Copa Amèrica d'hoquei patins femenina 2010 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Copa Amèrica d'hoquei patins femenina 2010.

Copa Amèrica d'hoquei patins femenina 2010

De Viquipèdia

III Copa Amèrica femenina
- Catalunya 2010 -
Equips participants
• Fase final
8 seleccions
4 seleccions
Seu Catalunya Vic (Catalunya)
Data Del 25 de juny de 2010
al 27 de juny de 2010
Podi
• Campió
• Subcampió
• Tercer lloc
• Quart lloc

ARG Argentina
CAT Catalunya
CHI Xile
GER Alemanya
Partits 18
Gols anotats 154 (8,5 per partit)

La tercera edició de l'Open Internacional Copa Amèrica, en categoria femenina, es disputà entre el 25 i el 27 de juny de 2010 al Pavelló Castell d'en Planes de la ciutat catalana de Vic, situada a la comarca d'Osona. Comptà amb la participació de les seleccions d'hoquei patins d'Argentina, Brasil, Alemanya, Estats Units, Sud-àfrica, Catalunya, Xile i Uruguai. Fou la primera ocasió en la qual es disputaren la categoria masculina i femenina en una mateixa edició.

Participants

Grup A
GER Alemanya
CHI Xile
USA Estats Units
URU Uruguai
Grup B
ARG Argentina
CAT Catalunya
BRA Brasil
RSA Sud-àfrica

Catalunya

Dorsal Nom Posició Equip
Caterina Ortega portera CP Vilanova
Laia Vives portera CP Voltregà
Berta Tarrida davantera CP Vilanova
Anna Casarramona davantera CP Voltregà
Anna Romero CP Voltregà
Carla Giudici davantera CP Voltregà
Marta Monpart CP Voltregà
Cristina Barceló CP Voltregà
Paula Torner PHC Sant Cugat
Maria Díez Igualada HC
Josep M. Barberà seleccionador

Fase Regular

Els horaris corresponen a l'hora d'estiu dels Països Catalans (zona horària: UTC+2).

Llegenda

A les taules següents:

Pts = Punts totals
PJ = Partits jugats
PG = Partits guanyats
PE = Partits empatats
PP = Partits perduts
GF = Gols a favor

 

GC = Gols en contra
DG = Diferència de gols (GF-GC)
Ressaltat en verd = Equip classificat per la segona fase.
Ressaltat en vermell = Equip eliminat per la segona fase.
(p) = Gol de penalti
(fd) = Gol de falta directa

 

Grup A

Equip Pts PJ PG PE PP GF GC DG
GER Alemanya 9 3 3 0 0 26 9 +17
CHI Xile 6 3 2 0 1 27 9 +18
USA Estats Units 3 3 1 0 2 15 19 -4
URU Uruguai 0 3 0 0 3 3 34 -31

Resultats

22 de juny de 2010
(9:30)
Alemanya GER 11-2 URU Uruguai Pavelló Castell d'en Planes
22 de juny de 2010
(17:00)
Xile CHI 10-2 USA Estats Units Pavelló Castell d'en Planes
23 de juny de 2010
(9:30)
Alemanya GER 8-2 USA Estats Units Pavelló Castell d'en Planes
23 de juny de 2010
(17:00)
Uruguai URU 0-12 CHI Xile Pavelló Castell d'en Planes
25 de juny de 2010
(9:30)
Uruguai URU 1-11 USA Estats Units Pavelló Castell d'en Planes
25 de juny de 2010
(17:00)
Xile CHI 5-7 GER Alemanya Pavelló Castell d'en Planes

Grup B

Equip Pts PJ PG PE PP GF GC DG
ARG Argentina 9 3 3 0 0 28 2 +26
CAT Catalunya 6 3 2 0 1 16 4 +12
BRA Brasil 3 3 1 0 2 10 10 0
RSA Sud-àfrica 0 3 0 0 3 1 39 -38

Resultats

22 de juny de 2010
(12:30)
Argentina ARG 17-1 RSA Sud-àfrica Pavelló Castell d'en Planes
22 de juny de 2010
(20:00)
Catalunya CAT 3-0 BRA Brasil Pavelló Castell d'en Planes
23 de juny de 2010
(12:30)
Brasil BRA 9-0 RSA Sud-àfrica Pavelló Castell d'en Planes
23 de juny de 2010
(20:00)
Catalunya CAT 0-4 ARG Argentina Pavelló Castell d'en Planes
25 de juny de 2010
(12:30)
Brasil BRA 1-7 ARG Argentina Pavelló Castell d'en Planes
25 de juny de 2010
(20:00)
Catalunya CAT 13-0 RSA Sud-àfrica Pavelló Castell d'en Planes

Fase Final

  Semifinals Final
             
26 de juny - Vic
Pavelló Castell d'en Planes
 GER Alemanya 0  
 CAT Catalunya 5  
 
27 de juny - Vic
Pavelló Castell d'en Planes
     ARG Argentina 2
   CAT Catalunya 1
 
 
Tercer lloc
26 de juny - Vic
Pavelló Castell d'en Planes
27 de juny - Vic
Pavelló Castell d'en Planes
 ARG Argentina 4  GER Alemanya  1
 CHI Xile 1    CHI Xile  3

Semifinals

26 de juny de 2010
(12:30)
Alemanya GER 0-5 CAT Catalunya Pavelló Castell d'en Planes
26 de juny de 2010
(14:00)
Argentina ARG 4-1 CHI Xile Pavelló Castell d'en Planes

Setè i vuitè lloc

27 de juny de 2010
(9:30)
Uruguai URU 3-2 RSA Sud-àfrica Pavelló Castell d'en Planes

Cinquè i sisè lloc

27 de juny de 2010
(11:00)
Estats Units USA 2-4 BRA Brasil Pavelló Castell d'en Planes

Tercer i quart lloc

27 de juny de 2010
(12:30)
Alemanya GER 1-3 CHI Xile Pavelló Castell d'en Planes

Final

27 de juny de 2010
(16:00)
Argentina ARG 2-1 CAT Catalunya Pavelló Castell d'en Planes


Campió
ARGENTINA (Segon títol)

Classificació final

Equip Pts PJ PG PE PP GF GC DG Rend
1r ARG Argentina 15 5 5 0 0 34 4 +30 100%
2n CAT Catalunya 9 5 3 0 2 22 6 +16 60%
3r CHI Xile 9 5 3 0 2 31 14 +17 60%
4t GER Alemanya 9 5 3 0 2 27 17 +10 60%
BRA Brasil 6 4 2 0 2 14 12 +2 40%
USA Estats Units 3 4 1 0 3 17 23 -6 20%
URU Uruguai 3 4 1 0 3 6 36 -30 20%
RSA Sud-àfrica 0 4 0 0 4 3 42 -39 0%

Màximes golejadores

Jugadora Selecció Gols
Fernanda Urrea CHI Xile 15
Pía Sarmiento ARG Argentina 9
Salomé Rodríguez ARG Argentina 8
Maren Wichardt GER Alemanya 8
Lorena Rodríguez ARG Argentina 7
Nicole Paczia GER Alemanya 6
Carla Giudici CAT Catalunya 5
Francisca Puertas CHI Xile 5
Alexa Tapia CHI Xile 5

Enllaços externs

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Copa Amèrica d'hoquei patins femenina 2010
Listen to this article