Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2000 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2000.

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2000

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2000
Detaily turnaja
Usporiadateľ Rusko Rusko
Dátum 29. apríl14. máj 2000
Počet tímov 16
Počet dejísk (v 1 meste)
Petrohrad
Víťaz
Česko Česko (4. titul)
2. miesto
Slovensko Slovensko
3. miesto
Fínsko Fínsko
Štatistiky turnaja
Počet zápasov 56
Počet gólov 327  (Priemer na zápas: 5.84)
Návštevnosť 318 449  (Priemer na zápas: 5 687)
Najproduktívnejší
hráč
Slovensko Miroslav Šatan (12 b.)
Najužitočnejší hráč Česko Martin Procházka
Oxygen480-actions-go-previous.svg 1999 2001 Oxygen480-actions-go-next.svg
Ruský prezident Vladimir Putin dostáva dres na majstrovstvách v roku 2000
Ruský prezident Vladimir Putin dostáva dres na majstrovstvách v roku 2000

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2000 skupiny A sa konali v ruskom Petrohrade. Majstrovstvá vyhral výber Česka.

Slovenskí hokejisti prehrali finálový zápas s Českom 3:5 a získali strieborné medaily a vôbec prvé v samostatnej ére Slovenska. Výprava priletela do Bratislavy až po polnoci, na námestí ju však čakali tisícky ľudí.

Štadióny

Petrohrad
Ledovyj dvorec
Kapacita: 12 300
Ledovyj dvorec
Sportivnyj komplex Jubilejnyj
Sportivnyj komplex Jubilejnyj
Kapacita: 7 000
59°55′18″S 30°27′59″V / 59,921667°S 30,466389°V / 59.921667; 30.466389 (Ledovyj dvorec) 59°57′01″S 30°17′31″V / 59,950278°S 30,291944°V / 59.950278; 30.291944 (Sportivnyj komplex Jubilejnyj)

Baráž o MS 2000

Skupina A

Kvalifikačná skupina A sa konala od 5. do 8. novembra 1998 v rakúskom Klagenfurte.

Mužstvo Z V R P GS GI PB
USA USA 3 3 0 0 12 1 6
Rakúsko Rakúsko 3 2 0 1 12 6 4
Kazachstan Kazachstan 3 1 0 2 10 9 2
Estónsko Estónsko 3 0 0 3 3 21 0
5. november 1998 USA USA 3:0
(0:0, 2:0, 1:0)
Kazachstan Kazachstan


5. november 1998 Estónsko Estónsko 2:6
(0:1, 1:3, 1:2)
Rakúsko Rakúsko


7. november 1998 USA USA 7:1
(5:1, 2:0, 0:0)
Estónsko Estónsko


7. november 1998 Kazachstan Kazachstan 2:6
(0:0, 0:4, 2:2)
Rakúsko Rakúsko


8. november 1998 Kazachstan Kazachstan 8:0
(3:0, 2:0, 3:0)
Estónsko Estónsko


8. november 1998 Rakúsko Rakúsko 0:2
(0:1, 0:0, 0:1)
USA USA


Skupina B

Kvalifikačná skupina B sa konala od 5. do 8. novembra 1998 v slovinskom meste Ľubľana.

Mužstvo Z V R P GS GI PB
Ukrajina Ukrajina 3 2 1 0 8 4 5
Francúzsko Francúzsko 3 2 0 1 9 7 4
Slovinsko Slovinsko 3 0 2 1 5 8 2
Nemecko Nemecko 3 0 1 2 3 6 0
5. november 1998 Nemecko Nemecko 1:1
(0:0, 1:1, 0:0)
Slovinsko Slovinsko


5. november 1998 Ukrajina Ukrajina 4:1
(1:0, 3:1, 0:0)
Francúzsko Francúzsko


7. november 1998 Nemecko Nemecko 1:2
(0:0, 1:2, 0:0)
Ukrajina Ukrajina


7. november 1998 Francúzsko Francúzsko 5:2
(0:1, 5:1, 0:0)
Slovinsko Slovinsko


8. november 1998 Francúzsko Francúzsko 3:1
(1:0, 1:1, 1:0)
Nemecko Nemecko


8. november 1998 Slovinsko Slovinsko 2:2
(0:0, 2:2, 0:0)
Ukrajina Ukrajina


Skupina Ďaleký východ

Kvalifikačná skupina Ďaleký východ sa konala od 4. do 6. septembra 1998 v japonskom Tokiu.

Mužstvo Z V R P GS GI PB
Japonsko Japonsko 2 2 0 0 24 4 4
Kórejská republika Kórejská republika 2 1 0 1 3 9 2
Čína Čína 2 0 0 2 2 16 0
4. september 1998 Čína Čína 0:1
(0:0, 0:0, 0:1)
Kórejská republika Kórejská republika


5. september 1998 Japonsko Japonsko 15:2
(4:1, 7:1, 4:0)
Čína Čína


6. september 1998 Kórejská republika Kórejská republika 2:9
(0:3, 1:3, 1:3)
Japonsko Japonsko


Výsledky na MS 2000

Základné skupiny

Skupina A

Mužstvo Z V R P GS GI PB
Švédsko Švédsko 3 3 0 0 17 3 6
Lotyšsko Lotyšsko 3 2 0 1 9 7 4
Bielorusko Bielorusko 3 1 0 2 10 16 2
Ukrajina Ukrajina 3 0 0 3 6 16 0
30. apríl 2000 Bielorusko Bielorusko 7:3
(3:1, 3:1, 3:0)
Ukrajina Ukrajina Ledovyj dvorec,
Petrohrad


30. apríl 2000 Švédsko Švédsko 3:1
(2:0, 1:1, 0:0)
Lotyšsko Lotyšsko Ledovyj dvorec,
Petrohrad


2. máj 2000 Lotyšsko Lotyšsko 6:3
(2:0, 3:3, 1:0)
Bielorusko Bielorusko Ledovyj dvorec,
Petrohrad


2. máj 2000 Švédsko Švédsko 7:2
(2:1, 3:1, 2:0)
Ukrajina Ukrajina Ledovyj dvorec,
Petrohrad


4. máj 2000 Ukrajina Ukrajina 1:2
(1:0, 0:1, 0:1)
Lotyšsko Lotyšsko Ledovyj dvorec,
Petrohrad


4. máj 2000 Švédsko Švédsko 7:0
(4:0, 0:0, 3:0)
Bielorusko Bielorusko Ledovyj dvorec,
Petrohrad


Skupina B

Mužstvo Z V R P GS GI PB
Slovensko Slovensko 3 2 1 0 10 4 5
Fínsko Fínsko 3 1 2 0 11 5 4
Taliansko
3 1 0 2 5 12 2
Rakúsko Rakúsko 3 0 1 2 3 8 1
30. apríl 2000 Rakúsko Rakúsko 0:2
(0:0, 0:0, 0:2)
Slovensko Slovensko Sportovnyj komplex Jubilejnyj,
Petrohrad


30. apríl 2000 Fínsko Fínsko 6:0
(2:0, 4:0, 0:0)
Taliansko
Sportovnyj komplex Jubilejnyj,
Petrohrad


2. máj 2000 Slovensko Slovensko 6:2
(2:1, 0:0, 4:1)
Taliansko
Sportovnyj komplex Jubilejnyj,
Petrohrad


2. máj 2000 Fínsko Fínsko 3:3
(0:0, 1:2, 2:1)
Rakúsko Rakúsko Sportovnyj komplex Jubilejnyj,
Petrohrad


4. máj 2000 Rakúsko Rakúsko 0:3
(0:1, 0:1, 0:1)
Taliansko
Sportovnyj komplex Jubilejnyj,
Petrohrad


4. máj 2000 Fínsko Fínsko 2:2
(1:1, 1:0, 0:1)
Slovensko Slovensko Sportovnyj komplex Jubilejnyj,
Petrohrad


Skupina C

Mužstvo Z V R P GS GI PB
Česko Česko 3 3 0 0 12 4 6
Nórsko Nórsko 3 2 0 1 13 4 4
Kanada
3 1 0 2 10 6 2
Japonsko Japonsko 3 0 0 3 3 21 0
29. apríl 2000
Kanada
6:0
(1:0, 2:0, 3:0)
Japonsko Japonsko Sportovnyj komplex Jubilejnyj,
Petrohrad


29. apríl 2000 Česko Česko 4:0
(1:0, 0:0, 3:0)
Nórsko Nórsko Sportovnyj komplex Jubilejnyj,
Petrohrad


1. máj 2000 Česko Česko 6:3
(2:1, 2:1, 2:1)
Japonsko Japonsko Sportovnyj komplex Jubilejnyj,
Petrohrad


1. máj 2000
Kanada
3:4
(0:0, 3:3, 0:1)
Nórsko Nórsko Sportovnyj komplex Jubilejnyj,
Petrohrad


3. máj 2000 Japonsko Japonsko 0:9
(0:4, 0:3, 0:2)
Nórsko Nórsko Sportovnyj komplex Jubilejnyj,
Petrohrad


3. máj 2000 Česko Česko 2:1
(1:1, 1:0, 0:0)
Kanada
Sportovnyj komplex Jubilejnyj,
Petrohrad


Skupina D

Mužstvo Z V R P GS GI PB
USA USA 3 2 1 0 9 5 5
Švajčiarsko Švajčiarsko 3 1 1 1 8 9 3
Rusko Rusko 3 1 0 2 10 7 2
Francúzsko Francúzsko 3 1 0 2 7 13 2
29. apríl 2000 USA USA 3:3
(1:1, 1:1, 1:1)
Švajčiarsko Švajčiarsko Ledovyj dvorec,
Petrohrad


29. apríl 2000 Rusko Rusko 8:1
(3:1, 4:0, 1:0)
Francúzsko Francúzsko Ledovyj dvorec,
Petrohrad


1. máj 2000 Švajčiarsko Švajčiarsko 2:4
(0:0, 2:1, 0:2)
Francúzsko Francúzsko Ledovyj dvorec,
Petrohrad


1. máj 2000 Rusko Rusko 0:3
(0:0, 0:2, 0:1)
USA USA Ledovyj dvorec,
Petrohrad


3. máj 2000 Francúzsko Francúzsko 2:3
(0:2, 1:0, 1:1)
USA USA Ledovyj dvorec,
Petrohrad


3. máj 2000 Švajčiarsko Švajčiarsko 3:2
(1:1, 2:1, 0:0)
Rusko Rusko Ledovyj dvorec,
Petrohrad


Osemfinále

Do osemfinálových skupín si tímy postupujúce zo skupín prenášajú body zo zápasov súperov, ktorí s nimi postúpili.

     Tímy postupujúce do play-off

Skupina A

Mužstvo Z V R P GS GI PB
USA USA 5 3 2 0 13 7 8
Švajčiarsko Švajčiarsko 5 2 2 1 14 12 6
Švédsko Švédsko 5 2 1 2 16 11 5
Lotyšsko Lotyšsko 5 2 1 2 12 13 5
Bielorusko Bielorusko 5 2 0 3 9 17 4
Rusko Rusko 5 1 0 4 8 12 2
5. máj 2000 Lotyšsko Lotyšsko 3:2
(0:0, 3:2, 0:0)
Rusko Rusko


5. máj 2000 USA USA 1:0
(0:0, 1:0, 0:0)
Bielorusko Bielorusko


6. máj 2000 Švédsko Švédsko 1:1
(0:0, 0:0, 1:1)
Švajčiarsko Švajčiarsko


7. máj 2000 Bielorusko Bielorusko 1:0
(1:0, 0:0, 0:0)
Rusko Rusko


7. máj 2000 USA USA 1:1
(0:1, 0:0, 1:0)
Lotyšsko Lotyšsko


8. máj 2000 Lotyšsko Lotyšsko 1:4
(0:0, 0:3, 1:1)
Švajčiarsko Švajčiarsko


8. máj 2000 Švédsko Švédsko 3:5
(1:2, 2:2, 0:1)
USA USA


9. máj 2000 Švajčiarsko Švajčiarsko 3:5
(3:1, 0:3, 0:1)
Bielorusko Bielorusko


9. máj 2000 Švédsko Švédsko 2:4
(1:1, 0:1, 1:2)
Rusko Rusko


Skupina B

Mužstvo Z V R P GS GI PB
Česko Česko 5 4 0 1 25 11 8
Fínsko Fínsko 5 3 1 1 22 15 7
Kanada
5 3 0 2 19 10 6
Slovensko Slovensko 5 2 1 2 22 15 5
Nórsko Nórsko 5 1 1 3 10 24 3
Taliansko
5 0 1 4 5 28 1
5. máj 2000 Fínsko Fínsko 1:5
(1:0, 0:1, 0:4)
Kanada


5. máj 2000 Česko Česko 9:2
(2:0, 5:0, 2:2)
Taliansko


6. máj 2000 Slovensko Slovensko 9:1
(3:0, 1:1, 5:0)
Nórsko Nórsko


6. máj 2000
Taliansko
0:6
(0:2, 0:3, 0:1)
Kanada


7. máj 2000 Česko Česko 4:6
(2:1, 1:2, 1:3)
Fínsko Fínsko


8. máj 2000 Nórsko Nórsko 4:7
(0:2, 3:4, 1:1)
Fínsko Fínsko


8. máj 2000 Česko Česko 6:2
(1:0, 3:2, 2:0)
Slovensko Slovensko


9. máj 2000 Nórsko Nórsko 1:1
(0:0, 1:0, 0:1)
Taliansko


9. máj 2000 Slovensko Slovensko 3:4
(1:0, 1:2, 1:2)
Kanada


O udržanie

     Tímy postupujúce do majstrovstiev sveta 2001
     Tímy zostupujúce do I. Divízie MS
     Účastník kvalifikácie Diaľného východu
Mužstvo Z V R P GS GI PB
Rakúsko Rakúsko 3 2 1 0 11 8 5
Ukrajina Ukrajina 3 2 0 1 9 5 4
Francúzsko Francúzsko 3 1 1 1 12 8 3
Japonsko Japonsko 3 0 0 3 3 16 0
6. máj 2000 Ukrajina Ukrajina 4:0
(3:0, 1:0, 0:0)
Japonsko Japonsko


6. máj 2000 Francúzsko Francúzsko 3:3
(0:2, 1:2, 1:0)
Rakúsko Rakúsko


7. máj 2000 Ukrajina Ukrajina 3:2
(1:0, 1:0, 1:2)
Francúzsko Francúzsko


7. máj 2000 Rakúsko Rakúsko 5:3
(2:1, 1:1, 2:1)
Japonsko Japonsko


9. máj 2000 Francúzsko Francúzsko 7:2
(3:0, 1:1, 3:1)
Japonsko Japonsko


9. máj 2000 Rakúsko Rakúsko 3:2
(0:0, 0:2, 3:0)
Ukrajina Ukrajina


Play-off

Pavúk

  Štvrťfinále Semifinále Finále
                           
  B2  Fínsko Fínsko 2  
A3  Švédsko Švédsko 1  
   Slovensko Slovensko 3  
   Fínsko Fínsko 1  
B4  Slovensko Slovensko 4
  A1  USA USA 1  
     Česko Česko 5
   Slovensko Slovensko 3
  B3  
Kanada
5  
A2  Švajčiarsko Švajčiarsko 3  
 Česko Česko 2 3. miesto
   
Kanada
1  
B1  Česko Česko 3  Fínsko Fínsko 2
  A4  Lotyšsko Lotyšsko 1    
Kanada
1

Štvrťfinále

11. máj 2000 Fínsko Fínsko 2:1
(0:1, 0:0, 2:0)
Švédsko Švédsko


11. máj 2000 USA USA 1:4
(1:0, 0:3, 0:1)
Slovensko Slovensko


11. máj 2000 Švajčiarsko Švajčiarsko 3:5
(0:1, 2:1, 1:3)
Kanada


11. máj 2000 Česko Česko 3:1
(0:0, 3:1, 0:0)
Lotyšsko Lotyšsko


Semifinále

12. máj 2000 Slovensko Slovensko 3:1
(2:0, 1:1, 0:0)
Fínsko Fínsko


12. máj 2000 Česko Česko 2:1
(1:1, 0:0, 1:0)
Kanada


O 3. miesto

14. máj 2000 Fínsko Fínsko 2:1
(0:1, 1:0, 1:0)
Kanada


Finále

14. máj 2000 Česko Česko 5:3
(3:0, 0:1, 2:2)
Slovensko Slovensko


Štatistiky

Najproduktívnejší hráči

Hráč Z G A Body +/- TM
Slovensko Miroslav Šatan 9 10 2 12 +3 14
Česko Jiří Dopita 9 4 7 11 +8 16
Česko David Výborný 9 4 6 10 +6 6
Kanada Todd Bertuzzi 9 5 4 9 +5 47
Česko Tomáš Vlasák 9 4 5 9 +5 0
Nórsko Trond Magnussen 6 3 6 9 +4 10
Kanada Ryan Smyth 9 3 6 9 +3 0
Česko Michal Sýkora 9 5 3 8 +7 16 D
Francúzsko Arnaud Briand 6 4 4 8 -2 8
Francúzsko Maurice Rozenthal 6 3 5 8 0 8
Francúzsko Laurent Mernier 6 4 3 7 0 2 F

Konečné umiestnenie

MS 2000 (A)
Zlato
Česko
Striebro
Slovensko
Bronz
Fínsko
4.
Kanada
5.
USA
6.
  Švajčiarsko
7.
Švédsko
8.
Lotyšsko
9.
Bielorusko
10.
Nórsko
11.
Rusko
12.
Taliansko
13.
Rakúsko
14.
Ukrajina
15.
Francúzsko
16.
Japonsko

1. divízia

1. divízia sa hrala od 12. do 21. apríla v poľských mestách Kraków a Katowice.

Mužstvo Z V R P GS GI PB
Nemecko Nemecko 7 6 0 1 30 15 12
Kazachstan Kazachstan 7 5 0 2 30 22 10
Spojené kráľovstvo Veľká Británia 7 4 1 2 31 23 9
Poľsko Poľsko 7 4 1 2 28 9 9
Dánsko Dánsko 7 2 2 3 22 19 6
Estónsko Estónsko 7 3 0 4 19 27 6
Slovinsko Slovinsko 7 0 2 5 16 31 2
Holandsko Holandsko 7 0 2 5 13 33 2


Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji
MS 1999
Nórsko Nórsko: Lillehammer, Hamar, Oslo
MS 2000
Rusko Rusko: Petrohrad
MS 2001
Nemecko Nemecko: Norimberg, Hannover, Kolín nad Rýnom
1. Česko
2. Fínsko
3. Švédsko
1. Česko
2. Slovensko
3. Fínsko
1. Česko
2. Fínsko
3. Švédsko
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2000
Listen to this article