Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1948 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1948.

Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1948

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Atletiek op de
Olympische Zomerspelen 1948
Baanevenementen
100 m mannen vrouwen
200 m mannen vrouwen
400 m mannen
800 m mannen
1500 m mannen
5000 m mannen
10.000 m mannen
80 m horden vrouwen
110 m horden mannen
400 m horden mannen
3000 m steeplechase mannen
4×100 m estafette mannen vrouwen
4×400 m estafette mannen
Wegevenementen
Marathon mannen
10 kilometer snelwandelen mannen
50 kilometer snelwandelen mannen
Veldevenementen
Verspringen mannen vrouwen
Hink-stap-springen mannen
Hoogspringen mannen vrouwen
Polsstokhoogspringen mannen
Kogelstoten mannen vrouwen
Discuswerpen mannen vrouwen
Speerwerpen mannen vrouwen
Kogelslingeren mannen
Gecombineerde evenementen
Tienkamp mannen

Atletiek is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1948 in Londen.

Heren

100 m

Finish van de finale 100m voor heren
Finish van de finale 100m voor heren
rang sporter(s) land tijd
Harrison Dillard
 USA
OR 10.3
Barney Ewell
 USA
10.4
Lloyd LaBeach
 PAN
10.4
4 Alastair McCorquodale
 GBR
10.4
5 Mel Patton
 USA
10.5
6 Emmanuel McDonald Bailey
 GBR
10.6

200 m

rang sporter(s) land tijd
Mel Patton
 USA
21.1
Barney Ewell
 USA
21.1
Lloyd LaBeach
 PAN
21.2
4 Herb McKenley
 JAM
21.3
5 Clifford Bourland
 CAN
21.4
6 Leslie Laing
 JAM
21.6

400 m

rang sporter(s) land tijd
Arthur Wint
 JAM
OR 46.2
Herb McKenley
 JAM
46.4
Mal Whitfield
 USA
46.9
4 David Bolen
 USA
47.2
5 Morris Curotta
 AUS
47.9
6 George Guida
 USA
50.2

800 m

rang sporter(s) land tijd
Mal Whitfield
 USA
OR 1:49.2
Arthur Wint
 JAM
1:49.5
Marcel Hansenne
 FRA
1:49.8
4 Herbert Barten
 USA
1:50.1
5 Ingvar Bengtsson
 SWE
1:50.5
6 Robert Chambers
 USA
1:52.1
7 Robert Chef d'Hôtel
 FRA
1:53.0
8 Niels Holst-Sørensen
 DEN
1:53.4

1500 m

rang sporter(s) land tijd
Henry Eriksson
 SWE
3:49.8
Lennart Strand
 SWE
3:50.4
Wim Slijkhuis
 NED
3:50.4
4 Václav Čevona
 TCH
3:51.2
5 Gösta Bergkvist
 SWE
3:52.2
6 William Nankeville
 GBR
3:52.6
7 Donald Gehrmann
 USA
3:54.4
8 Erik Jørgensen
 DEN
3:54.5

5000 m

rang sporter(s) land tijd
Gaston Reiff
 BEL
OR 14:17.6
Emil Zátopek
 TCH
14:17.8
Wim Slijkhuis
 NED
14:26.8
4 Erik Ahldén
 SWE
14:28.6
5 Bertil Albertsson
 SWE
14:39.0
6 Curtis Stone
 USA
14:39.4
7 Väinö Koskela
 FIN
14:41.0
8 Väinö Mäkelä
 FIN
14:43.0

10000 m

rang sporter(s) land tijd
Emil Zátopek
 TCH
OR 29:59.6
Alain Mimoun
 FRA
30:47.4
Bertil Albertsson
 SWE
30:53.6
4 Martin Stokken
 NOR
30:58.6
5 Severt Dennolf
 SWE
31:05.0
6 Abdallah Ben Said
 FRA
31:07.8
7 Stan Cox
 GBR
31:08.0
8 Jim Peters
 GBR
31:16.0

marathon

rang sporter(s) land tijd
Delfo Cabrera
 ARG
2:34:51.6
Thomas Richards
 GBR
2:35:07.6
Etienne Gailly
 BEL
2:35:33.6
4 Johannes Coleman
 RSA
2:36:06.0
5 Eusebio Guínez
 ARG
2:36:36.0
6 Thomas Sidney Luyt
 RSA
2:38:11.0
7 Gustaf Östling
 SWE
2:38:40.6
8 John Systad
 NOR
2:38:41.0

110 m horden

rang sporter(s) land tijd
William Porter
 USA
OR 13.9
Clyde Scott
 USA
14.1
Craig Dixon
 USA
14.1
4 Alberto Ubaldo Triulzi
 ARG
14.6
5 Peter Gardner
 AUS
14.7
6 Håkan Lidman
 SWE
14.9

400 m horden

Rune Larsson leidt tijdens een reeks van de 400 m horden
Rune Larsson leidt tijdens een reeks van de 400 m horden
rang sporter(s) land tijd
Roy Cochran
 USA
OR 51.1
Duncan White
 CEY
51.8
Rune Larsson
 SWE
52.2
4 Richard Ault
 USA
52.4
5 Yves Cros
 FRA
53.3
6 Ottavio Missoni
 ITA
54.0

3000 m steeple chase

rang sporter(s) land tijd
Tore Sjöstrand
 SWE
WR 9:04.6
Erik Elmsäter
 SWE
9:08.2
Göte Hagström
 SWE
9:11.8
4 Alexis Guyodo
 FRA
9:13.6
5 Pentti Siltaloppi
 FIN
9:19.6
6 Petar Šegedin
 YUG
9:20.4
7 Browning Ross
 USA
9:23.2
8 Constantino Miranda
 ESP
9:25.0

4x100 m estafette

rang sporter(s) land tijd
Barney Ewell
Lorenzo Wright
Harrison Dillard
Mel Patton
 USA
40.6
Alastair McCorquodale
John Gregory
Kenneth Jones
John Archer
 GBR
41.3
Michele Tito
Enrico Perrucconi
Carlo Monti
Antonio Siddi
 ITA
41.5
4 László Bartha
György Csányi
Ferenc Tima
Béla Goldoványi
 HUN
41.6
5 Don McFarlane
James O'Brien
Donald Pettie
Edward Haggis
 CAN
41.9
6 Jan Lammers
Jan Meijer
Gabe Scholten
Jan Zwaan
 NED
41.9

4x400 m estafette

rang sporter(s) land tijd
Roy Cochran
Clifford Bourland
Arthur Harnden
Mal Whitfield
 USA
3:10.4
Jean Kerebel
Francois Schewetta
Robert Chef d'Hotel
Jacques Lunis
 FRA
3:14.8
Kurt Lundquist
Lars-Erik Wolfbrandt
Folke Alnevik
Rune Larsson
 SWE
3:16.0
4 Tauno Suvanto
Olavi Talja
Runar Holmberg
Bertel Storskrubb
 FIN
3:24.8
Gianni Rocca
Ottavio Missoni
Luigi Paterlini
Antonio Siddi
 ITA
DNF
George Rhoden
Leslie Laing
Arthur Wint
Herb McKenley
 JAM
DNF

10 km snelwandelen

rang sporter(s) land tijd
John Mikaelsson
 SWE
45:13.2
Ingemar Johansson
 SWE
45:43.8
Erich Schwab
 SUI
46:00.2
4 Charles Morris
 GBR
46:04.0
5 Harold Churcher
 GBR
46:28.0
6 Émile Maggi
 FRA
47:02.8
7 Richard West
 GBR
8 Giuseppe Dordoni
 ITA

50 km snelwandelen

rang sporter(s) land tijd
John Ljunggren
 SWE
4:41:52
Gaston Godel
 SUI
4:48:17
Terence Johnson
 GBR
4:48:31
4 Edgar Bruun
 NOR
4:53:18
5 Harold Martineau
 GBR
4:53:58
6 Rune Bjurström
 SWE
4:56:43
7 Pierre Mazille
 FRA
5:01:40
8 Claude Hubert
 FRA
5:03:12

hoogspringen

rang sporter(s) land hoogte
John Winter
 AUS
1.98 m
Bjorn Paulson
 NOR
1.95 m
George Stanich
 USA
1.95 m
4 Dwight Eddleman
 USA
1.95 m
5 Georges Damitio
 FRA
1.95 m
6 Arthur Jackes
 CAN
1.90 m
7 Alan Paterson
 GBR
1.90 m
Hans Wähli
 SUI
1.90 m

polsstokhoogspringen

rang sporter(s) land hoogte
Guinn Smith
 USA
4.30 m
Erkki Kataja
 FIN
4.20 m
Bob Richards
 USA
4.20 m
4 Erling Kaas
 NOR
4.10 m
5 Ragnar Lundberg
 SWE
4.10 m
6 Richmond Morcom
 USA
3.95 m
7 Valto Olenius
 FIN
3.95 m
Hugo Göllors
 SWE
3.95 m

verspringen

rang sporter(s) land afstand
Willie Steele
 USA
7.825 m
Thomas Bruce
 AUS
7.555 m
Herbert Douglas
 USA
7.545 m
4 Lorenzo Wright
 USA
7.45 m
5 Adegboyega Folaranmi Adedoyin
 GBR
7.27 m
6 Georges Damitio
 FRA
7.07 m
7 Harry Whittle
 GBR
7.03 m
8 Felix Würth
 AUT
7.00 m

hink-stap-springen

rang sporter(s) land afstand
Arne Ahman
 SWE
15.40 m
George Avery
 AUS
15.365 m
Ruhi Sarialp
 TUR
15.025 m
4 Preben Larsen
 DEN
14.83 m
5 Geraldo de Oliveira
 BRA
14.825 m
6 Valle Rautio
 FIN
14.70 m
7 Les McKeand
 AUS
14.53 m
8 Adhemar da Silva
 BRA
14.49 m

kogelstoten

rang sporter(s) land afstand
Wilbur Thompson
 USA
OR 17.12 m
Jim Delaney
 USA
16.68 m
Jim Fuchs
 USA
16.42 m
4 Mieczysław Łomowski
 POL
15.43 m
5 Gösta Arvidsson
 SWE
15.37 m
6 Yrjö Lehtilä
 FIN
15.05 m
7 Jaakko Jouppila
 FIN
14.59 m
8 Čestmír Kalina
 TCH
14.55 m

discuswerpen

rang sporter(s) land afstand
Adolfo Consolini
 ITA
OR 52.78 m
Giuseppe Tosi
 ITA
51.78 m
Fortune Gordien
 USA
50.77 m
4 Ivar Ramstad
 NOR
49.21 m
5 Ferenc Klics
 HUN
48.21 m
6 Veikko Nyqvist
 FIN
47.33 m
7 Nikolaos Sillas
 GRE
47.25 m
8 Stein Johnson
 NOR
46.54 m

kogelslingeren

rang sporter(s) land afstand
Imre Németh
 HUN
OR 56.07 m
Ivan Gubijan
 YUG
54.27 m
Bob Bennett
 USA
53.73 m
4 Samuel Felton
 USA
53.66 m
5 Lauri Tamminen
 FIN
53.08 m
6 Bo Ericsson
 SWE
52.98 m
7 Teseo Taddia
 ITA
51.74 m
8 Einar Söderqvist
 SWE
51.48 m

speerwerpen

rang sporter(s) land afstand
Tapio Rautavaara
 FIN
69.77 m
Stephen Seymour
 USA
67.56 m
József Várszegi
 HUN
67.03 m
4 Pauli Vesterinen
 FIN
65.89 m
5 Odd Mæhlum
 NOR
65.32 m
6 Martin Biles
 USA
65.17 m
7 Mirko Vujačić
 YUG
64.89 m
8 Robert Likens
 USA
64.51 m

tienkamp

rang sporter(s) land punten
Bob Mathias
 USA
7139
Ignace Heinrich
 FRA
6974
Floyd Simmons
 USA
6950
4 Enrique Kistenmacher
 ARG
6929
5 Erik Andersson
 SWE
6877
6 Peter Mullins
 AUS
6739
7 Per Axel Eriksson
 SWE
6731
8 Irving Mondschein
 USA
6715

Dames

100 m

rang sporter(s) land tijd
Fanny Blankers-Koen
 NED
11.9
Dorothy Manley
 GBR
12.2
Shirley Strickland
 AUS
12.2
4 Viola Myers
 CAN
12.3
5 Patricia Jones
 CAN
12.3
6 Cynthia Thompson
 JAM
12.4

200 m

rang sporter(s) land tijd
Fanny Blankers-Koen
 NED
24.4
Audrey Williamson
 GBR
25.1
Audrey Patterson
 USA
25.2
4 Shirley Strickland
 AUS
25.2
5 Margaret Walker
 GBR
25.4
6 Daphne Robb
 RSA
25.5

Fanny Blankers-Koen liep een OR in de halve finales, tijd 24.3 s.

80 m horden

Maureen Gardner wint haar reeks van de 80 m horden
Maureen Gardner wint haar reeks van de 80 m horden
rang sporter(s) land tijd
Fanny Blankers-Koen
 NED
OR 11.2
Maureen Gardner
 GBR
11.2
Shirley Strickland
 AUS
11.4
4 Yvette Monginou
 FRA
11.8
5 Maria Oberbreyer
 AUT
11.9
6 Libuše Lomská
 TCH
11.9

4x100 m estafette

rang sporter(s) land tijd
Xenia Stad-de Jong
Nettie Witziers-Timmer
Gerda van der Kade-Koudijs
Fanny Blankers-Koen
 NED
47.5
Shirley Strickland
June Maston
Elizabeth McKinnon
Joyce King
 AUS
47.6
Violet Meyers
Nancy Mackay
Dianne Foster
Patricia Jones
 CAN
47.8
4 Dorothy Manley
Muriel Pletts
Margaret Walker
Maureen Gardner
 GBR
48.0
5 Grete Lovsø
Bente Bergendorff
Birte Nielsen
Hildegard Nissen
 DEN
48.2
6 Grete Jenny
Elfi Steurer
Grete Pavlousek
Maria Oberbreyer
 AUT
49.2

hoogspringen

rang sporter(s) land hoogte
Alice Coachman
 USA
OR 1.68 m
Dorothy Tyler
 GBR
OR 1.68 m
Micheline Ostermeyer
 FRA
1.61 m
4 Vinton Beckett
 JAM
1.58 m
Doreen Dredge
 CAN
1.58 m
6 Bertha Crowther
 GBR
1.58 m
7 Iso Steinegger
 AUT
1.58 m
8 Dora Gardner
 GBR
1.58 m

verspringen

rang sporter(s) land afstand
Olga Gyarmati
 HUN
OR 5.695 m
Noemí Simonetto de Portela
 ARG
5.60 m
Ann-Britt Leyman
 SWE
5.575 m
4 Gerda van der Kade-Koudijs
 NED
5.57 m
5 Nel Karelse
 NED
5.545 m
6 Kathleen Russell
 JAM
5.495 m
7 Judy Canty
 AUS
5.38 m
8 Yvonne Curtet-Chabot
 FRA
5.35 m


kogelstoten

rang sporter(s) land afstand
Micheline Ostermeyer
 FRA
OR 13.75 m
Amelia Piccinini
 ITA
13.095 m
Ine Schäffer
 AUT
13.08 m
4 Paulette Veste
 FRA
12.985 m
5 Jaroslava Komárková
 TCH
12.92 m
6 Anni Bruk
 AUT
12.50 m
7 Maria Radosaljević
 YUG
12.355 m
8 Bevis Reid
 GBR
12.17 m

discuswerpen

rang sporter(s) land afstand
Micheline Ostermeyer
 FRA
41.92 m
Edera Cordiale Gentile
 ITA
41.17 m
Jacqueline Mazéas
 FRA
40.47 m
4 Jadwiga Wajsówna-Marcinkiewicz
 POL
39.30 m
5 Charlotte Haidegger
 AUT
38.81 m
6 Ans Niesink
 NED
38.74 m
7 Majken Åberg
 SWE
38.48 m
8 Ingeborg Mello
 ARG
38.44 m

speerwerpen

rang sporter(s) land afstand
Herma Bauma
 AUT
OR 45.57 m
Kaisa Parviainen
 FIN
43.79 m
Lily Carlstedt
 DEN
42.08 m
4 Dorothy Dodson
 USA
41.96 m
5 Jo Teunissen-Waalboer
 NED
40.92 m
6 Ans Koning
 NED
40.33 m
7 Dana Ingrová
 TCH
39.64 m
8 Elly Dammers
 NED
38.23 m

Medaillespiegel

rang land
goud
zilver
brons
totaal
1
 Verenigde Staten
12 5 10 27
2
 Zweden
5 3 5 13
3
 Nederland
4 0 2 6
4
 Frankrijk
2 3 3 8
5
 Hongarije
2 0 1 3
6
 Australië
1 3 2 6
7
 Italië
1 3 1 5
8
 Finland
1 2 0 3
 Jamaica
1 2 0 3
10
 Argentinië
1 1 0 2
 Tsjecho-Slowakije
1 1 0 2
12
 België
1 0 1 2
 Oostenrijk
1 0 1 2
14
 Groot-Brittannië
0 6 1 7
15
 Zwitserland
0 1 1 2
16
 Ceylon
0 1 0 1
 Joegoslavië
0 1 0 1
 Noorwegen
0 1 0 1
19
 Panama
0 0 2 2
20
 Canada
0 0 1 1
 Denemarken
0 0 1 1
 Turkije
0 0 1 1
totaal 33 33 33 99
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1948
Listen to this article