Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2008 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2008.

Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2008

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

De Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2008 werden van vrijdag 11 tot en met 14 december georganiseerd in het Kroatische Rijeka.

Nederlandse selectie

Technisch directeur Jacco Verhaeren heeft een recordaantal van 24 zwemmers geselecteerd om Nederland te vertegenwoordigen in Rijeka, 10 mannen en 14 vrouwen.[1]

Mannen

Vrouwen

Podia

Legenda

  • WR = Wereld record
  • ER = Europees record
  • CR = Kampioenschaps record

Mannen

Afstand: Goud: Tijd Zilver: Tijd Brons: Tijd
Vrije Slag
Mannen 50 m Amaury Leveaux[3]
 Frankrijk
20.63 Frédérick Bousquet
 Frankrijk
20.69 Duje Draganja
 Kroatië

Jevgeni Lagoenov
 Rusland
21.15
Mannen 100 m Amaury Leveaux
 Frankrijk
44.94
WR
Fabien Gilot
 Frankrijk
45.84 Filippo Magnini
 Italië
46.62
Mannen 200 m Danila Izotov
 Rusland
1:43.09 Dominik Meichtry
 Zwitserland
1:43.11 Massimiliano Rosolino
 Italië
1:43.52
Mannen 400 m Paul Biedermann
 Duitsland
3:37.73
CR
Massimiliano Rosolino
 Italië
3:39.33 Mads Glæsner
 Denemarken
3:39.77
Mannen 1500 m Federico Colbertaldo
 Italië
14:24.21 Vitaly Romanovich
 Rusland
14:29.64 Samuel Pizzetti
 Italië
14:31.60
Rugslag
Mannen 50 m Stanislav Donets
 Rusland
23.22 Aschwin Wildeboer
 Spanje
23.28 Lubos Krizko
 Slowakije
23.47
Mannen 100 m Stanislav Donets
 Rusland
49.32
WR
Aschwin Wildeboer
 Spanje
49.61 Helge Meeuw
 Duitsland
50.89
Mannen 200 m Aschwin Wildeboer
 Spanje

Stanislav Donets
 Rusland
1:49.22
CR
Pierre Roger
 Frankrijk
1:52.26
Schoolslag
Mannen 50 m Matjaz Markić
 Slovenië
26.47
CR
Aleksander Hetland
 Noorwegen
26.64 Emil Tahirović
 Slovenië
26.66
Mannen 100 m Ihor Borysyk
 Oekraïne
57.33
ER
Hugues Duboscq
 Frankrijk
57.64 James Gibson
 Verenigd Koninkrijk
57.91
Mannen 200 m Hugues Duboscq
 Frankrijk
2:04.59
ER
Edoardo Giorgetti
 Italië
2:04.98 Ihor Borysyk
 Oekraïne
2:05.47
Vlinderslag
Mannen 50 m Amaury Leveaux
 Frankrijk
22.23
Milorad Čavić
 Servië
22.36 Rafael Muñoz
 Spanje
22.46
Mannen 100 m Milorad Čavić
 Servië
49.19
ER
Rafael Muñoz
 Spanje
49.74 Nikolaj Skvortsov
 Rusland
49.98
Mannen 200 m Nikolaj Skvortsov
 Rusland
1:50.60
WR
Dinko Jukić
 Oostenrijk
1:52.31 Maxim Ganikhin
 Rusland
1:52.32
Wisselslag
Mannen 100 m Peter Mankoč
 Slovenië
51.97
ER
Christian Galenda
 Italië
52.29 James Goddard
 Verenigd Koninkrijk
52.36
Mannen 200 m James Goddard
 Verenigd Koninkrijk
1:53.46 Vytautas Janusaitis
 Litouwen
1:54.51 Alan Cabello
 Spanje
1:55.70
Mannen 400 m Dinko Jukić
 Oostenrijk
4:03.01 Gergő Kis
 Hongarije
4:03.81 Lukasz Wojt
 Polen
4:05.13
Vrije Slag Estafette
Mannen 4×50 m
 Frankrijk

Alain Bernard
Fabien Gilot
Amaury Leveaux
Frédérick Bousquet
1:20.77
WB
 Italië
Alessandro Calvi
Marco Orsi
Mattia Nalesso
Filippo Magnini
1:23.37
 Kroatië
Duje Draganja
Alexei Puninski
Bruno Barbic
Mario Todorović
1:23.68
Wisselslag Estafette
Mannen 4×50 m
 Italië

Mirco di Tora
Alessandro Terrin
Marco Belotti
Filippo Magnini
1:32.91
WR
 Rusland
Stanislav Donets
Sergey Geybel
Jevgeni Korotysjkin
Jevgeni Lagoenov
 Duitsland
Thomas Rupprath
Marco Koch
Johannes Dietrich
Steffen Deibler
1:33.31

Vrouwen

Afstand: Goud: Tijd Zilver: Tijd Brons: Tijd
Vrije Slag
Vrouwen 50 m Marleen Veldhuis
 Nederland
23.55
CR
Hinkelien Schreuder
 Nederland
23.72 Jeanette Ottesen
 Denemarken
24.05
Vrouwen 100 m Marleen Veldhuis[4]
 Nederland
51,95 Jeanette Ottesen
 Denemarken
52,08 Ranomi Kromowidjojo
 Nederland
52,22
Vrouwen 200 m Federica Pellegrini
 Italië
1:51.85
WR
Femke Heemskerk
 Nederland
1:53.79 Daria Belyakina
 Rusland
1:53.85
Vrouwen 400 m Coralie Balmy
 Frankrijk
3:56.39 Camille Muffat
 Frankrijk
3:57.48 Alessia Filippi
 Italië
3:59.35
Vrouwen 800 m Alessia Filippi
 Italië
8.04,53
WR
Coralie Balmy
 Frankrijk
8.05,32 Lotte Friis
 Denemarken
8.09,91
Rugslag
Vrouwen 50 m Sanja Jovanović
 Kroatië
26.23
WR
Kateryna Zoebkova
 Oekraïne
26.65 Elena Gemo
 Italië
26.77
Vrouwen 100 m Sanja Jovanović
 Kroatië
56,87
ER
Kateryna Zoebkova
 Oekraïne
57,01 Laure Manaudou
 Frankrijk
57,16
Vrouwen 200 m Alexandra Putra
 Frankrijk
2:02.48 Alexianne Castel
 Frankrijk
2:03.10 Elizabeth Simmonds
 Verenigd Koninkrijk
2:03.12
Schoolslag
Vrouwen 50 m Valentina Artemjeva[5]
 Rusland
29,96 Janne Schäfer
 Duitsland
30,37 Moniek Nijhuis
 Nederland
30,45
Vrouwen 100 m Valentina Artemjeva
 Rusland
1:05.02 Sophie De Ronchi
 Frankrijk
1:05.43 Mirna Jukić
 Oostenrijk
1:05.64
Vrouwen 200 m Alena Aleksejeva
 Rusland
2.19,93 Mirna Jukić
 Oostenrijk
2.20,48 Patrizia Humplik
 Zwitserland
2.21,68
Vlinderslag
Vrouwen 50 m Hinkelien Schreuder
 Nederland
25,21
ER
Jeanette Ottesen
 Denemarken
25,54 Diane Bui Duyet
 Frankrijk
25,55
Vrouwen 100 m Jeanette Ottesen
 Denemarken
56.70
CR
Diane Bui Duyet
 Frankrijk
56.83 Eszter Dara
 Hongarije
56.88
Vrouwen 200 m Petra Granlund
 Zweden
2.04,27 Aurore Mongel
 Frankrijk
2.04,73 Jemma Lowe
 Verenigd Koninkrijk
2.04,78
Wisselslag
Vrouwen 100 m Hanna-Maria Seppälä
 Finland
59.24
CR
Evelyn Verrasztó
 Hongarije
59.49 Francesca Segat
 Italië
59.61
Vrouwen 200 m Francesca Segat
 Italië
2.07,03
ER
Evelyn Verrasztó
 Hongarije
2.07,93 Sophie de Ronchi
 Frankrijk
2.08,10
Vrouwen 400 m Mireia Belmonte
 Spanje
4:25.06
WR
Alessia Filippi
 Italië
4:26.06 Francesca Segat
 Italië
4:27.12
Vrije Slag Estafette
Vrouwen 4×50 m
 Nederland

Hinkelien Schreuder
Inge Dekker
Ranomi Kromowidjojo
Marleen Veldhuis
1.33,80
WB
 Zweden
Petra Granlund
Claire Hedenskog
Sarah Sjöström
Lovisa Ericsson
1,38.00
 Duitsland
Dorothea Brandt
Petra Dallmann
Lisa Vitting
Daniela Schreiber
1,38.06
Wisselslag Estafette
Vrouwen 4×50 m
 Nederland

Ranomi Kromowidjojo
Moniek Nijhuis
Hinkelien Schreuder
Marleen Veldhuis
1:45.73
WB
 Duitsland
Daniela Samulski
Janne Schäfer
Lena Kalla
Petra Dallmann
1:46.84
 Italië
Elena Gemo
Roberta Panara
Silvia di Pietro
Federica Pellegrini
1:47.05

Medailleklassement

Gastland
 Plaats  Land
Goud
Zilver
Brons
Totaal
1
 Rusland
8 2 4 14
2
 Frankrijk
7 9 4 20
3
 Italië
5 5 8 18
4
 Nederland
5 2 2 9
5
 Spanje
2 3 2 7
6
 Kroatië
2 0 2 4
7
 Slovenië
2 0 1 3
8
 Duitsland
1 3 2 6
9
 Denemarken
1 2 3 6
10
 Oostenrijk
1 2 1 4
 Oekraïne
1 2 1 4
12
 Servië
1 1 0 2
 Zweden
1 1 0 2
14
 Verenigd Koninkrijk
1 0 4 5
15
 Finland
1 0 0 1
16
 Hongarije
0 3 1 4
17
 Zwitserland
0 1 1 2
18
 Litouwen
0 1 0 1
 Noorwegen
0 1 0 1
20
 Polen
0 0 1 1
 Slowakije
0 0 1 1
Totaal 39 37 39 115
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2008
Listen to this article