Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2015 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2015.

Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2015

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

EK kortebaan 2015
Gehouden in
Netanja
Jaar 2015
Data 2 t/m 6 december
Sport Zwemmen
Organisator LEN
Evenementen 42
Navigatie
2013     2017
Portaal 
 
Sport

De Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2015 werden van woensdag 2 tot en met zondag 6 december 2015 georganiseerd in het Israëlische Netanja.

Wedstrijdschema

Woensdag 02/12 Donderdag 03/12 Vrijdag 04/12 Zaterdag 05/12 Zondag 06/12
Series vanaf 9:30 uur lokale tijd
100 m vlinder mannen
50 m school vrouwen
50 m school mannen
400 m wissel vrouwen
400 m vrij mannen
100 m rug vrouwen
200 m rug mannen
4×50 m vrij mannen
800 m vrij vrouwen
200 m vrij mannen
50 vlinder vrouwen
200 m school mannen
100 m vrij vrouwen
100 m rug mannen
100 m wissel vrouwen
400 m wissel mannen
4×50 m wissel gemengd
1500 m vrij mannen
100 m school vrouwen
50 m vrij mannen
200 m rug vrouwen
400 m wissel mannen
200 m school vrouwen
100 m school mannen
200 m vlinder vrouwen
200 m wissel mannen
4×50 m vrij vrouwen
50 vlinder mannen
50 m rug vrouwen
100 m vrij mannen
200 m vrij vrouwen
100 m vlinder vrouwen
100 m wissel mannen
200m wissel vrouwen
4×50 m vrij gemengd
50 vrij vrouwen
50 m rug mannen
200 m school vrouwen
200 m vlinder mannen
400 m vrij vrouwen
4×50 m wissel mannen
4×50 m wissel vrouwen
Finales - vanaf 17:30 uur lokale tijd
HF 50 m school mannen
HF 50 m school vrouwen
F 200 m rug mannen
F 400 m wissel vrouwen
F 400 m vrij mannen
HF 100 m rug vrouwen
HF 100 m vlinder mannen
F 50 m school vrouwen
F 50 m school mannen
F 4×50 m vrij mannen
HF 50 m vlinder vrouwen
F 200 m vrij mannen
F 200 m school vrouwen
HF 100 m vrij vrouwen
F 400 m wissel mannen
F 100 m rug vrouwen
HF 100 m rug mannen
HF 100 m wissel vrouwen
F 100 m vlinder mannen
F 800 m vrij vrouwen
F 50 m vlinder vrouwen
F 4×50 m wissel gemengd
HF 50 m vrij mannen
F 100 m vrij vrouwen
HF 100 m school mannen
F 200 m rug vrouwen
F 200 m wissel mannen
F 200 m vlinder vrouwen
HF 100 m school vrouwen
F 100 m rug mannen
F 100 m wissel vrouwen
F 1500 m vrij mannen
F 50 m vrij mannen
F 4×50 m vrij vrouwen
HF 50 m rug vrouwen
HF 50 m vlinder mannen
F 100 m school vrouwen
HF 100 m vrij mannen
F 200 m wissel vrouwen
HF 100 m wissel mannen
F 200 m vrij vrouwen
F 100 m school mannen
HF 100 m vlinder vrouwen
F 50 m vlinder mannen
F 50 m rug vrouwen
F 4×50 m vrij gemengd
HF 50 m vrij vrouwen
HF 50 m rug mannen
F 200 m school vrouwen
F 100 m vrij mannen
F 100 m vlinder vrouwen
F 400 m vrij vrouwen
F 200 m vlinder mannen
F 50 m vrij vrouwen
F 50 m rug mannen
F 4×50 m wissel vrouwen
F 4×50 m wissel mannen

Selecties

België

De Belgische zwembond selecteerde elf zwemmers voor dit toernooi, tien mannen en één vrouw.[1]

Mannen
Vrouwen

Duitsland

De Duitse zwembond stuurde 27 zwemmers (14 mannen, 13 vrouwen) naar de EK kortebaan in Israël.[2]

Mannen
  • Paul Biedermann (SV Halle/Saale)
  • Marek Ulrich (SV Halle/Saale)
  • Christian vom Lehn (SG Essen)
  • Damian Wierling (SG Essen)
  • Marius Kusch (SG Stadtwerke München)
  • Philipp Wolf (SG Stadtwerke München)
  • Dominik Franke (1. SC Ravensburg)
  • Markus Gierke (W98 Hannover)
  • Jan-Philip Glania (SG Frankfurt)
  • Philip Heintz (SV Nikar Heidelberg)
  • Marco Koch (DSW 1912 Darmstadt)
  • Henning Mühlleitner (SV Schwäbisch Gmünd)
  • Florian Wellbrock (SC Magdeburg)
  • Andreas Wiesner (SG EWR Rheinhessen-Mainz)
Vrouwen
  • Lisa Höpink (SG Essen)
  • Caroline Ruhnau (SG Essen)
  • Dörte Baumert (SG Regio Freiburg)
  • Doris Eichhorn (Aqua Berlin)
  • Vanessa Grimberg (SVR Stuttgart)
  • Franziska Hentke (SC Magdeburg)
  • Marlene Hüther (SSG Saar Max Ritter)
  • Alina Jungklaus (SV Würzburg 05)
  • Nina Kost (SV Nikar Heidelberg)
  • Julia Leidgebel (SG Dortmund)
  • Jenny Mensing (SC 1911 Wiesbaden)
  • Juliane Reinhold (SSG Leipzig)
  • Alexandra Wenk (SG Stadtwerke München)

Nederland

De technisch directeur van de KNZB, Joop Alberda, selecteerde dertien zwemmers voor dit toernooi, vier mannen en tien vrouwen.[3]

Mannen
Vrouwen

Medailles

Legenda
  • WR = Wereldrecord
  • ER = Europees record
  • CR = Kampioenschapsrecord

Mannen

Onderdeel
Vrije slag
50 m Jevgeni Sedov
 Rusland
20,87 Marco Orsi
 Italië
20,92 Sebastian Szczepanski
 Polen
21,21
100 m Marco Orsi
 Italië
46,05 Pieter Timmers
 België
46,61 Sebastian Szczepanski
 Polen
46,87
200 m Paul Biedermann
 Duitsland
1.42,68 Pieter Timmers
 België
1.42,85 Glenn Surgeloose
 België
1.43,55
Vjatsjeslav Androesenko
 Rusland
400 m Péter Bernek
 Hongarije
3.35,46 Paul Biedermann
 Duitsland
3.35,96 Gabriele Detti
 Italië
3.37,22
1500 m Gregorio Paltrinieri
 Italië
14.08,06
WR
Gabriele Detti
 Italië
14.18,00 Henrik Christiansen
 Noorwegen
14.23,60
Rugslag
50 m Tomasz Polewka
 Polen
22,96 Chris Walker-Hebborn
 Verenigd Koninkrijk
23,09 Niet uitgereikt
Simone Sabbioni
 Italië
100 m Radosław Kawęcki
 Polen
49,64 Stanislav Donets
 Rusland
50,30 Chris Walker-Hebborn
 Verenigd Koninkrijk
50,35
200 m Radosław Kawęcki
 Polen
1.48,33
CR
Yakov Yan Toumarkin
 Israël
1.49,84 Simone Sabbioni
 Italië
1.50,75
Schoolslag
50 m Damir Dugonjič
 Slovenië
26,20 Adam Peaty
 Verenigd Koninkrijk
26,21 Oleg Kostin
 Rusland
26,35
Alexander Murphy
 Ierland
100 m Marco Koch
 Duitsland
56,78 Adam Peaty
 Verenigd Koninkrijk
56,96 Giedrius Titenis
 Litouwen
57,02
200 m Marco Koch
 Duitsland
2.00,53
CR
Dániel Gyurta
 Hongarije
2.01,99 Andrew Willis
 Verenigd Koninkrijk
2.02,76
Vlinderslag
50 m Andrij Hovorov
 Oekraïne
22,36 Jaoehen Tsoerkin
 Wit-Rusland
22,56 Aleksandr Popkov
 Rusland
22,69
100 m László Cseh
 Hongarije
49,33 Matteo Rivolta
 Italië
49,70 Nikita Konovalov
 Rusland
50,28
200 m László Cseh
 Hongarije
1.49,00
ER
Viktor Bromer
 Denemarken
1.51,62 Simon Sjödin
 Zweden
1.52,89
Wisselslag
100 m Sergej Fesikov
 Rusland
52,00 Yakov Yan Toumarkin
 Israël
52,62 Andreas Vazaios
 Griekenland
52,67
200 m László Cseh
 Hongarije
1.51,36
ER
Philipp Heintz
 Duitsland
1.53,21 Diogo Carvalho
 Portugal
1.53,45
400 m Dávid Verrasztó
 Hongarije
4.02,43 Roberto Pavoni
 Verenigd Koninkrijk
4.02,69 Gal Nevo
 Israël
4.04,68
Vrije slag estafette
4×50 m
 Rusland

Jevgeni Sedov
Andrej Arboezov
Aleksandr Kljoekin
Nikita Konovalov
1.23,49
 Italië

Federico Bocchia
Marco Orsi
Giuseppe Guttuso
Filippo Magnini
1.24,44
 Wit-Rusland

Jaoehen Tsoerkin
Anton Latkin
Viktar Staselovitsj
Artjom Matsjekin
1.25,01
Wisselslagestafette
4×50 m
 Italië

Simone Sabbioni
Fabio Scozzoli
Matteo Rivolta
Marco Orsi
1.31,71
CR
 Rusland

Andrej Sjabasov
Oleg Kostin
Aleksandr Popkov
Jevgeni Sedov
1.32,17
 Wit-Rusland

Pavel Sankovitsj
Ilja Sjymanovitsj
Jaoehen Tsoerkin
Anton Latkin
1.33,21

Vrouwen

Onderdeel
Vrije slag
50 m Ranomi Kromowidjojo
 Nederland
23,55 Sarah Sjöström
 Zweden
23,63 Jeanette Ottesen
 Denemarken
23,94
100 m Sarah Sjöström
 Zweden
51,37 Ranomi Kromowidjojo
 Nederland
51,59 Veronika Popova
 Rusland
52,02
200 m Federica Pellegrini
 Italië
1.51,89 Veronika Popova
 Rusland
1.52,46 Femke Heemskerk
 Nederland
1.52,81
400 m Jazmin Carlin
 Verenigd Koninkrijk
3.58,81 Katinka Hosszú
 Hongarije
3.58,84 Boglárka Kapás
 Hongarije
3.59,02
800 m Jazmin Carlin
 Verenigd Koninkrijk
8.11,01 Boglárka Kapás
 Hongarije
8.11,43 Sharon van Rouwendaal
 Nederland
8.15,84
Rugslag
50 m Katinka Hosszú
 Hongarije
26,13 Aleksandra Urbańczyk
 Polen
26,27 Sanja Jovanović
 Kroatië
26,45
100 m Katinka Hosszú
 Hongarije
55,42
CR
Alicja Tchorz
 Polen
57,17 Eygló Ósk Gústafsdóttir
 IJsland
57,42
200 m Katinka Hosszú
 Hongarije
1.59,84
CR
Darja Oestinova
 Rusland
2.01,57 Eygló Ósk Gústafsdóttir
 IJsland
2.03,53
Schoolslag
50 m Jenna Laukkanen
 Finland
29,71 Fanny Lecluyse
 België
29,84 Natalja Ivanejeva
 Rusland
29,99
100 m Jenna Laukkanen
 Finland
1.04,56 Moniek Nijhuis
 Nederland
1.05,21 Viktoriya Zeynep Gunes
 Turkije
1.05,32
200 m Fanny Lecluyse
 België
2.18,49 Maria Astasjkina
 Rusland
2.19,69 Viktoriya Zeynep Gunes
 Turkije
2.19,73
Vlinderslag
50 m Sarah Sjöström
 Zweden
24,58
CR
Jeanette Ottesen
 Denemarken
25,04 Silvia di Pietro
 Italië
25,26
100 m Sarah Sjöström
 Zweden
55,03
CR
Jeanette Ottesen
 Denemarken
55,68 Alexandra Wenk
 Duitsland
56,43
200 m Franziska Hentke
 Duitsland
2.03,01 Lara Grangeon
 Frankrijk
2.03,85 Alessia Polieri
 Italië
2.04,37
Wisselslag
100 m Katinka Hosszú
 Hongarije
56,67
WR
Siobhan-Marie O'Connor
 Verenigd Koninkrijk
57,65 Marrit Steenbergen
 Nederland
59,00
200 m Katinka Hosszú
 Hongarije
2.02,53
CR
Siobhan-Marie O'Connor
 Verenigd Koninkrijk
2.05,13 Louise Hansson
 Zweden
2.07,96
400 m Katinka Hosszú
 Hongarije
4.19,75 Hannah Miley
 Verenigd Koninkrijk
4.26.87 Lara Grangeon
 Frankrijk
4.27,31
Vrije slag estafette
4×50 m
 Italië

Silvia Di Pietro
Erika Ferraioli
Aglaia Pezzato
Federica Pellegrini
1.36,05
 Nederland

Inge Dekker
Femke Heemskerk
Tamara van Vliet
Ranomi Kromowidjojo
1.36,20
 Rusland

Rozalja Nasretdinova
Veronika Popova
Darja Kartasjova
Natalia Lovtcova
1.36,62
Wisselslagestafette
4×50 m
 Nederland

Tessa Vermeulen
Moniek Nijhuis
Inge Dekker
Ranomi Kromowidjojo
1.44,85
 Zweden

Louise Hansson
Sophie Hansson
Sarah Sjöström
Magdalena Kuras
1.45,34
 Italië

Elena Gemo
Martina Carraro
Silvia Di Pietro
Erika Ferraioli
1.45,73

Gemengd

Onderdeel
Vrije slag estafette
4×50 m
 Italië

Federico Bocchia
Marco Orsi
Silvia Di Pietro
Erika Ferraioli
1.29,26
CR
 Rusland

Jevgeni Sedov
Nikita Konovalov
Natalkja Lovtcova
Rozalja Nasretdinova
1.29,59
 Nederland

Jesse Puts
Ben Schwietert
Inge Dekker
Ranomi Kromowidjojo
1.30,03
Wisselslagestafette
4×50 m
 Italië

Simone Sabbioni
Fabio Scozzoli
Silvia di Pietro
Erika Ferraioli
1.38,33
CR
 Rusland

Andrej Sjabasov
Andrej Nikolajev
Alina Kasjinskaja
Rozalja Nasretdinova
1.38,36
 Wit-Rusland

Pavel Sankovitsj
Ilja Sjymanovitsj
Svitlana Chachlova
Aleksandra Gerasimenia
1.39,03

Medailleklassement

Gastland
 Plaats  Land
Goud
Zilver
Brons
Totaal
1
 Hongarije
11 3 1 15
2
 Italië
7 5 5 17
3
 Duitsland
4 2 1 7
4
 Rusland
3 7 7 17
5
 Polen
3 2 2 7
5
 Zweden
3 2 2 7
7
 Verenigd Koninkrijk
2 7 2 11
8
 Nederland
2 3 4 9
9
 Finland
2 0 0 2
10
 België
1 3 1 5
11
 Slovenië
1 0 0 1
 Oekraïne
1 0 0 1
13
 Denemarken
0 3 1 4
14
 Israël
0 2 1 3
15
 Wit-Rusland
0 1 3 4
16
 Frankrijk
0 1 1 2
17
 IJsland
0 0 2 2
 Turkije
0 0 2 2
19
 Griekenland
0 0 1 1
 Ierland
0 0 1 1
 Kroatië
0 0 1 1
 Litouwen
0 0 1 1
 Noorwegen
0 0 1 1
 Portugal
0 0 1 1
Total 40 41 41 122
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2015
Listen to this article