Mužská dvojhra na Wimbledone 2010 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mužská dvojhra na Wimbledone 2010.

Mužská dvojhra na Wimbledone 2010

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie

Mužská dvojhra
Wimbledon 2010
Víťaz Španielsko Rafael Nadal
Finalista Česko Tomáš Berdych
Výsledok 6–3, 7–5, 6–4
Kategórie
Dvojhry muži ženy chlapci dievčatá
Štvorhry muži ženy zmiešaná chlapci dievčatá

Mužská dvojhra na Wimbledone 2010 sa hrala ako súčasť Wimbledonu 2010 od 21. júna do 4. júla. Titul získal španielsky tenista Rafael Nadal, ktorý vo finále zdolal prekvapenie turnaja, Tomáša Berdycha. Pre Nadala to bolo 8. grandslamové víťazstvo.

Nasadení hráči

Nižšie je zoznam nasadených hráčov. V zátvorkách je kolo, v ktorom vypadli.

  1. Švajčiarsko Roger Federer (štvrťfinále)
  2. Španielsko Rafael Nadal (Víťaz)
  3. Srbsko Novak Đoković (semifinále)
  4. Spojené kráľovstvo Andy Murray (semifinále)
  5. USA Andy Roddick (4. kolo)
  6. Švédsko Robin Söderling (štvrťfinále)
  7. Rusko Nikolaj Davydenko (2. kolo)
  8. Španielsko Fernando Verdasco (1. kolo)
  9. Španielsko David Ferrer (4. kolo)
  10. Francúzsko Jo-Wilfried Tsonga (štvrťfinále)
  11. Chorvátsko Marin Čilić (1. kolo)
  12. Česko Tomáš Berdych (finále)
  13. Rusko Michail Južnyj (2. kolo)
  14. Španielsko Juan Carlos Ferrero (1. kolo)
  15. Austrália Lleyton Hewitt (4. kolo)
  16. Rakúsko Jürgen Melzer (4. kolo)
  1. Chorvátsko Ivan Ljubičić (1. kolo)
  2. USA Sam Querrey (4. kolo)
  3. Španielsko Nicolás Almagro (1. kolo)
  4. Švajčiarsko Stanislas Wawrinka (1. kolo)
  5. Francúzsko Gaël Monfils (3. kolo)
  6. Španielsko Feliciano López (3. kolo)
  7. USA John Isner (2. kolo)
  8. Cyprus Marcos Baghdatis (1. kolo)
  9. Brazília Thomaz Bellucci (3. kolo)
  10. Francúzsko Gilles Simon (3. kolo)
  11. Lotyšsko Ernests Gulbis
  12. Španielsko Albert Montañés (3. kolo)
  13. Nemecko Philipp Kohlschreiber (3. kolo)
  14. Španielsko Tommy Robredo (1. kolo)
  15. Rumunsko Victor Hănescu (3. kolo)
  16. Francúzsko Julien Benneteau (4. kolo)

Finále

  Štvrťfinále Semifinále Finále
                                                   
  1  Švajčiarsko Roger Federer 4 6 1 4  
12  Česko Tomáš Berdych 6 3 6 6  
  12  Česko Tomáš Berdych 6 7 6  
  3  Srbsko Novak Đoković 3 69 4  
3  Srbsko Novak Đoković 6 6 6
   Čínsky Tchaj-pej Jan-sun Lu 3 2 2  
    12  Česko Tomáš Berdych 3 5 4
  2  Španielsko Rafael Nadal 6 7 6
  10  Francúzsko Jo-Wilfried Tsonga 7 65 2 2  
4  Spojené kráľovstvo Andy Murray 65 7 6 6  
4  Spojené kráľovstvo Andy Murray 4 66 4
  2  Španielsko Rafael Nadal 6 7 6  
6  Švédsko Robin Söderling 6 3 64 1
  2  Španielsko Rafael Nadal 3 6 7 6  

Horná polovica

Sekcia 1

1. kolo   2. kolo   3. kolo   4. kolo
1  Švajčiarsko R. Federer 5 4 6 7 6  
   Kolumbia A. Falla 7 6 4 61 0     1  Švajčiarsko R. Federer 6 64 6 7    
Q  Srbsko I. Bozoljac 7 3 6 7     Q  Srbsko I. Bozoljac 3 7 4 65    
   Čile N. Massú 63 6 3 67         1  Švajčiarsko R. Federer 6 6 6      
   Srbsko J. Tipsarević 3 6 4 5            Francúzsko A. Clément 2 4 2      
   Francúzsko A. Clément 6 3 6 7          Francúzsko A. Clément 64 6 6 6  
   Austrália P. Luczak 2 7 6 7        Austrália P. Luczak 7 3 3 4    
30  Španielsko T. Robredo 6 63 2 5         1  Švajčiarsko R. Federer 6 6 6    
22  Španielsko F. López 7 3 6 6         16  Rakúsko J. Melzer 3 2 3    
LL  USA J. Levine 62 6 2 3       22  Španielsko F. López 7 4 6 6    
Q  Litva R. Berankis 6 6 3 7     Q  Litva R. Berankis 5 6 3 4    
Q  Austrália C. Ball 2 0 6 65         22  Španielsko F. López 6 3 2 4  
   Rusko I. Kunicyn 3 4 1           16  Rakúsko J. Melzer 4 6 6 6    
   Srbsko V. Troicki 6 6 6            Srbsko V. Troicki 7 6 3 66 3
   Jamajka D. Brown 3 6 2 3     16  Rakúsko J. Melzer 65 4 6 7 6  
16  Rakúsko J. Melzer 6 4 6 6    

Sekcia 2

1. kolo   2. kolo   3. kolo   4. kolo
12  Česko T. Berdych 7 6 6      
   Kazachstan A. Golubev 65 2 2         12  Česko T. Berdych 7 6 6      
LL  USA R. Sweeting 7 2 2 4        Nemecko B. Becker 5 3 4      
   Nemecko B. Becker 5 6 6 6         12  Česko T. Berdych 61 7 68 6 6  
   Rusko D. Tursunov 2 2 3              Uzbekistan D. Istomin 7 65 7 3 4  
   Nemecko R. Schüttler 6 6 6            Nemecko R. Schüttler 3 65 6 6 1
   Uzbekistan D. Istomin 65 6 2 7 6      Uzbekistan D. Istomin 6 7 4 4 6  
20  Švajčiarsko S. Wawrinka 7 1 6 64 3       12  Česko T. Berdych 4 7 7 6  
31  Rumunsko V. Hănescu 64 7 6 1 7          Nemecko D. Brands 6 61 5 3  
WC  Rusko A. Kuznecov 7 63 3 6 5     31  Rumunsko V. Hănescu 6 6 3 6    
Q  Turecko M. İlhan 64 4 6 6 6   Q  Turecko M. İlhan 4 4 6 3    
   Brazília M. Daniel 7 6 2 3 1       31  Rumunsko V. Hănescu 7 7 67 3 0r
   Rusko I. Andrejev 65 64 5              Nemecko D. Brands 67 63 7 6 3  
   Nemecko D. Brands 7 7 7            Nemecko D. Brands 1 7 7 6  
   Južná Afrika K. Anderson 6 7 63 5 7   7  Rusko N. Davydenko 6 65 68 1    
7  Rusko N. Davydenko 3 63 7 7 9  

Sekcia 3

1. kolo   2. kolo   3. kolo   4. kolo
3  Srbsko N. Đoković 4 6 3 6 6  
   Belgicko O. Rochus 6 2 6 4 2     3  Srbsko N. Đoković 7 6 6      
   Argentína J.I. Chela 3 7 63 5     Q  USA T. Dent 65 1 4      
Q  USA T. Dent 6 62 7 7         3  Srbsko N. Đoković 6 6 6      
Q  USA B. Evans 6 7 6           28  Španielsko A. Montañés 1 4 4      
Q  Holandsko J. Huta Galung 3 612 3         Q  USA B. Evans 6 3 7 1 4
   
P. Lorenzi
3 65 2       28  Španielsko A. Montañés 3 6 65 6 6  
28  Španielsko A. Montañés 6 7 6           3  Srbsko N. Đoković 7 6 3 6  
21  Francúzsko G. Monfils 6 7 6           15  Austrália L. Hewitt 5 4 6 4  
   Argentína L. Mayer 1 69 2         21  Francúzsko G. Monfils 6 6 64 6    
   Slovensko K. Beck 6 6 4 6        Slovensko K. Beck 4 4 7 4    
LL  Španielsko S. Ventura 3 1 6 2         21  Francúzsko G. Monfils 3 69 4    
   Argentína E. Schwank 1 68 6 2         15  Austrália L. Hewitt 6 7 6      
   Kazachstan J. Koroľov 6 7 4 6          Kazachstan J. Koroľov 4 4 0 r  
   Argentína M. González 7 0 2 2     15  Austrália L. Hewitt 6 6 3      
15  Austrália L. Hewitt 5 6 6 6    

Sekcia 4

1. kolo   2. kolo   3. kolo   4. kolo
11  Chorvátsko M. Čilić 2 4 61      
   Nemecko F. Mayer 6 6 7            Nemecko F. Mayer 62 6 6 6    
   USA M. Fish 6 7 6          USA M. Fish 7 3 4 4    
Q  Austrália B. Tomic 3 68 2              Nemecko F. Mayer 4 4 1 r    
   Argentína H. Zeballos 5 4 3              Čínsky Tchaj-pej Jan-sun Lu 6 6 2      
   Čínsky Tchaj-pej Jan-sun Lu 7 6 6            Čínsky Tchaj-pej Jan-sun Lu 6 7 6    
   Poľsko M. Przysiężny 7 7 6          Poľsko M. Przysiężny 4 67 3      
17  Chorvátsko I. Ljubičić 5 65 3              Čínsky Tchaj-pej Jan-sun Lu 4 7 7 65 9
29  Nemecko P. Kohlschreiber 6 3 6 6         5  USA A. Roddick 6 63 64 7 7
   
P. Starace
3 6 3 0       29  Nemecko P. Kohlschreiber 7 5 2 7 9  
LL  Paraguaj R. Delgado 6 4 4 2     WC  Rusko T. Gabašvili 66 7 6 65 7  
WC  Rusko T. Gabašvili 2 6 6 6         29  Nemecko P. Kohlschreiber 5 7 3 3  
   Francúzsko M. Llodra 6 6 65 6         5  USA A. Roddick 7 65 6 6    
Q  USA J. Witten 4 4 7 3          Francúzsko M. Llodra 6 4 1 62  
   USA R. Ram 3 2 2       5  USA A. Roddick 4 6 6 7    
5  USA A. Roddick 6 6 6      

Dolná polovica

Sekcia 5

1. kolo   2. kolo   3. kolo   4. kolo
8  Španielsko F. Verdasco 1 2 7 4    
   
F. Fognini
6 6 69 6          
F. Fognini
3 5 7 7 6  
   USA M. Russell 6 7 2 7        USA M. Russell 6 7 5 66 3  
   Španielsko P. Riba 3 61 6 61            
F. Fognini
4 1 6 3    
   Nemecko A. Beck 7 6 6           32  Francúzsko J. Benneteau 6 6 4 6    
WC  Spojené kráľovstvo J. Baker 64 3 4            Nemecko A. Beck 6 2 6 65 3
   Belgicko K. Vliegen 6 7 1 2 5   32  Francúzsko J. Benneteau 3 6 4 7 6  
32  Francúzsko J. Benneteau 2 66 6 6 7       32  Francúzsko J. Benneteau 1 4 6 1  
19  Španielsko N. Almagro 64 67 2           10  Francúzsko J.-W. Tsonga 6 6 3 6  
   
A. Seppi
7 7 6            
A. Seppi
6 2 3 4    
Q  Nemecko T. Kamke 5 2 7 6 6   Q  Nemecko T. Kamke 3 6 6 6    
   Španielsko G. García López 7 6 5 4 4       Q  Nemecko T. Kamke 1 4 61    
   Švajčiarsko M. Chiudinelli 4 3 3           10  Francúzsko J.-W. Tsonga 6 6 7      
   Ukrajina A. Dolgopolov 6 6 6            Ukrajina A. Dolgopolov 4 4 7 7 8
Q  USA R. Kendrick 62 66 6 4     10  Francúzsko J.-W. Tsonga 6 6 65 5 10  
10  Francúzsko J.-W. Tsonga 7 7 3 6    

Sekcia 6

1. kolo   2. kolo   3. kolo   4. kolo
14  Španielsko J.C. Ferrero 2 7 65 6 1  
   Belgicko X. Malisse 6 66 7 4 6        Belgicko X. Malisse 67 6 6 6    
LL  Nemecko J. Reister 6 7 3 6     LL  Nemecko J. Reister 7 4 1 4    
Q  Južná Afrika R. de Voest 4 5 6 2            Belgicko X. Malisse 7 4 2 7 7  
   Španielsko Ó. Hernández 1 3 3           18  USA S. Querrey 64 6 6 5 9  
Q  Chorvátsko I. Dodig 6 6 6         Q  Chorvátsko I. Dodig 2 7 3 610  
   Ukrajina S. Stachovskyj 64 3 1 r     18  USA S. Querrey 6 5 6 7    
18  USA S. Querrey 7 6 2           18  USA S. Querrey 5 3 4    
26  Francúzsko G. Simon 6 6 7           4  Spojené kráľovstvo A. Murray 7 6 6    
Q  Španielsko G. Alcaide 3 4 60         26  Francúzsko G. Simon w / o      
   Ukrajina I. Marčenko 6 7            Ukrajina I. Marčenko            
   Nemecko M. Berrer 3 5 r           26  Francúzsko G. Simon 1 4 4    
   Fínsko J. Nieminen 6 7 5 6         4  Spojené kráľovstvo A. Murray 6 6 6      
LL  Rakúsko S. Koubek 4 63 7 2          Fínsko J. Nieminen 3 4 2    
   Česko J. Hájek 5 1 2       4  Spojené kráľovstvo A. Murray 6 6 6      
4  Spojené kráľovstvo A. Murray 7 6 6      

Sekcia 7

1. kolo   2. kolo   3. kolo   4. kolo
6  Švédsko R. Söderling 6 6 6      
   USA R. Ginepri 2 2 3         6  Švédsko R. Söderling 7 6 6      
   Portugalsko F. Gil 3 0 4          Španielsko M. Granollers 5 1 4      
   Španielsko M. Granollers 6 6 6           6  Švédsko R. Söderling 6 6 7      
LL  Japonsko G. Soeda 4 3 1           25  Brazília T. Bellucci 4 2 5      
Q  Rakúsko M. Fischer 6 6 6         Q  Rakúsko M. Fischer 7 64 61 2  
   Brazília R. Mello 4 4 4       25  Brazília T. Bellucci 611 7 7 6    
25  Brazília T. Bellucci 6 6 6           6  Švédsko R. Söderling 6 5 6 3 7
24  Cyprus M. Baghdatis 3 6 3 1         9  Španielsko D. Ferrer 2 7 2 6 5
   Slovensko L. Lacko 6 2 6 6          Slovensko L. Lacko 3 64 6 7 6  
   Francúzsko J. Chardy 6 6 6          Francúzsko J. Chardy 6 7 4 65 8  
   Španielsko D. Gimeno-Traver 3 3 1              Francúzsko J. Chardy 5 3 6 6 5
   Nemecko S. Greul 62 3 2           9  Španielsko D. Ferrer 7 6 4 3 7  
   Francúzsko F. Serra 7 6 6            Francúzsko F. Serra 4 5 7 3  
WC  Nemecko N. Kiefer 4 2 3       9  Španielsko D. Ferrer 6 7 66 6    
9  Španielsko D. Ferrer 6 6 6      

Sekcia 8

1. kolo   2. kolo   3. kolo   4. kolo
13  Rusko M. Južnyj 6 6 4 7    
   Izrael D. Sela 3 4 6 62       13  Rusko M. Južnyj 4 6 6 3 4  
   Francúzsko M. Gicquel 1 5 6 1        Francúzsko P.-H. Mathieu 6 2 2 6 6  
   Francúzsko P.-H. Mathieu 6 7 3 6            Francúzsko P.-H. Mathieu 7 7 68 6    
   Holandsko T. de Bakker 64 6 6 5 16          Holandsko T. de Bakker 65 66 7 4    
   Kolumbia S. Giraldo 7 4 3 7 14        Holandsko T. de Bakker 6 6 6    
Q  Francúzsko N. Mahut 4 6 7 63 68   23  USA J. Isner 0 3 2      
23  USA J. Isner 6 3 67 7 70          Francúzsko P.-H. Mathieu 4 2 2    
33  Nemecko P. Petzschner 6 7 4 2 6       2  Španielsko R. Nadal 6 6 6    
   Francúzsko S. Robert 4 66 6 6 4     33  Nemecko P. Petzschner 6 3 4 6 6  
   Slovinsko B. Kavčič 6 2 2 3        Poľsko Ł. Kubot 4 6 6 3 2  
   Poľsko Ł. Kubot 4 6 6 6         33  Nemecko P. Petzschner 4 6 7 2 3
   USA J. Blake 2 4 4           2  Španielsko R. Nadal 6 4 65 6 6  
PR  Holandsko R. Haase 6 6 6         PR  Holandsko R. Haase 7 2 6 0 3
WC  Japonsko K. Nišikori 2 4 4       2  Španielsko R. Nadal 5 6 3 6 6  
2  Španielsko R. Nadal 6 6 6      

Externé odkazy

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mužská dvojhra na Wimbledone 2010
Listen to this article