Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2009 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2009.

Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2009

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2009
Gehouden in Istanboel, Turkije
Jaar 2009
Data 10 t/m 13 december
Sport Zwemmen
Organisator LEN
Evenementen 38
Navigatie
2008    
Portaal 
 
Sport

De Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2009 werden van donderdag 10 tot en met zondag 13 december georganiseerd in de Abdi İpekçi Arena in Istanboel, Turkije.

Wedstrijdschema

Donderdag 10/12 Vrijdag 11/12 Zaterdag 12/12 Zondag 13/12
Series
50 m vrij mannen
50 m school vrouwen
200 m wissel mannen
100 m rug vrouwen
200 m rug mannen
100 m vlinder mannen
200 m vlinder vrouwen
100 m school mannen
200 m wissel vrouwen
400 m vrij mannen
100 m vrij vrouwen
4×50 m wissel mannen
50 m rug mannen
50 vlinder vrouwen
400 m wissel mannen
100 m wissel vrouwen
200 m school vrouwen
100 m vrij mannen
4×50 m vrij vrouwen
800 m vrij vrouwen
50 m rug vrouwen
50 m school mannen
400 m vrij vrouwen
100 m rug mannen
100 m school vrouwen
100 m wissel mannen
100 m vlinder vrouwen
200 m vlinder mannen
4×50 m wissel vrouwen
1500 m vrij mannen
50 vrij vrouwen
50 vlinder mannen
400 m wissel mannen
200 m school mannen
200 m vrij vrouwen
200 m vrij mannen
200 m rug vrouwen
4×50 m vrij mannen
Finales - vanaf 17:00 uur lokale tijd (16:00 MET)
HF 50 m vrij mannen
HF 50 m school vrouwen
F 400 m vrij mannen
F 200 m rug mannen
HF 100 m rug vrouwen
HF 100 m vlinder mannen
F 200 m wissel vrouwen
HF 100 m school mannen
F 200 m vlinder vrouwen
F 200 m wissel mannen
HF 100 m vrij vrouwen
F 50 m vrij mannen
F 50 m school vrouwen
F 4×50 m wissel mannen
SS 800 m vrij vrouwen
HF 50 m rug mannen
HF 50 vlinder vrouwen
F 400 m wissel mannen
F 200 m school vrouwen
F 100 m school mannen
F 100 m vrij vrouwen
HF 100 m vrij mannen
F 100 m rug vrouwen
F 100 m vlinder mannen
HF 100 m wissel vrouwen
F 50 vlinder vrouwen
F 50 m rug mannen
F 4×50 m vrij vrouwen
SS 1500 m vrij mannen
HF 50 m rug vrouwen
HF 50 m school mannen
F 400 m vrij vrouwen
HF 100 m wissel mannen
HF 100 m school vrouwen
HF 100 m rug mannen
F 100 m wissel vrouwen
F 200 m vlinder mannen
HF 100 m vlinder vrouwen
F 100 m vrij mannen
F 50 m rug vrouwen
F 50 m school mannen
F 4×50 m wissel vrouwen
HF 50 vrij vrouwen
HF 50 vlinder mannen
F 400 m wissel mannen
F 200 m school mannen
F 200 m vrij vrouwen
F 100 m wissel mannen
F 100 m vlinder vrouwen
F 200 m vrij mannen
F 100 m school vrouwen
F 100 m rug mannen
F 200 m rug vrouwen
F 50 vrij vrouwen
F 50 vlinder mannen
F 4×50 m vrij mannen

Selecties

België

De Belgische zwembond selecteerde 4 zwemmers voor het EK, twee mannen en twee vrouwen.[1]

Mannen
Vrouwen

Nederland

Technisch directeur Jacco Verhaeren selecteerde 22 zwemmers voor het EK, tien mannen en twaalf vrouwen.[2]

Mannen
Vrouwen

Podia

Legenda

  • WR = Wereld record
  • ER = Europees record
  • CR = Kampioenschaps record

Mannen

Afstand: Goud: Tijd Zilver: Tijd Brons: Tijd
Vrije Slag
Mannen 50 m Frédérick Bousquet
 Frankrijk
20,53 Duje Draganja
 Kroatië
20,70 Sergej Fesikov
 Rusland
20,84
Mannen 100 m Amaury Leveaux
 Frankrijk
45,56 Danila Izotov
 Rusland
45,70 Jevgeni Lagoenov
 Rusland
46,06
Mannen 200 m Paul Biedermann
 Duitsland
1.39,81
CR
Danila Izotov
 Rusland
1.40,08 Nikita Lobintsev
 Rusland
1.41,52
Mannen 400 m Paul Biedermann
 Duitsland
3.34,55
CR
Nikita Lobintsev
 Rusland
3.35,75 Mads Glæsner
 Denemarken
3.36,82
Mannen 1500 m Jan Wolfgarten
 Duitsland
14.20,44 Federico Colbertaldo
 Italië
14.25,68 Mads Glæsner
 Denemarken
14.26,74
Rugslag
Mannen 50 m Stanislav Donets
 Rusland
22,76
CR
Thomas Rupprath
 Duitsland
22,85 Aschwin Wildeboer
 Spanje
23,07
Mannen 100 m Arkadi Vjatsjanin
 Rusland

Stanislav Donets
 Rusland
48,97
WR
Aschwin Wildeboer
 Spanje
49,05
Mannen 200 m Stanislav Donets
 Rusland
1.48,62
CR
Radosław Kawęcki
 Polen
1.49,13 Jevgeni Alesjin
 Rusland
1.49,31
Schoolslag
Mannen 50 m Aleksander Hetland
 Noorwegen
26,19 Alessandro Terrin
 Italië
26,24 Čaba Silađi
 Servië
26,31
Mannen 100 m Robin van Aggele
 Nederland
56,29
ER
Dániel Gyurta
 Hongarije
56,72 Ihor Borysyk
 Oekraïne
56,97
Mannen 200 m Dániel Gyurta
 Hongarije
2.00,67
WR
Grigory Falko
 Rusland
2.02,50 Maksim Sjtsjerbakov
 Rusland
2.03,76
Vlinderslag
Mannen 50 m Johannes Dietrich
 Duitsland
22,07
CR
Frédérick Bousquet
 Frankrijk
22,17 Jevgeni Korotysjkin
 Rusland
22,34
Mannen 100 m Jevgeni Korotysjkin
 Rusland
48,93
CR
Peter Mankoč
 Slovenië
49,65 Ivan Lenđer
 Servië
49,79
Mannen 200 m Nikolaj Skvortsov
 Rusland
1.49,46
ER
Paweł Korzeniowski
 Polen
1.50,13 Dinko Jukić
 Oostenrijk
1.50,32
Wisselslag
Mannen 100 m Duje Draganja
 Kroatië
51,20 Sergej Fesikov
 Rusland
51,29 Peter Mankoč
 Slovenië
51,52
Mannen 200 m Markus Rogan
 Oostenrijk
1.51,72
ER
Vytautas Janušaitis
 Litouwen
1.52,22 Alan Cabello
 Spanje
1.53,04
Mannen 400 m László Cseh
 Hongarije
3.57,27
WR
David Verrasztó
 Hongarije
4.00,10 Gal Nevo
 Israël
4.00,55
Vrije Slag Estafette
Mannen 4×50 m
 Frankrijk

Amaury Leveaux
Jérémy Stravius
David Maitre
Frédérick Bousquet
1.22,96
 Kroatië
Duje Draganja
Alexei Puninski
Mario Todorović
Mario Delač
1.23,18
 Italië
Marco Orsi
Federico Bocchia
Filippo Magnini
Luca Dotto
1.23,64
Wisselslag Estafette
Mannen 4×50 m
 Rusland

Stanislav Donets
Sergej Gejbel
Jevgeni Korotysjkin
Sergej Fesikov
1.31,80
WB
 Duitsland
Thomas Rupprath
Hendrik Feldwehr
Johannes Dietrich
Stefan Herbst
1.32,02
 Frankrijk
Benjamin Stasiulis
Hugues Duboscq
Frédérick Bousquet
Amaury Leveaux
1.32,13

Vrouwen

Afstand: Goud: Tijd Zilver: Tijd Brons: Tijd
Vrije Slag
Vrouwen 50 m Hinkelien Schreuder
 Nederland
23,32
CR
Ranomi Kromowidjojo
 Nederland
23,58 Dorothea Brandt
 Duitsland
23,74
Vrouwen 100 m Inge Dekker
 Nederland
51,35
CR
Ranomi Kromowidjojo
 Nederland
51,44 Jeanette Ottesen
 Denemarken
52,18
Vrouwen 200 m Federica Pellegrini
 Italië
1.51,17
WR
Evelyn Verrasztó
 Hongarije
1.52,61 Femke Heemskerk
 Nederland
1.54,20
Vrouwen 400 m Coralie Balmy
 Frankrijk
3.56,55 Lotte Friis
 Denemarken
3.59,06 Ophélie-Cyrielle Etienne
 Frankrijk
3.59,94
Vrouwen 800 m Lotte Friis
 Denemarken
8.08,02 Erika Villaecija
 Spanje
8.13,93 Ophélie-Cyrielle Etienne
 Frankrijk
8.16,20
Rugslag
Vrouwen 50 m Sanja Jovanović
 Kroatië
25,70
WR
Aleksandra Gerasimenia
 Wit-Rusland
26,12 Ksenia Moskvina
 Rusland
26,38
Vrouwen 100 m Ksenia Moskvina
 Rusland
56,36 Sanja Jovanović
 Kroatië
56,93 Aleksandra Gerasimenia
 Wit-Rusland
57,23
Vrouwen 200 m Alexianne Castel
 Frankrijk
2.02,67 Jenny Mensing
 Duitsland
2.03,31 Pernille Larsen
 Denemarken
2.03,50
Schoolslag
Vrouwen 50 m Moniek Nijhuis
 Nederland
29,68
CR
Jane Trepp
 Estland
29,82 Janne Schäfer
 Duitsland
29,92
Vrouwen 100 m Caroline Ruhnau
 Duitsland
1.04,84
CR
Moniek Nijhuis
 Nederland
1.04,96 Jennie Johansson
 Zweden
1.05,19
Vrouwen 200 m Rikke Møller Pedersen
 Denemarken
2.16,66
ER
Nađa Higl
 Servië
2.17,52 Joline Höstman
 Zweden
2.19,28
Vlinderslag
Vrouwen 50 m Inge Dekker
 Nederland

Hinkelien Schreuder
 Nederland
25,00
CR
Ingvild Snildal
 Noorwegen
25,10
Vrouwen 100 m Inge Dekker
 Nederland
55,74 Diane Bui Duyet
 Frankrijk
55,93 Jeanette Ottesen
 Denemarken
56,02
Vrouwen 200 m Aurore Mongel
 Frankrijk
2.03,22
CR
Petra Granlund
 Zweden
2.03,82 Franziska Hentke
 Duitsland
2.04,68
Wisselslag
Vrouwen 100 m Hinkelien Schreuder
 Nederland
57,85
CR
Evelyn Verrasztó
 Hongarije
58,21 Hanna-Maria Seppälä
 Finland
58,86
Vrouwen 200 m Evelyn Verrasztó
 Hongarije
2.04,64
WR
Francesca Segat
 Italië
2.06,21 Hannah Miley
 Verenigd Koninkrijk
2.06,96
Vrouwen 400 m Hannah Miley
 Verenigd Koninkrijk
4.25,66 Mireia Belmonte
 Spanje
4.27,60 Zsuzsanna Jakabos
 Hongarije
4.28,46
Vrije Slag Estafette
Vrouwen 4×50 m
 Nederland

Inge Dekker
Hinkelien Schreuder
Saskia de Jonge
Ranomi Kromowidjojo
1.33,25
WB
 Zweden
Emma Svensson
Josefin Lillhage
Claire Hedenskog
Sarah Sjöström
1.35,46
 Duitsland
Dorothea Brandt
Daniela Samulski
Lisa Vitting
Daniela Schreiber
1.36,73
Wisselslag Estafette
Vrouwen 4×50 m
 Nederland

Hinkelien Schreuder
Moniek Nijhuis
Inge Dekker
Ranomi Kromowidjojo
1.42,69
WB
 Zweden
Emma Svensson
Josefin Lillhage
Sarah Sjöström
Claire Hedenskog
1.45,13
 Rusland
Ksenia Moskvina
Darja Dejeva
Olga Kljoetsjnikova
Svetlana Fedoelova
1.46,10

Medaillespiegel

 Plaats  Land
Goud
Zilver
Brons
Totaal
1
 Nederland
10 3 1 14
2
 Rusland
8 5 8 21
3
 Frankrijk
6 2 3 11
4
 Duitsland
5 3 4 12
5
 Hongarije
3 4 1 8
6
 Kroatië
2 3 0 5
7
 Denemarken
2 1 5 8
8
 Italië
1 3 1 5
9
 Oostenrijk
1 0 1 2
 Verenigd Koninkrijk
1 0 1 2
 Noorwegen
1 0 1 2
12
 Zweden
0 3 2 5
13
 Spanje
0 2 3 5
14
 Polen
0 2 0 2
15
 Servië
0 1 2 3
16
 Wit-Rusland
0 1 1 2
 Slovenië
0 1 1 2
18
 Estland
0 1 0 1
 Litouwen
0 1 0 1
20
 Finland
0 0 1 1
 Israël
0 0 1 1
 Oekraïne
0 0 1 1
Totaal 40 36 38 114

Referenties

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2009
Listen to this article