Afrikaans kampioenschap voetbal 1980 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Afrikaans kampioenschap voetbal 1980.

Afrikaans kampioenschap voetbal 1980

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

African Cup of Nations 1980
Toernooi-informatie
Gastland
 Nigeria
Datum 8 maart – 22 maart 1980
Teams (van 1 confederatie)
Stadions (in 2 gaststeden)
Winnaar
 Nigeria (1e titel)
Toernooistatistieken
Wedstrijden 16
Doelpunten 35  (2,19 per wedstrijd)
Topscorer(s)
Khalid Labied
Segun Odegbami (3 goals)
Portaal 
 
Voetbal

De African Cup of Nations 1980 was de twaalfde editie van de Afrika Cup, het kampioenschap voor nationale voetbalelftallen. Het vond plaats van 8 tot en met 22 maart in Nigeria. Er werd gespeeld in de steden Lagos en Ibadan. Nigeria (gastland) en Ghana (titelverdediger) waren automatisch geplaatst voor de eindronde. Voor de zesde keer in de geschiedenis van de Afrika Cup won het gastland het kampioenschap.

Kwalificatie

Voorronde


3 december 1978
«onderlinge duels»
Madagaskar 
2 – 1
 Malawi
Antananarivo, Madagaskar

17 december 1978
«onderlinge duels»
Malawi 
5 – 1
 Madagaskar
Blantyre, Malawi

Malawi plaatst zich voor de eerste ronde.


12 augustus 1979
«onderlinge duels»
Mauritius 
0 – 1
 Lesotho
Mauritius

26 augustus 1979
«onderlinge duels»
Lesotho 
1 – 2
 Mauritius
Lesotho

Mauritius plaatst zich voor de eerste ronde.



Benin 
Walkover
 Niger

Niger trok zich terug, Benin plaatst zich voor de eerste ronde.

Eerste ronde


16 september 1979
«onderlinge duels»
Benin 
1 – 0
 Ivoorkust
Benin

30 september 1979
«onderlinge duels»
Ivoorkust 
4 – 1
 Benin
Ivoorkust

Ivoorkust plaatst zich voor de tweede ronde.


16 september 1979
«onderlinge duels»
Congo-Brazzaville 
4 – 2
 Zaïre
Congo-Brazzaville

30 september 1979
«onderlinge duels»
Zaïre 
4 – 1
 Congo-Brazzaville
Zaïre

Zaïre plaatst zich voor de tweede ronde.


16 september 1979
«onderlinge duels»
Guinee 
3 – 0
 Kameroen
Guinee

30 september 1979
«onderlinge duels»
Kameroen 
3 – 0
 Guinee
Kameroen
  Strafschoppen  
1 – 4

Guinee plaatst zich na strafschoppen (4–1) voor de tweede ronde.


16 september 1979
«onderlinge duels»
Libië 
2 – 1
 Ethiopië
Libië

30 september 1979
«onderlinge duels»
Ethiopië 
1 – 1
 Libië
Ethiopië

Libië plaatst zich voor de tweede ronde.


15 april 1979
«onderlinge duels»
Malawi 
0 – 2
 Zambia
Malawi

29 april 1979
«onderlinge duels»
Zambia 
2 – 0
 Malawi
Zambia

Zambia plaatst zich voor de tweede ronde.


16 september 1979
«onderlinge duels»
Mauritanië 
2 – 2
 Marokko
Mauritanië

30 september 1979
«onderlinge duels»
Marokko 
4 – 1
 Mauritanië
Marokko

Marokko plaatst zich voor de tweede ronde.


16 september 1979
«onderlinge duels»
Mauritius 
3 – 2
 Tanzania
Mauritius

30 september 1979
«onderlinge duels»
Tanzania 
4 – 0
 Mauritius
Tanzania

Tanzania plaatst zich voor de tweede ronde.


16 september 1979
«onderlinge duels»
Togo 
2 – 0
 Gambia
Lomé, Togo

30 september 1979
«onderlinge duels»
Gambia 
1 – 0
 Togo
Banjul, Gambia

Togo plaatst zich voor de tweede ronde.



Algerije 
Walkover
 Burundi

Burundi trok zich terug, Algerije plaatst zich voor de tweede ronde.



Egypte 
Walkover
 Somalië

Somalië trok zich terug, Egypt plaatst zich voor de tweede ronde.



Kenia 
Walkover
 Tunesië

Tunesië trok zich terug, Kenia plaatst zich voor de tweede ronde.



Soedan 
Walkover
 Oeganda

Oeganda trok zich terug, Soedan plaatst zich voor de tweede ronde.

Tweede ronde


24 oktober 1979
«onderlinge duels»
Algerije 
3 – 1
 Libië
5 juli 1962 stadion, Algiers[1]
Belloumi

Douadi

6 november 1979
«onderlinge duels»
Libië 
1 – 0
 Algerije
Tripoli, Libië

Algerije plaatst zich voor het hoofdtoernooi.


24 oktober 1979
«onderlinge duels»
Kenia 
3 – 1
 Egypte
Kenia

6 november 1979
«onderlinge duels»
Egypte 
3 – 0
 Kenia
Egypte

Egypte plaatst zich voor het hoofdtoernooi.


28 oktober 1979
«onderlinge duels»
Marokko 
7 – 0
 Togo
Rabat, Marokko

11 november 1979
«onderlinge duels»
Togo 
2 – 1
 Marokko
Lomé, Togo

Marokko plaatst zich voor het hoofdtoernooi.


28 oktober 1979
«onderlinge duels»
Soedan 
2 – 0
 Ivoorkust
Khartoem, Soedan

11 november 1979
«onderlinge duels»
Ivoorkust 
4 – 0
 Soedan
Abidjan, Ivoorkust

Ivoorkust plaatst zich voor het hoofdtoernooi.


28 oktober 1979
«onderlinge duels»
Tanzania 
1 – 0
 Zambia
Tanzania

11 november 1979
«onderlinge duels»
Zambia 
1 – 1
 Tanzania
Zambia

Tanzania plaatst zich voor het hoofdtoernooi.


28 oktober 1979
«onderlinge duels»
Zaïre 
3 – 2
 Guinee
Zaïre

11 november 1979
«onderlinge duels»
Guinee 
3 – 1
 Zaïre
Guinee

Guinee plaatst zich voor het hoofdtoernooi.

Gekwalificeerde landen

Land Aantal
deelnames
Deelnames
op rij
Vorige
deelname
 Algerije
2e 1 1968
 Egypte
8e 1 1976
 Ghana (t)
6e 2 1978
 Guinee
4e 1 1976
 Ivoorkust
5e 1 1974
 Marokko
4e 3 1978
 Nigeria (g)
4e 3 1978
 Tanzania
1e 1 -
t = titelverdediger, g = gastland

Speelsteden

Lagos
Surulere Stadion
(capaciteit: 55.000)
Ibadan
Liberty Stadion
(capaciteit: 35.000)

Groepsfase

Groep A

Land Wed Win Gel Ver DV DT +/− Pnt
 Nigeria
3 2 1 0 4 1 +3 5
 Egypte
3 2 0 1 4 3 +1 4
 Ivoorkust
3 0 2 1 2 3 –1 2
 Tanzania
3 0 1 2 3 6 –3 1

8 maart
Groep A
№ 1
«onderlinge duels»
Nigeria 
3 – 1
 Tanzania
Surulere Stadium, Lagos
Toeschouwers: 80.000
Scheidsrechter: Suliman El-Naim (
Soedan)
Muda Lawal
 13'
Ifeanyi Onyedika
 36'
Segun Odegbami
 85'
 54' Juma Mkambi

8 maart
Groep A
№ 2
«onderlinge duels»
Egypte 
2 – 1
 Ivoorkust
Surulere Stadium, Lagos
Toeschouwers: 80.000
Scheidsrechter: Joel Mondoko (
 Zambia)
Maher Hamman
 8'
Mokhtar Mokhtar
 20'
 7' Ani Gomé

12 maart
Groep A
№ 5
«onderlinge duels»
Egypte 
2 – 1
 Tanzania
Surulere Stadium, Lagos
Toeschouwers: 55.000
Scheidsrechter: Sohan Ramlochun (
Mauritius)
Hassan Ali Shehata
 32'
Mosaad Nour
 38'
 86' Thuwein Wazir

12 maart
Groep A
№ 6
«onderlinge duels»
Nigeria 
0 – 0
 Ivoorkust
Surulere Stadium, Lagos
Toeschouwers: 80.000
Scheidsrechter: Tevi Lawson-Hetcheli (
Togo)

15 maart
Groep A
№ 9
«onderlinge duels»
Ivoorkust 
1 – 1
 Tanzania
Surulere Stadium, Lagos
Toeschouwers: 70.000
Scheidsrechter: Mamadou Diallo (
 Kameroen)
Kobenan Kouman
 7'
 59' Thuwein Wazir

15 maart
Groep A
№ 10
«onderlinge duels»
Nigeria 
1 – 0
 Egypte
Surulere Stadium, Lagos
Toeschouwers: 70.000
Scheidsrechter: Gebreysus Tesfaye (
 Ethiopië)
Okey Isima
 15'

Groep B

Land Wed Win Gel Ver DV DT +/− Pnt
 Algerije
3 2 1 0 4 2 +2 5
 Marokko
3 1 1 1 2 2 0 3
 Ghana
3 1 1 1 1 1 0 3
 Guinee
3 0 1 2 2 3 –1 1

9 maart
Groep B
№ 3
«onderlinge duels»
Ghana 
0 – 0
 Algerije
Liberty Stadium, Ibadan
Toeschouwers: 5.000
Scheidsrechter: Youssef El-Ghoul (
 Libië)

9 maart
Groep B
№ 4
«onderlinge duels»
Guinee 
1 – 1
 Marokko
Liberty Stadium, Ibadan
Toeschouwers: 40.000
Scheidsrechter: Paul Preira (
 Senegal)
Moussa Camara
 8'
 7' Moustapha Tahir

13 maart
Groep B
№ 7
«onderlinge duels»
Algerije 
1 – 0
 Marokko
Liberty Stadium, Ibadan
Toeschouwers: 20.000
Scheidsrechter: Ali Dridi (
 Tunesië)
Lakhdar Belloumi
 90+3'

13 maart
Groep B
№ 8
«onderlinge duels»
Ghana 
1 – 0
 Guinee
Liberty Stadium, Ibadan
Toeschouwers: 20.000
Scheidsrechter: Gabriel Odengo (
 Kenia)
William Klutse
 69'

16 maart
Groep B
№ 11
«onderlinge duels»
Algerije 
3 – 2
 Guinee
Liberty Stadium, Ibadan
Toeschouwers: 20.000
Scheidsrechter: Idrissa Traoré (
 Mali)
Tedj Bensaoula
 12'
Lakhdar Belloumi
 37'
Tedj Bensaoula
 49'
 82' Ibrahima Diawara
 90+1' Seydouba Bangoura

16 maart
Groep B
№ 12
«onderlinge duels»
Marokko 
1 – 0
 Ghana
Liberty Stadium, Ibadan
Toeschouwers: 20.000
Scheidsrechter: Momodou Ndiaye (
Gambia)
Khalid El-Bied
 44'

Knock-outfase

  halve finale finale
             
19 maart – Ibadan
 
 Algerije
 2 (4)  
 
 Egypte
2 (2)  
 
22 maart – Lagos
     
 Nigeria
2
   
 Algerije
0
 
derde plaats
19 maart – Lagos 21 maart – Lagos
 
 Nigeria
1  
 Marokko
 2
 
 Marokko
0    
 Egypte
 0

Halve finale


19 maart
Halve finale
№ 13
«onderlinge duels»
Algerije 
2 – 2[2]
 Egypte
Liberty Stadium, Ibadan
Toeschouwers: 10.000
Scheidsrechter: Tevi Lawson-Hetcheli (
Togo)
Salah Assad
 55' (pen.)
Hocine Benmiloudi
 62'
 32' Mahmoud El-Khatib
 47' Ramadhan El-Sayed
  Strafschoppen  
...
...
...
...
Assad
4 – 2
Shehata
Mokhtar
El Khatib
Amer

19 maart
Halve finale
№ 14
«onderlinge duels»
Nigeria 
1 – 0
 Marokko
Surulere Stadium, Lagos
Toeschouwers: 70.000
Scheidsrechter: Suliman El-Naim (
Soedan)
Felix Owolabi
 9'

Troostfinale


21 maart
Om derde plaats
№ 15
«onderlinge duels»
Marokko 
2 – 0
 Egypte
Surulere Stadium, Lagos
Toeschouwers: 3.000
Scheidsrechter: Gabriel Odengo (
 Kenia)
Khaled El-Bied
 9'
Khaled El-Bied
 78'

Finale


22 maart
Finale
№ 16
«onderlinge duels»
Nigeria 
3 – 0
 Algerije
Surulere Stadium, Lagos
Toeschouwers: 80.000
Scheidsrechter: Gebreysus Tesfaye (
 Ethiopië)
Segun Odegbami
 2'
Segun Odegbami
 42'
Muda Lawal
 50'
Afrika Cup
Winnaar 1980


NIGERIA
1ste titel

Doelpuntenmakers

3 doelpunten
  • Khalid Labied
  • Segun Odegbami
2 doelpunten
  • Thuwein Waziri


1 doelpunt
  • Salah Assad
  • Hocine Benmiloudi
  • Ani Gome
  • Kouman Kobenan
  • Mahmoud El Khatib
  • Ramadan El Sayed
  • Maher Hammam
  • Mokhtar Mokhtar
  • Mussad Nur
  • Hassan Shehata
  • Willie Klutse
  • Moussa Camara
  • Ibrahima Diawara
  • Sidouba Bangoura
  • Tahir Mustapha
  • Okey Isima
  • Ifeanyi Onyedika
  • Felix Owolabi
  • Juma Mkambi


{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Afrikaans kampioenschap voetbal 1980
Listen to this article