Hokej na lodzie
Turniej mężczyzn
Gold medal.svg
Złoto
Jelena Wałowa
Oleg Wasiljew
Figure skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo figurowe
Pary sportowe 1,5 pkt[3]
Gold medal.svg
Złoto
Siergiej Fokiczew
Speed skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo szybkie
Bieg na 500 m mężczyzn 38,19 s[4]
Gold medal.svg
Złoto
Igor Małkow
Speed skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo szybkie
Bieg na 10 000 m mężczyzn 14:39,90 min[4]
Silver medal.svg
Srebro
Aleksandr Zawjałow
Cross country skiing pictogram.svg
Biegi narciarskie
30 km stylem dowolnym mężczyzn 1:29:23,3 h[2]
Silver medal.svg
Srebro
Ołeksandr Batiuk
Aleksandr Zawjałow
Władimir Nikitin
Nikołaj Zimiatow
Cross country skiing pictogram.svg
Biegi narciarskie
Sztafeta 4 x 10 km mężczyzn 1:55:16,5 h[2]
Silver medal.svg
Srebro
Raisa Smietanina
Cross country skiing pictogram.svg
Biegi narciarskie
10 km stylem klasycznym kobiet 32:02,9 min[5]
Silver medal.svg
Srebro
Raisa Smietanina
Cross country skiing pictogram.svg
Biegi narciarskie
Bieg na 20 km kobiet 1:02:26,7 H[5]
Silver medal.svg
Srebro
Natalja Biestiemjanowa
Andriej Bukin
Figure skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo figurowe
Pary taneczne 4,0 pkt[3]
Silver medal.svg
Srebro
Siergiej Chlebnikow
Speed skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo szybkie
Bieg na 1000 m mężczyzn 1:16,63 min[4]
Silver medal.svg
Srebro
Siergiej Chlebnikow
Speed skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo szybkie
Bieg na 1500 m mężczyzn 1:58,83 min[4]
Silver medal.svg
Srebro
Igor Małkow
Speed skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo szybkie
Bieg na 5000 m mężczyzn 7:12,30 min[4]
Silver medal.svg
Srebro
Siergiej Danilin
Luge pictogram.svg
Saneczkarstwo
Jedynki mężczyzn 3:04,962 min[6]
Silver medal.svg
Srebro
Jewgienij Biełusow
Aleksandr Bielakow
Luge pictogram.svg
Saneczkarstwo
Dwójki mężczyzn 1:23,660 min[6]
Bronze medal.svg
Brąz
Zintis Ekmanis
Władimir Aleksandrow
Bobsleigh pictogram.svg
Bobsleje
Dwójki mężczyzn 3:26,16 min[7]
Bronze medal.svg
Brąz
Kira Iwanowa
Figure skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo figurowe
Solistki 5,0 pkt[8]
Bronze medal.svg
Brąz
Łarisa Sielezniowa
Oleg Makarow
Figure skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo figurowe
Pary sportowe 4,0 pkt[3]
Bronze medal.svg
Brąz
Marina Klimowa
Siergiej Ponomarienko
Figure skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo figurowe
Pary taneczne 7,0 pkt[3]
Bronze medal.svg
Brąz
Oleg Bożjew
Speed skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo szybkie
Bieg na 1500 m mężczyzn 1:58,86 min[4]
Bronze medal.svg
Brąz
Natalja Szywie
Speed skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo szybkie
Bieg na 500 m kobiet 41,50 s[9]
Bronze medal.svg
Brąz
Natalja Pietrusiowa
Speed skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo szybkie
Bieg na 1000 m kobiet 1:23,21 min[9]
Bronze medal.svg
Brąz
Natalja Pietrusiowa
Speed skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo szybkie
Bieg na 1500 m kobiet 2:05,78 min[9]
Bronze medal.svg
Brąz
Walerij Dudin
Luge pictogram.svg
Saneczkarstwo
Jedynki mężczyzn 3:05,012 min[6]

Skład kadry

Biathlon pictogram.svg
Biathlon

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas biegu Kary Łączny czas Pozycja
Siergiej Bułygin Bieg na 20 km 1:12:28,0 7:00 1:19:28,0 17.
Jurij Kaszkarow 1:11:53,8 11:00 1:22:53,8 35.
Dimitrij Wasiljew 1:14:09,2 8:00 1:22:09,2 32.
Algimantas Šalna Bieg na 10 km 31:20,8 2 31:20,8 5.
Jurij Kaszkarow 32:!5,2 2 32:15,2 10.
Siergiej Bułygin 32:19,1 1 32:19,1 11.
Dimitrij Wasiljew
Jurij Kaszkarow
Algimantas Šalna
Siergiej Bułygin
Sztafeta 4 × 7,5 km 1:38:51,7 2 1:38:51,7
Gold medal icon.svg

Cross country skiing pictogram.svg
Biegi narciarskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Władimir Nikitin 15 km stylem klasycznym 42:31,6 5.
Nikołaj Zimiatow 42:34,5 6.
Ołeksandr Batiuk 42:42,2 10.
Aleksandr Zawjałow 42:59,0 16.
Nikołaj Zimiatow 30 km stylem dowolnym 1:28:56,3
Gold medal icon.svg
Aleksandr Zawjałow 1:29:23,3
Silver medal icon.svg
Władimir Sachnow 1:30:30,4 4.
Jurij Burłakow 1:32:19,6 11.
Aleksandr Zawjałow 50 km stylem klasycznym 2:20:27,6 7.
Władimir Sachnow 2:20:27,6 8.
Nikołaj Zimiatow 2:22:15,0 13.
Ołeksandr Batiuk 2:23:17,0 16.
Ołeksandr Batiuk
Aleksandr Zawjałow
Władimir Nikitin
Nikołaj Zimiatow
Sztafeta 4 × 10 km 1:55:16,5
Silver medal icon.svg

Kobiety

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Raisa Smietanina 5 km stylem dowolnym 17:52,0 11.
Julija Szamszurina 17:53,5 12.
Nadieżda Buriakowa 17:58,7 14.
Lilija Wasilczenko 18:07,6 .17
Raisa Smietanina 10 km stylem klasycznym 32:02,9
Silver medal icon.svg
Julija Szamszurina 32:45,7 8.
Nadieżda Buriakowa 32:55,8 9.
Lubow Ladowa 33:05,8 12.
Raisa Smietanina 20 km stylem klasycznym 1:02:26,7
Silver medal icon.svg
Lubow Ladowa 1:03:53,3 7.
Tamara Markaszanska 1:05:01,7 13.
Julija Szamszurina 1:05:33,4 15.
Julija Szamszurina
Lubow Ladowa
Nadieżda Buriakowa
Raisa Smietanina
Sztafeta 4 × 5 km 1:07:55,0 4.

Bobsleigh pictogram.svg
Bobsleje

Mężczyźni

Osada Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
USR-II Zintis Ekmanis
Władimir Aleksandrow
Dwójki 51,56 52,10 51,24 51,26 3:26,16
Bronze medal icon.svg
USR-I Jānis Ķipurs
Aivars Šnepsts
52,06 51,92 51,30 51,14 3:26,42 4.
USR-I Jānis Ķipurs
Māris Poikāns
Ivars Bērzups
Aivars Šnepsts
Czwórki 50,19 50,96 51,19 51,17 3:23,51 6.
USR-I Zintis Ekmanis
Jānis Skrastiņš
Rihards Kotāns
Władimir Aleksandrow
51,08 51,36 51,28 51,48 3:25,20 12.

Ice hockey pictogram.svg
Hokej na lodzie

Reprezentacja mężczyzn

Reprezentacja Związku Radzieckiego brała udział w rozgrywkach grupy A turnieju, w której zajęła pierwsze miejsce i awansowała do grupy finałowej. W grupie finałowej zajęła 1. miejsce, zdobywając złoty medal.

Grupa A

Drużyna M Mecze Bramki Pkt Uwagi
W R P + - +/-
 ZSRR 5 5 0 0 42 5 +37 10
 Szwecja 5 3 1 1 34 15 +19 7
 RFN 5 3 1 1 27 17 +10 7
 Polska 5 1 0 4 16 37 -21 2
 Włochy 5 1 0 4 15 31 -16 2
 Jugosławia 5 1 0 4 8 37 -29 2

Wyniki

7 lutego 1984 Polska  1:12  ZSRR

9 lutego 1984 ZSRR  5:1  Włochy

11 lutego 1984 Jugosławia  1:9  ZSRR

13 lutego 1984 RFN  1:6  ZSRR

15 lutego 1984 ZSRR  10:1  Szwecja

Grupa finałowa

Drużyna M Mecze Bramki Pkt Uwagi
W R P + - +/-
 ZSRR 3 3 0 0 16 1 +15 6
 Czechosłowacja 3 2 0 1 6 2 +4 4
 Szwecja 3 1 0 2 3 12 -8 2
 Kanada 3 0 0 3 0 10 -10 0

Wyniki

17 lutego 1984 ZSRR  4:0  Kanada

19 lutego 1984 ZSRR  4:0  Czechosłowacja

Nordic combined pictogram.svg
Kombinacja norweska

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Bieg narciarski Skoki narciarskie Łącznie Pozycja
Czas biegu Pozycja Punkty Skok 1 Nota Skok 2 Nota Skok 3 Nota Punkty Pozycja
Ołeksandr Proswirnin Indywidualnie 48:40,1 6. 200,785 78,5 91,5 82,5 101,8 86,0 97,6 199,4 13. 400,185 6.
Siergiej Czerwiakow 51:11,7 23. 178,045 86,0 105,5 79,0 90,7 88,0 104,8 210,3 2. 388,165 12.
Aleksandr Majorow 50:27,8 20. 184,630 77,0 90,1 83,0 100,6 86,0 102,1 202,7 9. 387,330 14.
Ildar Garifullin 49:56,5 19. 189,325 74,0 84,3 63,0 61,6 77,0 82,2 166,5 26. 355,825 23.

Figure skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo figurowe

Zawodnik Konkurencja Nota Pozycja
Kira Iwanowa Solistki 5,0
Bronze medal icon.svg
Anna Kondraszowa 11,8 5.
Jelena Wodoriezowa 15,4 8.
Aleksandr Fadiejew Soliści 13,2 7.
Władimir Kotin 16,2 8.
Jelena Wałowa
Oleg Wasiljew
Pary sportowe 1,5
Gold medal icon.svg
Łarisa Sielezniowa
Oleg Makarow
4,5
Bronze medal icon.svg
Marina Awstrijska
Jurij Kwasznin
11,8 9.
Natalja Biestiemjanowa
Andriej Bukin
Pary taneczne 4,0
Silver medal icon.svg
Marina Klimowa
Siergiej Ponomarienko
7,0
Bronze medal icon.svg
Olga Wołożynska
Aleksandr Swinin
14,6 7.

Speed skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Bieg na 500 m Bieg na 1000 m Bieg na 1500 m Bieg na 5000 m Bieg na 10 000 m
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Siergiej Fokiczew 38,19
Gold medal icon.svg
Władimir Kozłow 38,57 6.
Aleksandr Danilin 38,66 9.
Siergiej Chlebnikow 1:16,63
Silver medal icon.svg
1:58,83
Silver medal icon.svg
Wiktor Szaszerin 1:17,42 6. 1:59,81 8.
Oleg Bożjew 1:58,89
Bronze medal icon.svg
7:17,96 5.
Igor Małkow 7:12,30
Silver medal icon.svg
14:39,90
Gold medal icon.svg
Dmitrij Boczkariow 14:55,65 6.
Pawieł Piegow 1:18,57 13.
Siergiej Bieriezin 7:45,94 32.
Konstantin Korotkow 15:11,10 14.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja
Bieg na 500 m Bieg na 1000 m Bieg na 1500 m Bieg na 3000 m
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Natalja Szywie 41,50
Bronze medal icon.svg
1:55,42 37.
Irina Kuleszowa 41,70 4.
Natalja Pietrusiowa 42,19 6. 1:23,21
Bronze medal icon.svg
2:05,78
Bronze medal icon.svg
4:39,36 9.
Walentina Łalenkowa 1:23,68 4. 2:08,17 6. 4:37,36 8.
Natalja Kurowa 2:08,41 7.
Olga Pleszkowa 4:34,42 4.

Alpine skiing pictogram.svg
Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Zjazd Slalom gigant Slalom specjalny
Czas Pozycja Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycje Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja
Władimir Andriejew 1:24,53 Nie ukończył 2-go przejazdu 54,01 Nie ukończył 2-go przejazdu
Władimir Makiejew 1:47,87 16.
Walerij Cyganow 1:48,46 23.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja
Zjazd Slalom gigant Slalom specjalny
Czas Pozycja Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja
Nadieżda Patrakiejewa 1:12,46 1:14,39 2:26,85 29. 50,80 49,42 1:40,22 14.

Luge pictogram.svg
Saneczkarstwo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
Siergiej Danilin Jedynki 46,433 46,284 46,176 46,096 3:04,962
Silver medal icon.svg
Walerij Dudin 46,385 46,334 46,201 46,092 3:05,012
Bronze medal icon.svg
Jurij Charczenko 46,310 46,469 46,357 46,432 3:05,548 7.
Jewgienij Biełousow
Aleksandr Bielakow
Dwójki 41,813 41,847 1:23,660
Silver medal icon.svg
Juris Eisaks
Einārs Veikša
42,078 42,288 1:24,366 7.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
Ingrīda Amantova Jedynki 42,101 42,337 42,239 41,803 2:48,480 4.
Wiera Zozula 42,079 42,069 42,077 42,316 2:48,641 5.
Natalija Lisica 43,532 42,371 42,186 41,998 2:50,087 10.

Ski jumping pictogram.svg
Skoki narciarskie

Mężczyźni

Konkurencja Skoczek Skok 1 Skok 2 Nota Pozycja
odległość Nota odległość Nota
Skocznia normalna K-90 Giennadij Prokopienko 79,0 88,4 82,0 95,7 184,1 26.
Walerij Sawin 76,0 81,6 84,0 97,9 179,5 31.
Jurij Gołowszczikow 66,0 57,6 84,0 96,9 154,5 50.
Skocznia duża K-112 Giennadij Prokopienko 93,5 79,1 97,0 88,0 167,1 30.
Jurij Gołowszczikow 86,0 65,6 98,0 86,4 152,0 39.

Przypisy

  1. Biathlon - Olympic Games 1984 results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2014-04-16].
  2. a b c Cross Country Skiing - Olympic Games 1984 - results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2014-04-16].
  3. a b c d Figure Skating - Olympic Games 1984 results Mixed (ang.). the-sports.org. [dostęp 2014-04-16].
  4. a b c d e f Speed skating - Olympic Games 1984 results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2014-04-16].
  5. a b Cross country skiing - Olympic Games 1984 results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2014-04-16].
  6. a b c Luge - Olympic Games 1984 - results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2014-04-16].
  7. Bobleigh - Olympic Games 1984 - results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2014-04-16].
  8. Figure Skating - Olympic Games 1984 results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2014-04-16].
  9. a b c Speed skating - Olympic Games 1984 results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2014-04-16].

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1984
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.