Nórske národné hokejové mužstvo - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Nórske národné hokejové mužstvo.

Nórske národné hokejové mužstvo

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie

Nórske národné hokejové mužstvo
PrezývkyIsbjørnene (Ľadové medvede)
AsociáciaNorges Ishockeyforbund
Generálny manažérNórsko Bjørn Mathisrud
Hlavný trénerNórsko Petter Thoresen
Asistenti tréneraNórsko Sjur Nilsen
Švédsko Per-Erik Alcén
KapitánNórsko Jonas Holøs
Najviac zápasovNórsko Tommy Jakobsen (135)
IIHF kódNOR
Miesto v IIHF rebríčku9.
Najvyššie v IIHF rebríčku8. (2012)
Najnižšie v IIHF rebríčku21. (2004)
Tímové farby              
Dresy
Prvý medzinárodný zápas
Česko-Slovensko Česko-Slovensko 7–0 Nórsko Nórsko
(Londýn, Spojené kráľovstvo – 17. februára 1937)
Najvyššia výhra
Nórsko Nórsko 24–0 Belgicko Belgicko
(Sofia, Bulharsko – 5. marca 1975)
Nórsko Nórsko 25–1 Čína Čína
(Debrecín, Maďarsko – 22. apríla 2005)
Najvyššia prehra
Fínsko Fínsko 20–1 Nórsko Nórsko
(Hämeenlinna, Fínsko – 12. marca 1947)
Majstrovstvá sveta
Počet účastí61 (prvá v roku 1937)
Najlepší výsledok4. miesto (1951)
Olympiáda
Účasti12 (prvá v roku 1952)
Najlepší výsledok8. miesto (1972, 2018)
Medzinárodná štatistika (V–P–R)
353–634–112

Nórske národné hokejové mužstvo patrí medzi reprezentačné hokejové mužstvá v elitnej top divízii majstrovstiev sveta. Na Majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji 2006 skončili Nóri na 11. mieste, v roku 2007 na 14. mieste a na MS 2008 skončili prekvapujúco na 8. mieste, keď ich vo štvrťfinále vyradilo domáce mužstvo Kanady.

Historické výsledky

Nórske národné hokejové mužstvo v roku 1937
Nórske národné hokejové mužstvo v roku 1937
Nórske národné hokejové mužstvo na ZOH 2010 vo Vancouveri v Kanade
Nórske národné hokejové mužstvo na ZOH 2010 vo Vancouveri v Kanade
Zápas Nórsko – Dánsko na MS 2016 v Moskve v Rusku
Zápas Nórsko – Dánsko na MS 2016 v Moskve v Rusku

Zimné olympijské hry

ZOH Miesto Umiestnenie
LOH – 1920 Belgicko Antverpy (Belgicko) Nezúčastnili sa
ZOH – 1924 Francúzsko Chamonix (Francúzsko) Nezúčastnili sa
ZOH – 1928 Švajčiarsko St. Moritz (Švajčiarsko) Nezúčastnili sa
ZOH – 1932 USA Lake Placid (Spojené štáty) Nezúčastnili sa
ZOH – 1936 Nemecko Garmisch-Partenkirchen (Nemecko) Nezúčastnili sa
ZOH – 1948 Švajčiarsko St. Moritz (Švajčiarsko) Nezúčastnili sa
ZOH – 1952 Nórsko Oslo (Nórsko) 9. miesto
ZOH – 1956
Cortina d’Ampezzo (Taliansko)
Nezúčastnili sa
ZOH – 1960 USA Squaw Walley (Spojené štáty) Nezúčastnili sa
ZOH – 1964 Rakúsko Innsbruck (Rakúsko) 10. miesto
ZOH – 1968 Francúzsko Grenoble (Francúzsko) 11. miesto
ZOH – 1972 Japonsko Sapporo (Japonsko) 8. miesto
ZOH – 1976 Rakúsko Innsbruck (Rakúsko) Nezúčastnili sa
ZOH – 1980 USA Lake Placid (Spojené štáty) 11. miesto
ZOH – 1984 Juhoslávia Sarajevo (Juhoslávia) 12. miesto
ZOH – 1988
Calgary (Kanada)
12. miesto
ZOH – 1992 Francúzsko Albertville (Francúzsko) 9. miesto
ZOH – 1994 Nórsko Lillehammer (Nórsko) 11. miesto
ZOH – 1998 Japonsko Nagano (Japonsko) Nezúčastnili sa
ZOH – 2002 USA Salt Lake City (Spojené štáty) Nezúčastnili sa
ZOH – 2006
Turín (Taliansko)
Nezúčastnili sa
ZOH – 2010
Vancouver (Kanada)
10. miesto
ZOH – 2014 Rusko Soči (Rusko) 12. miesto

Majstrovstvá sveta

MS Miesto turnaja Umiestnenie
MS – 1937 Spojené kráľovstvo Spojené kráľovstvo (Londýn) 9. miesto
MS – 1938 Česko-Slovensko ČSR (Praha) 13. miesto
MS – 1949 Švédsko Švédsko (Štokholm) 8. miesto
MS – 1950 Spojené kráľovstvo Spojené kráľovstvo (Londýn) 6. miesto
MS – 1951 Francúzsko Francúzsko (Paríž) 4. miesto
MS – 1954 Švédsko Švédsko (Štokholm) 8. miesto
MS – 1956
Taliansko (Cortina d'Ampezzo)
11. miesto
MS – 1957
SSSR (Moskva)
Nezúčastnili sa
MS – 1958 Nórsko Nórsko (Oslo) 7. miesto
MS – 1959 Česko-Slovensko ČSSR (Bratislava, Ostrava, Brno, Kladno, Kolín, Praha) 8. miesto
MS – 1961 Švajčiarsko Švajčiarsko (Ženeva, Lausanne) 10. miesto
MS – 1962 USA Spojené štáty (Colorado Springs, Denver) 5. miesto
MS – 1963 Švédsko Švédsko (Štokholm) 9. miesto
MS – 1964 Rakúsko Rakúsko (Innsbruck) 10. miesto
MS – 1965 Fínsko Fínsko (Tampere, Pori) 8. miesto
MS – 1966 Juhoslávia Juhoslávia (Ľubľana) 12. miesto
MS – 1967 Rakúsko Rakúsko (Viedeň) 11. miesto
MS – 1968 Francúzsko Francúzsko (Grenoble) 11. miesto
MS – 1969 Švédsko Švédsko (Štokholm) 11. miesto
MS – 1970 Švédsko Švédsko (Štokholm) 9. miesto
MS – 1971 Švajčiarsko Švajčiarsko (Bern, Ženeva) 10. miesto
MS – 1972 Česko-Slovensko ČSSR (Praha) 13. miesto
MS – 1973
SSSR (Moskva)
15. miesto
MS – 1974 Fínsko Fínsko (Helsinky) 13. miesto
MS – 1975 Nemecko Nemecko (Mníchov, Düsseldorf) 15. miesto
MS – 1976 Poľsko Poľsko (Katovice) 11. miesto
MS – 1977 Rakúsko Rakúsko (Viedeň) 12. miesto
MS – 1978 Česko-Slovensko ČSSR (Praha) 14. miesto
MS – 1979
ZSSSR (Moskva)
12. miesto
MS – 1981 Švédsko Švédsko (Štokholm, Göteborg) 14. miesto
MS – 1982 Fínsko Fínsko (Tampere, Helsinky) 12. miesto
MS – 1983 Nemecko Nemecko (Düsseldorf, Dortmund, Mníchov) 12. miesto
MS – 1985 Česko-Slovensko ČSSR (Praha) 15. miesto
MS – 1986
SSSR (Moskva)
17. miesto
MS – 1987 Rakúsko Rakúsko (Viedeň) 10. miesto
MS – 1989 Švédsko Švédsko (Štokholm) 9. miesto
MS – 1990 Švajčiarsko Švajčiarsko (Bonn, Fribourg) 8. miesto
MS – 1991 Fínsko Fínsko (Turku, Tampere, Helsinky) 10. miesto
MS – 1992 Česko-Slovensko Česko-Slovensko (Praha, Bratislava) 10. miesto
MS – 1993 Nemecko Nemecko (Dortmund, Mníchov) 9. miesto
MS – 1994
Taliansko (Canezei, Bolzano, Miláno)
11. miesto
MS – 1995 Švédsko Švédsko (Štokholm) 10. miesto
MS – 1996 Rakúsko Rakúsko (Viedeň) 10. miesto
MS – 1997 Fínsko Fínsko (Helsinky, Turku, Tampere) 12. miesto
MS – 1998 Švajčiarsko Švajčiarsko (Zürich, Bazilej) 21. miesto v skupine B
MS – 1999 Nórsko Nórsko (Hamar, Lillehammer, Oslo) 12. miesto
MS – 2000 Rusko Rusko (Petrohrad) 10. miesto
MS – 2001 Nemecko Nemecko (Norimberg, Kolín nad Rýnom, Hannover) 15. miesto
MS – 2002 Švédsko Švédsko (Göteborg, Jönköping, Karlstad) 3. miesto v skupine B(I. divízia)
MS – 2003 Fínsko Fínsko (Helsinky) 2. miesto v skupine B(I. divízia)
MS – 2004 Česko Česko (Praha, Ostrava) 2. miesto v skupine B(I. divízia)
MS – 2005 Rakúsko Rakúsko (Viedeň, Innsbruck) 1. miesto v skupine B(I. divízia)
MS – 2006 Lotyšsko Lotyšsko (Riga) 11. miesto
MS – 2007 Rusko Rusko (Moskva, Petrohrad) 14. miesto
MS – 2008
Kanada (Québec, Halifax)
8. miesto
MS – 2009 Švajčiarsko Švajčiarsko (Bern, Kloten) 11. miesto
MS – 2010 Nemecko Nemecko (Kolín nad Rýnom, Mannheim) 9. miesto
MS – 2011 Slovensko Slovensko (Bratislava, Košice) 6. miesto
MS – 2012 Fínsko Fínsko (Helsinki), Švédsko Švédsko (Štokholm) 8. miesto
MS – 2013 Švédsko Švédsko (Štokholm), Fínsko Fínsko (Helsinki) 10. miesto
MS – 2014 Bielorusko Bielorusko (Minsk) 12. miesto
MS – 2015 Česko Česko (Praha, Ostrava) 11. miesto
MS – 2016 Rusko Rusko (Moskva, Petrohrad) 10. miesto
MS – 2017 Nemecko Nemecko (Kolín nad Rýnom), Francúzsko Francúzsko (Paríž) 11. miesto
MS – 2018 Dánsko Dánsko (Kodaň, Herning) 13. miesto
MS – 2019 Slovensko Slovensko (Bratislava, Košice) 12. miesto

Známi hráči

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Nórske národné hokejové mužstvo
Listen to this article