Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1964 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1964.

Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1964

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Atletiek op de
Olympische Zomerspelen 1964
Baanevenementen
100 m mannen vrouwen
200 m mannen vrouwen
400 m mannen vrouwen
800 m mannen vrouwen
1500 m mannen
5000 m mannen
10000 m mannen
80 m horden vrouwen
110 m horden mannen
400 m horden mannen
3000 m steeplechase mannen
4×100 m estafette mannen vrouwen
4×400 m estafette mannen
Wegevenementen
Marathon mannen
20 km snelwandelen mannen
50 km snelwandelen mannen
Veldevenementen
Verspringen mannen vrouwen
Hink-stap-springen mannen
Hoogspringen mannen vrouwen
Polsstokhoogspringen mannen
Kogelstoten mannen vrouwen
Discuswerpen mannen vrouwen
Speerwerpen mannen vrouwen
Kogelslingeren mannen
Gecombineerde evenementen
Vijfkamp vrouwen
Tienkamp mannen

Atletiek is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1964 in Tokio.

Heren

100 m

rang sporter(s) land tijd
Bob Hayes
 USA
WR 10.0
Enrique Figuerola
 CUB
10.2
Harry Jerome
 CAN
10.2
4 Wiesław Maniak
 POL
10.4
5 Heinz Schumann
 EUA
10.4
6 Gaoussou Koné
 CIV
10.4
7 Melvin Pender
 USA
10.4
8 Tom Robinson
 BAH
10.5

200 m

rang sporter(s) land tijd
Henry Carr
 USA
OR 20.3
Paul Drayton
 USA
20.5
Edwin Roberts
 TRI
20.6
4 Harry Jerome
 CAN
20.7
5 Livio Berruti
 ITA
20.8
6 Marian Foik
 POL
20.8
7 Richard Stebbins
 USA
20.8
8 Sergio Ottolina
 ITA
20.9

400 m

rang sporter(s) land tijd
Mike Larrabee
 USA
45.1
Wendell Mottley
 TRI
45.2
Andrzej Badeński
 POL
45.6
4 Robbie Brightwell
 GBR
45.7
5 Ulis Williams
 USA
46.0
6 Timothy Graham
 GBR
46.0
7 Peter Francis Vassella
 AUS
46.3
8 Edwin Skinner
 TRI
46.8

800 m

rang sporter(s) land tijd
Peter Snell
 NZL
OR 1:45.1
Bill Crothers
 CAN
1:45.6
Wilson Kiprugut
 KEN
1:45.9
4 George Kerr
 JAM
1:45.9
5 Thomas Francis Farrell
 USA
1:46.6
6 Jerome Francis Siebert
 USA
1:47.0
7 Dieter Bogatzki
 EUA
1:47.2
8 Jacques Pennewaert
 BEL
1:50.5

1500 m

rang sporter(s) land tijd
Peter Snell
 NZL
3:38.1
Josef Odložil
 TCH
3:39.6
John Davies
 NZL
3:39.6
4 Alan Simpson
 GBR
3:39.7
5 Dyrol Burleson
 USA
3:40.0
6 Witold Baran
 POL
3:40.3
7 Michel Bernard
 FRA
3:41.2
8 John Whetton
 GBR
3:42.4

5000 m

rang sporter(s) land tijd
Bob Schul
 USA
13:48.8
Harald Norpoth
 EUA
13:49.6
William Dellinger
 USA
13:49.8
4 Michel Jazy
 FRA
13:49.8
5 Kipchoge Keino
 KEN
13:50.4
6 Bill Baillie
 NZL
13:51.0
7 Nikolai Doetov
 URS
13:53.8
8 Thor Helland
 NOR
13:57.0

10000 m

rang sporter(s) land tijd
Billy Mills
 USA
OR 28:24.4
Mohammed Gammoudi
 TUN
28:24.8
Ron Clarke
 AUS
28:25.8
4 Mamo Wolde
 ETH
28:31.8
5 Leonid Ivanov
 URS
28:53.2
6 Kokichi Tsuburaya
 JPN
28:59.3
7 Murray Gordon Halberg
 NZL
29:10.8
8 Anthony Cook
 AUS
29:15.8

marathon

rang sporter(s) land tijd
Abebe Bikila
 ETH
WR 2:12:11.2
Basil Heatley
 GBR
2:16:19.2
Kokichi Tsuburaya
 JPN
2:16:22.8
4 Brian Kilby
 GBR
2:17:02.4
5 József Sütö
 HUN
2:17:55.8
6 Leonard Edelen
 USA
2:18:12.4
7 Aureel Vandendriessche
 BEL
2:18:42.6
8 Kenji Kimihara
 JPN
2:19:49.0

110 m horden

rang sporter(s) land tijd
Hayes Jones
 USA
13.6
Blaine Lindgren
 USA
13.7
Anatoli Mikhailov
 URS
13.7
4 Eddy Ottoz
 ITA
13.8
5 Gurbachan Singh Randhawa
 IND
14.0
6 Marcel Duriez
 FRA
14.0
7 Giovanni Cornacchia
 ITA
14.1
8 Giorgio Mazza
 ITA
14.1

400 m horden

rang sporter(s) land tijd
Rex Cawley
 USA
49.6
John Cooper
 GBR
50.1
Salvatore Morale
 ITA
50.1
4 Gary James Knoke
 AUS
50.4
5 James Edmund Luck
 USA
50.5
6 Roberto Frinolli
 ITA
50.7
7 Vasili Anisimov
 URS
51.1
8 Wilfried Geeroms
 BEL
51.4

3000 m steeple chase

rang sporter(s) land tijd
Gaston Roelants
 BEL
OR 8:30.8
Maurice Herriott
 GBR
8:32.4
Ivan Beljajev
 URS
8:33.8
4 Manuel de Oliveira
 POR
8:36.2
5 George L. Young
 USA
8:38.2
6 Guy Texereau
 FRA
8:38.6
7 Adolfas Alexejoenas
 URS
8:39.0
8 Lars-Erik Gustafsson
 SWE
8:41.8

4x100 m estafette

rang sporter(s) land tijd
Paul Drayton
Gerald Ashworth
Richard Stebbins
Bob Hayes
 USA
WR 39.0
Andrzej Zieliński
Wiesław Maniak
Marian Foik
Marian Dudziak
 POL
39.3
Paul Genevay
Bernard Laidebeur
Claude Piquemal
Jocelyn Delecour
 FRA
39.3
4 Pablo McNeil
Patrick Robinson
Lynsworth Headley
Dennis Johnson
 JAM
39.4
5 Edvins Ozolin
Boris Zoebov
Goesman Kossanov
Boris Savtsjuk
 URS
39.4
6 Arquímedes Herrera
Lloyd Murad
Rafael Romero
Hortensio Herrera Fucil
 VEN
39.5
7 Livio Berruti
Ennio Preatoni
Sergio Ottolina
Pasquale Giannattasio
 ITA
39.5
8 Peter Radford
Ronald Jones
Menzies Campbell
Lynn Davies
 GBR
39.6

4x400 m estafette

rang sporter(s) land tijd
Ollan Cassell
Mike Larrabee
Ulis Williams
Henry Carr
 USA
WR 3:00.7
Timothy Graham
Adrian Metcalfe
John Cooper
Robbie Brightwell
 GBR
3:01.6
Edwin Skinner
Kenneth Bernard
Edwin Roberts
Wendell Mottley
 TRI
3:01.7
4 Lawrence Kahn
Malcolm A. E. Spence
Melville Spence
George Kerr
 JAM
3:02.3
5 Jorg Juttner
Hans-Ulrich Schulz
Johannes Schmitt
Manfred Kinder
 EUA
3:04.3
6 Marian Filipiuk
Ireneusz Kluczek
Stanislaw Swatowski
Andrzej Badeński
 POL
3:05.3
7 Grigori Sverbetov
Victor Bytsjkov
Vasili Anisimov
Vadim Arkhiptsjuk
 URS
3:05.9
8 Michel Hiblot
Bernard Martin
Germain Nelzy
Jean-Pierre Boccardo
 FRA
3:07.4

20 km snelwandelen

rang sporter(s) land tijd
Ken Matthews
 GBR
OR 1:29:34.0
Dieter Lindner
 EUA
1:31:13.2
Volodymyr Holoebnytsjy
 URS
1:31:59.4
4 Noel Freeman
 AUS
1:32:06.8
5 Gennadi Solodov
 URS
1:32:33.0
6 Ronald Lloyd Zinn
 USA
1:32:43.0
7 Boris Khrolovitsj
 URS
1:32:45.4
8 John William Edgington
 GBR
1:32:46.0

50 km snelwandelen

rang sporter(s) land tijd
Abdon Pamich
 ITA
OR 4:11:12.4
Paul Nihill
 GBR
4:11:31.2
Ingvar Pettersson
 SWE
4:14:17.4
4 Burkhard Leuschke
 EUA
4:15:26.8
5 Robert Charles Gardiner
 AUS
4:17:06.8
6 Christoph Höhne
 EUA
4:17:41.6
7 Anatoli Vedjakov
 URS
4:19:55.8
8 Kurt Sakowski
 EUA
4:20:31.0

hoogspringen

rang sporter(s) land hoogte
Valeri Broemel
 URS
OR 2.18 m
John Thomas
 USA
OR 2.18 m
John Rambo
 USA
2.16 m
4 Stig Pettersson
 SWE
2.16 m
5 Robert Sjavlakadze
 URS
2.14 m
6 Kjell-Åke Nilsson
 SWE
2.09 m
Ralf Drecoll
 EUA
2.09 m
8 Edward Caruthers
 USA
2.09 m

polsstokhoogspringen

rang sporter(s) land hoogte
Fred Hansen
 USA
OR 5.10 m
Wolfgang Reinhardt
 EUA
5.05 m
Klaus Lehnertz
 EUA
5.00 m
4 Manfred Preußger
 EUA
5.00 m
5 Gennadi Blisnetzov
 URS
4.95 m
6 Rudolf Tomášek
 TCH
4.90 m
7 Pentti Nikula
 FIN
4.90 m
8 Billy Gene Pemelton
 USA
4.80 m

verspringen

rang sporter(s) land afstand
Lynn Davies
 GBR
8.07 m
Ralph Boston
 USA
8.03 m
Igor Ter-Ovanesjan
 URS
7.99 m
4 Wariboko West
 NGR
7.60 m
5 Jean Cochard
 FRA
7.44 m
6 Luis Felipe Areta
 ESP
7.34 m
7 Michael Kofi Ahey
 GHA
7.30 m
8 Andrzej Stalmach
 POL
7.26 m

hink-stap-springen

rang sporter(s) land afstand
Józef Szmidt
 POL
OR 16.85 m
Oleg Fedosejev
 URS
16.58 m
Viktor Kravtsjenko
 URS
16.57 m
4 Frederick John Alsop
 GBR
16.46 m
5 Serban Ciochina
 ROU
16.23 m
6 Manfred Hinze
 EUA
16.15 m
7 Georgi Stojkovski
 BUL
16.10 m
8 Hans-Joachim Rückborn
 EUA
16.09 m

kogelstoten

rang sporter(s) land afstand
Dallas Long
 USA
OR 20.33 m
Randy Matson
 USA
20.20 m
Vilmos Varjú
 HUN
19.39 m
4 Parry O'Brien
 USA
19.20 m
5 Zsigmond Nagy
 HUN
18.88 m
6 Nikolai Karasjov
 URS
18.86 m
7 Leslie Mills
 NZL
18.52 m
8 Adolf Varanauskas
 URS
18.41 m

discuswerpen

rang sporter(s) land afstand
Al Oerter
 USA
OR 61.00 m
Ludvík Daněk
 TCH
60.52 m
Dave Weill
 USA
59.49 m
4 Jay Silvester
 USA
59.09 m
5 József Szécsényi
 HUN
57.23 m
6 Zenon Begier
 POL
57.06 m
7 Edmund Piatkowski
 POL
55.81 m
8 Vladimir Troesenjev
 URS
54.78 m

kogelslingeren

rang sporter(s) land afstand
Romuald Klim
 URS
OR 69.74 m
Gyula Zsivótzky
 HUN
69.09 m
Uwe Beyer
 EUA
68.09 m
4 Joeri Nikoelin
 URS
67.69 m
5 Joeri Bakarinov
 URS
66.72 m
6 Harold Connolly
 USA
66.65 m
7 Edward Burke
 USA
65.55 m
8 Olgierd Cieply
 POL
64.83 m

speerwerpen

rang sporter(s) land afstand
Pauli Nevala
 FIN
82.66 m
Gergely Kulcsár
 HUN
82.32 m
Jānis Lūsis
 URS
80.57 m
4 Janusz Sidło
 POL
80.17 m
5 Urs von Wartburg
 SUI
78.72 m
6 Jorma Kinnunen
 FIN
76.94 m
7 Rolf Herings
 EUA
74.72 m
8 Vladimir Koeznetsov
 URS
74.26 m

tienkamp

rang sporter(s) land punten
Willi Holdorf
 EUA
7887
Rein Aun
 URS
7842
Hans-Joachim Walde
 EUA
7809
4 Paul Irvin Herman
 USA
7787
5 Yang Chuan-Kwang
 RCO
7650
6 Horst Beyer
 EUA
7647
7 Vasili Koeznetsov
 URS
7569
8 Mikhail Storoshenko
 URS
7464

Dames

100 m

rang sporter(s) land tijd
Wyomia Tyus
 USA
11.4
Edith McGuire
 USA
11.6
Ewa Kłobukowska
 POL
11.6
4 Marilyn White
 USA
11.6
5 Miguelina Cobián
 CUB
11.7
6 Marilyn Black
 AUS
11.7
7 Halina Górecka
 POL
11.8
8 Dorothy Hyman
 GBR
11.9

Wyomia Tyus evenaarde het WR in de series, tijd 11.2 s.

200 m

rang sporter(s) land tijd
Edith McGuire
 USA
OR 23.0
Irena Kirszenstein
 POL
23.1
Marilyn Black
 AUS
23.1
4 Una Morris
 JAM
23.5
5 Ljoedmila Samotesova
 URS
23.5
6 Barbara Sobotta
 POL
23.9
7 Janet Simpson
 GBR
23.9
8 Daphne Arden
 GBR
24.0

400 m

rang sporter(s) land tijd
Betty Cuthbert
 AUS
WR 52.0
Ann Packer
 GBR
52.2
Judy Amoore
 AUS
53.4
4 Antonia Munkácsi
 HUN
54.4
5 Maria Itkina
 URS
54.6
6 Tilly van der Zwaard
 NED
55.2
7 Gertrud Schmidt
 EUA
55.4
8 Evelyne Lebret
 FRA
55.5

800 m

rang sporter(s) land tijd
Ann Packer
 GBR
WR 2:01.1
Maryvonne Dupureur
 FRA
2:01.9
Marise Chamberlain
 NZL
2:02.8
4 Zsuzsa Szabó-Nagy
 HUN
2:03.5
5 Antje Gleichfeld
 EUA
2:03.9
6 Laine Erik
 URS
2:05.1
7 Gerda Kraan
 NED
2:05.8
8 Anne Rosemary Smith
 GBR
2:05.8

80 m horden

rang sporter(s) land tijd
Karin Balzer
 EUA
10.5
Teresa Ciepły
 POL
10.5
Pam Kilborn
 AUS
10.8
4 Irina Press
 URS
10.6
5 Ikuko Yoda
 JPN
10.7
6 Maria Piątkowska
 POL
10.7
7 Draga Stamejčič
 YUG
10.8
8 Rosie Bonds
 USA
10.8

4x100 m estafette

rang sporter(s) land tijd
Teresa Ciepły
Irena Kirszenstein
Halina Górecka
Ewa Kłobukowska
 POL
WR 43.6
Willye White
Wyomia Tyus
Marilyn White
Edith McGuire
 USA
43.9
Janet Simpson
Mary Rand
Daphne Arden
Dorothy Hyman
 GBR
44.0
4 Galina Gaida
Renata Latse
Ljoedmila Samotesova
Galina Popova
 URS
44.4
5 Karin Frisch
Erika Pollmann
Martha Pensberger
Jutta Heine
 EUA
44.7
6 Dianne Bowering
Marilyn Black
Margaret Burvill
Joyce Elaine Bennett
 AUS
45.0
7 Erzsébet Bartoss-Heldt
Margit Nemesházi-Markó
Antónia Munkácsi
Ida Such
 HUN
45.2
8 Marlene Canguio
Daniele Gueneau
Michele Lurot
Denise Guenard
 FRA
46.1

hoogspringen

rang sporter(s) land hoogte
Iolanda Balaş
 ROU
OR 1.90 m
Michele Brown
 AUS
1.80 m
Taisija Tsjentsjik
 URS
1.78 m
4 Aida dos Santos
 BRA
1.74 m
5 Dianne Gerace
 CAN
1.71 m
6 Frances Slaap
 GBR
1.71 m
7 Olga Pulić
 YUG
1.71 m
8 Eleanor Montgomery
 USA
1.71 m

verspringen

rang sporter(s) land hoogte
Mary Rand
 GBR
WR 6.76 m
Irena Kirszenstein
 POL
6.60 m
Tatjana Sjtsjelkanova
 URS
6.42 m
4 Ingrid Becker
 EUA
6.40 m
5 Viorica Viscopoleanu
 ROU
6.35 m
6 Diana Jorgova
 BUL
6.24 m
7 Hildrun Laufer
 EUA
6.24 m
8 Helga Hoffmann
 EUA
6.23 m

kogelstoten

rang sporter(s) land afstand
Tamara Press
 URS
OR 18.14 m
Renate Garisch-Culmberger
 EUA
17.61 m
Galina Zybina
 URS
16.45 m
4 Valerie Young
 NZL
17.26 m
5 Margitta Helmbold
 EUA
16.91 m
6 Irina Press
 URS
16.71 m
7 Nancy McCredie
 CAN
15.89 m
8 Ana Salagean
 ROU
15.83 m

discuswerpen

rang sporter(s) land afstand
Tamara Press
 URS
OR 57.27 m
Ingrid Lotz
 EUA
57.21 m
Lia Manoliu
 ROU
56.97 m
4 Virginia Angelova
 BUL
56.70 m
5 Jevgenia Koeznetsova
 URS
55.17 m
6 Jolán Kleiber-Kontsek
 HUN
54.87 m
7 Kriemhild Limberg
 EUA
53.81 m
8 Olimpia Catarama
 ROU
53.08 m

speerwerpen

rang sporter(s) land afstand
Mihaela Peneş
 ROU
60.54 m
Márta Rudas-Antal
 HUN
58.27 m
Jelena Gortsjakova
 URS
57.06 m
4 Birutė Kaledienė
 URS
56.31 m
5 Elvīra Ozoliŋa
 URS
54.81 m
6 Maria Diaconescu
 ROU
53.71 m
7 Hiroko Sato
 JPN
52.48 m
8 Anneliese Gerhards
 EUA
52.37 m

Jelena Gortsjakova wierp een WR tijdens de kwalificaties, 62.40 m.

vijfkamp

rang sporter(s) land punten
Irina Press
 URS
WR 5246
Mary Rand
 GBR
5035
Galina Bystrova
 URS
4956
4 Mary Peters
 GBR
4797
5 Draga Stamejčić
 YUG
4790
6 Helga Hoffmann
 EUA
4737
7 Billee Winslow
 USA
4724
8 Ingrid Becker
 EUA
4717

Medaillespiegel

rang land
goud
zilver
brons
totaal
1
 Verenigde Staten
14 7 3 24
2
 Sovjet-Unie
5 2 11 18
3
 Groot-Brittannië
4 7 1 12
4
 Duits eenheidsteam
2 5 3 10
5
 Polen
2 4 2 8
6
 Nieuw-Zeeland
2 0 2 4
7
 Roemenië
2 0 1 3
8
 Australië
1 1 4 6
9
 Italië
1 0 1 2
10
 België
1 0 0 1
 Ethiopië
1 0 0 1
 Finland
1 0 0 1
13
 Hongarije
0 3 1 4
14
 Tsjecho-Slowakije
0 2 0 2
15
 Trinidad en Tobago
0 1 2 3
16
 Canada
0 1 1 2
 Frankrijk
0 1 1 2
18
 Cuba
0 1 0 1
 Tunesië
0 1 0 1
20
 Japan
0 0 1 1
 Kenia
0 0 1 1
 Zweden
0 0 1 1
totaal 36 36 36 108
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1964
Listen to this article