Łyżwiarstwo szybkie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1992
Z Wikipedii, wolnej encyclopedia
Zawody w łyżwiarstwie szybkim na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1992 odbywały się w dniach 9 lutego – 20 lutego 1992 roku. Zarówno mężczyźni i kobiety walczyli w pięciu konkurencjach: na 500 m, 1000 m, 1500 m, 5000 m, 10 000 m dla mężczyzn oraz 500 m, 1000 m, 1500 m i 3000 m dla kobiet. Łącznie rozdanych zostało zatem dziesięć kompletów medali. Zawody odbywały się na torze lodowym w Albertville, - Stade de Patinage Olympique.
Szybkie fakty Data, Gospodarz ...
| |||
Data | |||
---|---|---|---|
Gospodarz |
Zamknij
Szybkie fakty
Łyżwiarstwo szybkie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1992 | ||
---|---|---|
500 m | kobiety | mężczyźni |
1 000 m | kobiety | mężczyźni |
1 500 m | kobiety | mężczyźni |
3 000 m | kobiety | |
5 000 m | kobiety | mężczyźni |
10 000 m | mężczyźni |
Zamknij
- Główny artykuł: Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1992.
Więcej informacji Data, Miejscowość ...
Data | Miejscowość | Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|---|---|
9 lutego 1992 | Albertville | 3000 m kobiet | Gunda Niemann | Heike Warnicke | Emese Hunyady |
10 lutego 1992 | Albertville | 500 m kobiet | Bonnie Blair | Ye Qiaobo | Christa Rothenburger |
12 lutego 1992 | Albertville | 1500 m kobiet | Jacqueline Börner | Gunda Niemann | Seiko Hashimoto |
13 lutego 1992 | Albertville | 5000 m mężczyzn | Geir Karlstad | Falko Zandstra | Leo Visser |
14 lutego 1992 | Albertville | 1000 m kobiet | Bonnie Blair | Ye Qiaobo | Monique Garbrecht |
15 lutego 1992 | Albertville | 500 m mężczyzn | Uwe-Jens Mey | Toshiyuki Kuroiwa | Jun’ichi Inoue |
16 lutego 1992 | Albertville | 1500 m mężczyzn | Johann Olav Koss | Ådne Søndrål | Leo Visser |
17 lutego 1992 | Albertville | 5000 m kobiet | Gunda Niemann | Heike Warnicke | Claudia Pechstein |
18 lutego 1992 | Albertville | 1000 m mężczyzn | Olaf Zinke | Kim Yun-man | Yukinori Miyabe |
20 lutego 1992 | Albertville | 10 000 m mężczyzn | Bart Veldkamp | Johann Olav Koss | Geir Karlstad |
Zamknij
500 m
Więcej informacji Miejsce, Państwo ...
Miejsce | Państwo | Zawodnik | Czas | Strata |
---|---|---|---|---|
Niemcy | Uwe-Jens Mey | 37.14 | ||
Japonia | Toshiyuki Kuroiwa | 37.18 | +0.04 | |
Japonia | Jun’ichi Inoue | 37.26 | +0.12 | |
4. | Stany Zjednoczone | Dan Jansen | 37.46 | +0.32 |
5. | Japonia | Yasunori Miyabe | 37.49 | +0.35 |
Holandia | Gerard van Velde | 37.49 | +0.35 | |
7. | WNP | Ihar Żalazouski | 37.51 | +0.37 |
8. | WNP | Aleksandr Gołubiew | 37.57 | +0.43 |
9. | Chiny | Song Chen | 37.58 | +0.44 |
10. | Korea Południowa | Kim Yun-man | 37.60 | +0.46 |
. . . | ||||
31. | Polska | Paweł Abratkiewicz | 38.74 | +1.60 |
Zamknij
1000 m
Więcej informacji Miejsce, Państwo ...
Miejsce | Państwo | Zawodnik | Czas | Strata |
---|---|---|---|---|
Niemcy | Olaf Zinke | 1:14.85 | ||
Korea Południowa | Kim Yun-man | 1:14.86 | +0.01 | |
Japonia | Yukinori Miyabe | 1:14.92 | +0.07 | |
4. | Holandia | Gerard van Velde | 1:14.93 | +0.08 |
5. | Niemcy | Peter Adeberg | 1:15.04 | +0.19 |
6. | WNP | Ihar Żalazouski | 1:15.05 | +0.20 |
7. | Kanada | Guy Thibault | 1:15.36 | +0.51 |
8. | WNP | Nikołaj Gulajew | 1:15.46 | +0.61 |
9. | Japonia | Toshiyuki Kuroiwa | 1:15.56 | +0.71 |
10. | Holandia | Falko Zandstra | 1:15.57 | +0.72 |
. . . | ||||
28. | Polska | Paweł Abratkiewicz | 1:17.40 | +2.55 |
32. | Polska | Paweł Jaroszek | 1:17.82 | +2.97 |
Zamknij
1500 m
Więcej informacji Miejsce, Państwo ...
Miejsce | Państwo | Zawodnik | Czas | Strata |
---|---|---|---|---|
Norwegia | Johann Olav Koss | 1:54.81 | ||
Norwegia | Ådne Søndrål | 1:54.85 | +0.04 | |
Holandia | Leo Visser | 1:54.90 | +0.09 | |
4. | Holandia | Rintje Ritsma | 1:55.70 | +0.89 |
5. | Holandia | Bart Veldkamp | 1:56.33 | +1.52 |
6. | Niemcy | Olaf Zinke | 1:56.74 | +1.93 |
7. | Holandia | Falko Zandstra | 1:56.96 | +2.15 |
8. | Norwegia | Geir Karlstad | 1:56.98 | +2.17 |
9. | Japonia | Yukinori Miyabe | 1:56.99 | +2.18 |
10. | WNP | Ihar Żalazouski | 1:57.24 | +2.53 |
. . . | ||||
17. | Polska | Paweł Jaroszek | 1:57.80 | +2.99 |
Zamknij
5000 m
Więcej informacji Miejsce, Państwo ...
Miejsce | Państwo | Zawodnik | Czas | Strata |
---|---|---|---|---|
Norwegia | Geir Karlstad | 6:59.97 | ||
Holandia | Falko Zandstra | 7:02.28 | 2.31 | |
Holandia | Leo Visser | 7:04.96 | +4.99 | |
4. | Niemcy | Frank Dittrich | 7:06.33 | +6.36 |
5. | Holandia | Bart Veldkamp | 7:08.00 | +8.03 |
6. | Stany Zjednoczone | Eric Flaim | 7:11.15 | +11.18 |
7. | Norwegia | Johann Olav Koss | 7:11.32 | +11.35 |
8. | WNP | Jewgienij Sanarow | 7:11.38 | +11.41 |
9. | Szwecja | Jonas Schön | 7:12.15 | +12.18 |
10. | Austria | Michael Hadschieff | 7:12.97 | +13.00 |
. . . | ||||
16. | Polska | Jaromir Radke | 7:18.40 | +18.43 |
Zamknij
10 000 m
Więcej informacji Miejsce, Państwo ...
Miejsce | Państwo | Zawodnik | Czas | Strata |
---|---|---|---|---|
Holandia | Bart Veldkamp | 14:12.12 | ||
Norwegia | Johann Olav Koss | 14:14.58 | +2.46 | |
Norwegia | Geir Karlstad | 14:18.13 | +6.01 | |
4. | Holandia | Robert Vunderink | 14:22.92 | +10.80 |
5. | Japonia | Kazuhiro Sato | 14:28.30 | +16.18 |
6. | Austria | Michael Hadschieff | 14:28.80 | +16.68 |
7. | Szwecja | Per Bengtsson | 14:35.58 | +23.46 |
8. | Norwegia | Steinar Johansen | 14:36.09 | +23.97 |
9. | Włochy | Roberto Sighel | 14:38.23 | +26.11 |
10. | WNP | Jewgienij Sanarow | 14:38.99 | +26.87 |
. . . | ||||
14. | Polska | Jaromir Radke | 14:42.60 | +30.48 |
Zamknij